Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Köy yolunda motosiklet önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Lifan pony 100 e bak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bn125
    Adam black cat almış. Hayırlı olsun şekli şemali çok güzel.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Cub veya commuter tarzı 125cc servisi size yakın olan bir motor işinizi gayet rahat görecektir. Black Cat’iniz hayırlı olsun. Çevrenizde gözlem yapın, ağırlıkta kullanılan motor hangisi, insanlar deneyerek doğruyu bulmuşlardır zamanla, örneğin bizim Aydın’da dağ köylerinde IZH PLANET Rus motorlarından çok görüyorum, güçlü ve sağlam yapısı ile römork veya yan sepet ile kullanım için tercih ediliyor.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki konuda tebrik ederim.
    Birincisi, yeni motorunuz için.
    İkincisi, bir çok "tecrübeli" kullanıcının lafına bakmayıp köy şartlarına en uygun motoru tercih ettiğiniz için.
    Güle güle kullanın.
    Bir zaman sonra "Yahu bu motor uzun yolda iyi değilmiş" derseniz tebriklerimi geri alırım

150 boy ile kulanabiliyormusun .
    Tercübelerinizi paylaşır mısınız.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Küba Cat biraz alçak bir motor diğer crosslara göre ama o boydada zorlanabilir benim kullandığım motor falcon deserd 277 1.75boyundayim parmak uçlarım yere deyiyor

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lifan pony 100 ben de kullanmıştım dağda bayırda gidiyor. Öyle yollarda kullnacağınız motorun kick startı olmasına önzen gösterin. Soğuk havada akü basmazsa sıkıntı yaşamazsınız. YBR en mantıklı tercih gibi. Bizde 2 tane bajaj v15 var dediğiniz yollardan çok rahat gidiyor. Piyasası pek yok ama düşünülebilir.

Teşekkür ederim hepinize.

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki konuda tebrik ederim.
    Birincisi, yeni motorunuz için.
    İkincisi, bir çok "tecrübeli" kullanıcının lafına bakmayıp köy şartlarına en uygun motoru tercih ettiğiniz için.
    Güle güle kullanın.
    Bir zaman sonra "Yahu bu motor uzun yolda iyi değilmiş" derseniz tebriklerimi geri alırım
    Sağolun. Uzun yol yapmayı planlamıyorum ama olursa da çileyi göze alacağımın farkındayım. Dağlardan çıktıktan sonra şehir merkezine mesafem 20 km sadece. O yüzden pek sorun olacağını düşünmüyorum.

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorla ilk karşı karşıya geldiğinde özellikle gözüm çok korktu. Bu benden büyük yahu!

İlk günler biraz zorluk yaşadım fakat amortisörleri en kısa ayara alınca dik konumda parmak ucuyla da olsa yere basabildiğim için pek fazla bir sıkıntı olmuyor. Sanırım bunu zamanla daha orta ayara almam gerekiyormuş, araştırıyorum şimdilik. Eğer öyleyse seleyi biraz keseceğim.

Alışkanlık olarak motora bindikten sonra ayağı kapatıyor ve inmeden açıyordum, onu tam tersine çevirmeden önce binerken ve inerken birkaç kere durur durumdayken düştüm itiraf edeyim. 😂 Tabii bütünüyle benim hatam.

Zaten öyle pek fazla ayak sürüyerek kullanma alışkanlığım olmadığı için -hocalarim sağolsun- sürüşte herhangi bir negatiflik yaşamadım.

Arazide duracağım noktaları görece az engebeli seçiyorum. Henüz açılı olarak tutmakta dengeyi tam ayarlayamadığım ve kendi güçsüzlüğümden dolayı zorluk çekiyorum. Zamanla o da düzelecek gibi duruyor.

Biraz daha deneyimledikten sonra kısa boy hakkında detaylı bir yazı yazmayı planlıyorum.
    serif abi ve BloodyBaron bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy X
    Öncelikle Selamun aleyküm bende 152 boyunda 16 yaşında 50 kilo bir gencim malum ehliyetim yoktu ve Mondial 100 SFC Snappy X Cup sürerdim köyde köy yolunda çakılda toprakta gayet iyi gidiyor kullanımıda kolay N-1-2-3-4 vites sistemi var ve yarı otomatik bir motor köy yolunda ve köyde gayet iyi gider.

ama şuanda motorlar çok pahalı o yüzden kışın alman senin için daha iyi olacaktır iyi günler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25 2020 ABS
    Ben köye giderken Hyosung GD250R ile gidiyorum daha bir şey ile karşılaşmadım Allah'a şükür. Köyde bi' tane YBR var ailecek kullandığımız. Köy için uygun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Köy yolunda kullanıyorsan 50 cc alıp 100luk yapsan yeterlı olur zıra pek ınsana carpma rıskın yok gibi görunuyor dagın basında. Kuba xboss50, shinari taipar, veya 100luk kuba çita benzeri cglere bakabılırsın. Bunlar çin oldugu için zamanla gevser ama pul falan takıp sıkılıyorlar o sorunlar cozuluyor. İlla 125 lik dersen ybr olabilir muadili salcano da var daha uyguna ... veya bajaj boxer saglamlıgıyla meshur buda olabılır.. ama duke o yollarda dokulur duke dedigin asfalt motorudur yazık etme derım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)