Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Full Face Kask İle Maskeden Ceza Yedim

Motovento
    REKLAM ALANI
    ersinkecis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 model Bajaj Dominar 400 UG
    Maske konusunda yönetmelik nasıl işliyor ona göre itiraz da bulunayım yoksa erken ödemeyle 675 liraya denk geliyor
    onu bilmiyorum ama biri mahkemeye vermişti bu 900 TL cezayı ve mahkeme de polisin boyle bir ceza yazma yetkisi yok karari vermisti. bunu emsal gosterebilirsiniz belki.
    drtayfun bunu beğendi.
    https://ersinkecis.blogspot.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hatırladım. İptal sebebi yetki değildi. Maskeyi devlet temin etmiyorsa kimseyi para verip maske almaya zorlayamaz demişti mahkeme.
    Adamla hakim şimdi nerede, bilmiyorum.
    drtayfun bunu beğendi.

Ödeme ,
    Bu cezalar seçim vaktinde AFF olur merak etme .
    Trafik cezası gibi değil zaten .

Kimleri kimleri af ettiler oy ugruna , Tecavüzcüleri mi katilleri mi ? Eronincileri mi ? Zaten hırsızlıgın suçu yok , biliyorsunuz zaten baş hırsızı söylemeye gerek yok ... bir tek kendilerinden olmayan ,muhalif olan namuslu olanlar af olmadı , sabi subyan garip ögrenciler, gazeteciler, gibi gibi gbi....

SEçim öncesi bu cezalar ın hepsi af olur merak etme olmadı mı ?
    Seçimi kazanırlar ise hulufe verme(Bahşiş gibi düşün) verme mahiyetinde aff olur.
    Bunlar kaybeder ise gelen bu hukkusuz diye af olur..

MAske cezasını ödemek kerizliktir.

Ama maske takmadan toplum içinde dolaşmak HAYVALIKTIR ,ŞEREFSİZİKTİR, o da ayrı konu...

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ödeme ,

Kimleri kimleri af ettiler oy ugruna , Tecavüzcüleri mi katilleri mi ? Eronincileri mi ? Zaten hırsızlıgın suçu yok , biliyorsunuz zaten baş hırsızı söylemeye gerek yok ... bir tek kendilerinden olmayan ,muhalif olan namuslu olanlar af olmadı , sabi subyan garip ögrenciler, gazeteciler, gibi gibi gbi....

Seçimi kazanırlar ise hulufe verme(Bahşiş gibi düşün) verme mahiyetinde aff olur.

Ama maske takmadan toplum içinde dolaşmak HAYVALIKTIR ,ŞEREFSİZİKTİR, o da ayrı konu...
    Ödememe gibi bir seçeneğim mi var ki? ya haciz gelir ya da ceza zamlanır.

ödeme boşver. faiz gelir. borç katlanır. elbet cezalara af gelir bi ara. bunların derdi kimden ne koparabilirsek. hemen ödeyenlerden koparabildiklerini koparıyorlar. ödemeyenlere af geliyor. ödeme boşver.

bi daha çevirip ceza yazmak isteyenlere şunu sor, cami açılışında binlerce insanın yan yana maskesiz takılması problem teşkil etmiyor da, benim motosiklette kaskin içine maske takmamam mı bulaş riskini arttırıyor?

Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ödememe gibi bir seçeneğim mi var ki? ya haciz gelir ya da ceza zamlanır.
    Senin yaşın küçüktür seçime katılmamak eskiden para cezası vardı.
    Bir kişiden alabilmişler mi o parayı bir kişi diyorum

Trafik cezası olsa aracını satmak sıkıntı ama şahsına kesiliyor o zaman ödemek zorundaydın satmak için ama ...
    Bu şahsına kesiliyor ne hacizi , sürekli zamlanır seçim zamanı af olur .
    Bu pandemi bitince merak etme hepsi af edilir . Hangi ülkede yaşıyorsun sanki demokratik hukkuk devleti mi

Bir örnek vereyim ;
    KHK ile açıga alınanlar a önce aldıgınız son aylıkları geri verin dediler ,Çalışmadınız dediler ,
    Veren verdi vermeyen lere verin haciz gelecek dendi ..
    Vermeyenler için sonra af geldi çogunlugu vermedi niye versin ki baktılar ,alamayacaklar af etiler.
    Pandemi döneminde bir araba bir aileden sokaga çıkma yasagı var ken 20 -30 bin kesilen ceza vardı bunu ödeyecekler mi zanediyorsun ? Bu parayı alabilecekler mi zanediyorsun ?

Öder isen ödediğin ile kalırsın geri paranıda alamazsın ... Ödemeyen de af olur sende derdine yanarsın..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ceza makbuzunu eklesen de görsek nedir?
    maske cezasına pek benzemiyor.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceza makbuzunu eklesen de görsek nedir?
    maske cezasına pek benzemiyor.
    Maske cezası açıklama da öyle yazıyor ve 900 TL.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Alıntı Buraki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ödeme boşver. faiz gelir. borç katlanır. elbet cezalara af gelir bi ara. bunların derdi kimden ne koparabilirsek. hemen ödeyenlerden koparabildiklerini koparıyorlar. ödemeyenlere af geliyor. ödeme boşver.

bi daha çevirip ceza yazmak isteyenlere şunu sor, cami açılışında binlerce insanın yan yana maskesiz takılması problem teşkil etmiyor da, benim motosiklette kaskin içine maske takmamam mı bulaş riskini arttırıyor?
    En fazla ne kadar borç gelebilir? ya da haciz vs gibi bir durum olur mu? oluşsa da zaten verebilcek bir şeyim yok yani üstüme kayıtlı herhangi bir şeyim yok motosiklet babamın üzerine ve ailemin evinde yaşıyorum ki reşit de değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

Senin yaşın küçüktür seçime katılmamak eskiden para cezası vardı.
    Bir kişiden alabilmişler mi o parayı bir kişi diyorum

Trafik cezası olsa aracını satmak sıkıntı ama şahsına kesiliyor o zaman ödemek zorundaydın satmak için ama ...
    Bu şahsına kesiliyor ne hacizi , sürekli zamlanır seçim zamanı af olur .
    Bu pandemi bitince merak etme hepsi af edilir . Hangi ülkede yaşıyorsun sanki demokratik hukkuk devleti mi

Bir örnek vereyim ;
    KHK ile açıga alınanlar a önce aldıgınız son aylıkları geri verin dediler ,Çalışmadınız dediler ,
    Veren verdi vermeyen lere verin haciz gelecek dendi ..
    Vermeyenler için sonra af geldi çogunlugu vermedi niye versin ki baktılar ,alamayacaklar af etiler.
    Pandemi döneminde bir araba bir aileden sokaga çıkma yasagı var ken 20 -30 bin kesilen ceza vardı bunu ödeyecekler mi zanediyorsun ? Bu parayı alabilecekler mi zanediyorsun ?

Öder isen ödediğin ile kalırsın geri paranıda alamazsın ... Ödemeyen de af olur sende derdine yanarsın..
    En fazla ne kadar borç gelebilir? ya da haciz vs gibi bir durum olur mu? oluşsa da zaten verebilcek bir şeyim yok yani üstüme kayıtlı herhangi bir şeyim yok motosiklet babamın üzerine ve ailemin evinde yaşıyorum ki reşit de değilim.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Reşit olmayan kişiye maske cezası mı kestiler?

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Maske Cezası Ödenmezse Ne Olur?
    İdari para cezasının ödeme süresi karar tutanağının tebliğinden itibaren bir (1) aydır. 6183 sayılı kanunun 51. Maddesinde “Ceza mahiyetinde olan amme alacaklarına gecikme zammı tatbik edilmez.” ifadesine yer verildiğinden, süresinde ödenmeyen idari para cezalarına gecikme zammı işlememektedir. Ancak, idari para cezasının ödenmemesi durumunda cezanın tahsili amacıyla borçlunun sahibi bulunduğu menkul malları ile gayrimenkullerine haciz uygulanabilir.

5326 sayılı Kanun ile 6183 sayılı Kanuna göre idari para cezaları, idari yaptırım kararının kesinleşme tarihini takip eden yılın başından itibaren beş (5) yıl içinde tahsil edilmezse zamanaşımına uğrar. Ancak 6183 sayılı Kanunun 103. ve 104. maddelerinde zamanaşımını kesen haller ile durduran haller düzenlenmiş olup, vergi dairesi bu yollara başvurarak cezanın zamanaşımına uğramasını engelleyebilmektedir.

İnternette araştırırken böyle bir şey gördüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

MASKE TAKMAMA CEZASI

Maske takmadan sokağa çıkanlara kesilen cezaların da geri ödenmesi gerektiğini söyledi.

Bu aşamada Prof. Dr. Adem Sözüer’e, “Peki ne yapılmalı. Tedbir almayıp hastalığı yayanlara bir şey yapılmayacak mı?” diye sordum, yanıtı net oldu:

“Yapılacak olan belli Cumhurbaşkanı OHAL ilan eder, TBMM bir günde onaylar; Anayasa 15’e göre de yasakların hepsi hukuki hale gelir. Şimdiki hali hukuk açısından sorunlu. Ceza kesilenler dava açarsa kazanır, cezanın bugünkü durumunda hükmü de yoktur, alınamaz.”

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bahsettiğiniz şeyler hukukdevleti için geçerli olabilir.Biz artık öyle bir ülke değiliz.
    Osm@n bunu beğendi.

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Az önce çevirmeden geçtim. Araçlardaki kişileri dikkatlice inceleleyip maskesi olmayanı sağa çekiyorlardı. Ben de tamamen kapalı kask olduğu için hiç göz göze bile gelmediler, gönderdiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben yürürken maske takınca karbondioksit dışa verdiğim den başım dönüyor. Birde buna motor sürer iken takma mecburiyeti akıl karı değil. İlla kaza yaptıracaklar.
    Voltaren bunu beğendi.

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Ödeme ,

Arkadaş sen boş konuşuyorsun para cezası olmaz ise kimse maske takmaz bu halde bile çoğu maske takmıyor günde 70 kişi ölü yor

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben ince balaklava kullanıyorum çok iyi oluyor. Hem kafam terleyince kask kokmuyor hem de maske için düşünmeme gerek kalmıyor.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bu ülkede motorsikletliye emniyet kemeri cezası kesen bir zihniyet olduktan sonra bu ceza oldukça normal . . .

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    2000 yılında taksim meydanında yay olarak kırmızı ışıkta geçme cezası yemiştim.
    Yaya geçidinde kırmızı yanıyorken gelen araba yok deyip geçmiştim, hemen karşımd abir polis belirdi, ehliyet ve ruhsat lütfen dedi, nası yani dedim, pardon ağzımız alışmış, kimlik ver dedi. Kimliği verdim, koçanlı bir defterden yazdı, bir sayfasını bana verdi. En kısa zamanda vergi dairesine ödeyin dedi. Kağıdı alıp buruşturup cebime tıkıp devam ederken arkamdan tekrar seslendi, sen devletin resmi evrağını nasıl buruşturursun demeye başladı. Yaa siz görevinizi yaptınız itiraz etmedim, bu kağıdı bana verdikten sonrası benim işim desem de olayı büyüyecekti sonra bir başka polis geldi de ortalığı yatıştırdı ben de yoluma devam edebildim.
    O gün trafik polislerini oraya dikip yayalara da ceza yazacaksınız demişler, her zaman olan bir şey değildi, bana denk gelmiş, az kalsın karakolluk olacaktık. Neyse, sonra cezayı ödemedim, zaten 20 sene geçmiş, kesin zamanaşımı olmuştur.
    oldcockroach bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 yılında taksim meydanında yay olarak kırmızı ışıkta geçme cezası yemiştim.
    Yaya geçidinde kırmızı yanıyorken gelen araba yok deyip geçmiştim, hemen karşımd abir polis belirdi, ehliyet ve ruhsat lütfen dedi, nası yani dedim, pardon ağzımız alışmış, kimlik ver dedi. Kimliği verdim, koçanlı bir defterden yazdı, bir sayfasını bana verdi. En kısa zamanda vergi dairesine ödeyin dedi. Kağıdı alıp buruşturup cebime tıkıp devam ederken arkamdan tekrar seslendi, sen devletin resmi evrağını nasıl buruşturursun demeye başladı. Yaa siz görevinizi yaptınız itiraz etmedim, bu kağıdı bana verdikten sonrası benim işim desem de olayı büyüyecekti sonra bir başka polis geldi de ortalığı yatıştırdı ben de yoluma devam edebildim.
    O gün trafik polislerini oraya dikip yayalara da ceza yazacaksınız demişler, her zaman olan bir şey değildi, bana denk gelmiş, az kalsın karakolluk olacaktık. Neyse, sonra cezayı ödemedim, zaten 20 sene geçmiş, kesin zamanaşımı olmuştur.
    sen yinede bir kontrol et 20 sene den fazla süre geçmiş üzerinden belediye taşındığımız yer için borç çıkardı :D
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    mantik olarak kafada kask varsa ne diye maske takicaksin.tanidik hukukcu savci avukat varsa bi sor.sanirim once cezayi odiyeceksin sonra geri almak icin dava acicaksin.tam bilmiyorum sureci ama bana boyle ceza yazsalar geri alirdim parami

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Olay maske degil arkadasım ceza yazmak zaten. virusun oldugu donemde cocuk yapana çiftlerede 3400 TL ceza kesmeleri lazım bir tek onlar kaldı nefes alan

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)