Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hızlı yanıp sönen sinyal sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam,

cbr650f sahibiyim.
    motorumda ön ve arka sinyaller led sinyal vermek istediğimde sinyallerim çok hızlı yanıp sönüyor bunu yavaşlatmak için araya direnç atılıyormuş sanırım ama tam olarak nasıl yapıldığını bilmiyorum bi yardımcı olacak arkadaş var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    araya ya taş direnç atılacak yada flaşör led flasşörle değişecek

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Motorun lamba soketlerinde yada başka bir yerinde şase var olabilir sorun röleden olmayabilir.Bir baktır derim bence

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun lamba soketlerinde yada başka bir yerinde şase var olabilir sorun röleden olmayabilir. Bir baktır derim bence
    Normal çalışan sistemde sadece led sinyal ya da led sinyal ampulü takıldığında sorun röledendir. Röle belli bir gerilime cevap verecek değerlerde seçildiğinden ve LED ampul bu gerilime cevap verecek kadar güç çekmediğinden bu sorun oluşur.

1- Herhangi bir uca bir taş direnç (Gerilim hesabının yapılarak taş direncin seçilmesi direncin deli gibi ısınmasını engelleyecektir.).
    2- Rölenin değiştirilmesi (oto elektrikçilerinden temin edilebilir).
    3- Benim motosikletimde de olduğu gibi röle vs. olmayıp sadece devre ile kontrolü olan sistemlerde ise muhtemelen var olan led sinyal opsiyonunun cihaz ile seçilerek kullanıma devam edilmesi uygun olacaktır.

Bu arada sorun derken bir arızadan bahsetmiyorum. Devre üzerinde yapılan oynamadan ötürü oluşan problemden bahsediyorum. Mesela yazılım ile 4'lü lerim yanarken sinyal verdiğimde 4'lü yerine verdiğim sinyalin yanması ve sinyali kapatma tuşuna basınca yine 4'lülerin yanmaya devam etmesi ya da etmemesine yazılım ile karar verebiliyorum.
    Alper600RR bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)