Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kontağı çevirince hiç elektrik gelmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkdaşlar merhaba,

2 gün önce gelip motosikleti park ettim. Bu sabah çalıştırmak için motora gittiğimde kontağı çevirdiğimde motora hiç bir şekilde elektrik gelmiyordu. Far,gösterge ışıkları korna bile çalışmıyor. Sanırım akü boşaldı.
    ormak istediğim aküyü arabadan takviye yaparak bir şeyler yapabilir miyim, saanırım bu haliyle motosikleti vurdurmayı denesemde çalışmaz. Veya sorun başka bir sebepten kaynaklanıyor olabilir mi nerelere bakmam gerekir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Vurdurmak yerine, Kick startla çalıştırmayı denesen ? Motorun modelini bilmediğim için vardır diye yorum yaptım. Kutupları doğru bağlamak şartı ile araba aküsünden takviye yapmanız sıkıntı olmaz. ikisi de 12v... Ama dikkat et ters bağlarsan motosiklet akünü patlatabilir, motorunda yangın çıkartabilirsin... Takviye alacağın araba aküsi mininum 12v 65A olacaktır... En ufak bir zayıf yerde veya şaşe alma varsa, akü çook yüksek akımlar verebileceği için kabloloları tutuşturması sadece birkaç saniye sürer... Eski tip karbüratörlü bir motosikletin varsa, istersen aküyü komple söksen yine çalışır... Akün bozulduysa tekrar şarj olmaz. Elinden geliyorsa bir avometre ile aküyü ve tesisatını kontrol et. Belki basit bir sigorta attı.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    sigorta atmış olabilir ana sigortayı kontrol edin akünün yanında olması lazım.

pardon motoru söylemeyi unutmuşum F650gs

Alıntı b0ddah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar merhaba,

2 gün önce gelip motosikleti park ettim. Bu sabah çalıştırmak için motora gittiğimde kontağı çevirdiğimde motora hiç bir şekilde elektrik gelmiyordu. Far,gösterge ışıkları korna bile çalışmıyor. Sanırım akü boşaldı.
    ormak istediğim aküyü arabadan takviye yaparak bir şeyler yapabilir miyim, saanırım bu haliyle motosikleti vurdurmayı denesemde çalışmaz. Veya sorun başka bir sebepten kaynaklanıyor olabilir mi nerelere bakmam gerekir.
    Geçenlerde başıma geldi sigorta atmıştır değiştirdim düzeldi. Bi kaç hafta sonra aynı sorun bir daha oldu aküyke sigorta arasında bi kablo soketten çıkmış o yüzden de olabilir

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu haliyle vurdurunca neden çalışmasın?

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Gösterge ışıkları çalışmıyorsa büyük ihtimalle sigorta atmıştır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)