Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motoru satacağın kişinin motor sürmeyi bilmemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende yıllar önce ybr mi satarken ehliyeti ve sürmesi olmayan birisi motorumu almak istemişti. Birader git sürmesini öğren sonra gel demiştim. Geberir meberirsin çoluğunun çocuğunun yetim kalmasının vicdan azabını alamam demiştim. Sonrada motoru daha pahalıya satmıştım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ...........!
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yıllar önce ybr mi satarken ehliyeti ve sürmesi olmayan birisi motorumu almak istemişti. Birader git sürmesini öğren sonra gel demiştim. Geberir meberirsin çoluğunun çocuğunun yetim kalmasının vicdan azabını alamam demiştim. Sonrada motoru daha pahalıya satmıştım
    İyilik Yap, İyilik Bul.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Bende 2010 model Yamaha 1300 FJR vardı.
    Satlığa çıkardım.
    Yeni evli bir çift satın almak istedi.
    Arkadaşın fazla tecrübesi olmadığı için ona satmadım.
    Bozuldu.
    Gidip başka bir motor satın aldı.
    Kaza yaptı, eşi ile birlikte vefat etti. (burada ölüm haberleri vardı.)
    Vicdanım rahat.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı oktay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2010 model Yamaha 1300 FJR vardı.
    Satlığa çıkardım.
    Yeni evli bir çift satın almak istedi.
    Arkadaşın fazla tecrübesi olmadığı için ona satmadım.
    Bozuldu.
    Gidip başka bir motor satın aldı.
    Kaza yaptı, eşi ile birlikte vefat etti. (burada ölüm haberleri vardı.)
    Vicdanım rahat.
    yamaha xj ile kaza yapan çift miydi?

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Kötü olmuş eşininde vebailine girmiş büyük cc ile başlayıp sorumsuzluk yaparak.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Ben de motoru satın alacak kişiye vermem. Artçı olarak bin istediğin kadar gezdireyim, aklında hiçbir şüphe kalmayacak şekilde her soruna cevap vereyim ama verdik anahtarı diyelim, motoru yatırırsan ve almaktan vazgeçersen ne olacak ?

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Evet o riski almamak için kaçtım.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıcı motosiklet sürmeyi bilse, kendi motoruyla gelmiş olsa bile motorunuzu vermeyin.

Bu şekilde motorunu çaldıran birini hatırlıyorum. Hırsız arkadaşıyla geliyor. İlk önce kapalı garajda bindiriyor elemanları. Bunlar, ya sanki bir ses mi geliyor falan diyorlar, bir tur atalım bak motorumuzu da sana bırakıyoruz. Buna küçük motor bırakıp, büyük motorunu alıp gidiyorlar. Bıraktıkları motor da çalıntı zaten.

Ben de 2 ay önce yaşadığım deneyimi anlatayım.
    2 ay önceye kadar daha hiç motora binmemiştim. Birkaç motora bakmaya gittim. Hiç birinde kontağı da çevirmedim gaz da vermedim. Hep bunları satıcıdan yapmasını istedim.
    İlk ben bu sekilde sesine durumuna baktım. Adamla konuştum. Ertesi gün de ustam ile yanına gittim ustama baktırdım.
    Çünkü ben motor kullanmayı bilmiyordum.
    Aldığım tepkileri görseniz şaşırırsınız. Bana motor satıcıları çocuk gibi trip attılar. Ne var motora bakmakta bir de usta getiriyorsun. Bize güvenmiyorsun şeklinde 😊
    Sonra biriyle baktırdıktan 1 ay sonra anlaştık ama başta söyledim. Ben artık kullanıyorum ama yine kendim bakmam, notere giderken ustam tekrar bakacak (çünkü 1 ayda farklı bir şey olmuş olabilir, ve ben hala motor kullanıyor olsam da acemiyim. Ustanin bakmasi daha doğru) en som bu adam da trip attı. Başta usta bakıyo sözümüze güvenmiyorsun diyordu. En son da böyle diyince almaktan vazgeçtim.
    Dedim ben uğraşamam bu insanlarla😊
    Aylardır zaten Crf250l bekliyordum. Bayinin birisi 1 tane musteri almadi ama hemen para yollarsan gondereyim dedi. 1 dakika dusunmeden aldım. Kafam rahat 😊

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Komik bir olaymış :D Bİkeresinde benim de başıma gelmişi cocuk cok bilmiyorum kullanmayı demişti ama kullanmadanda almak istemiyorum demişti bende ona kardeş al bin düşersen falan almak zorunda kalırsın bunu bil yeter dedim aldı sürdü yavaşca aldı gitti sonra :D

ben ilk motorumu (ybr125) alırken kendim süzdüm sonra satıcıyla evime yakın bir noterde buluşmak için sözleştim. Satışı alıp artçı olarak garajıma kadar motorumu getirdik ve elemanı arabamla evine bıraktım.
    fazil bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Kaçmak garip olmuş Bir kişinin ısrar etmesi hiçbir şeyi değiştirmez mal senin, yok kardeş der kesip atarsın.

Ben araba ve motor satarkenn yılışık tipler denk geldiği çok oldu. Bazısı para hususunda ısrarcı oluyor bazısı da alakasız istekler konusunda (aracı benim şehrime getir, 100km uzakta benim ustamın dükkanı var oraya gidelim, alım satımı yapalım ama ben paranın yarısını taksit taksit sonra öderim sözüm senettir vb...)
    Kibarca uyarıyorum daha fazla ısrar etme yoksa bu alışveriş olmaz haberin olsun diyorum. Mesajı alan zeki kesim hemen efendileşiyor, aptal kesim aynı dilenci kıvamında ısrara devam ederse "sana aracımı satmıyorum,hadi iyi günler" diyorum olay bitiyor.

Yani deneme konusunda ısrarcı olan kişiye "mal benim vermiyorum, gider ekspertiz yaptırırız ama motorumu kimseye vermem, işine gelirse alırsın gelmezse almazsın" dedikten sonra daha tartışacak bir husus kalmaz. Kaçmaya falan gerek yokmuş, sadece konuşmayı ve pazarlığı yönetmeyi iyi yapamamışsın.

Gereksiz aksiyon olmuş

Buradaki ayıp biraz sende hocam. Kaçmak yanlış olmuş. Ben motor satıcak olsam asla biryere gitmem. Alıcı satıcının ayağına gelecek bana göre. Aynı şehirde isek belirli bir yerde buluşurum o ayrı. Anlattığın elemandan kaçman garip olmuş keşke söyleseydin kusura bakma sürdüğüne veya motoru bildiğine emin olamam ben. Atla arkama sürelim gezelim deseydin keşke. Yada için rahat değilse keşke işi bozsaydın. Benim şartlarım bunlar deseydin eğer hala ısrar ediyorsa vazgeçtim diyip gaza bassaydın keşke

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlk motorumu sattığım genç arkadaş motor sürmeyi bilmiyordu. Otoparkta sesi dinledi "abi yalandan dinledik ama birşey anlamadım, sana güveniyorum bak" dedi. Ertesi gün notere gittik, devri verdim, arkadaş da kamyonetle gelmiş, motoru kamyonete yüklediler ve gitti.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler