Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Forza 250 Çanta Anahtarı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Motosikletin üçüncü sahibiyim. İkinci sahibi 200 km filan kullanmış. Sonrasında ben aldım. Ben alırken arka çantanın anahtarı yoktu. Ben de ilk sahibini aradım dedim böyle böyle. Bende bir anahtar var ama o mu bilmiyorum deyip gönderdi bana. Nitekim o anahtar evet çanta anahtarı ama benim çantaya ait değil.

Velhasıl honda esengülde dedim napcaz biz bunu. Kilit kısmına baktığımızda bir barkod ve seri numarası var. Yani anahtarın ölçüsü kodu artık neyiyse bir yerlerde vardır yani fabrikadan isteyelim dedim. Hayır maalesef böyle bir şey olmuyor dediler. Ee napcaz dedim çantayı değiştirmeniz gerekiyor dediler. Bana bu çok saçma geldi. 6-7 bin liralık çantayı neden değiştireyim?

Ben bu sorunu nasıl çözerim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim kullandığımız arka çantaların kilit mekanizmaları dünyanın en güvensiz mekanizmalarından biri. Tırnak makasının törpü kısmı ile dahi açılabiliyor.

Kilit mekanizmasını arkasında tutan bir segman var. O çıkartılıp kilit komple yerinden sökülür. Herhangi bir anahtarcı yarım saatte yeni şifre ile bir anahtar çeker ve güzel güzel kullanırsınız.

Anahtarcıya motosiklet şeyi demeyin, bavul kilidi falan dersiniz. Fazla para çekmesin
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kilit bozuk diye çanta değiştirtmeye çalışan Esengül mü!? Çok ama çok ayıp etmişler; dolandırıcılığa girer bu neredeyse...
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı vakdag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin üçüncü sahibiyim. İkinci sahibi 200 km filan kullanmış. Sonrasında ben aldım. Ben alırken arka çantanın anahtarı yoktu. Ben de ilk sahibini aradım dedim böyle böyle. Bende bir anahtar var ama o mu bilmiyorum deyip gönderdi bana. Nitekim o anahtar evet çanta anahtarı ama benim çantaya ait değil.

Velhasıl honda esengülde dedim napcaz biz bunu. Kilit kısmına baktığımızda bir barkod ve seri numarası var. Yani anahtarın ölçüsü kodu artık neyiyse bir yerlerde vardır yani fabrikadan isteyelim dedim. Hayır maalesef böyle bir şey olmuyor dediler. Ee napcaz dedim çantayı değiştirmeniz gerekiyor dediler. Bana bu çok saçma geldi. 6-7 bin liralık çantayı neden değiştireyim?

Ben bu sorunu nasıl çözerim?
    Forza orjinal cantayi, canta demirinden sokmek icin kullanilan anahtar mi? Iki tane olmasi gerekiyor onun hocam, ikisi de mi yok?
    Barkod ve seri numarasiyla sirayla Honda Turkiye, Honda Avrupa ve Honda Japonya'ya yazmanizi oneririm, sacmalik tamamen.

Baska servise de danisin derim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Evet çantayı çıkarmayanyarayan anahtar. Bana ikili bir anahtar gönderdi eski sahibi ama ne yazık ki o değilmiş. Honda Türkiyeye mail atmak istersem bir bayii seçmemi istiyor ve oradan bana dönüş yapılıyor. Dediğiniz gibi avrupa japonya diyar diyar gezeceğim artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim kullandığımız arka çantaların kilit mekanizmaları dünyanın en güvensiz mekanizmalarından biri. Tırnak makasının törpü kısmı ile dahi açılabiliyor.

Kilit mekanizmasını arkasında tutan bir segman var. O çıkartılıp kilit komple yerinden sökülür. Herhangi bir anahtarcı yarım saatte yeni şifre ile bir anahtar çeker ve güzel güzel kullanırsınız.

Anahtarcıya motosiklet şeyi demeyin, bavul kilidi falan dersiniz. Fazla para çekmesin
    Bu da mantıklı bir seçenek. Hondadan yeterli cevabı alamazsam çilingir yolu görünür

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı vakdag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet çantayı çıkarmayanyarayan anahtar. Bana ikili bir anahtar gönderdi eski sahibi ama ne yazık ki o değilmiş.
    Muhtemelen 1. sahibi kaybetmis, 2. sahibine baska anahtarlari vermis, o da size vermis

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Hocam Facebook gruplarını bir arastirin orada yedek anahtarı kodla birebir aynısıni yapan bir elektrikçi vardı 800 TL mi neydi hatırlamıyorum ama yapıyorlar diye biliyorum

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hussain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Facebook gruplarını bir arastirin orada yedek anahtarı kodla birebir aynısıni yapan bir elektrikçi vardı 800 TL mi neydi hatırlamıyorum ama yapıyorlar diye biliyorum
    Hocam kod meselesi degil ki durum. Cantayi scooterdan ayirmak icin kullanilan bildigimiz anahtar farkliymis, uzaktan kumanda degil.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen 1. sahibi kaybetmis, 2. sahibine baska anahtarlari vermis, o da size vermis
    bana da öyle geliyor. insanlık hali kaybedilebilir ama hondanın hayır çanta değiştirin demesi de bir garip. 26 bine aldığım motosiklet olmuş 100 bin lira. bu kadar kolay mı bir çanta değiştirmek :D

honda türkiyeye yazdım bakalım. olmadı sırasıyla avrupa, japonya... marsa kadar yolu var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)