Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet hayatınızı ne kadar değiştirdi ve size ne kattı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı DETROITCITY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçine kapanık birisiydim evden işe işten eve gelip giden sıkıcı monoton bir hayatım vardı arkadaşım bile yoktu ancak 2018 de motorsiklet aldıktan sonra hayatım değişti normalde evden çıkmam ancak sırf motosiklete binmek için İstanbul'un gezmediğim yerini bırakmadım.

Bazen içimden geliyor motoruma atlıyorum çevre şehirlere gidiyorum terapi gibi geliyor bana geziyorum görüyorum yeni insanlarla tanışıyorum.

Arkadaş çevremden bahsetmek bile istemem çok fazla çünkü �� bana kazandırdığı en iyi şeylerden biride bu DOSTLUK.
    Hocam detroit sakat yer diyorlar başınıza bişey geldi mi? Motosiklet hırsızlığı falan oluyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 yaşımdan beri sürerim bu mereti.

Ara ara sağlık sebeplerinden dolayı bıraksam bile birden üstünde buluyorum kendimi.

Motosiklet sürücüsü bi kere trafikte diğer araç sürücülerine göre daha planlı ve bilinçli kullanıyor.

Hangi araç ne tepki verir anlıyorsunuz. Özellikle otomobil kullanırken bu özelliğinizin ne kadar geliştiğini fark edebilirsiniz.

Çoğu insanın gitmediği,görmediği yerleri motosiklet sürücüleri iyi bilir. Çevrede ne kadar gezilecek yer var,nereye gidilir,ne içilir iyi bilirsiniz.

Karşı cinsle ilişkilerinize motosiklet kullanmanız sizi daha bi unutulmaz kılar. Seneler evvel, hala her motosiklet geçtiğinde acaba sen mi geliyorsun diye dönüp bakarım diyenleri duymanız olasıdır.

Güzel insanlar tanırsınız. Gerçekten oturup kalkmasını bilen,işi düştüğünde değil her fırsatta sizi arayıp soran güzel insanlar girer hayatınıza.

Çevrenizde motosiklet konusunda otorite sayılırsınız. Komşulardan biri elektrikli scooter alacak olsa,akrabalardan biri motosiklet almak istese ilk size sorarlar. İnsanlara yön verirsiniz.

Yolda hiç tanımadığınız başka bir motosiklet sürücüsüyle sanki senelerdir tanışıyormuşcasına muhabbete girersiniz.

Yemyeşil bir rotada kulaklığınızda en sevdiğiniz şarkı çalarken içinize çektiğiniz oksijen size en iyi antidepresanların veremediği rahatlığı verir.

Ya da otobanda gazlarken yaşadığınız adrenalin sizi dipçik gibi ayağa kaldırır.

Her durumda seleden yere indiğinizde yüzünüzde tatlı bi tebessüm,ruhunuzda güzel bir dinginlik olur.

İşte o yüzden ben artık bırakıyorum,bıktım yağmurundan,çamurundan deyip her bırakışınızda,aradan geçen zamanda verdiği özlemle tekrar seleye oturursunuz ve motosiklet adeta o pişmanlık sözlerini size yedirir.

Allah,tüm motosiklet kullanıcılarına torunlarıyla birlikte gezmeyi nasip etsin
    Sanırsam bu kadar güzel anlatılabilirdi, bravo

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    acemilik zamanı usta kazığı nedir nasıl yenilir

sonrası tamirat tadilat hangi alet nedir ne işe yarar

sonu gelmeyen para harcama rutini

sürekli hayallerini güncelleyip bir şekilde onu alınca sıradakini ne zamna alırım nasıl alırım

bankalardan en düşük faizli krediyi kim verir

bir de ne alırsan al sürekli bunu alıcağını şunu al ya da şu motor daha iyi bundan demi ve ya sürekli senin motor öyle deler benim ki böyle deler muhabbeti

birde ekipman özellikle karbon fiber kask fetişistliği

böyle şeyler kattı ama gram değiştirmedi beni değişsem ben olmazdım zaten motor da almazdım

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 adet platin ve asla ulaşamayacağım kadar keyif..
    Vücudunda kaç tane platin olduğunu bilmemek?

PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    Ben motora binmeye başladıktan sonra insana ve canlılara yeteri kadar değer verilmediğini fark eden biri olarak ayrıca şunuda gördüm.

