Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask İçin Kamera Seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X
    Merhaba,

Kaska takmak üzere aksiyon kamerası arıyorum. Kolay satın alamayan ve almadan önce cılkını çıkarana kadar araştıran biri olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Öncelikle blog yapma gibi bir derdim yok ama belki ufak tefek youtube'da yayınlarım diyerek harici mikrofon desteği olsun istiyorum.
    Sürekli hareket halinde olacağı için de başarılı bir gyro olsun.
    Aparat konusunda sıkıntı yaratmayacak, universal parçaları kullanabilirsem çok iyi olur.
    Aslında EKEN H9'u incelediğimde fiyat performans çok iyi dedim ama gyro çok başarılı gelmedi ve mikrofon desteği olmadığından fiyatta yukarı çıkmak zorunda kaldım. 1000 civarı bir rakam sanırım yeterli olur diye düşünüyorum.

Bu durumda elimde SJCAM SJ8 Plus ve SJ6 Legend modeli kaldı. Fiyatları birbirine yakın fakat burada da fps olayı kafamı kurcalıyor çünkü SJ8 Plus bir tık daha marifetli.

SJ8 Plus:
    Chipset Novatek NT96683
    Sensor SONY IMX117
    Çözünürlük: 4K :(3840×2160) 30fps
    2.7K:(2720X1520) 60fps
    1080P:(1920×1080) 120fps
    Batarya 1200ma
    Type-C

SJ6 Legend:
    Chipset Novatek 96660
    Sensör Panasonic MN34120PA
    Çözünürlük: 4K @ 24fps (2880*2160) interpolated
    2K @ 30fps (2560*1440)
    1080 FHD 1920*1080 @ 60fps
    Batarya 1050ma

Gönül isterki 4K 60fps çeksin ama gereksiz bir teknoloji olduğunun farkındayım. Benim ağırlıklı kullanacağım boyut çözünürlük nedir sizce? 1080p 60fps mi kullanılmalı, 1080p 120fps mi ya da 2.7K 60fps mi? Ve bunların mb cinsinden boyutlarındaki farklılıklar ne olacak? yani bir de işleme ve yükleme zahmeti olacak.
    Kask harici kullanımlarda 4K 24-30 fps yeterli olacaktır ama kaska taktığımda ne seçmeliyim?

Bu iki kamera haricinde GoPro harici bu fiyat bandında kamera önerilerinize de açığım.
    Şimdiden sıkılmadan okuyana da cevaplayana da teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Hero 5 6 black dışı yalan. Bende sattım. 1200 1300 bütçe ayırıcam. Umarım hero 6 black bulabilirim.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero 5 6 black dışı yalan. Bende sattım. 1200 1300 bütçe ayırıcam. Umarım hero 6 black bulabilirim.
    hocam o fiyata Hero6 nasıl bulacaksın

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı cgokhana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o fiyata Hero6 nasıl bulacaksın
    Buluruz hocam. Millet napsın bu kameraları parası olan zaten 8 9 black alır. Ara ürünleri yüzde 80 motovloggerlar ve dronecu tayfa kullanıyor. Yani satabilecekleri kesim kısıtlı ve ellerindeki parayı en iyi şekilde değerlendiriyorlar. Sonuç olarak sıfır ürün bakmıyorum. Yoksa az daha beklerim arkadaşım polonya ya gidince ona ordan aldırırım daha üst modelini

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Bende Hero 8 Black var. 3 adet yedek bataryalı ve 50 parça aksiyon kamera setli. Yurtdışı Amazon ürünü, 2 3 kez kullandım sadece. Öylece duruyor kenarda. Satmayı düşünüyorum bu aralar. Satarsam istediğim fiyat 3600 TL
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Bundan 4 ay önce bende böyle bir konu açmıştım Sjcam SJ7 Plus ile Gopro Hero 5 Black arasında kalmıştım. 1.300 bütçem vardı ikinci el temiz kullanılmış Hero 5 Black aldım. Çok memnunum bence Gopro alma ihtimalin varsa direk Gopro al diğer markalara bakma. Sadece Gopronun mikrofon sıkıntısı var gerçekten iyi ses almak istiyorsan özel mikrofonunu alacaksın oda bir hayli pahalı. Onun haricinde ışıkta beklerken hareket halinde değilken gayet anlaşılır bir şekilde sesi de kaydediyor.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    GoPro alacaksanız sacma bi satıcıdan almayın. Alabilirseniz amazondan alın en güvenilir satış oradan yapılıyor. Gerisinden alırsanız garanti falan filan yalan, sıkıntı yaşayabilirsiniz arıza durumunda.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ben AEE lyfe titan kullanıyorum. bu kameralar kadar popüler değil ama benim işimi görüyor 4k30 fps veriyor ama sanırım mikrafon desteği yok. bluetooth var ancak mikrafon oluyor mu bilmiyorum.
    aklında bulunsun derim hocam, bir ara go pro 5 ile kıyaslamışlardı ses harici daha iyi diyorlardı. şuan fiyatı da yarısı

