Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ev imkanlarıyla far parlatma?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Marketlerde bulunan deterjanlar ile veya zımpara ile nasıl etkili bir şekilde matlaşmış farları temizlerim? diş macunuyla yapılan işlemleri gördüm ama tekrar eski haline dönüyormuş. Bu arada nalburdan aldığım parlatıcı macun da var. Bunlarla nasıl etkili ve kalıcı bir parlatma yaparım?
    Ey Büyük Atatürk!
    Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Otomobil farlarına yapılan uygulamaların youtubede çokça videosu var. Aynı şekilde ince zımpara sonrası pasta cila ile çözülür. Eğer matlaşma çok yoğun değilse sadece pasta ile de iyileşiyor.
    Sagopa K bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    1500-2000 sulu zımparayı yüzey matlaşana kadar uygulayın, ardından 2 kat sprey vernik atın.

Ev şartları için oldukça iyi bir iş cıkarmış olursunuz
    Sagopa K bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    En ince kum sünger zımpara ile sulu zımparalama yapın, ardından mümkünse bir makinenin de yardımı ile kaliteli bir pasta cila uygulayın. Sonuç fazlasıyla yeterli olacaktır.
    Sagopa K bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    kalından başlayarak en inceye kadar 3-4 farklı zımpara işlemi uygula pütür kalmayacak şekilde. Far camının üzerindeki vernik tabakasını tamamen aldığından emin ol. Daha sonra parlatma işlemine geçmen gerek (farklı pasta çeşitleri mevcut nette). Kalıcı olması için üzerine uygun vernik atılmalı yoksa kısa zamanda puslanma meydana gelir. UV ve ısıya dayanıklı bir vernik bulabilirseniz daha iyi.

geçen nette dolaşırken şöyle bir uygulama daha gördüm. kloroform ile parlatılıyor, bunu da araştırmak gerek.

https://www.youtube.com/watch?v=v_wbWuAx7Pw
    UzunYolAdami ve hasmet bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Saatlerce debelenip amele bir sonuç elde etmek İstemiyorsanız kalından inceye bir aletle zımparalamanız lazım. En sonda sulu parlatıcı hamur veya jelle bitirerek. Düzgün yapınca oluyor ama uğraştırıyor. En sonda UV koruması şart. Zaten farın matlaşmasının ana sebeplerinden biri UV.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Ben Aracımın farlarını 2 -3 ayda bir temizlerim. şarjlı matkabım var.. Onun ucuna pasta süngeri aldım. 2000 kum ince zımpara ve bir şişe camsil su ile su püskürterek fazla bastırmadan, fardaki sararma gidip temiz mat beyaz bir görüntü alana kadar zımparalarım. sonra farı bir bezle kurularım. sonra pstayı yeteri kadar fara sürüp, matkapla iyice yediririm. tertemiz sonuç alıyorum. ayrıca vernik atmadğım için 2-3 ay gidiyor. sonra tekrar sararmaya başlıyor.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Ben bu yukarıdaki işlemleri yapamadığım için, biraz araştırıp internetten bulduğum okuduğum bir bilgiyi denedim ; bimden narsprin alıp,spreyleyip wd40 sürdüm. Eski görüntüye nazaran parladı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)