Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Taksiye çarpma-yattı parası-icra

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Selam arkadaşlar.
    2 yıl önce bir ticari taksiye arkadan çarptım ve motorun üstünden uçup kaskımla sağ stop lambasını kırdım. Tabi tamponda çiziklerde oluştu ama kırık filan yok değişim gerektiren birşey yok. Sadece stop.

Aradan yıllar geçmiş geçen hafta e-devlete icra dosyası düşmüş alokaza diye bir şirket.(hakkında efsane şikayetler var benim gibi tonla insan var hepsi ticari araç yattı parası)

Herneyse aradım taradım taksi şöförünü,plakayı kiralayanı hepsini buldum aradım. Kiralayan ben vermedim diyor,şöför vermemiş aracın plaka sahibi vermiş galiba görünen o. Avukat müvekkilin bilgisini paylaşmıyor haliyle.

Bana anlatılan şöyle;
    ‘’Bizim ticari plakalı araçlar yattı parasını kendi özel sigorta şirketinden almışlar şirkette bana dava açıp talep ediyormuş...’’

Şuan borclu ben ve çalıştığım şirket gözüküyor.(ruhsat işyeri adına kayıtlı)

Talep edilen ücret avukatlık ücreti dahil 1450 tl.
    Şimdi bunlar yatar parası istiyor bende günlük yatar parasının neye göre istediğini istesem bildiğim kadarıyla yıllık vergi ödemelerini istiyor. Hiçbir taksi günlük 400 tl ciro yazmaz diye düşünüyorum. Bu bir avantaj mı?

Kaza tutanağında %100 kusurlu benim.
    İtiraz hakkım varmıdır?
    Nasıl bir yol izlemeliyim?

Şuan askerde olduğum için Pazartesi adliyeye gidip itiraz dilekçesi vermeyi düşünüyorum.

Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa fikirleri benim için çok önemli.

Konuyu hem fikir sahibi olmak için hemde ticari bir araçla kaza anında eşşeği nasıl sağlam kazığa bağlarız düşüncesiyle açtım...

Saygılar...
    “Büyük beyinler fikirleri tartışır, orta halliler olayları, küçük beyinler ise insanları tartışır.”

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF150 '09
    Öncelikle ilk olarak itiraz edin ve takip dursun. Size neye istinaden olduğunu ispat etmeleri lazım. Siz itiraz edince onlar tekrar itirazın reddi diye mahkemeye başvurması gerekiyor. O aşamadan sonra ispat edecekler, sizde gerekli açıklamayı yapacaksınız. Gereksiz bir firma yüzünden icra ile haşir neşir olmuştum. Yalnız bunlar benim kendi düşüncelerimdir kesinlikle net olarak düşünmeyin daha bilgili birine danışın. Şundan eminim itiraz ilk etapta çok önemli takibi durdurun

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı mcandugme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ilk olarak itiraz edin ve takip dursun. Size neye istinaden olduğunu ispat etmeleri lazım. Siz itiraz edince onlar tekrar itirazın reddi diye mahkemeye başvurması gerekiyor. O aşamadan sonra ispat edecekler, sizde gerekli açıklamayı yapacaksınız. Gereksiz bir firma yüzünden icra ile haşir neşir olmuştum. Yalnız bunlar benim kendi düşüncelerimdir kesinlikle net olarak düşünmeyin daha bilgili birine danışın. Şundan eminim itiraz ilk etapta çok önemli takibi durdurun
    Askerde olduğum için evde kimse yok haliyle tebligat gelmedi. Aradım kışlamın olduğu ptt adresine istedim. Zarf alındıktan 7 gün içinde itiraz hakkım varmış. Yani itiraz takibi durdurur diyorsunuz?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Sen almasan bile, muhtar almışsa yine süreç başlar.
    Daha detayını bilmiyom.
    Alonedark93 ve hachiko bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen almasan bile, muhtar almışsa yine süreç başlar.
    Daha detayını bilmiyom.
    İlk seferde iade oluyor ikinci de muhtar alıyormuş.

Heryerden sorun çıkıyor tombalaya başlıycam bu gidişle.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anladigim kadariyla sigorta sirketi acmis size tazminati. Bu durumda yapabileceginiz pek bir sey yok alirlar o masrafi.

Benzer bir olayi ben de yasadim 100% suclu oldugum bir kazaydi. Bir passata alkolluyken arkadan girdim bam diye. Neyse sigorta yaptirdi adamin aracini. Benim kaskomu yapan sigortacimsa 1 yil, 6 ay yani bi sure sonra aniden kapinda bi tazminat bisey talep eden olursa bil ki o araci yaptiran sigorta sirketi senden tanzim etmek icin dava acabilir, acarsa da o parayi alir dediydi.

Bekliyoruz

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladigim kadariyla sigorta sirketi acmis size tazminati. Bu durumda yapabileceginiz pek bir sey yok alirlar o masrafi.

Benzer bir olayi ben de yasadim 100% suclu oldugum bir kazaydi. Bir passata alkolluyken arkadan girdim bam diye. Neyse sigorta yaptirdi adamin aracini. Benim kaskomu yapan sigortacimsa 1 yil, 6 ay yani bi sure sonra aniden kapinda bi tazminat bisey talep eden olursa bil ki o araci yaptiran sigorta sirketi senden tanzim etmek icin dava acabilir, acarsa da o parayi alir dediydi.

