Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

!!!YERLİ MOTOSİKLET!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalancı, yolsuz, sahtekar "devlet büyüğü" olmamış mı hiç? Şimdi bunlara karşı yolsuz demek günah ve yasak öyle mi?

İlginçtir, yurt dışında "Devlet büyüğü" gibi bir tabir söz konusu değil. Bizim "devlet büyüğü" dediklerimize yurt dışında "public servant" diyorlar.

Mantalite farkı... Yönetici pozisyona seçtiklerini sorumlu tutan ve sorgulayabilen birey ile koyun farkı.

Durum ortada...
    Eleştirip yanlışlarını söylemek başka, hakaret etmek başka. Adam yolsuzluk yapıyor dersin ispatın var mı? yok, bu sebeple laftan öteye gitmez. Biri çıkıp Atatürk'e yalancı, yolsuz veya sahtekar dese bu adamın yaptığı şerefsizlik değil midir? İyi ki kanunlar var yoksa herkese hakaret edeceksiniz.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı uykucusirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk sayfadan beri yazılanları oku bakalım kimler trollük yapıyor. Bir insanı seversin sevmezsin o ayrı ama sevenlerine saygı duyacaksın. Sen adama tayyipçi dersen o da sana kamâlcı der. Kısacası devlet büyüğüne yavşak gevşek konuşulmaz, bu hem dinimizde hemde Türk gelenek ve göreneklerine göre yanlıştır ve yasaktır. Yaşadığın ülkenin kanunları bile ithal iken böyle konulara girmek boş muhabbetten ileri gitmez. Cumhuriyet döneminde açılan fabrikalarda %100 yerli değildi, alet edevat takım taklavat malzemeler ithal edilerek millileşmeye yönelik fabrikalar kuruldu, üretim yapıldı ve çokta iyi oldu. Yabancıların elinde bulunan fabrikalar satın alınarak millileştirildi. Zaman içerisinde boktan politikalar ve bazı yöneticilerin aptallıkları sonucu bu değerler özelleştirilerek kaybedildi. Devletin lehine iş yapanlardan Allah razı olsun aleyhine iş görenlerin Allah belasını versin. Sanki eskiden herşey milli ve yerliydi de şuan herşey ithal ediliyor gibi bir hava estiriliyor. Uranyum ithal edip atom bomba yapılsa bu %100 yerli değil diyerek eleştiri yapılmaz. Buradaki amacın üretim yaparak devlete katma değer kazandırmak olması gerekir. Dışarıdan fason mal ithal edip o mal ile bir ürün oluşturursun, milletine iş imkanı sağlarsın, kazandığının vergisini verirsin gelir ellerinden öperim. Ama yukarıda ki gibi "motosikletin şasesi japonyadan hihihihi motoru almanyadan hihihi ama sorarsan yerli hihihi" denirse? Cevabı sen ver artık.
    Dediğiniz kısım doğru. Mal ithal edip, ona değer katıp satmak tabii ki iyi birşey. Ama böyle birşey yapıyorsanız, hele de ürün parçalarının çoğu böyleyse milli ve yerli demeyeceksiniz. Dersiniz ki üretim yapıp satacağız, olay biter. Ama siz reklamı yerli ve milli kısmına yoğunlaştırıp, sonra da yerli ve milli diye sunduğunuz şeyin pilini şuradan, devresini buradan alıyoruz derseniz yukarıda yazdığım gibi tasviri çok görürsünüz.

Derseniz ki dünyada şu an gerçekten hiçbir ülke için yerli olan birşey yok, o da doğru. Ama o zaman da, madem öyle birşey yok, ne diye yerli ve milli deyip duruyorsunuz derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

Yoksa mesela al Harley'i 10bine, markasını bile değiştirme, üç beş değişiklik yapıp 20bine sat dışarı, takdir ederim. Ama bana yerli ve milli deyip adı ve lansmanı dışında yerli ve milli olmayan bir şeyle karşıma çıkılırsa tiye alınması kaçınılmaz olur.

Yerli uçak var bir de.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet büyüğü kelimesinden bunu mu çıkardın? Koyun olduğumuzu mu? Orada yaşamaya devam et sen, lütfen.
    Tavsiye için teşekkürler. Şimdilik plan öyle.

Estağfurullah, koyun ne demek. Yönetenleri sorgulayabilip icabında eleştirebilen insanlara koyun denemez bence. Yoksa belki, ama o da mecazi anlamda yahu. Yoksa herkes insan sonuçta.

Benim anlamadığım, "devlet büyüğü" nedir peki? Mesela şimdi iktidarda olanların hangisi büyük, hangisi değil? Mesela Egemen Bağış devlet büyüğü mü? Zamanında öyleydi de artık değil mi? Yoksa hâlâ öyle mi? Nasıl belirleniyor bu büyüklük küçüklük? Kişiye göre değişmiyordur herhalde değil mi? Objektif bir kriter vardır, herkesten farklı bir cevap gelmez. Açıklarsanız sevinirim.

Motosikleti
    speederbike
    Ben de sorayım. Kılıçdar seçilse, memleketin tamamı devlet büyüğü olarak görecek mi?

Motosikleti
    SD 1290R
    Boya gore mi oluyo acaba? "Devlet buyugu" derken harbiden fiziksel boyut mu anlatilmak isteniyor ki?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kısacası devlet büyüğüne yavşak gevşek konuşulmaz, bu hem dinimizde hemde Türk gelenek ve göreneklerine göre yanlıştır ve yasaktır. Y

neyse ki eleştirdiklerimiz kendini türk değil osmanlı ırkı gibi birşey sanıyor.

bu nedenle rahat rahat diyebiliriz
    Osm@n ve Italian bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    speederbike
    Ben Arap ırkı sanıyordum.

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de sorayım. Kılıçdar seçilse, memleketin tamamı devlet büyüğü olarak görecek mi?
    Aynen öyle, Kılıçdaroğlu devlet başkanı seçilirse herkes saygı göstermek zorunda, kimse hakaret edemez.

Motosikleti
    SD 1290R
    Aynen öyle, Kılıçdaroğlu devlet başkanı seçilirse herkes saygı göstermek zorunda, kimse hakaret edemez.
    Hakarete gerek yok ta, saygı duyma konusuna gelince: Siyasi nüfusunu kullanıp kendine ve yakınlarına haksız kazanç sağlasa da saygı duymak zorunda mıyız? Siz böyle insanlara saygı duyuyor musunuz? Yoksa devlet başkanıyken bunları yapmak sorun değil mi?

bıbıcım sıfırlıdım bıbıcım
    alp_tunay ve murat1903 bunu beğendiler.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Togg dan sonra bogg yaparlar

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trollün biri çıkıyor 3.sayfadan itibaren konuyu saptırıyor,millete hakaret ediyor sonra suçlusu biz oluyor.Bu trollerin tam olarak amaç ve taktiği zaten bu;konuyu saptırmak,ortalığı bulandırmak,milleti sinirlendirmek,gizliden Cumhuriyet'e ve Atatürk'e laf sokmak.
    espresso ve Italian bunu beğendiler.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Yerli ve milli yolcu uçağımızın kargo kısmında ihracatının yapıldığını görmek nasib olur inşallah.
    dış güşler, içimizdeki irlandalılar ve bilimum yabancı ülke gizli servisi izin vermeyecektir ama borla çalışan motosikledimiz yakında yolda.

Motosikleti
    Honda crf 250 l
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş 17 mi? Yok 25 civarı ise ve bu şekilde cümle kuruyorsanız vay halimize...
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşım 38. Sen diye evinizde yaşayanlara hitap ediniz. Tanımadığınız insanların yazdıklarına karşılık verirken nezaketi elden bırakmayınız.

Sizin gibi yazı yazanların yazılarını okurken artık midem bulanıyor. Sonunu dahi getiremiyorum.

Bu arada ister yazarım ister yazmam. Burası dediniz gibi açık bir platform. Kimseye "yazma" demek hakkınız olmadığı gibi yazdıklarına yorum getirip yönlendirme hakkınız yok.
    Değmez bi tartışma olgun insanlarız aynı yaşta sayılırız. 👍

Motosikleti
    Bn125
    Yahu bunca sayfa nasıl bu kadar devam etti bu konu? Kasmayın valla kafayı yersiniz. Relax...

Motosikleti
    speederbike
    Şimdi seçen ben, seçilen o iken (O, Erdoğan da olur, Kılıçdar da olur, Akşener de olur, farketmez) önce o bana saygı gösterecek ki benden saygı görsün. Erişkin biri olarak şahsımı değil, ülkeyi yönetsin diye seçiyorum, başımızın üstüne koymuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

"Klasik paralı Ak-troll uyuyan hesaplarından.Kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz.YAPMAYIN.Bu forumun zeka seviyesi ve bilgi birikimi size göre çok yüksek." yazarak sen hakaret etmemiş mi oluyorsun bok herif. Daha yazdıklarından haberin yok gelmişin laf oyunları yapıyorsun. Mal derken kimi kastettiğimi çok iyi anladın sen. Haysiyetsiz,ahlaksız,asalak trolcülük ailenden miras kalmış sana. Şimdi defol git gözüme gözükme.
    O anlamıştır da ben anlamadım. Kimmiş o?

Not: Herşeyde hükümet eleştiriliyor, istesek motor yaparız denmiş. Evet, belki motor yaparız. Ama kimse o işe girişmez, kar etmeyeceği için. Niye kar etmez? Maliyet, vergi yükü, vs. Peki bu ortamı kim sağlayacak? Bunu cevapladığınız zaman niye hükümetin eleştirildiğini bulursunuz. Yoksa motosikleti devletin üretecek hali yok, otomobili de. Devlet ortamı sağlar, girişimci üretir. Hükümet de arabayı biz yaptık demez, ekonomiyi geliştirdik, üretimi arttırdık der.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen Türk müsün ? Soyağacını çıkarsana bana... ben senden daha Türk çıkarsam bu yazdıklarını napıcaz ?.. Şaşırmıyorum artık forum çoluk çocuğa kalmış buralar...

Sizin mantık şuna benziyor;
    Biber ağzımı yakıyor. O zaman ben de biber tarlasını yakayım anasını satım. Nasılsa bunlar hepsi aynı acı biber :/
    Forum coluk cocuga kalmadı, cahil trollere kalmasın diye uğraşıyoruz.

mis gibi cehalet. azıcık oku.

Anayasa 66. Madde. Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür. Türk babanın veya Türk ananın çocuğu Türktür.

Sen yine de bir soyağacını araştır, cok ilginç şeyler ile karşılaşabileceğine inanıyorum.
    tiawern, alp_tunay ve murat1903 bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    speederbike
    Keşke Yunan kazansaydı diyeni Türk mü saymak lazım, Yunan mı?
    Hükümetin bir TC partisinden başka bir TC partisine geçmesini isteyen vatan haini, Yunan kazansaydı diyen ülkenin zirvesine danışman.
    Yorum sizin.
    skucukyazici ve murat1903 bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle hafiften bir Yamasaki tadı yakaladım.
    Bence daha çok HONSUZUSAKIYAMA'yı andırıyor gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurt dışından daha önce motosiklet/araba üretmiş firmalardan mühendis getirtip (Türkiyeye gelmek isterler mi ayrı mesele) burada teknoloji ve mühendis yetiştirmeleri önemli olan.
    1950’li yıllarda Amerikalı mühendisler gelmiş Türkiye’ye. Küçük Amerika olacağız diye ilk heveslendiğimiz günler… Bir kısım imar çalışmalarına rehberlik ediyorlarmış. O zamanlarda bizde yol güzergahını belirleyecek alet yok, eleman yok.
    Nafia mühendisleri eşeği yokuşa sürüyorlar, arkasından elemanlar şerit metre çekiyor ve eşeğin ayak izlerine kazık çakıp istikamet belirliyorlarmış . Bunu gören Amerikalı mühendis, pratiği kavrayamamış ve sormuş:
    – Ne yapıyorlar böyle?
    – Rampada yolun güzergahını belirliyorlar.
    – Nasıl yani, anlayamadım?
    – Eşek % 7 eğimin üstüne çıkmaz, biz de eşeğin izinde kazık çakıp rampada yol güzergahı belirliyoruz demişler. Amerikalı katılarak gülmeye başlamış. Yatışınca da sormuş:
    – Peki, eşek bulamayınca ne yapıyorsunuz?
    Yetkili cevap vermiş:
    – Amerika’dan mühendis getirtiyoruz.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Maxi Scooter
    İlk cümle şaka sanırım.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)