O lüks araba yada araba alanlar varya alayı arabaya ödedikleri paraya yollarıda dahil ettiklerini gördüm eğer o araba senin motorundan daha pahalı yada cafcaflıysa tüm trafik kuralları ve hakları ona ait senin bi önemin yok :S

Ama kaçırdıkları bişey var onların sahip olduğu en kral araba bizim 50 cc lik scoterimizin verdiği keyifi asla veremez ! :D
    bursalıali bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı PLatooN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motora binmeye başladıktan sonra insana ve canlılara yeteri kadar değer verilmediğini fark eden biri olarak ayrıca şunuda gördüm.

O lüks araba yada araba alanlar varya alayı arabaya ödedikleri paraya yollarıda dahil ettiklerini gördüm eğer o araba senin motorundan daha pahalı yada cafcaflıysa tüm trafik kuralları ve hakları ona ait senin bi önemin yok :S

Ama kaçırdıkları bişey var onların sahip olduğu en kral araba bizim 50 cc lik scoterimizin verdiği keyifi asla veremez ! :D
    deme öyle arabanın keyfi kışın yağmurda soğukta çıkıyor oda ayrı bir keyif mesela v8 ya da v12 motorlu araçla gez araba var araba varmış la dersin :D bir de 50 cc hakkikaten keyif değil çile ya 100cc scooter sürdüm kısa süre işe gidip gelmeye diye aldım temde ya da e5 yürüyerek gitsem daha az korkardım :D

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kattığını değil ama, yokluğunda ne yaptığını söyleyeyim. 12 yaşımdan bu yana yani 29 yıldır motosiklet sürerim. Ömrümde ilk kez bu kadar uzun süre motorsuz kaldım (17 aydır.;
    Yarı açık cezaevinde gibiyim.
    bursalıali bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı PLatooN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen 250cc motosiklet kullanacağıma, 250+ beygir, arkadan çekişli bir spor araba kullanırım daha zevkli.

Virajlı yollarda araba kullanmak ta zevkli. Geçenlerde motosikletle gittiğim dağ yollarına oğlumla arabayla gittik. Gayet güzel ve zevkli geçti. Hatta bir Porsche (GT2 ya da GT3) ile bayağı birlikte devam ettik. Araba önemli ama. Yol tutuşu iyi olmayan, virajlarda savrulan standart bir arabayla işkence olur o yol.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deme öyle arabanın keyfi kışın yağmurda soğukta çıkıyor oda ayrı bir keyif mesela v8 ya da v12 motorlu araçla gez araba var araba varmış la dersin :D bir de 50 cc hakkikaten keyif değil çile ya 100cc scooter sürdüm kısa süre işe gidip gelmeye diye aldım temde ya da e5 yürüyerek gitsem daha az korkardım :D
    sana ne keyif verir tabi onun tercihi tercih edene göre değişir uzun yol, otoban, d100, e5, şehir içi köy yolu 50 cc lik motoru nerde sürdüğünle de alakalı hangi aracı nerde kullanacağımızıda bilmek gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen 250cc motosiklet kullanacağıma, 250+ beygir, arkadan çekişli bir spor araba kullanırım daha zevkli.

Virajlı yollarda araba kullanmak ta zevkli. Geçenlerde motosikletle gittiğim dağ yollarına oğlumla arabayla gittik. Gayet güzel ve zevkli geçti. Hatta bir Porsche (GT2 ya da GT3) ile bayağı birlikte devam ettik. Araba önemli ama. Yol tutuşu iyi olmayan, virajlarda savrulan standart bir arabayla işkence olur o yol.
    sizin görüşünüz sizin zevkiniz yada imkanınız saygı duyarım
    BloodyBaron bunu beğendi.

rasitkoksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 BMW 1200GS
    21 ülke binlerce km.dolaştım, yüzlerce güzel yere bahane bulup gittim,çok güzel hatıralar edindim,şimdi vücudumda 14 titanyum implantla aylardır tedavi görüyorum. Birkaç ay sonra iyileşip tekrar sağlam olarak yollara düşmeyi planlıyorum ama belkiler de var aklımda... @mototravelist73
    berk_cglr, espresso, Motorumu ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı rasitkoksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    21 ülke binlerce km.dolaştım, yüzlerce güzel yere bahane bulup gittim,çok güzel hatıralar edindim,şimdi vücudumda 14 titanyum implantla aylardır tedavi görüyorum. Birkaç ay sonra iyileşip tekrar sağlam olarak yollara düşmeyi planlıyorum ama belkiler de var aklımda... @mototravelist73
    çok geçmiş olsun biriktirmiş olduğunuz anılarınıza yenilerini ekleyebilme dileğiyle
    rasitkoksal bunu beğendi.