Bekliyoruz
    Şuan kimin dava açtığını öğrenemiyorum canımı sıkan nokta da bu.
    Şöför açmadı
    Plakayı kiralayan açmadı
    Ya plaka sahibi açtı ya da sigorta şirketi.
    Büyük bir ihtimal bu borç ödenecek gibi geliyor bana.
    İlgili firma hakkında tonla şikayet var hepside ticari taksi vakası. 3 yıl sonra çıkan var 5 yıl sonra çıkan var. Buda bende şüphe uyandırdı.
    Kaza yapan ticari araçların davasını kovalıyorlar gibi,güzel ekmek kapısı...
    Hukuk bürosunu zarfladım sabah dedim ya kaza yaptığım şahısla ahbap olduk arkadaşız şimdi görüştüm o dava açmamış nasıl oluyor dedim? Aa öylemi onlar arasın hemen kapatalım dedi.

Kafamda çılgın sorular.

O değilde taksi hala bizim semtte ve stop hala bantlı değişmemiş o nasıl oluyor??

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    sigorta bizden yaptırdığı parayı alıyosa biz niye sigorta yaptırıyoruz?
    zekeriyaimam ve espresso bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    davacı plaka sahibiyse yatış da ciro üzerinden değil, kira üzerinden belirlenir olmalı. mantıken yani

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    davacı plaka sahibiyse yatış da ciro üzerinden değil, kira üzerinden belirlenir olmalı. mantıken yani
    Mantık şu.
    Kaza oluyor şöför araba yattı ben sana para vermem.
    Sen verme al paranı ben düdüklerim çarpanı...

Aylık kira 4 bin olması lazım en son o rakamlardı çevrede. Ee yine fazla gibi?

Sadece stop değişimi 3 gün mü yazdılar?

Aslında çok açıkları var ama ya biz çok aptalız ya da bunlar çok akıllı.

Motosikleti
    Honda CBF150 '09
    Itiraz edip zaman kazanın. Muhtemelen peşine düşmeyecekler. Yani yemi atıp ne tutarsak diyorlar söylediklerinizden anladığım kadarıyla

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    İtiraz edin ve sizi dolandırmaya çalıştıkları için daba açın, günlük yatış parasını neye göre hesaplamışlar?

Bu rakam üstünden mi vergi veriyolarmış? Uğraşın bence.
    Alonedark93 bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İcra dairesine itiraz edin acilen. Eğer somut birşey çıkarsa taksicinin vergi levhasında beyan ettiği ücreti ödersiniz. Alo-kaza denen komisyoncular, eski dosyaları karıştırıp bu şekilde bir kazanç kapısı bulmuşlar.
    Alonedark93 bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    Bunlar gibi çook şikayet var. Adamlar ekmek kapısı bulmuşlar.

Motosikleti
    MT-07
    Git mahkemeye dava'nın reddi için iptal aç. Ondan sonra Baro'dan ücretsiz avukat talep et. Baronun sana yönlendireceği avukat %90 stajyer avukatlardan biri olacak lakin bu yeni avukatlar kendilerinin giriş sınavları iyi olsun die çatır çatır araştırıp hakkını sonuna kadar savunmakla mükellef. Sigorta şirketi dava açtıysa parayı alacağına kesin gözüyle baktığı için, yapacağın her manevrayı zaten parayı ödemekle mükelleftim. Denedik olmadık die de kendini avut derim.

Geçmiş olsun...

NOT: Ekte de belirt. Stop lambası arızalı aracın çalışacağını, dış koruma camının kırık ampullerinin sağlam olduğunu belirt. Hiçbir taksi yatmaz, hiçbir hakim de yattığına inanmaz

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git mahkemeye dava'nın reddi için iptal aç. Ondan sonra Baro'dan ücretsiz avukat talep et. Baronun sana yönlendireceği avukat %90 stajyer avukatlardan biri olacak lakin bu yeni avukatlar kendilerinin giriş sınavları iyi olsun die çatır çatır araştırıp hakkını sonuna kadar savunmakla mükellef. Sigorta şirketi dava açtıysa parayı alacağına kesin gözüyle baktığı için, yapacağın her manevrayı zaten parayı ödemekle mükelleftim. Denedik olmadık die de kendini avut derim.

Geçmiş olsun...

NOT: Ekte de belirt. Stop lambası arızalı aracın çalışacağını, dış koruma camının kırık ampullerinin sağlam olduğunu belirt. Hiçbir taksi yatmaz, hiçbir hakim de yattığına inanmaz
    Bugün itiraz ettim arzuhalciye güzel bir dilekçe yazdırdım bahsettiğiniz gibi stop olayını da anlatım,sadece stop için 2 iş gününün fazla olduğunu ve neye göre ücret belirlediklerini yazdırdım.
    Bakalım netice ne olacak bekliyoruz.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Hatırlıyorum bu konuyu okumuştum.
    Peki sizin olay sonuçlandı mı?

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatırlıyorum bu konuyu okumuştum.
    Peki sizin olay sonuçlandı mı?
    Hayır. Sonuçlanacak bir durum da yok. Keriz arıyor şeref yoksunları.

İcra'ya gidin, itiraz dilekçesi verin. Bu kadar. Emin olun sonrasında ses çıkmayacak. İnternette yüzlerce aynı şeyi yaşayan madurlar var.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bir süre sonra iki tarafıda uzlaşıya çağırcaklar müdür kaçırma git..Orada takside bağlarlar..Aynısı başıma geldi..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)