Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yüksek egzozla gezen tayfalardan bıktım yaw

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    napak bebege susturucu mu takak
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Alıntı 4till4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumda sesli egzoz takılı degil ama bu egzoz için çocuk uyutuyoruz falan diyenler biz de sizin çocuğunuzun zırlamasından rahatsız oluyoruz oturduğumuz yerde gezdiğimiz bi parkta ama yapacak bisey yok eşek kadar olana kadar istediğini yapmadiginiz için kendini yırtarcasına çığlıklarını duyarken sinir krizine girip çıldıracak hale geliyoruz.O yüzden kasıtlı olmadıkça herkes birbirine biraz anlayis göstermeli ki sistem yürüsün.
    Egzozu takmak kimin işi: bizim, sorumluluk kimin, bizim çünkü biz yetişkiniz; doğru karar yetimiz olduğu kabul edildiği için eylemlerimizden sorumluyuz.

Çocuk ise eylemlerinden sorumlu değil dahası laftan anlayan bir yaşta da değil. Üstelik çocuk park gibi özel bir alanda da sustalı maymun gibi davransın talebi hayatın olağan akışına uygun değil

Birbirine anlayış kanunen yasak eylemlerde nasıl olacakmış? "Yürüsün" dediğiniz sistemde yasak olan eylemde nasıl kasıt olmaz? Bir gece ansızın gelip motosiklete mi yapışmış o açık egzoz? Kaldı ki yasak gerektiren ihlallerde kasıt aranmaz; kırmızı ışıkta geçerseniz kasıta bakılmaz; suçtur, cezası vardır.

Dostum kısacası, ne sistem ne de hayat sizin anladığınız gibi değil. Şehirde yaşıyorsak kurallara uymak zorundayız (şehir=kuralların olduğu yer, polis dediğimizde aslında police officer, yani şehir görevlisi, kuralların uygulanmasını sağlayan görevli).
    *

İlave: Sistem kelimesinin Türkçe karşılığı nedir (tanımı değil, dilimizdeki tek kelimelik karşılığı) bir bakarsak faydası olur diye düşünüyorum.
    espresso bunu beğendi.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Motosikleti
    MT-09 SP
    Motorumda sesli egzoz takılı degil ama bu egzoz için çocuk uyutuyoruz falan diyenler biz de sizin çocuğunuzun zırlamasından rahatsız oluyoruz oturduğumuz yerde gezdiğimiz bi parkta ama yapacak bisey yok eşek kadar olana kadar istediğini yapmadiginiz için kendini yırtarcasına çığlıklarını duyarken sinir krizine girip çıldıracak hale geliyoruz.O yüzden kasıtlı olmadıkça herkes birbirine biraz anlayis göstermeli ki sistem yürüsün.
    Katılmadan edemeyeceğim. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış.

Egzoz takanları destekliyorum. Durumu desteklememek için arabaya ve motosiklete yapılan muamelenin eşit olması gerekiyor.
    2005 Civic ve varex kombosuyla gezen kertenkeleler hiç ceza almıyor. En azından motosikletlerin sesi güzel. Tam gazda Civic gibi osuruk sesi çıkarmıyorlar.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Patlak egzostlu pideci scooteri görünce çok kuvvetli kafasına vurasım geliyor...

R25 mt 25 mt 07...Hiç olmamış onlara açık egzost...Kuru gürültü ve küfür bela almaktan başka hiçbir faydası yok...

Ben millet rahatsız olmasın diye fazla gaz bile açmamaya çalışıyorum. Bunlar en abartı egzozları takıp fır fır geziyorlar.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dedim ya, egzoz sesini dinlemek isteyen çıkar şehir dışına, istediği gibi bağırtır. Ama bunların derdi farklı.

Herkeşler gibi sende zamanında üzeri kirli burnundan sümük akan, sadece ön iki dişi çıkmış zarıl zarıl çığıran bir ufaklıktın (çok şirinmişsin yiğen ) eee seni ozaman dinledi komşun, şimdi biraz da sen dinle insanın yaradılışı bu. Şu egzozu bağırta bağırta gezen tiplere de, sürdüğü motorlara da ayar oluyorum. 2.el bir Obüs bulsam (bu bir şaka böyle birşey mümkün değil😁) sabah sabah ateşlesem, bütün ilçeyi ayağa kaldırsam, açıklamasınıda ne olmuşki ben sizin veletlerin sesini çekiyorum, sizde bana tahammül edin ben hem seviyorum bu sesi on nomerooo demek ne kadar saçmaysa bu egzozcularda okadar saçma.
    espresso bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ağlayan bebek , bağıran çocuk ,abartı egzoz.İlki hilkattan ki o sese hasret çok insan var,ikinci sorumsuz anne baba yada rahatsızlıkları olan çocuk ama nihayetinde çocuk, üçüncü s*k kafalılıktan. Bu üçünüde aynı saikle bağlamaksa tıbbın çaresizliği.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)