daha önce bisiklet sürüyordum ilk motorumu aldıktan sonra biraz kilo aldığımı fark ettim ve ayrıca istanbulda motorla her yere gidebiliyorsunuz toplu taşıma derdi olmadan şimdi iş yapmak istiyorum motorumla 2 gün iznim oluyor onu motorumla ek iş yaparak günlük ödemeli bir şekilde değerlendimek istiyorum

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    + birçok yeni dost kazandırdı. motosiklet montuyla gittiğin bir iş toplantısında, motosiklet kullananı veya ilgi duyanı çıkar. yeni tanıştığın kişilerle sıcak bir diyaloğa girersin.

+ cesaret kazandırdı. istanbul trafiğinde motor kullanmak kolay iş değil.

+ trafiği okuma ve kullandığın araca tam anlamıyla hakim olma yetisi kazandırdı. yakınındaki araç sürücüsünün neredeyse zihnini okuyup bir sonraki hamlesini kestirir hale geliyorsun. kullandığın aracın da benzer şekilde, virajda, çukurda, hızlanırken, yavaşlarken vereceği tepkileri hisseder hale geliyorsun.

+ güvenlik bilinci kazandırdı.

+ bol miktarda zaman, benzin ve park ücreti tasarrufundan para, bolca keyif

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Trafikte daha az zaman, ailemle daha çok zaman. Odaklanma sürem arttı. Trafikte kim ne halt eder daha fazla tahmin edebilme yeteneği.

eraysefer28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd - Dominar 250 - Duke 200
    İşi düşünce arayanların kim olduğunu öğrenmeme vesile oldu ...

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    trafikde zaman
    iş yerinde arkadaşlarla küs olmamı sagladı 1 kerem evine bırakdık bida bırakmayınca küstüler
    bacagımı kırdım platinle gezmeme vesile oldu
    hatun düşürmek için idaal
    istanbul artık bana küçük geliyo
    cok para harcattırıyor ...

Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafikde zaman
    iş yerinde arkadaşlarla küs olmamı sagladı 1 kerem evine bırakdık bida bırakmayınca küstüler
    bacagımı kırdım platinle gezmeme vesile oldu
    hatun düşürmek için idaal
    istanbul artık bana küçük geliyo
    cok para harcattırıyor ...
    Öğrenci halimle kıt kanaat biriktirdim alıcam umarım batmayız

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    motosiklet benim için antideprasan gibi bir piskolog misali moralim bozukken bindiğimde mutlu iniyorum.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkitekerin zevki ve rüzgarın terapisi olmasaydı birinin canını yakmış olabilirdim.

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Gençliğimde çok sık olmasada bisiklet kullandım. 80 yıllarda sürücü belgesi aldım ve bu güne kadar kazaya veya tehlikeye karışmadan geldim, öyle mıymıy araç da kullanmam tabiri caizse limitleri zorlarım ve halada aynıyım. Aracım sürekli dört çeker bir SUV. 57 yaşımda 50cc lik motorla başladım 3 ay sonra satıp NMAX aldım, oda yetmedi şimdi XMAX kullanıyorum ve hedefim TMAX, yaş 58. Bu yaşa kadar motor kullanmadığıma hiç pişman değilim zira uslanmayan yapımla bu yaşa gelemezdim. Motor kullanırken sürüş dinamiklerinin çok ani değişebildiğini idrak ettiğimden dolayı elimden geldiğince edepli kullanıyorum. Ama içimdeki deli ruh asla uslanmıyor. Bugün bisikletimle şaka yapayım derken asfaltı öptüm. Gün sonu raporu; sol dizde 4 dikiş, sağ el ayasının derisi epey bir eksildi, sağ elmacık kemiğim ile sağ azı dişim sıkı darbeden dolayı şiş, yarın muhtemelen morarır. Son tahlilde dizde mekanik hasar yok, kafa tomografisi sağlam. Şuan yarın kaskı nasıl takabilirim diye düşünüyorum. Sağlıcakla kalın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)