Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

0 Motor Almak Hayal Oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bayadır 0 motor fiyatlarına hiç bakmıyordum bugün bir göz atayım dedim atmaz olaydım.
    Halk kullansın insanlar kolayca ulaşsın evinden işine gitsin gelsin diye üretilen commuter sınıf Yamaha YS125 26000 TL olmuş .Vay anasını dedim bizim ülkede 0 araç almak için artık vatandaşın şöyle sağlam bir cüzdanı olması lazım.Elin almanı asgari ücretinin 4'de biri ile 7,6 ayda bu motorsiklete sahip olurken bizim ülkede ise ancak 44,7 ayda sahip olabiliyor.

Hep Japon hep Japon diyenleriniz olacaktır bide Çin'li karşılaştıralım Benelli BN125'i(20850 TL) Alman 7 ayda Türk vatandaşı 36 ayda alıyor.

Ülkeden ayrılmayı düşünüyordum bunları görünce iyiden iyiye bu düşüncem kamçılandı . . .
    Moto43, espresso, Italian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Arora capirossi
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayadır 0 motor fiyatlarına hiç bakmıyordum bugün bir göz atayım dedim atmaz olaydım.
    Halk kullansın insanlar kolayca ulaşsın evinden işine gitsin gelsin diye üretilen commuter sınıf Yamaha YS125 26000 TL olmuş .Vay anasını dedim bizim ülkede 0 araç almak için artık vatandaşın şöyle sağlam bir cüzdanı olması lazım.Elin almanı asgari ücretinin 4'de biri ile 7,6 ayda bu motorsiklete sahip olurken bizim ülkede ise ancak 44,7 ayda sahip olabiliyor.

Hep Japon hep Japon diyenleriniz olacaktır bide Çin'li karşılaştıralım Benelli BN125'i(20850 TL) Alman 7 ayda Türk vatandaşı 36 ayda alıyor.

Ülkeden ayrılmayı düşünüyordum bunları görünce iyiden iyiye bu düşüncem kamçılandı . . .
    R1 in ötv si bizim arabayla aynı para yabancı dil biliyosan git bence yurtdışına

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alabildiğimiz en temiz motoru alıp uzun süre binmek en mantıklısı şuan. Başka türlüsü maalesef çok zor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dert etmeyin. İtibarımız göklerde saray sayesinde.

olmayan paralarla borçlana borçalana alışverişin sonucu bunlar işte. Motor için demiyorum, ayakkabıdan cep telefonuna, gıdadan otomobile herşey ithal ve hemen herşey krediyle alınıyor olmayan paramızla borçlana borçlana ithalat yapıyoruz ne olacaktı ki başka?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosiklete Giriş / Reşat Arbaş'ın sözüyle teselli bulalım

125 ya da 250cc. “başlangıç motosikleti” değildir, tüm ömür boyu zevkle kullanabileceğiniz, her işinizi görebilecek bir makinedir.
    sey_47 bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2016 yılında MT 07 almak için para biriktirmeye başladım. Yıl sonunda 12 bin TL eksiğim kalmıştı. 4 yıldır biriktirmeye devam ediyorum, artık 50 bin tl eksiğim kaldı. Seneye de biriktirirsem 70 bin TL eksiğim kalır yakın zamanda alırım.
    karayel90, mgora, KırmızıGrom ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    asıl 2. el motor almak hayal oldu, sıfırından pahalıya 2. el motor satıyolar neymiş keyfinden koymuş

kolacan geçen videosunda "2. el almaya gücüm yetmedi sıfır aldım" demişti :D

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Herkes elinin altındaki motora sahip çıksın. Bu saatten sonra imkansız artık yeni motora geçmek.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Şubat ayında 0 motor almak için heveslendim, korona çıkınca ne olur ne olmaz borca girmeyeyim dedim süreç ilerlesin bakarız dedim demez olaydım. Heveslenip baktığım dominar 400 şubatta 28 küsurdan şu an 38 bin küsur. Bu ara süreçte cf moto 400 nk bi ara indirimdeydi güvenip de alamadım. Şu an kaldım öyle bekliyorum. Paranın hepini altına bastım güya kardayım ama güya

