Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ailem motora karşı lütfen yardım :( (17 yaşındayım sayılırım )

Motovento
    REKLAM ALANI

Benim 16 yaşında ki oğlumda istiyor. Esasında almak istemiyorum ama korku ilede büyütmek istemiyorum çocuklarımı.

Belirli şartlar altında almayı düşünüyorum.

Senin sorununa gelince nasıl bir çocuksun bilmiyorum ama türkiye gibi trafik şartlarında araba ve trafik tecrübesi olmayan birine motor bence doğru değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı YakupAlp_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı geceler kazasız belasız sürüşler dilerim
    Yasim daha 16 ama 4 ekimde 17 ye girecem ehliyete yazılacam

Annem babam hepsi karşı ne zaman motor konusunu açsam kızıyorlar küsüyorlar lütfen yardım edin benim tüm arkadaşlarımda motor var birtek bende yok yardım edin ne yapabilirim

Kendimi bildim bileli motor hastasıyım galerim motorlarla dolu troll konu degildir ciddi anlamda yardım edin :(
    Kardeşim bu işin çözümü çalışıp kendi motorunun parasını çıkarmak ailen bu sayede kararlı olduğunu görür öteki türlü bizim çocuk heves etmiş bir iki güne geçer olur eğer iş vs sıkıntı olur diyorsan ilk elektrikli bisiklet aldır gözleri alışır yadırgamazlar sonra ailenede elektirkli bisiklet kullandır bir süre sonra severler daha sonrasında elektirkli bisiklet yetmiyor dersin onlarda kullandıkları için farkında olurlar ama bu çok uzun bir süreç olur sana tavsiyem sende benim gibi çalış kazan o zaman bişey diyemezler sonuçta kendi paran istediğini yaparsın
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    olmaz bu ülkede olmaz.önce bisiklet sonra araba sonra motosiklet.bu ülkede adam akıllı motor sürme yaşı 24 falan oluyor.tek başına motorcuysan yine 1 nebze ama arkadaşların falanda warsa 17 20 yaş aralığında kaza yapmama iş almama durumun yok.eğitim ile alakası yok ülkenin sosyal durumu böyle.gaza gelme acele etme 2 teker heyecanını güzel bir bisiklet ile at araba ehliyeti ve motor ehliyetine başvur.tecrübe etmeden bu yaşlarda zor

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Herşey 2006 yılıydı ben de istiyordum ailem almıyordu ilk kask aldım sonra ceket bir süre sonra ise artçı olarak gezilere katılmaya başladım. 1 yıl sonra ailem artçı olarak gezmemi istemedi ve mondial zn 125 aldı . İlk motorum du her yere gittim şöyle diyim deniz aşırı ülke kıbrısa bile gittim geldim. Türkiye ye geldim bir tane tigrina 100 cup aldım onunlada gezinmedik yer kalmadı. Sonra işe girdim yzf r 125 aldım bir çok uzun gezi yaptık taki sürüşüne en çok güvendiğim site üyelerinden rahmetli İbrahim düzen adlı takım arkadaşımı halen daha nasıl veya kimin çarptığını bulamadığımız kazada kaybedinceye kadar şuan r25in bayiye gelmesini bekliyorum tekrar başlıyorum yaşın 32 ailem ile bir haftadır tartışıyoruz almıyacaksın diyorlar . Yaş geçsede ailen hiç bir zaman istemeyecek . Bir kaç yıl önceki kız arkadaşım da motosiklet sahibiydi bir yere giderken arkasından bakmak sağ Salim varsın duaları etmek işte o an anladım ailemin neden hayır dediğini . İnşallah dostum allah herşeyin hayırlısını gönlüne göre verir ...
    NERO2810 bunu beğendi.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    bende 17 yaşımdayım ilk motosikletimi yaklaşık 3 4 ay önce aldım(mondial z-one 150) benim de ailem çok karşıydı ama anlaşmaya vardık yani trafik cezası yersem trafikte abuk subuk hareketler yaparsam motosikleti satacağıma dair söz verdim ha sözü ne kadar tuttum tartışılır ama ben bu şekilde aldırmıştım deneyebilirsin.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı YakupAlp_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınızı okudum abilerim herkese teşekkür ederim ama ben küçüklüğümden beri bu yaşımı bekledim :(
    Komik bir yanıt olmuş zira aradan çok zaman geçmemiş hâla küçük sayılıyorsun.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)