Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kışlık tekstil cekette Beyaz-Gri (Açık) Renk sorunsalı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar büyüklerim ve arkadaşlarım ! Umarım pandemi sürecinde hepimizin sağlık durumu iyidir ve bu süreci en az hasarla atlatırız. Sizlere sorum şu : Kışlık mont almak istiyorum ve beğendiğim modelin de beyaz rengini beğendim. Aktif olarak motosiklet kullanıyorum. Beyaz renk mont almak görünürlük açısından bana yardımcı olacağı görüşündeyim fakat temizliği zor olur mu ? Veya yıkama sürecinde bir zarar görür mü diye merak ediyorum açıkçası. Tecrübe etmiş olanlar yardımcı olabilir mi ? Beyaz montu ne kadar sıklıkla yıkamak gerekiyor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    korumaları söküp kısa program makineye atınca cillop gibi tertemiz çıkıyor. herhangi bir hasar da görmedi. montum revit

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ben şubatta fuardan gri renk aldım, mayıs haziran temmuz agustos kullandım. neredeyse hiç yağmur görmedi (3-4 defa anca ) ama mont aşırı kirli ve yazlık mont bu. kışlıkta tavsiye etmem

Kışlık su geçirmez bir mont mu ? Ayrıca yıkarken deterjan kullanıyor musunuz ?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kışlık ve yazlık olmak üzere 2 ayrı montum var. Kışlık siyah yazlık ise beyaz. Kışlık olanın reflektif yeşil kısımları, yazlık olanın ise her yeri kirleniyor Ayrıca yazlık olanın yaka kısmı yani fermuar açarken tutulan yerleri kolay kirleniyor. Temizlemek için tekstil sprey ürünleri var, ipone mesela. Ama usengeclikten kışlık olanı kendim temizlerken yazlık olanı kuru temizlemeye veriyorum. İstanbul/Ümraniye'de bir yer var motosiklet ürünleri temizliği yapıyorlar. Fiyat tuzlu ama değer. Yıkama yapmadım makinada belki çamaşır filesine koyup denemek lazım.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Bende beyaz renk Held Zelda var kolay pisleniyor açıkçası. Bi kere kuru temizlemeye verdim 30 lira kadar tuttu. 1.5-2 ay içinde kirli gözükmeye başlar.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Gri renk biraz daha az kir gösterir. Bir de ne olursa olsun fosforlu yelek giyeceğiniz, giymezseniz adeta intihar ediyor olacağınız, kask takmazsanız olur ama fosforlu yeleksiz olmaz(neredeyse), olacağı için montunuzun gövdesi çok da fazla kirlenmeyecektir.

Fosforlu yelek giymeyecekseniz, hiçbir güvenlik-görünürlük kaygınız yoktur zaten.

Fosforlu yelek....30 lira. Herhangi bir "iş elbiseleri" dükkanından alın. Sakın 50-100 ve üzeri paralar da vermeyin.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Fosforlu yeleğim var zaten tavsiye için teşekkürler Açıkçası gelen yorumlar üzerine ne kadar hoş gözükse de açık renk almamaya karar verdim.

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışlık ve yazlık olmak üzere 2 ayrı montum var. Kışlık siyah yazlık ise beyaz. Kışlık olanın reflektif yeşil kısımları, yazlık olanın ise her yeri kirleniyor Ayrıca yazlık olanın yaka kısmı yani fermuar açarken tutulan yerleri kolay kirleniyor. Temizlemek için tekstil sprey ürünleri var, ipone mesela. Ama usengeclikten kışlık olanı kendim temizlerken yazlık olanı kuru temizlemeye veriyorum. İstanbul/Ümraniye'de bir yer var motosiklet ürünleri temizliği yapıyorlar. Fiyat tuzlu ama değer. Yıkama yapmadım makinada belki çamaşır filesine koyup denemek lazım.
    Ümraniye'de neresi acaba o temizlik yapan yer?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümraniye'de neresi acaba o temizlik yapan yer?
    Riders Cleaner, Tantavi sanırım orası, Suryapi Exen sitesinin zemin katında.

Instagram'da hesapları var, oradan bulabilirsiniz adres filan.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Kullanım kılavuzunda ne yazıyor?
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Yılda bir kuru temizleme

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    KIŞLIK MONT u siyah tercih edin açık renkler hem güneş çekmez bu sebeble sıcak olmaz yani kışın hafif bi güneş çıksa siyah beyaz a nazaran daha sıcak olur
    kışlık siyah tercih edilmesinin bir diğer nedeni de az kir gösterir temizlemesi kolay

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Her yer sorunsal.
    BloodyBaron bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Montu aldığınız yere gidin ve deyin ki; " Kışlık tekstil cekette Beyaz-Gri (Açık) Renk sorunsalı..." ve satıcının gözlerinin içine bakın...
    BloodyBaron bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KIŞLIK MONT u siyah tercih edin açık renkler hem güneş çekmez bu sebeble sıcak olmaz yani kışın hafif bi güneş çıksa siyah beyaz a nazaran daha sıcak olur
    kışlık siyah tercih edilmesinin bir diğer nedeni de az kir gösterir temizlemesi kolay
    Siyah bir şey özellikle kışın bence tercih edilmemeli motosiklet üstünde. Çünkü bol bol yağmmur yağıyor, hava kapanıyor, güneş erken batıyor bunların hepsi kışın görüşün azalmasına sebebiyet. Kirlenirse kirlensin, canından değerli mi? Bence açık ve dikkat çekici renkler kullanın her zaman.
    F54 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyah bir şey özellikle kışın bence tercih edilmemeli motosiklet üstünde. Çünkü bol bol yağmmur yağıyor, hava kapanıyor, güneş erken batıyor bunların hepsi kışın görüşün azalmasına sebebiyet. Kirlenirse kirlensin, canından değerli mi? Bence açık ve dikkat çekici renkler kullanın her zaman.
    HAKLILIK payın yok değil
    fakat ona da çözüm şu yeşil yağmurluk eğer uzun yola çıkıyorsam mutlaka çanta da olur kask ım zaten yeşil
    yazlık ta ise mont beyaz yelek var kask yeşil yani ben temizliğe de önem veriyorum
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Benim için çözülemeyen bişi de ondan sürekli düşünüp duruyorum. Beyaz daha şık duruyor ama çabuk kirleniyor. Beğenme ile mantık arasında gidip geliyorum ehehehe

mavi siyah beyaz cordura kumaştan kışlık enduro montum var, korumaları çıkarıp defalarca yıkadım beyazı gri oldu başkada bi sıkıntı yok.

Cordura sağlam bi kumaş belki bu yüzden de olabilir başka kumaşlarda durum ne olur bilmem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)