Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet hayatınızı ne kadar değiştirdi ve size ne kattı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Yakın zamanda motosiklet alarak aranıza dahil olacağım zamlar gelmeseydi şuan aranızdaydım ancak ertelemek durumunda kaldım. Merak ediyorum motosiklete başladıktan sonra hayatınızı değiştirdi mi veya size neler kattı ? Deneyimli kişilerden duymak isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Kız değil de erkek düşürdüğünü öğrendim
    tommygun, MT00, mavzer-i ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Özgür olmayı,kendine güvenerek,ülkeleri gezmeyi,yalnız başına kalınca,motosikledinle bir bütün olursun,başaramazsın dediklerinde,başarmayı öğrettir
    Başarısız kişiler hep bir bahanesi vardır,bu bahaneyi 2018 yılında yaşadım,Japonya turunu yarım bıraktım.Hayallerinizin peşinden gidin,yarına ne
    olacağını kimse bilmiyor

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Zaman kazandım, trafikte daha az zaman geçirdim. Böylece stres katsayımda azaldı.

Arkadaş kazandım. Bir çok arkadaşım oldu motosiklet sayesinde.

Yeni yerler görmemi sağladı. Çıktığım geziler ve turlar sayesinde.
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    CF Moto 250 NK
    Bol bol küfür etme şansım oldu
    eraysefer28 ve Alper bunu beğendiler.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    2-3 adet platin ve asla ulaşamayacağım kadar keyif..
    skucukyazici, byMyzz, mavzer-i ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    bilgisayar bağımlılığından disa donuk biri olmamli sagladi
    byMyzz bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Motosikletle 18 yaşımda tanıştım. Çok sevdim . 25 yaşımda E ehliyetimi aldım. 50 yaşımda da hem A ehliyetimi hem de ilk
    motosikletimi aldım . Bu gün 65 yaşımda keşke 2 tekerle ilk tanıştığım gün motosiklet sahibi olsaydım diyorum.
    byMyzz ve sutlusoda bunu beğendiler.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    En başında trafikte daha empatili olmayı, daha dikkatli olmayı öğrendim. Araba kullanırken aslında ne kadarda dikkatsiz sürdüğümü fark ettim.
    Farklı olmayı sevdim.
    byMyzz ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Tatile arabayla giderken tatil kadar arabayla yol yapmayıda severdim.45 inde motor alıp kullanmaya başlayınca.Artık tatile giderken siz uçakla gidin ben motorla geliyim diyorum ama yemiyo tabii.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

12 yaşımdan beri sürerim bu mereti.

Ara ara sağlık sebeplerinden dolayı bıraksam bile birden üstünde buluyorum kendimi.

Motosiklet sürücüsü bi kere trafikte diğer araç sürücülerine göre daha planlı ve bilinçli kullanıyor.

Hangi araç ne tepki verir anlıyorsunuz. Özellikle otomobil kullanırken bu özelliğinizin ne kadar geliştiğini fark edebilirsiniz.

Çoğu insanın gitmediği,görmediği yerleri motosiklet sürücüleri iyi bilir. Çevrede ne kadar gezilecek yer var,nereye gidilir,ne içilir iyi bilirsiniz.

Karşı cinsle ilişkilerinize motosiklet kullanmanız sizi daha bi unutulmaz kılar. Seneler evvel, hala her motosiklet geçtiğinde acaba sen mi geliyorsun diye dönüp bakarım diyenleri duymanız olasıdır.

Güzel insanlar tanırsınız. Gerçekten oturup kalkmasını bilen,işi düştüğünde değil her fırsatta sizi arayıp soran güzel insanlar girer hayatınıza.

Çevrenizde motosiklet konusunda otorite sayılırsınız. Komşulardan biri elektrikli scooter alacak olsa,akrabalardan biri motosiklet almak istese ilk size sorarlar. İnsanlara yön verirsiniz.

Yolda hiç tanımadığınız başka bir motosiklet sürücüsüyle sanki senelerdir tanışıyormuşcasına muhabbete girersiniz.

Yemyeşil bir rotada kulaklığınızda en sevdiğiniz şarkı çalarken içinize çektiğiniz oksijen size en iyi antidepresanların veremediği rahatlığı verir.

Ya da otobanda gazlarken yaşadığınız adrenalin sizi dipçik gibi ayağa kaldırır.

Her durumda seleden yere indiğinizde yüzünüzde tatlı bi tebessüm,ruhunuzda güzel bir dinginlik olur.

İşte o yüzden ben artık bırakıyorum,bıktım yağmurundan,çamurundan deyip her bırakışınızda,aradan geçen zamanda verdiği özlemle tekrar seleye oturursunuz ve motosiklet adeta o pişmanlık sözlerini size yedirir.

Allah,tüm motosiklet kullanıcılarına torunlarıyla birlikte gezmeyi nasip etsin
    bursalıali, byMyzz, MT00 ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    bilincimi arttirdi. 21 senedir bisiklet süren ve 7 senedir araba ehliyeti olan biriydim. ama motosikletten sonra ve önce diye ikiye ayiriyorum artik sürüşümü. bir kere otomobil surup, manuel erkek isidir diyenlere guluyorum artik. debriyajli motorda debriyaj yayi olmadan surunce anliyorsuniz esas vitesi.

canlilara, dogaya, zamana, kendime karsi daha sorumlu ve bu dunyaya daha yararliyim.

yol izlenimim sadece km'den ibaret degil. havaya gore otomobilde dahi degisen bir surusum var. africa twin'e binip kaza yapan birinin dahi "neden?" diye sorup videoyu o daha duserken tespit edebiliyorum.

henuz kiz dusurdugunu gormedim motorumun. oncekinde yasamistim, scooterdi. bu supersport ama henuz olmadi.

kufur cok ediyorum. uysal biri yapti bu. gercekten araba kullanmayi bilmeyen insanlar en pahali araclarla seyahata ediyorlar. kuralsızca ve kast ederek. kufur ediyorum arkalarindan. haliyle "eyvallah" diyip gecmeyi ogreniyorsunuz.

zaman'a biraz daha yer vermeliyim. isim geregi 15 dk surem dahi degerli. dakikasi para edenlerden biriyim. bu yuzden de hayatima girdigi gunden beri 24 saat kavramini bitirdi benim icin. onceden nasil yetirecegim dedigim kisitli kaynak sorunumu cozdu.

son olarak, agresif oldugumdan olsa gerek hiz kavramini sevmesemde; hizin uyguladigi kuvveti seviyorum.
    byMyzz bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    16 yaşından beri kullanıyorum 18 yaşındayım alnımda 2 çizgi var...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yepyeni bir insan yaptı beni. Adeta yeniden tanımladı.

Şaka şaka. O kadar da boş biri değilim yahu.

Ama hayatımın hareketsiz kısımlarına zevk kattı. Güçlü bir motosikleti kullanmak, iyi bir spor araba sürmekten bile daha zevkli sonuçta.

Zevk için A noktasından A noktasına gideceğim çok aklıma gelmezdi. Nerdeyse düzenli olarak sabah yola çıkıp 400-500km kullanıp geri gelir oldum.
    byMyzz bunu beğendi.

Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    İçine kapanık birisiydim evden işe işten eve gelip giden sıkıcı monoton bir hayatım vardı arkadaşım bile yoktu ancak 2018 de motorsiklet aldıktan sonra hayatım değişti normalde evden çıkmam ancak sırf motosiklete binmek için İstanbul'un gezmediğim yerini bırakmadım.

Bazen içimden geliyor motoruma atlıyorum çevre şehirlere gidiyorum terapi gibi geliyor bana geziyorum görüyorum yeni insanlarla tanışıyorum.

Arkadaş çevremden bahsetmek bile istemem çok fazla çünkü 🤣 bana kazandırdığı en iyi şeylerden biride bu DOSTLUK.
    byMyzz bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onceleri cok sey katti derdim. Simdilerde pek bir sey katmadi diyebilirim. Sadece A noktasindan B noktasina Istanbul'da daha kolay ve afilli ulasim sagliyorum.

Yoksa gecen 20 senede motorculardan yedigim kazik gibi kazik yemedim, firmalardan kankam dedigim adamlardan yedigim kazik gibi kazik kimseden yemedim. Pek bir faydasi olmadi yani motorcu olmanin.

Ama kisisel keyif acisindan bonusu cok tabii. Sadece baska bir sey aramamak lazim diye bakiyorum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayatımda gitmediğim yerlere gittim.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tatile arabayla giderken tatil kadar arabayla yol yapmayıda severdim.45 inde motor alıp kullanmaya başlayınca.Artık tatile giderken siz uçakla gidin ben motorla geliyim diyorum ama yemiyo tabii.
    Motosiklet yok iken biz de tatile oto ile gidiyorduk. 2 teker sonrası ilk seferinde motorla gittik döndük. Sonrasında hanım
    demir at yerine damadının arabasını tercih etti. Benim ne yaptığımı mı soruyorsunuz? Bu sualinizi sorulmamış kabul ediyorum.
    Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Ölmek var demir merkepden gaz caymak yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 yaşımdan beri sürerim bu mereti.

Ara ara sağlık sebeplerinden dolayı bıraksam bile birden üstünde buluyorum kendimi.

Motosiklet sürücüsü bi kere trafikte diğer araç sürücülerine göre daha planlı ve bilinçli kullanıyor.

Hangi araç ne tepki verir anlıyorsunuz. Özellikle otomobil kullanırken bu özelliğinizin ne kadar geliştiğini fark edebilirsiniz.

Çoğu insanın gitmediği,görmediği yerleri motosiklet sürücüleri iyi bilir. Çevrede ne kadar gezilecek yer var,nereye gidilir,ne içilir iyi bilirsiniz.

Karşı cinsle ilişkilerinize motosiklet kullanmanız sizi daha bi unutulmaz kılar. Seneler evvel, hala her motosiklet geçtiğinde acaba sen mi geliyorsun diye dönüp bakarım diyenleri duymanız olasıdır.

Güzel insanlar tanırsınız. Gerçekten oturup kalkmasını bilen,işi düştüğünde değil her fırsatta sizi arayıp soran güzel insanlar girer hayatınıza.

Çevrenizde motosiklet konusunda otorite sayılırsınız. Komşulardan biri elektrikli scooter alacak olsa,akrabalardan biri motosiklet almak istese ilk size sorarlar. İnsanlara yön verirsiniz.

Yolda hiç tanımadığınız başka bir motosiklet sürücüsüyle sanki senelerdir tanışıyormuşcasına muhabbete girersiniz.

Yemyeşil bir rotada kulaklığınızda en sevdiğiniz şarkı çalarken içinize çektiğiniz oksijen size en iyi antidepresanların veremediği rahatlığı verir.

Ya da otobanda gazlarken yaşadığınız adrenalin sizi dipçik gibi ayağa kaldırır.

Her durumda seleden yere indiğinizde yüzünüzde tatlı bi tebessüm,ruhunuzda güzel bir dinginlik olur.

İşte o yüzden ben artık bırakıyorum,bıktım yağmurundan,çamurundan deyip her bırakışınızda,aradan geçen zamanda verdiği özlemle tekrar seleye oturursunuz ve motosiklet adeta o pişmanlık sözlerini size yedirir.

Allah,tüm motosiklet kullanıcılarına torunlarıyla birlikte gezmeyi nasip etsin
    Sevgili moderatorum ancak bu kadar güzel anlatilabilirdi. Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Doğru olanı şu; ölmek var demir merkepden vaz caymak yok.
    bursevi

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Bugün ne yapsam sorusununun cevabı oldu

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Para harcama alışkanlığı kazandırdı (işletim masrafları yüzünden artık üçün beşin hesabını yapmadan harcıyorum )
    Hayatımın reset tuşu (hayatın renkleri solmaya başlayınca binip iki tur atıyorum herşey eski aline dönüyor )

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)