Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rider's cleaner

Motovento
    REKLAM ALANI

Burası İstanbul'da bir motosiklet ekipman temizleme merkezi. Aradığınızda gerçekten çok güzel ilgileniyorlar ve her şeyi en ince detayına kadar anlatıyorlar. Birkaç videodan da işlerini layığıyla yaptıklarını gördüm fakat revit ceketlerde ne kadar ince işçilik de yapsalar kollardaki yazıların silikleşebildiğini/silinebildiğini söylediler. Böyle bir şeyi tecrübe edenler var mı aramızda acaba? Fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    3 kez temizlik yaptirdim, hepsinde de memnun kaldim. Urunlerin hicbirinde de dokulme, bozulma filan yasamadim.
    - Richa marka mevsimlik mont,
    - Richa marka kislik mont,
    - Held marka yazlik mont

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kez temizlik yaptirdim, hepsinde de memnun kaldim. Urunlerin hicbirinde de dokulme, bozulma filan yasamadim.
    - Richa marka mevsimlik mont,
    - Richa marka kislik mont,
    - Held marka yazlik mont
    zaten sadece revit markada bu şekilde sıkıntı çektiklerini söylediler fakat yine de vericem galiba çok güzel yapıyorlar

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten sadece revit markada bu şekilde sıkıntı çektiklerini söylediler fakat yine de vericem galiba çok güzel yapıyorlar
    Arkadaşımın Held marka deri montunu Motomax'ın yönlendirmesiyle kendilerine vermiştik. Deri montu makinada yıkamışlar ve geldiğinde kahverengi şık deri mont bildiğin dökük retro ceket olarak geri döndü bundan 2 sene evvel, bırakın özrü para iadesi bile yapmamışlardı. Motomax kem küm deyip geçirmişti. Bana sorarsanız önce kıyafetin yıkama ve temizleme talimatlarına göre önce kendiniz yapın sonra başkasına verin.

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Daha geçen Clover montumu verdim ben de. Reflektif yerlerde deformasyon olabileceği konusunda beni uyardı, ben sorun değil dedim. Çok fazla bir şey olmamış ama bir takım çizilmeler vs. söz konusu.

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımın Held marka deri montunu Motomax'ın yönlendirmesiyle kendilerine vermiştik. Deri montu makinada yıkamışlar ve geldiğinde kahverengi şık deri mont bildiğin dökük retro ceket olarak geri döndü bundan 2 sene evvel, bırakın özrü para iadesi bile yapmamışlardı. Motomax kem küm deyip geçirmişti. Bana sorarsanız önce kıyafetin yıkama ve temizleme talimatlarına göre önce kendiniz yapın sonra başkasına verin.
    Her aradğımda çok güzel ilgilendiler, youtubeda herkes vermeden önce/sonra şeklinde video çekmiş memnun kalmış. Şaşırdım açıkçası beklemediğim bir yanıttı :/

Standart kuru temizleme dükkanı. Az çok işi bilen tüm temizleme dükkanları bu hizmeti verebilir.Bakmayın afilli kelimeler kullandıklarına. Dünya para vermeye gerek yok. Nikwax aldım 2 farklı çeşit artık kendim yıkıyorum. (ekipmanlarım deri değil)
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Kuru temizlemede kiyafet donen tamburlu makinada icinde su olmayan farkli bir kimyasal ile temizleniyor. Donen tambur goretex gibi kumastaki ic kaplamayi yipratabilir. Elde montu kivirmadan duz sekilde temizlemek bende daha dogru yontem
    bdrhngvnc bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bakırköyde, iş kıyafetlerimizide yıkayan standart temizlemeciye veriyorum motosikletçi montumu.

Makinada yıkanınca reflektörler deforme oluyor deyip, herseferinde elde yıkıyorlar.

En son yanılmıyorsam Mart başıydı, 30 TL vermiştim montun yıkamasına.

Oldukça memnunum...
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakırköyde, iş kıyafetlerimizide yıkayan standart temizlemeciye veriyorum motosikletçi montumu.

Makinada yıkanınca reflektörler deforme oluyor deyip, herseferinde elde yıkıyorlar.

En son yanılmıyorsam Mart başıydı, 30 TL vermiştim montun yıkamasına.

Oldukça memnunum...
    herhangi bir kuru temizlemeciye mi veriyorsunuz yani? çünkü 30 lira bu firmanın istediğinin 4te 1 i :D

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    işin içine "motosiklet" kelimesini koyduğunuzda fiyatı x3 x5 olarak bize geliyor. Kendi eliniz yatkın değilse temizliğe yada vaktiniz yoksa kullanılabilir biryer gibi.

Yağmurluğumu kendim duşun altında yıkarım ( annem eski yağmurluğumu pislenmiş diye makineye atmıştı özelliği gidiyor)

kumaş ve benzeri ürünlerimi tüm korumalıklarını çıkarıp standart kurutemizlemeciye bırakıyorum. Biraz daha narin davranmalarını rica edip belki 10 tl fazlasını veriyorum.