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    hocam siz baya farkında değilsiniz demekki içinde bulunduğumuz durumun... son 1 yıldır ülke gündeminden uzaktaydınız sanırım... gerçi 1 yıla gerek yok son 6 ayı takip etseniz o da olurdu..

neyse ki ekonomi uçuşa geçti de hiçbir şeyi anlamadan eski düzene geçeceksiniz.. ŞANSLISINIZ

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam siz baya farkında değilsiniz demekki içinde bulunduğumuz durumun... son 1 yıldır ülke gündeminden uzaktaydınız sanırım... gerçi 1 yıla gerek yok son 6 ayı takip etseniz o da olurdu..

neyse ki ekonomi uçuşa geçti de hiçbir şeyi anlamadan eski düzene geçeceksiniz.. ŞANSLISINIZ
    Yok olay o değil, haftada en az 1 ekonomi konusu atılıyor artık alışmak gerek.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    sıfır motor almayı bırak, fiyatlarına bakmak bile artık zengin işi
    malesef kurlarlarda 50 krş değişiklik oluyor ancak fiyatlara 1 lira olarak yansıyor.
    Vergi ile geçinince böyle olunuyor malesef...
    İkinci el bakmaktan başka çağreniz/çağremiz yok malesef.

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    aktroller utansın inadına akp diyenler var hala
    Metela bunu beğendi.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Neyi sorguluyorsunuz, fiyatlar öyle olmuş yok kur çıkmış yok 125 cc bu kadar eder mi vs... herkesin ağzında bu laflar dönüyor, bu zamana kadar nerdeydiniz veya ne yapıyordunuz ? Bu ülkede değişik ilaçların yapamadığı kafaları yaşayanlar var. Öncelikle etrafınızda ki akrabalarınızla olan bağlantılarınızı gözden geçirin, kime oy vermiş ne yapmış diye. Sırf bu yüzden sildiğim akrabalarım var. Ülke onlar gibiler yüzünden bu halde etrafınızdakileri sorgulayın fiyatlardan ve ekonomiden önce.

İnadına daha kötü olsun, kimse motosiklet sürmesin. Bende zx10uma biner, yolda görürsem selam çakarım. Sizde izleyin biraz hep sürmek olmaz.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete Giriş / Reşat Arbaş'ın sözüyle teselli bulalım

125 ya da 250cc. “başlangıç motosikleti” değildir, tüm ömür boyu zevkle kullanabileceğiniz, her işinizi görebilecek bir makinedir.
    Bunun "50cc ya da 100cc" versiyonu yok mu? Kenarda hazır olsun, n'olur n'olmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyi sorguluyorsunuz, fiyatlar öyle olmuş yok kur çıkmış yok 125 cc bu kadar eder mi vs... herkesin ağzında bu laflar dönüyor, bu zamana kadar nerdeydiniz veya ne yapıyordunuz ? Bu ülkede değişik ilaçların yapamadığı kafaları yaşayanlar var. Öncelikle etrafınızda ki akrabalarınızla olan bağlantılarınızı gözden geçirin, kime oy vermiş ne yapmış diye. Sırf bu yüzden sildiğim akrabalarım var. Ülke onlar gibiler yüzünden bu halde etrafınızdakileri sorgulayın fiyatlardan ve ekonomiden önce.

İnadına daha kötü olsun, kimse motosiklet sürmesin. Bende zx10uma biner, yolda görürsem selam çakarım. Sizde izleyin biraz hep sürmek olmaz.
    Allahim yareppim..ne yapalim simdi akp ye oy veriyo diye amcamla konusmasam adam gercekleri gorup tovbe mi edecek ?