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    sj falan hiç uğraşma gyro en iyi goprolarda çalışıyor hero 5 black ve üstüne bak ama blacklarden al sakın silver white serilerden alma , bir sefer alırsın çok uzun süreler çiçek gibi kullanırsın goproyu ok belki biraz pahalı ama 2 el uyguna bulunuyor takip etmek gerek ben hero 6 yı 1000 e almıştım şansa denk gelmişti acelen yoksa beklemeye devam çin malı yerine direk bilindin goprodan git aksesuarda gırla zaten hepsi gopro baz alınarak yapılıyor

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sony HDR AS-50. Bunlarla aynı performansta, fiyatı çok daha uygun , ilave aksesuarları siz alacaksınız ama. 3 aydır kullanıyorum , her işe yarıyor.

Motosikleti
    NC750X
    GoPro için de alarmı kurdum
    peki şu konuda fikriniz nedir?

"Gönül isterki 4K 60fps çeksin ama gereksiz bir teknoloji olduğunun farkındayım. Benim ağırlıklı kullanacağım boyut çözünürlük nedir sizce? 1080p 60fps mi kullanılmalı, 1080p 120fps mi ya da 2.7K 60fps mi? Ve bunların mb cinsinden boyutlarındaki farklılıklar ne olacak? yani bir de işleme ve yükleme zahmeti olacak.
    Kask harici kullanımlarda 4K 24-30 fps yeterli olacaktır ama kaska taktığımda ne seçmeliyim?"

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Dji Osmo action'dan hiç kimsenin haberi yok herhalde, varsa yoksa millet go pro diyor ancak go pro kadar iyi bir kamera. 1 yıldır kullanıyorum harika bir kamera
    UzunYolAdami bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dji Osmo action'dan hiç kimsenin haberi yok herhalde, varsa yoksa millet go pro diyor ancak go pro kadar iyi bir kamera. 1 yıldır kullanıyorum harika bir kamera
    bir kaç incelemesini izledim çok başarılı. hero5'e para vermektense bunu tercih ederim kesinlikle.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    4K 30fps kullanmıştım bir keresinde gerçekten çok güzel çekiyor ama dediğin gibi gereksiz geliyor banada. Ben genel olarak 1080p 60fps kullanıyoum kasktayken gayet güzel görüntü alıyorum.

nihiltzkrieg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 937 & SV650 & 390 Duke
    DJI Osmo Action'ı ben de düşünmüştüm aksiyon kamerası alırken. Ama o kamera, aksiyon kamerası mantığına pek uygun değil çünkü stabilizer açıkken kenarlardan çok kesiyor ve dar bir görüş açışı kalıyor. GoProlar o kadar kesmiyor. Ama stabilizer özelliğini kullanmam veya geniş görüş açışı benim için önemli değil diyorsanız, güzel bir seçenek.
    vitalx bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı nihiltzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DJI Osmo Action'ı ben de düşünmüştüm aksiyon kamerası alırken. Ama o kamera, aksiyon kamerası mantığına pek uygun değil çünkü stabilizer açıkken kenarlardan çok kesiyor ve dar bir görüş açışı kalıyor. GoProlar o kadar kesmiyor. Ama stabilizer özelliğini kullanmam veya geniş görüş açışı benim için önemli değil diyorsanız, güzel bir seçenek.
    şu videoyu izledikten sonra sizinle aynı fikirdeyim
    bu durumda ucuz olacaksa SJ6-8, ikinci el olacaksa hero'dayım hala.

https://www.youtube.com/watch?v=L2X309bPJ0I

Motosikleti
    GoPro için de alarmı kurdum
    peki şu konuda fikriniz nedir?

