Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Full Face Kask İle Maskeden Ceza Yedim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Normal seyir halinde giderken ilerde çevirme olduğunu farkettim arkamdaki artçı da kask yoktu maskesi vardı bende de kapalı kask vardı çevirmeye aldılar ve tutanak benzeri bir şey tutuldu yaklaşık 2 hafta sonra yani bugün karakola çağırdılar ve 900 tlik ceza makbuzunu elime tutuşturdular itiraz etme şansım var mı? arkamdaki araç da 2 kişi vardı biri maske takıyodu onları gönderdiler bana yazdılar cezayı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Arkadakine ceza yazılmaması sizin cezayı iptal etmez. Ama eşit davranılmıyor diye CİMER'e şikayet edebilirsiniz. Tabii kask takmayana ceza yazılmamış olması da ilginç. Tipik memleket manzarası.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadakine ceza yazılmaması sizin cezayı iptal etmez. Ama eşit davranılmıyor diye CİMER'e şikayet edebilirsiniz. Tabii kask takmayana ceza yazılmamış olması da ilginç. Tipik memleket manzarası.
    Arkadakinde zaten maske vardı niye ceza yazılsın? bizi çevirenler zaten trafik polisi değildi

Motosikleti
    speederbike
    Ben polis durdurdu sandım.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadakinde zaten maske vardı niye ceza yazılsın? bizi çevirenler zaten trafik polisi değildi
    kaks olmadığı için ceza yemesi lazımdı arkandakinin.

bu arada artık sivil polis bile ceza yazabiliyor eskiden di o sadece trafik polisinin ceza yazması
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    speederbike
    Ben de arkadakine kasktan yazılabilir dedim ama polis değilmiş ki yazan. Zabıta falandı herhalde, o da kaska ceza yazamaz.

Düzeltme: Ben polis değil okumuşum, trafik polisi değilmiş. O zaman o polisin de kask için ceza yazması gerekiyordu. Başa döndük. Tipik memleket manzarası :D

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    kask takmama cezası 900 TL değil ki ? bu işte farklı bir şey var hocam.

Motosikleti
    Bn125
    Şimdi anlamadığım şey seyir halinde kask varken maske takmak zorunlu mu?
    Voltaren bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Full face kaskta maske durmuyor zaten en azından benim kaskta durmuyor kulak yerlerinden anında aşağı düşüp saçma sapan bir hal alıyor. Kask takmayıp maske takanlarda ayrı komedi.
    Voltaren bunu beğendi.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maske takmamaktan ceza yemiş sanırım :D

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Full face kask ile maskeyi nasıl takıcam.Ben balaklavasız kaskı giyemiyorum kulaklar kıvrılıyor içinde.Önce maske üzerine balaklava sonra kaskımı giyeyim.
    espresso bunu beğendi.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Full face kask ile maskeyi nasıl takıcam.Ben balaklavasız kaskı giyemiyorum kulaklar kıvrılıyor içinde.Önce maske üzerine balaklava sonra kaskımı giyeyim.
    Öyle de nefes alması zor olur, maskeyi takın, balaklavayı takın, kaskı takın, ağzınıza bir hortum takın öyle nefes alın. Hortumun ucunu da ceketin altından dışarı çıkarırsınız.

Hmm...

Bu sefer de hortumdan direkt olarak dışardaki havayı almış olduk.
    Hortumun ucuna da bir maske takalım.

Şimdi tamam.

Motosikleti
    Bn125
    Kaska maske giydirsek?
    zihnigonen, kdiner, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Kask cezası 90 lira falan. Kanunen size 90 tl yazması gerekirdi,maskeden 900 yazmış. Hakkınızı arayın.

Kask takarken maske takmak tamamen saçma bir şey. Birisi yüzümüze öksürüp tıksırmasın, bulaşma oranı bir miktar düşsün diye takıyoruz.
    Kask zaten yüzümüzü tamamen kapatıyor, bu cezayı yazan polis evde de maske taksın kendini garantiye almış olur.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaska maske giydirsek?
    Kaska degil de plakaya giydireni gördüm bugün. Plaka kapatma konusunda çağ atlamış arkadaş. Fotoğraf çekmeyi düşündüm ama şimdi görür filan sorun çıkar, boşuna olay çıkmasın dedim.
    zihnigonen ve Osm@n bunu beğendiler.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Dostum geçmiş olsun, ben geçtigimiz günlerde bir polis memuruna bu konuyu danıştım, inisiyatif olduğunu ve bu konuda bir kanun ya da emir gelmediğini söylediler. Sen bence itiraz etmelisin..
    mattiadestro bunu beğendi.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask takmama cezası 900 TL değil ki ? bu işte farklı bir şey var hocam.
    Kask takmadığım için ceza yazmadılar bende kask vardı arkamdaki artçı da kask yoktu fakat arkamdaki artçı da maske vardı bende maske yoktu trafik çevirmesi yapmıyolarmış sanırım maske denetimiymiş o yüzden ben kaskın içinde maske takmadığım için ceza yedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask cezası 90 lira falan. Kanunen size 90 tl yazması gerekirdi,maskeden 900 yazmış. Hakkınızı arayın.

Kask takarken maske takmak tamamen saçma bir şey. Birisi yüzümüze öksürüp tıksırmasın, bulaşma oranı bir miktar düşsün diye takıyoruz.
    Kask zaten yüzümüzü tamamen kapatıyor, bu cezayı yazan polis evde de maske taksın kendini garantiye almış olur.
    Bende kask vardı artçım da yoktu fakat artçımda maske vardı ben kaskın içine maske takmamıştım çevirenler de maske denetlemesi yapıyormuş sanırım maske takmadığım için yazdılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Maske konusunda yönetmelik nasıl işliyor ona göre itiraz da bulunayım yoksa erken ödemeyle 675 liraya denk geliyor

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Manyak bunlar, para kalmayınca neye ceza yazdıracaklarını şaşırdılar. İşgüzar birkaç polis de böyle davranıyor işte...

Motosikleti
    speederbike
    İtirazınız kabul olacaksa cezayı ödeyip ödememeniz birşeyi değiştirmez.
    Cezanızı ödemez ve itirazınız reddedilirse indirim dönemini kaçırmış olacaksınız.

Not: Ben olsam artçıya da kask cezası yazardım. Öyle çevirme mi olur? Çevirmede gördüğün her şeye ceza yazarsın. O mantıkla maske çevirmesi diye plakasız araca da ceza yazmazlar.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Deveye sormuşlar...amam neyse işte..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)