Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Düşme tehlikesi geçirmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün başıma gelince böyle bir konu açayım dedim. Efendim hepimizin başına zaman zaman gelen sinsi bir tehlikeden bahsetmek istiyorum: DÜŞME TEHLİKESİ ATLATMAK.

Dün, ada etrafında sağa yatmış dönüyorum. Ortadaki yol ile kaldırım arası sıfır mesafede. Arada birkaç santimlik boşluk var. Ön teker o boşluğa girdi. Motor yalpalamaya başladı. Zor topladım. Bir sağa bir sola derken zor durdum. Böyle elim ayağım boşaldı desem yeridir.

İnsanı fena yapıyor bu his.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    sokak arasında viraj alırken yerde poşet vardı. çok önemsemedim ama üstünden geçerken ön teker bi gidiyomuş gibi olmuştu. güzel histir aslında
    arada adrenalin salgılar vucuda iyi gelir bi kendine gelirsin dinç olursun. güne güzel başlarsın
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    ben de geçen haftalarda ışıklarda durup sola dönecektim. L yapacağım sadece. Ama lastikleri Çin malı naylon olunca hafif yatık döndüğümde önden kaydı. Ayağımı koydum yalpaladı vs zor toparladım. Çok değişik bir duygu, o kısacık sürede grenajların kırılmış hali geldi gözümün önüne.

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sokak arasında viraj alırken yerde poşet vardı. çok önemsemedim ama üstünden geçerken ön teker bi gidiyomuş gibi olmuştu. güzel histir aslında
    arada adrenalin salgılar vucuda iyi gelir bi kendine gelirsin dinç olursun. güne güzel başlarsın
    Valla öyle. Vücut adrenalin enjekte edilmiş gibi tepki veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

Alıntı cgokhana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de geçen haftalarda ışıklarda durup sola dönecektim. L yapacağım sadece. Ama lastikleri Çin malı naylon olunca hafif yatık döndüğümde önden kaydı. Ayağımı koydum yalpaladı vs zor toparladım. Çok değişik bir duygu, o kısacık sürede grenajların kırılmış hali geldi gözümün önüne.
    İnsan o kısacık sürede hayatı sorguluyor.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Siz birde sonbaharda dökülen kuru yapraklarla kaplı hafif ıslak zeminde kayma duygusunu yaşayın
    skucukyazici bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben Pazar günü Kabataş'ta yeni başlamış çok hafif yağmur altında ışıklarda kalkış yaparken bir arabanın önüne zıplayıp uzayayım dedim, kalkışta arabanın önüne kırıp gaza bir asıldım ki kıçım iki yana attı, nasıl topladım bilmiyorum? (Yol üzerinde çok ince vıcık bir çamur katmanı varmış demek ki, yağmur yeni başlamışken yol buz gibi kaygan olabiliyor - dikkat etmemişim...) O kadar refleks işi oldu ki (gazı keserken gidonda çok kuvvetli 2-3 sağ sol yaptım) sonrasında adrenalin boşalması bile olamadı çünkü bilinç olayı algılayamadı; her şey 1 sn'den kısa süre içinde bitti. Çok uzun zamandır böyle bir şey yaşamamıştım...

Motosikleti
    ---
    İnönü caddesi kırmzı ile işaretlediğim bölgede sola çok yanaşma sebebi ile yol kenarında ki beton mantara vites pedalını gömmüştüm.
    Kimsenin başına gelmez umarım, risk almamak lazım

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Acemiyken 600cc makineye binin ve virajda 125cc motor kullanır gibi gaz açıp high side olun... Çok eğlenceli...
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    ---
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün başıma gelince böyle bir konu açayım dedim. Efendim hepimizin başına zaman zaman gelen sinsi bir tehlikeden bahsetmek istiyorum: DÜŞME TEHLİKESİ ATLATMAK.

Dün, ada etrafında sağa yatmış dönüyorum. Ortadaki yol ile kaldırım arası sıfır mesafede. Arada birkaç santimlik boşluk var. Ön teker o boşluğa girdi. Motor yalpalamaya başladı. Zor topladım. Bir sağa bir sola derken zor durdum. Böyle elim ayağım boşaldı desem yeridir.

İnsanı fena yapıyor bu his.
    Geçmiş olsun, Bu arada sürdüğünüz yer Türkiye değil sanıyorum, keza ada içerisinde sağa yatmak pek olası değil bizim trafikte Yanılıyorsam bilgilendirilmeye açığım
    erensel bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Geçmiş olsun. Bende iki gün önce tehlike atlattım. Kartal Maltepe sahil yolundan Kadıköy e doğru gelirken akşam saat 11 civarı en sol şeritten viraj alıyordum. Hızım 80-90 arası. Motor yatıkken bir 10 metre ilerimde parlak bir cisim gördüm tenis topu büyüklüğünde. Hiç manevra yapamadım direk üstünden geçtim.O an sadece savrulacağım yeri ve düşüş şeklini düşündüm. Aynı zamanda inş sert bir cisim değildir diye içimden geçirdim.
    Fakat sertmiş. Ön teker ile girdim. Motorun altından güm diye bir ses geldi ama devrilmedim.
    50 metre sonra yavaşladım sağa çektim bir sigara yaktım. Acaba motorda bir hasar var mı diye telefon flaşıyla kontroller yaptım.
    İnsan ölümden döndükten sonra bile başına birşey gelmemişse mal derdine düşüyor çok acayip
    Motorda sorun yok ben de yaşıyorum. O zaman dewamke.

Alıntı skucukyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, Bu arada sürdüğünüz yer Türkiye değil sanıyorum, keza ada içerisinde sağa yatmak pek olası değil bizim trafikte Yanılıyorsam bilgilendirilmeye açığım
    Afedersiniz sola demem gerekirken sağa demişim.

Frene basarsanız high side a düşersiniz basmazsanız low side seçim sizin

Motosikleti
    ---
    https://www.youtube.com/watch?v=_EEfke1eyng&t=3s

Pist ve performans sürüş ağırlıklı bir video fakat virajlar için işe yarar bilgiler çıkacaktır. İzlemeyen varsa yüklensin derim.

Taksim'den Aksaray istikametine giderken, bilenler bilir, Şişhane ışıkları vardır, hafif virajlıdır.

İşte tam oraya dün akşam az bir şey kum dökülmüş. Baktım yeşil yanıyor, kırmızı yanmadan geçeyim dedim ve hızımı artırdım. Tabi kumu 30 metre kala fark ettim. Kumdan kaçmak için ekstra çabaya girmedim. İki teker birden kaydı ve hemen tekrar tutundu. Çok kaymamıştı neyse ki.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Geçmiş olsun. Ben de yeni bir şehre taşındım. Irmak üzerinden geçen üstünde asfalt yerine beton olan bir yol var. Bir güzel ıslatmışlar yolu. Dönerken bir kaydı motor. Elim ayağım dolaştı, zor toparladım. Kendimi kenara zor attım.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Geçen hafta Beyazıttan-Kadırgaya iniyorum. Kullandığım yol Gedikpaşa yokuşu.
    Tamda aşağıdaki resme benzer diklikte, 250-300 metre kadar bir yokuş.

Altımda Inazuma...
    Her zamanki gibi, ikinci viteste motor freni kullanarak,
    arada çok ufak ve hafif arka fren dokunuşlarıyla iniyorum yokuşu.

Öyle bir bölüme geldimki yerler komple ıslak...
    Birden arka teker tırt tırt kaymalara başladı.
    "Tamam artık ben 100 metre daha kayarım" derken,
    kuru bir bölüme denk geldimde kurtardım.

Eğer o yokuşta ön fren kullanıyor olsaydım, kurtarmamın imkanı ihtimali yoktu.

Meğer salaklar arap sabunlu su dökmüşler yola...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)