Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

0 Motor Almak Hayal Oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün motoru yıllık bakımına götürdüm.bayide ybr125 2 tane xmax 2 tane tracer 900 2 tane tenere700 1 tanede xsr900 vardı.satıcı arkadaş tanıdık biraz sohbetimiz vs var,dedim ne olucak ben hiç motor olmamasını bekliyordum dedim.dediki bu son gelen seri zaten çoğu gelmeden satıldı piyasa motorları mt7 mt25 r25 mt9 hiç gelmiyor dedi.dedim ne zaman gelicek diğer sevkiyat yok öyle bir beklenti dedi çünkü üretim durdu motor çıkmıyor dedi.yani normalde ayda 20 30 tane gelmesi gerekirken 1 2 tane belki geliyormuş.yeni modeller için hiç bir beklenti tanıtım yok çünkü motor çıkmıyor dedi.motor sektörü için heralde bu sene kuru kuru geçicek hiç bir yeni model tanıtılmicak yada tek tük olucak.zaten italya fuarı bu sene yok dolayısıyla tanıtımda yok.olanların fiyatlarına gelirsek hakikaten facia motor sürmek 2020 itibarı ile LÜX olarak tarihe geçmiştir.tracer 900 hedefimdi sanırım 118 bin tl dedi.0 almak hayal 2.el de öyle kolay değil.çünkü 0km motor zaten yok 2.el tavan yapmış durumda.servis bile öyle kalabalık değildi tabi sezon sonu olmasınında etkisi var 140 tl gibi gayet güzel bir indirim yaptılar sağ olsunlar.
    Motosiklet artık tamamen lüks işi oldu evet. Baştan aşağı güzel bir ekipman dizmek için bile rahat 10 bin TL lazım. MT ve Tracer serisi çok fazla yükseldi bu son 6 ayda. Parası olmayan adam artık gidip de bir Tracer 900 vs alamaz. Şöyle 50 bin TL falan olsaydı alırdım mesela ama gittim 2. El en temizinden 47 bin TL'ye 4 silindirli XJ6 aldım. Bundan sonra da motoru yükseltme şansım yok maalesef. Ömürlük kullanma niyetindeyim ölmezsek ya da komple motoru bırakacağız artık. Arabam da olduğu için keyfi biniyorum stres atmaya.
    espresso bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]

[/COLOR]Başta dediğim gibi Alman 3000€'ya 7,6 ay boyunca 390€ vererek YS 125 alıyor
    Benim Türk kardeşim 26000 TL'ye 44,7 ay boyunca 581 Tl vererek YS 125 alıyor
    Biraz önce berat abi aradı.

1 euro 8.86 lira 3000 çapı 8.86 eşittir 26,580 lira eder. Gördüğünüz gibi Almanya da daha pahalı

1 litre benzin Burdur / Antalya 6.85 lira

580 lirayı benzinin litre fiyatı 6.85 liraya bölersek 84.67 litre yapar.

YS 125 in deposu 14 litre 84.67 litreyi 14 litreye bölersek 6 depo benzin yapar.

Bu millete Alamandan fazla 6 depo benzin veriyoruz motosiklet alırken hala yanlış hesap yapan var.

Burası çok önemli dedi.

Not: Ağa ben elçiyim elçiye zeval olmaz.
    karayel90 ve fatih.met bunu beğendiler.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Yav biz diyoz doğu akdeniz sen diyon sıfır motor. Dur hele bi ortalık sakinlesin. Bak bugün bakan akar yunan kardeşlerimizle diyalog istiyor.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    https://www.carbibles.com/make-your-...e-last-longer/

Oyun büyük yeğenim ve giderek zorluk derecesi artıyor ...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dış güçler şaka değil de mazeret de değil. Biz bunların hakkından geliriz dediler, gelemediler. Durum bundan ibaret.

Motosikleti
    Pocketbike
    Ortamı SarıTroller sarmış yine

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet artık tamamen lüks işi oldu evet. Baştan aşağı güzel bir ekipman dizmek için bile rahat 10 bin TL lazım. MT ve Tracer serisi çok fazla yükseldi bu son 6 ayda. Parası olmayan adam artık gidip de bir Tracer 900 vs alamaz. Şöyle 50 bin TL falan olsaydı alırdım mesela ama gittim 2. El en temizinden 47 bin TL'ye 4 silindirli XJ6 aldım. Bundan sonra da motoru yükseltme şansım yok maalesef. Ömürlük kullanma niyetindeyim ölmezsek ya da komple motoru bırakacağız artık. Arabam da olduğu için keyfi biniyorum stres atmaya.
    hayaller mt10 hedef tracer900 idi bende geçen sene mt07 aldım iyikide almışım.sanırım son motorum oldu bundan sonra heralde ya 2.el büyük hacim bir şey bakarım yada tam tersi xmax 250 nmax 155 falan alırım.2019 mayıs ayında 40 bine aldım şu an 78 bin tl,mt10 170 bin tl.akıl alır gibi değil bu fiyatlar lüxün allahı oldu artık motosiklet işi.şöyle bir durum da var mağdem lüx işi ben hayatta şu saatten sonra hondaya yamahaya kawasakiye vs 150 180 bin tl ler vermem.bari mv agusta bmw triumph ducati alalımda şanımız yürüsün onlarda aynı fiyatlarda çünkü.tüm kaliteli motorlar uyruk farketmeksizin aynı fiyata geldi.
    ama açık ara eğer cebinde parası olan varsa motorda arayan varsa 2020 aprilia shiver 900 86 bin tl fiyatıyla gerçekten bedavaya satılıyor.aprila kalitesi performansı mt7 cb650 fiyatına 900lük bir motor alınabilir.aprila işine girmek isteyen var ise tabi orası tartışılır.herkese geçmiş olsun demekten başka bir şey kalmıyor eldekiyle yetinicez

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2023 de motosiklet + ayran 10 tl olacak.

kasmayın bu kadar
    yaşlıveacemi ve fatih.met bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    karayel90 ve wing41 bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben artık sıfır motor almayı hayal bile etmeyi bıraktım. Kafam rahat. Tavsiye ederim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    çevremde tanıdıklar benim motoru soruyorlar bazen, "kaç para bunlar" diye soruyorlar ve bende 4.500 - 5.000 liraya falan bulunur diyordum, bir tane tanıdık niyetlendi ve bende "fiyatlara bir bakayım sana söylerim dedim" fiyatlara bir baktım 6.250 den aşağı sadece 1 tane ilan var... fiyatlar uçmuş, cbf 150 ler 6.500 den başlıyor ve tvs apache'ler de öyle... ne olmuş piyasa...

Motosikleti
    Tvs Apache Rtr 200
    Ekonomi çok iyi maşallah 2 ay önce aldığım RTR balatası 75tl idi şuan 135 olmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Olan bizim gibi asgari ücretli garibana oluyor. zamlardan hayat pahalığından en çok zararı biz görüyoruz. Bazen diyorum bizim sürekli çalışma amacımız devlete vergi vererek birine güzel hayat rant sağlamak
    Italian bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)