Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ailem motora karşı lütfen yardım :( (17 yaşındayım sayılırım )

Motovento
    REKLAM ALANI
    YakupAlp_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt125
    Herkese hayırlı geceler kazasız belasız sürüşler dilerim
    Yasim daha 16 ama 4 ekimde 17 ye girecem ehliyete yazılacam

Annem babam hepsi karşı ne zaman motor konusunu açsam kızıyorlar küsüyorlar lütfen yardım edin benim tüm arkadaşlarımda motor var birtek bende yok yardım edin ne yapabilirim

Kendimi bildim bileli motor hastasıyım galerim motorlarla dolu troll konu degildir ciddi anlamda yardım edin :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    18 yaşına gir a2 ehliyet al. Çok katılarsa mecbur çalışıp almak zorundasın.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Mt125
    Ama çok istiyorum evimiz biraz merkeze uzak markete vs heryerede lazım

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    40 yaşımdayım, benim ailem hala herhangi bir motorlu taşıt kullanmamdan hoşlanmıyor. Ailelerin bildiği birşey vardır elbet.

Motosikleti
    Yamaha Mt125
    Çok haklısınız abilerim ama sevda bu

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı YakupAlp_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısınız abilerim ama sevda bu
    Benimkiler de karşıydı, Kendi motorumu kendim aldım. Ekipmanlarımı hiçbir zaman eksik etmedim. Çalış para biriktir kararlılığını görsünler.

Motosikleti
    Yamaha Mt125
    Biriktirmeye başladım zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

Çalışmak isterimde iş yok ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Yaridm eden yok mu :(

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çözüm belli motor almaktan vazgeçiyorsun ve konu kapanıyor. Aileni üzme, ya otur güzelce anlatıp aileni ikna etmeye çalış yada kendi paranı kazanacağın zamana kadar sabret.

Maksat ulaşımsa bisiklette iş görür, bisiklet alabilirsin. Yada otobüs, minibüs, dolmuş, metro, tramvay vs kullanmaya devam.
    Yok ben kafaya koydum illa alacağım dersen de kendi paranı kazanıyor ve kendi kararlarını özgürce verebilen bir birey olman lazım. Sende bu var mı, yok.

Bu forumda abin, baban, hatta deden yaşındaki birçok üye ilk motorlarını almak için ne zorluklar çekmiş, kaç yıl çalışıp, alın teri dökerek motorlarını almışlar bir bilsen şaşarsın.

Yaşın daha çok genç, önce eğitimine ağırlık ver, iyi bir meslek sahibi olmaya çalış, motordu arabaydı vs gerisi zamanla hallolur.
    liquem, khaledome, maktama ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Bende senin yaşlarında çok istemiştim ve sonuç olarak almamışlardı. Çalışıp önce ehliyetimi aldım daha sonra ise ilk motorumu 25 yaşında kendim çalışarak alabildim.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Dün berberde Sabah gazetesi vardı. İki arkadaş iddaaya girmişler. Cimer'e başvurursan bisiklet gelir, gelmez diye. Çocuk kapmış bisikleti. Sen de bir şansını dene.
    cıbılduck bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim tüm arkadaşlarımda motor var birtek bende yok

alma güzel kardeşim.

sen bi 25ine kadar bekle.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Herkese hayırlı geceler kazasız belasız sürüşler dilerim
    Yasim daha 16 ama 4 ekimde 17 ye girecem ehliyete yazılacam

Annem babam hepsi karşı ne zaman motor konusunu açsam kızıyorlar küsüyorlar lütfen yardım edin benim tüm arkadaşlarımda motor var birtek bende yok yardım edin ne yapabilirim

Kendimi bildim bileli motor hastasıyım galerim motorlarla dolu troll konu degildir ciddi anlamda yardım edin :(
    Bu siteye senin yaşında üye oldum..

2010 da 20 yaşıma girince A2 ehliyeti aldım.

Ailem hiç bir zaman motosiklet almama musade etmedi.

Ta ki evlenince ilk motosikletimi alabildim.

Yani seninle benzer örnekler çok var.

Bu konuda sana kimsenin yardımcı olabileceğini sanmıyorum.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben 48 yaşındayım benim de ailem karşı.Aaaaa ne iyi yapmışsın motor almışsın diyecek aile yok.
    skucukyazici bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Mt125
    Yorumlarınızı okudum abilerim herkese teşekkür ederim ama ben küçüklüğümden beri bu yaşımı bekledim :(

mavrelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB600F Hornet 2007
    TR şartlarında motosiklet kültürü olmadığı için ve her insan evladını kendinden daha çok sevdiği , kılına bile zarar gelmesini istemediği için elbette istemez. Ben olsam bende istemem ne yalan söyleyeyim kendim kullanıyorum fakat oğlum/kızım olursa almayı düşünmüyorum. Yoksa hiçbir aile evlatlarını diğer evlatlardan geri kalsın veya inat olsun diye almamazlık / yapmamazlık yapmaz.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben 2014 yılında başladım motor sürmeye ve şu an yaş 27. abilerim bazen motosiklet almak istediklerini söylüyorlar ve bende almalarını istemiyorum. yani istanbul trafiğinde 6 yıllık bir motosiklet kullanıcısı olarak bende ailemden birinin motor kullanmasını istemiyorum..

ve senin yaşın daha küçük, motor kullanmayı geçtim daha trafiği okuma yeteneğin yoktur. çok istiyorsan ve aileni de ikna etmek zorunda isen o zaman 100cc bir vitesli ile başlayacaksın ve ailene "ana yola hiç çıkmayacağım" sözü vereceksin hatta kask + kamera alıp her yolculuğun kayıt edeceksin ki ailen yolda nasıl davrandığını görsün...

hem dediğim gibi trafik bilgisi şart, bak yıllardır tecrübeli ve bilgili olduğu halde sağa ve sola dönüşlerde çoğu kullanıcı ihlal yapıyor... dönerken kendi şeridini terk ediyor, halbuki isterse altında 50cc scooter olsun yinede orayı tır çevirir gibi geniş alması gerek çünkü kendi şeridinden çıkıyor ve manevra yaptığı yerde bina yüzünden arkası görünmüyor.. yani biri gelse tokuşacaklar...

edit: bak ne diyorum; *-uzun bir süre ana yola hiç çıkmayacağım... *-kask takacağım ve üstünde kamera olacak.... *-dönüşlerde ve diğer yol bağlantılarda ve çeşitli yollarda nasıl sürdüğüme ve olası tehlikeleri nasıl sezdiğime kamera kaydından bakacaksınız...

ana yol gerçekten çok tehlikeli, survivor.
    espresso bunu beğendi.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Aileyi ikna etmek mümkün olsa bile hiç mantıklı değil. Hele ki bazı kişiler farklı insanları araya katarak ailesiyle konuşup ikna etmelerini talep ediyor bu ise en yanlış olanı. Diyelim ki aileni ikna ettin veya yakınlarda olan sözü geçen bir kişi ikna etti ve bir süre sonra çok ağır bir kaza sonucu kötü bir sonuç çıktı ortaya o zaman ne olacak? Eğer ikna eden kişi sensen aile sana motosiklet aldığı için çok büyük pişmanlık yaşayacak eğer ikna sürecinde yanında bulunan farklı birisiyse o kişi vicdan azabı çekmekten mahvolacak. Bu ve bunun gibi durumlar yaşamamak adına en iyi çözüm çalışıp kazanarak kendi motosikletini, full ekipmanlarını satın alarak güvenli bir sürüş yapmak ve olası bir olumsuz durumda kimseye sorumluluk yüklemek zorunda kalmamak.
    emenyasin bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seni seviyorlar,genç yaşda ölmeni ve sakat kalmanı istemiyorlar.Ben motor sürüyorum ama oğullarıma motor aldırmamda bindirmemde.Motor üstünde isen herdaim ALLAHA emanetsin.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Babam motosiklet aldığımı telefonuna noterden gelen mesajla öğrendi(hattı benim üstüme).
    Kendi paranı biriktirip alana kadar yapacak çok bir şey yok bol bol yalvarmaktan başka

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Bizim ülkenin aile kültürü çok komik. Bu hayat senin. Ailenin değil. Seni dünya’ya getirdiler diye senin hayallerini ve isteklerini müdahale etmemeliler. Belki öneri verebilirler. Tabii ki sende onlardan beklememelisin. Kendin almalısın.

18 yaşında ilk motorumu “evlatlıktan redederiz” lafları arasında almıştım. “Ederseniz edin.” dedim. Bunu demeyenleri görüyoruz, ana kuzusu gibi hâla ot gibi yaşıyorlar.

Avrupalılar çocuklarını 18 inde salıyor, bizimkiler 30 yaşına gelen çocuguna bile “yemek yedin mi, ihmal etme” diye koşuşturuyor. Lafın özü, git ne alacaksan al ama kendi paranla.
    Alman_ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)