Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza Sonrası Motosiklet Rayiç Bedeli Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki GSX-S 125
    Dostlar merhaba daha önceden de konu açmıştım bir motosiklet kazası geçirdim küçük bir kaza değildi 2020 Mayıs ayında 0 aldığım CFMOTO 150 NK modeli motosikletim perte ayırmak zorunda kaldım. Kaza da %100 karşı tarafın suçlu olduğuna dair emniyetten kaza raporu çıktı. Yaklaşık 2 haftalık süreçten sonra karşı tarafın sigortası motorumla ilgili son kararı verdi ve pert dedi bu durum gereğinden fazla uzun sürdü. Bugün beni arayıp şöyle bir belge yolladılar;

Belirledikleri aracın rayiç bedelini yani anladığım kadarıyla piyasa fiyatını bana bu belgeyle ilettiler.
    Sonrasında imzalamam gereken 3 belge daha yolladılar ve belgenin birinde şu ibareler geçiyordu;

Sovtaj bedelini ilk defa duydum ve internetten araştırdığım zaman bilgi açığımı kapatacak pek bir şey bulamadım. Sovtaj bedeli nedir ? ve ben bu belgelere imza attığım zaman şahsıma 10,750.00 TL mi geçecek yoksa Rayiç bedelini mi alacağım Rayiç bedeli olan 16,000.00 TL'yi mi alacağım ? Eğer rayiç bedelini alacaksam benim için pek sıkıntı olmuyor ama diğer ücret asla kabul edilebilir değil sonuçta forumdaki ortalama yaşın çokça altındayım 20 yaşında üniversite öğrencisiyim motosikleti krediyle aldım ve 2 yıl daha kendim borcunu ödeyeceğim. Bir yanlışlık yapıp üzülmek istemiyorum bu işten anlayan varsa eğer siz büyüklerimden yardımcı olursanız çok sevirim. Teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Okuduğumdan anladığım kadarıyla "aracın hasar görmeyen kısmı için biçilen değer."miş. Bu da demek oluyor ki pert aracı karşı tarafın sigortası almıyor, değer kaybını ve hurda aracı size veriyor... Şahsi görüşüm ise; bu tür konulara forumlarda çözüm aramanın yetersiz olduğu kanaatindeyim. Daha sonra "Eyvah!" dememek için, bedeli ne ise verip, avukata danışmakta fayda var.

Saygılar..

Düzenleme: çok geçmiş olsun bu arada hocam, siz de bir şey yoktur umarım. Unutmuşum

Motosikleti
    Suzuki GSX-S 125
    Alıntı Kerykeion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduğumdan anladığım kadarıyla "aracın hasar görmeyen kısmı için biçilen değer."miş. Bu da demek oluyor ki pert aracı karşı tarafın sigortası almıyor, değer kaybını ve hurda aracı size veriyor... Şahsi görüşüm ise; bu tür konulara forumlarda çözüm aramanın yetersiz olduğu kanaatindeyim. Daha sonra "Eyvah!" dememek için, bedeli ne ise verip, avukata danışmakta fayda var.

Saygılar..

Düzenleme: çok geçmiş olsun bu arada hocam, siz de bir şey yoktur umarım. Unutmuşum
    Çok teşekkür ederim yaptığım kazaya göre ucuz kurtuldum allah korudu sadece omzum çıktı onun dışında hiçbir şeyim yok çok şükür.
    Kendi sigortacıma danıştım adam bilmiyorum dedi galericiler bilir bu işi dedim onlarda bilmiyorum dedi son çare birde buraya danışayım dedim eğer bir cevap alamazsam son çare olarak avukatlara gideceğim öneriniz ve cevabınız için teşekkür ederim

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hocam size verilmiş olması gerekli (Ya da motorunuzun arıza tespitinin, dosyanın açıldığı servis) veya belgelerin bir tarafında hızla ulaşabileceğiniz sigorta numarasını arayıp bilgi alabilirsiniz. Daha kolay olur.

Elinize geçecek net parayı böylece öğrenebilirsiniz.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    geçmiş olsun öncelikle

perte çıkan motora 5250 lira bedel biçilmiş, normalde motoru pert haliyle almak isterseniz böyle bir görüntüyle karşılaşırsınız
    ama anladığım kadarıyla pert motoru almak istemiyorsunuz bence sigorta şirketi ile görüşün motoru almayacağınızı rayiç bedelin ödenmesini istediğinizi belirtin.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    4 kere pert 3 kere çalınmadan kaskodan para almış birisiyim instagramdan ulasırsan sana her turlu konuda fikir verebilirim

Net bilgi sahibi değilim fakat cevreden duydugum kadariyla yazayim. Sadece fikir olmasi acisindan.
    Bazı sigorta sirketleri bu sekilde teklif gonderir miş. Pazarlık durumj oldugu için siz kabul etmediginizde fiyatı daha da yukarıya cekebiliyorsunuz.
    Bu bir duyum. Arastirip o sekilde hareket etmek gerek.
    Geçmiş olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kimseye vekalet verip dolandırılmayın yeter gecen hafta muge anlıda sıgorta bedelını alacagım dıye herkesı vekaletle dolandıran bırı vardı ulkemızın geldıgı durumu ozetlemişti o nedenle dıkkatlı olun 5 bın tl hakkınızı ararken evınızden bile olabılrısınız dikkat

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)