"Gönül isterki 4K 60fps çeksin ama gereksiz bir teknoloji olduğunun farkındayım. Benim ağırlıklı kullanacağım boyut çözünürlük nedir sizce? 1080p 60fps mi kullanılmalı, 1080p 120fps mi ya da 2.7K 60fps mi? Ve bunların mb cinsinden boyutlarındaki farklılıklar ne olacak? yani bir de işleme ve yükleme zahmeti olacak.
    Kask harici kullanımlarda 4K 24-30 fps yeterli olacaktır ama kaska taktığımda ne seçmeliyim?"
    120 fps gereksiz eğer ağır çekim yapmayacaksan hiç gerek yok zaten ,

gopro hero6 black 2,7k 60fps de görüntü bu

aynı kamera 4k 30 fps de böyle diğer ayarlar aynı bu arada

ama bana sorarsan ben 4k 24fps de gyro kapalı daha çok seviyorum daha hareketli aksiyonlu duruyor :D o da bu

2,7 k ile 4 k 30fps gyrolu videolar birbirine yakın boyutlarda arada toplamda 5 6 dk fark ediyor onuda belirtiyim 4k 30 fps de 64gb karta tam 2 saat çekiyor 2.7k da 2.05 dk ,1080p de 3,5 saat 60 4 saate yakın 30 fps çekiyordu yanılmıyorsam ,tabi işleme kısmında kasmadan 4 k işlemek biraz dert iyi bir pc gerekebilir eğer pc iyiyse videolarda linki var açıklamada davinci resolve indir bedava tüm özellikler dahil profesyonel ama kullanımı basit bir yazılım 10 dk lık bir 4k 30 fps video da ortalama editli hali 6 ile 8 gb arası değişiyor renk vs eklemene bağlı olarak upload hızına bir şey diyemem benim8 gb lık dosya 1.40 dk da tam bitiriyor youtube yüklemesi onun haricinde varsa aklına takılan bir şey sorabilirsin :D yardımcı olmaya çalışırım.

Motosikleti
    Daelim daystar 250
    Merhaba,

Kaska takmak üzere aksiyon kamerası arıyorum. Kolay satın alamayan ve almadan önce cılkını çıkarana kadar araştıran biri olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Öncelikle blog yapma gibi bir derdim yok ama belki ufak tefek youtube'da yayınlarım diyerek harici mikrofon desteği olsun istiyorum.
    Sürekli hareket halinde olacağı için de başarılı bir gyro olsun.
    Aparat konusunda sıkıntı yaratmayacak, universal parçaları kullanabilirsem çok iyi olur.
    Aslında EKEN H9'u incelediğimde fiyat performans çok iyi dedim ama gyro çok başarılı gelmedi ve mikrofon desteği olmadığından fiyatta yukarı çıkmak zorunda kaldım. 1000 civarı bir rakam sanırım yeterli olur diye düşünüyorum.

Bu durumda elimde SJCAM SJ8 Plus ve SJ6 Legend modeli kaldı. Fiyatları birbirine yakın fakat burada da fps olayı kafamı kurcalıyor çünkü SJ8 Plus bir tık daha marifetli.

SJ8 Plus:
    Chipset Novatek NT96683
    Sensor SONY IMX117
    Çözünürlük: 4K :(3840×2160) 30fps
    2.7K:(2720X1520) 60fps
    1080P:(1920×1080) 120fps
    Batarya 1200ma
    Type-C

SJ6 Legend:
    Chipset Novatek 96660
    Sensör Panasonic MN34120PA
    Çözünürlük: 4K @ 24fps (2880*2160) interpolated
    2K @ 30fps (2560*1440)
    1080 FHD 1920*1080 @ 60fps
    Batarya 1050ma

Gönül isterki 4K 60fps çeksin ama gereksiz bir teknoloji olduğunun farkındayım. Benim ağırlıklı kullanacağım boyut çözünürlük nedir sizce? 1080p 60fps mi kullanılmalı, 1080p 120fps mi ya da 2.7K 60fps mi? Ve bunların mb cinsinden boyutlarındaki farklılıklar ne olacak? yani bir de işleme ve yükleme zahmeti olacak.
    Kask harici kullanımlarda 4K 24-30 fps yeterli olacaktır ama kaska taktığımda ne seçmeliyim?

Bu iki kamera haricinde GoPro harici bu fiyat bandında kamera önerilerinize de açığım.
    Şimdiden sıkılmadan okuyana da cevaplayana da teşekkürler.

Hocam konuyu çok güzel açmışsınız sorular çalıştığım yerden geldi.

Ben 2 haftadır aksiyon kamera araştırıyorum ve kullanma mantığım sizinki ile aynı.