Deri ürün varsa elinizde en güzel temizlik yöntemi vazelindir arkadaşlar. Uzun süre deri ceket atölyesinde çalışmış biri olarak bunu söyleyebilirim (hala uzak değilim imalat ufakta olsa devam ediyor). Deriyi kurutacak şeylerden uzak tutmak önemli. Kendiniz yapacaksanız temizliğini bir kutu renksiz kokusuz vazelin ve ufak bir şişe bakım sütüyle ilk günki halinde tutabilirsiniz. Dışarıya verecekseniz daha önce deri işi yapmış yerleri tercih edin.
    berk_cglr ve bdrhngvnc bunu beğendiler.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herhangi bir kuru temizlemeciye mi veriyorsunuz yani? çünkü 30 lira bu firmanın istediğinin 4te 1 i :D
    Evet.
    Bildiğimiz kuru temizleyici.
    Tek fark, makinada değil, elde süngerle sabunlayarak yıkıyorlar.
    Çarşamba veya perşembe günü kış öncesi temizliğe vereceğim montu.
    Yeni fiyatı yazarım.
    Büyük ihtimal artmıştır.

Edit:
    Bu arada.
    Temizlikçideki kadın her seferinde "korumaları çıkardınız mı, yoksa ben çıkarayım mı" diye soruyor...
    bdrhngvnc bunu beğendi.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    montu güzel temizliyorlar temizlik anlamında ancak hiç deformesi olmayan montta hörgüç kısmında deride deforme meydana geldi. mont 4 yaşında diye çok kafaya takmamaya çalıştım ama biraz canımı sıkmıştı. şimdi ter kokusu arttığı için tekrar temizletmeyi düşünüyorum ancak nerede yaptırırım bir fikrim yok.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Vay be, her ikisi de yaklaşık 4,5 - 5 yıllık 2 motosiklet montum var (yazlık Revit, kışlık Dainese), her ikisini de evimde çamaşır makinamda yıkıyorum. Kurutma makinesinde kurutuyorum. Bir sıkıntı yok, daha 2 sene rahat kullanırım. Revit'in sırttaki marka kabartması soldu o kadar - çok umurumda değil açıkçası... Millet kuru temizlemeye veriyormuş!?

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be, her ikisi de yaklaşık 4,5 - 5 yıllık 2 motosiklet montum var (yazlık Revit, kışlık Dainese), her ikisini de evimde çamaşır makinamda yıkıyorum. Kurutma makinesinde kurutuyorum. Bir sıkıntı yok, daha 2 sene rahat kullanırım. Revit'in sırttaki marka kabartması soldu o kadar - çok umurumda değil açıkçası... Millet kuru temizlemeye veriyormuş!?
    O milletin, senden daha az zeki olduğu için mi evde yıkamayıp, kuru temizleyiciye verdiğini sandın

5 yıldır hiç sorunsuz çalışan çamaşır makinası, tamda motosikletçi montunu yıkarken bozulsun, bak gör evde kopan hengameyi..

Senede iki defa 30 ar liradan, 60 lira tasarruf yapacağım diye huzurumdan olamam

Motosikleti
    Bn125
    Açıkcası konu açmak istemedim. Montumu 14 derecede yıkamak istiyorum. Bir sorun olur mu?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    O milletin, senden daha az zeki olduğu için mi evde yıkamayıp, kuru temizleyiciye verdiğini sandın

5 yıldır hiç sorunsuz çalışan çamaşır makinası, tamda motosikletçi montunu yıkarken bozulsun, bak gör evde kopan hengameyi..

Senede iki defa 30 ar liradan, 60 lira tasarruf yapacağım diye huzurumdan olamam
    Ne ilgisi var ki mont ile çamaşır makinesinin bozulması arasında? Makineye ilk defa mont girmiş herhalde - o zamana denk gelmiş.

Tasarruf değil de ben kuru temizlemeciye gitsem gitsem senede ancak bir giderim (takım vs. kullanmıyorum işte...), şu pandemi zamanında hiç AVM'lere girmediğim için onu bile yapamam şu sırada... (Bildiğim kullandığım kuru temizlemeciler AVM'lerde...) Üstelik yazlık montumu haftada bir en fazla on günde bir yıkıyorum yani, kuru temizlemeci hiç pratik olmaz benim için.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu da calgon yalanı gibi

Makine ağır şeyi kurutmada sıkıntı yaşayıp bozulur diyorsunuz sanırım?

Kendimden örnek vereyim; Arçelik 15 yıllık makine. 2 defa x2 rulman x1 keçe değiştirdim. Rulmanlar ve keçe seti halinde SKF 50 TL.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rider's Cleaner sahibi de agir motorcu olan ve isine buyuk hassasiyet gosteren avrupa standartlarinda bir yer. Gonul rahatligiyla teslim edebilirsiniz.

Alıntı gondors1990 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Standart kuru temizleme dükkanı. Az çok işi bilen tüm temizleme dükkanları bu hizmeti verebilir.Bakmayın afilli kelimeler kullandıklarına. Dünya para vermeye gerek yok. Nikwax aldım 2 farklı çeşit artık kendim yıkıyorum. (ekipmanlarım deri değil)
    nikwax bugün birinden daha duydum. Tam olarak modellerini ve nasıl yıkadığınızı söyler misiniz? (benimki de revit raceway ceket)
    Bir de ne kadar sürede kuruyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)