Atarli atarli konustugun adam da senin gibi biri iste..muhalifler muhaliflere kiziyor artik geldimiz duruma bak

Sen bi de cok guvenme o zx-10 una.Ulkeye surekli afganlar giriyor..bu taliban pezemekleri yarin bir gun suriyelilerle birlik olup ic savas cikarmazsa zx 10 una guvenle binersin..is sadece ekonomik olsa "olsun,bu da gecer" derdim..ama oyle degil.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Moto43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aktroller utansın inadına akp diyenler var hala

Başkaları da başa gelse bu ülkenin şu üretememe sorunu çözülmedikçe bu iş olmaz.
    Yahu önlerinde Güney Kore gibi üretemeyen bir ülkeden üreten gelişen başarılı bir örnek varken halen at gözlüğüyle koşmaya devam ediyoruz ve Ar-Ge yapmazsak,yüksek katma değerli ürünler üretemezsek durum bundan daha kötü olacağa benziyor.Şuan Ar-Ge ve yüksek katma değerli ürünleri üretmeye başlasak 10-15 yılda bunun geri dönüşleri anca anca oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Başta dediğim gibi Alman 3000€'ya 7,6 ay boyunca 390€ vererek YS 125 alıyor
    Benim Türk kardeşim 26000 TL'ye 44,7 ay boyunca 581 Tl vererek YS 125 alıyor
    fatih.met bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Bu halimizin yegane sorumlusu 20 senedir ülkeye çöreklenen ve ahalisi, bunun başka izahı yok, her şey ortada veriler ortada, dış güçler diyenin ağzına kürekle vurun belki biraz aklı varsa başına gelir, 2005 yılında motorumu alırken sonrası için misler gibi sıfır kawasaki bakıyordum, öyle 125 ya da 250cc değil 650-700 cc hatta sonrası 1000cc, daha 3 yıllık da çalışandım, bu dediklerim şu an 100 bin ile 200bin arası, o zaman ise 11 bin tl ile 20-25 bin tl arasıydı bu motorlar, iki üç yıldır çalışan hangi yeni mezun tek başına böyle bir motor alacak, motor alırken diğer borçlarımı ödeyebiliyordum, şimdi bana kimin sorumlu olduğu masalını kimse anlatmasın, sorumlu gayet net.
    fatihky bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    dün motoru yıllık bakımına götürdüm.bayide ybr125 2 tane xmax 2 tane tracer 900 2 tane tenere700 1 tanede xsr900 vardı.satıcı arkadaş tanıdık biraz sohbetimiz vs var,dedim ne olucak ben hiç motor olmamasını bekliyordum dedim.dediki bu son gelen seri zaten çoğu gelmeden satıldı piyasa motorları mt7 mt25 r25 mt9 hiç gelmiyor dedi.dedim ne zaman gelicek diğer sevkiyat yok öyle bir beklenti dedi çünkü üretim durdu motor çıkmıyor dedi.yani normalde ayda 20 30 tane gelmesi gerekirken 1 2 tane belki geliyormuş.yeni modeller için hiç bir beklenti tanıtım yok çünkü motor çıkmıyor dedi.motor sektörü için heralde bu sene kuru kuru geçicek hiç bir yeni model tanıtılmicak yada tek tük olucak.zaten italya fuarı bu sene yok dolayısıyla tanıtımda yok.olanların fiyatlarına gelirsek hakikaten facia motor sürmek 2020 itibarı ile LÜX olarak tarihe geçmiştir.tracer 900 hedefimdi sanırım 118 bin tl dedi.0 almak hayal 2.el de öyle kolay değil.çünkü 0km motor zaten yok 2.el tavan yapmış durumda.servis bile öyle kalabalık değildi tabi sezon sonu olmasınında etkisi var 140 tl gibi gayet güzel bir indirim yaptılar sağ olsunlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)