Birçok kamera inceledim sonuç gopro almayacaksanız Türkiyeden kamera almayın uygun fiyata güzel kamera yok.

Yurtdışı alternatif kamera markalarından en çok tutulanlardan biri AKASO.

13ünde amazon.comdan sipariş verdim 3-4 güne elimde olur.

AKASO'nun birçok modeli var youtubeda inceleme ve performanslarına baktım ve en yeni modelinden AKASO BRAVE 6 PLUS siparişi verdim.

https://www.amazon.com/gp/product/B0881KXCP7/

Amazon.de de bu ürün henüz satışa sunulmadı oyüzden comdan aldım.

Harici kulaklık siparişi de verdim.
    https://www.amazon.com/AKASO-Externa...dp/B082SR3NH3/

İkisi vergiler kargo dahil 163 dolar tutuyor 1245tl kartımdan çekildi.

AKASO'nun v50x v50 pro v50 Elite de diğer tutulan modelleri bunları amazon.de de satıyor.

Ama youtube karşılaştırmalarında bu yaz çıkan brave 6 plus EIS 2.0 olsun görüntü kalitesi olsun diğerlerinden daha başarılı.

Karşılaştırma videoları
    https://www.youtube.com/watch?v=Tb5_zs1yHoo
    https://www.youtube.com/watch?v=uhctkMceZU8

Motosiklet üstünde test
    https://www.youtube.com/watch?v=gULyfBDc4wU
    Italian bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı One1r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam konuyu çok güzel açmışsınız sorular çalıştığım yerden geldi.

Ben 2 haftadır aksiyon kamera araştırıyorum ve kullanma mantığım sizinki ile aynı.

Birçok kamera inceledim sonuç gopro almayacaksanız Türkiyeden kamera almayın uygun fiyata güzel kamera yok.

Yurtdışı alternatif kamera markalarından en çok tutulanlardan biri AKASO.

13ünde amazon.comdan sipariş verdim 3-4 güne elimde olur.

AKASO'nun birçok modeli var youtubeda inceleme ve performanslarına baktım ve en yeni modelinden AKASO BRAVE 6 PLUS siparişi verdim.

https://www.amazon.com/gp/product/B0881KXCP7/

Amazon.de de bu ürün henüz satışa sunulmadı oyüzden comdan aldım.

Harici kulaklık siparişi de verdim.
    https://www.amazon.com/AKASO-Externa...dp/B082SR3NH3/

İkisi vergiler kargo dahil 163 dolar tutuyor 1245tl kartımdan çekildi.

AKASO'nun v50x v50 pro v50 Elite de diğer tutulan modelleri bunları amazon.de de satıyor.

Ama youtube karşılaştırmalarında bu yaz çıkan brave 6 plus EIS 2.0 olsun görüntü kalitesi olsun diğerlerinden daha başarılı.

Karşılaştırma videoları
    https://www.youtube.com/watch?v=Tb5_zs1yHoo
    https://www.youtube.com/watch?v=uhctkMceZU8

Motosiklet üstünde test
    https://www.youtube.com/watch?v=gULyfBDc4wU
    felaket kesmiş ama stabilizer açıkken bayağa gitmiş açısı birde çok fazla renk patlaması oluyor motor videosunu izledim de bilemedim eğer ince detaylı ayar yapılmıyorsa geçmiş olsun görüntü ne yaparsan yap cortluyor ama detaylı ayar varsa kurtarılabilir

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı nihiltzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kask kamerası konusu değil mi burası, amacımız gezilerimizi ve yolda güvenlik amaçlı çekim yapmak değil mi? Arkadaş zaten özel bir şe yazmamış. Hangimiz paraşüt, sörf, kayak gibi şeyleri bolca yapıyoruz da bu kadar geniş açıya ihtiyacımız var? Eğer dağlardan hoplayıp zıplamayacak, çok geniş açı derdiniz yoksa zaten kroplasa dahi stablizier açıkken geniş açıya sahip bir kamera ve cidden sabitlemesi efsane iyi.

Go pro biraz daha geniş açı sunuyor ama atla deve fark değil. Biri 2500-3000 tl bandında diğeri 4000-5000 tl eh yani tabi ki daha iyi yönleri olacak. Bence bu fiyat farkına değer mi düşünmek lazım. Gerçekten çok önemli aksiyon işleri yapmıyorsanız standart bir kullanıcıysanız Dji bence fazlasıyla yeterli. Bizim çapımızda insanlar için de aksiyon kamera olacak kadar yeterli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler