Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cfmoto 150 NK Fan açmama sorunu.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cf Moto 150 NK
    Arkadaşlar iyi akşamlar, 150 nk motosiklet kullanıyorum. 3 yıldır sahibiyim ve hiç problem yaşamamıştım, ta ki şanzımanında sorun çıkartmasına kadar. Temiz düzgün yapılmasını istediğim için yetkili servise verdim ve hazır servise girecek radyatör sıvısı vs vs değişimini istedim. Servisten yaklaşık 60 gün gibi bir sürede çıktı. İyi hoş neyse kullanıyorum, gündüz şehir içinde gezerken farkettim normalden çok fazla ısınıyor ve conta kısmından kırmızı sıvı kaçırıyordu. Önceden 3. veya 4. tırnakta fan açan motosiklet şuan sonuna kadar dayanıyor. Ayrıca contanın bulunduğu kısımda ki 2 tane somun takılmamaştı ve gaz kelebeğinin olduğu yerde bir hortum yuvasına yerleştirilmemiş. Radyatör sıvısını değiştirmeyi bırak içerisinde sıvı bile yoktu.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Mesaj uzadığı için üzgünüm ama içimdekileri hala atamıyorum. Bizlerin değer verdiği, arkadaşı gibi gördüğü motosiklete sırf para kazanma amaçlı suistimal etmeleri çok can sıkıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Ben bile oturduğum yerden sinirlendim sizin sinirlenmemeniz nâmümkün görünüyor.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Dostum muhtemelen servise geri gidip bunları söylersen ya terslerler ya da yalan dolan atar uğraşmazlar. Belki de hukuk ile çözmelisiniz.

Motosikleti
    Cf Moto 150 NK
    Götürdüm zaten tekrardan. Eksik vidaları takıldı yarım saat rölantide çalıştırıp göz kontrolü yapıldı böyle bin 500 km sonra bakalım denildi. Yaşadığım ilçedeki yetkili olmayan köşebaşı tamirhaneler hiç ilgimi çekmiyor zaten, adama tork anahtarı var mı diyorum benim elim tork gibidir zaten diyor loctite var mı diyorum o ne diyor. Ya kendim çözücem problemi yada doblocu olmak için zorlamaya devam edecekler bu insanlar.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Orta Doğu bataklığında Avrupa standartlarında bir işçilik beklemen çok yanlış. Düşün, loctite ne sen biliyorsun yıllardır ustayım diye gezen adamın ne olduğundan haberi yok. Benim elim tork gibidir diyen adamdan zaten koşarak uzaklaş. Benim gözümde cahilden hiç bir farkı yok. Ustayım diye boşuna geziyor. Bence farklı bir tamirci dene. Biraz uzakta olsa gidip baktırmanda fayda var. Birde 60 gün serviste motor beklemesi nedir ya cinnet sebebi.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Yani şimdi harareti doğru gösteriyor ama fan mı açmıyor? O fanı tetikleyen anahtar(switch) ile ilgili bir sorun olmasın o zaman?

Motosikleti
    Cf Moto 150 NK
    Sorunun kaynağını bulamadım. Tek söyleyebileceğim eskiden 3. 4. tırnakta fan açıyordu şuan 6,7,8 allah ne verdiyse.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler