Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şasi borusu yamuldu, üstüne güçlendirme yaptırayım mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    10km hızda yağmurda düşürdüm hafifçe, ayna bile çizik almadı ama şaseye dokununca elimle hissedebileceğim kadar bir yamukluk vardı. Şu an böyle:
    https://photos.app.goo.gl/QVHBeFgmaLMb8YES7
    https://photos.app.goo.gl/YG3ZvB5Dtmj3PD9r6
    https://photos.app.goo.gl/SfrGv6Wemi4JovAS9

Daha da yamuluyor mu yoksa bana mı öyle geliyor bilmiyorum. Şasenin üstüne kaynakla bir boru yaptırsam, ısıl işlem gördüğü için daha mı sıkıntılı olur ya da? Bu boruyu direkt değiştirebilsem güzel olacak da şasi komple satılıyordur herhalde.

Bu arada, düştüğüm zaman koruma demiri yoktu. Direkt olarak gidondan gelen hafif darbe ile yamulmuş. Çok ince şasi yapmış adamlar. Yamulalı bayağı oluyor, böyle kullansam mı bilemedim.

Not: Bu arada nerede yaptırıyoruz, tornacıda mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

geçmiş olsun

belkide hep öyleydi

Motosikleti
    MT-09 SP
    Arkadaşım YBR ile 70 kmh hızla virajda düştü, motor koruma demiri üzerinde baya sürüklendi şase 1mm bile oynamadı. Muhtemelen o yamukluk hep vardı. Ufak bir darbeyle yamulacak bir şey değil.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    O yamukluk orjinal ve dayanım sağlasın diye yapılmış gibi duruyor.
    Sprey şişelerinin dibi iç bükeydir ya.. Aynı mantıkla yapılmış gibi.
    O hızda düşerek böyle düzgün bir ezik mümkünatsız. Oraya ne değdide o şekil yamulttu düşündün mü hiç?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Kardeşim naptın sen orası ufacık bir düşmeyle yamulur mu hiç? Zaten oraya darbe gelmesine imkan yok en yakınında egzoz borusu var.

Azcık eğilip motorun ön tarafından baksan egzoz flanşını bloğa bağlayan 2 civata görürsün. Bu civatalardan iç tarafta olana lokma anahtarıyla ulaşabilmek için orası hususi olarak öyle tasarlanmış. Birçok benzer yapıdaki şaseye sahip tek silindir çin malı 100-150cc motorda da şasenin o kısmı öyle zaten.

İçin rahat olsun motorunun şasesinde hiçbir kusur yok, benim lifanda da orası öyle. Egzozu komple sökmen gerekince orayı tasarlayan mühendise bol bol hayır dua edersin

Ha, bana inanmazsan yarın senin motorunun sıfırını satan bir bayiye gir ve sıfır motorun şasesinde aynı bölgeye bak, yine seninkiyle aynı olduğunu göreceksin

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim naptın sen orası ufacık bir düşmeyle yamulur mu hiç? Zaten oraya darbe gelmesine imkan yok en yakınında egzoz borusu var.

Azcık eğilip motorun ön tarafından baksan egzoz flanşını bloğa bağlayan 2 civata görürsün. Bu civatalardan iç tarafta olana lokma anahtarıyla ulaşabilmek için orası hususi olarak öyle tasarlanmış. Birçok benzer yapıdaki şaseye sahip tek silindir çin malı 100-150cc motorda da şasenin o kısmı öyle zaten.

İçin rahat olsun motorunun şasesinde hiçbir kusur yok, benim lifanda da orası öyle. Egzozu komple sökmen gerekince orayı tasarlayan mühendise bol bol hayır dua edersin

Ha, bana inanmazsan yarın senin motorunun sıfırını satan bir bayiye gir ve sıfır motorun şasesinde aynı bölgeye bak, yine seninkiyle aynı olduğunu göreceksin
    Sağolun Ben darbe ile değil de direkt gidonun üzerine düşünce yamuldu diye düşündüm. Bende acaba bilinçli mi diye düşünmüştüm ama ilk baktığımda sanki daha az içe geçmişti, fotoğraf çekmediğim için karşılaştıramadım. Bugün de bir şey öğrendik galiba
    Şehir dışına çıkıp geleyim diyordum, bundan dolayı içim tam rahat değildi şu an daha rahat. Ama merak ettim bir ara bayiye gidip bakacağım gerçekten de.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Dostum ben o motorla 70km hızla düştüm motor sürüklenip bahçe tellerine çarpıp durdu. 70km yoksa bile 60km kesin vardı hızım, her neyse. Ona rağmen sadece gidon düzelttirdim ön çamurluk ve ayna değiştirip devam ettim. Şaside oynama yoktu serviste kontrol ettirmiştim. Diyeceğim o ki senin ufak düşmenden dolayı şasin yamulmaz, çok zor.
    Ali Mert bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)