Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MAX 15.000 TL YE CHOPPER ÖNERİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    cagrikanmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar.

20 bin tl bütçem var, 5ini ekipman için ayırdım. 15 bin tl ye chopper tarzı bir motor alacağım. Yeni başlayanlar için klasik -falcon freedom- veya -kuba superlight- öneriliyor. Fakat çin malı, sorun çıkaran bir ürün kullanmak istemiyorum. Onun yerine daha kaliteli ama eski bir motor almayı planlıyorum. Güvenlik önceliğim. Örneğin yamaha nın 97 model 50bin km yapmış bir motorunu almak mantıklı olur mu? Konunun biraz cahiliyim, fikirlere ihtiyacım var.

Ne amaçla alıyorum?

Antalya da yaşıyorum. Ortalama 100km uzaklıktaki yerlere gitmek, kamp yapmak gibi şeyler için kullanacağım. Kız arkadaşım ile beraber gezeceğiz. Artçı olacak yani. Tahminen 1 yıl sonra motorumu satıp araba alacağım. Bir de bu konu var. Bugün 15e aldığımı bir yıl sonra zarar etmeden satabilirsem iyi olur tabii.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler.
    Bay_Chopper bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Piyasa uçmuş durumda. Suzuki vl250 önerebilirim. Forumdaki bilgili insanlara bir sor bence o motosiklet nasıldır diye. Krom parçaları parlatırsan eski orijinal görüntüsü çok güzel. Bende amatörüm henüz ehliyeti alalı bile1 yıl olmadı. 2 kere sürme şansım oldu, belki bana o yüzden çok güzel gelmişti. Sitese 15-18 bandında bunlar. Ama alıcısı olmayan bir tür, zorlaya zorlaya 15e indirmeye çalış yada 16 ya hallet :D

Hocam sahibinden de sadece 3 ilan var. En ucuzu 19.500TL. Pekte iç açıcı durmuyor motor yine de teşekkür ederim önerin için.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o paraya yamahanın 50 bin yapmıs motorunu bulamazsın hocam, bulsan da mutlaka bir sıkıntısı olur.

ülkemizde japon markası olunca nedense 30 yılda hiç eskimemiş gibi bir zihniyet var.

Aynı yoldan geçmiş birisi olarak 2015 model RKS Cruiser alabilirsin en iyi secenek.

Falcon zaten dandik, sl200 yedek parça sorunu başladı üretimi durdugu için. gerçi sl200 için her türlü parça bulunur karadüzen makina ancak performansı düşük yeterli gelmeyebilir.

Bütcen sebebi ile Cruiser yerine baska motorlara yönlenmeni tavsiye ederim.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    10 yıl kadar cruiser - chopper sınıfı motosiklet kullanmış birisi olarak vazgeç bu sevdadan ve farklı motor tiplerine yönel derim.

Fiyatlar uçtu demiyeceğim, o zaten tüm motorlar için geçerli bir durum.

Cruiserlarda esas sıkıntı, uzun yıllardır yeni makine gelmemesi ve dolayısı ile parça sıkıntısı.

15-20 yaşında 50.000'deki (yersen) bir motosiklete 15.000 tl verip, sonrasında başının ağırması yüksek olasılık.

Onun yerine scooter ya da commuter tarzı, halen ülkemizde satışı olan, servis ve yedek parçası bulunabilen bir model tercih edin derim.

Motosikleti
    Bn125
    17 18e gv250 alabilirsin. Parça olaylarında forum sayfasına ya da facebook sayfalarından öğrenebilirsin. 2015 2016 model alırsın 17 18e. 19 20k yazanların çoğu da fiyatları düşürücektir. Anında satılan bir motor değil. Güzel bir motosiklet. Hala üretiliyor olsaydı şahsen ben alacaktım.

Tavsiye ettiğin motorlardan 1-2 tane örnek gösterebilir misin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 yıl kadar cruiser - chopper sınıfı motosiklet kullanmış birisi olarak vazgeç bu sevdadan ve farklı motor tiplerine yönel derim.

Fiyatlar uçtu demiyeceğim, o zaten tüm motorlar için geçerli bir durum.

Cruiserlarda esas sıkıntı, uzun yıllardır yeni makine gelmemesi ve dolayısı ile parça sıkıntısı.

15-20 yaşında 50.000'deki (yersen) bir motosiklete 15.000 tl verip, sonrasında başının ağırması yüksek olasılık.

Onun yerine scooter ya da commuter tarzı, halen ülkemizde satışı olan, servis ve yedek parçası bulunabilen bir model tercih edin derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:08 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o paraya yamahanın 50 bin yapmıs motorunu bulamazsın hocam, bulsan da mutlaka bir sıkıntısı olur.

ülkemizde japon markası olunca nedense 30 yılda hiç eskimemiş gibi bir zihniyet var.

Aynı yoldan geçmiş birisi olarak 2015 model RKS Cruiser alabilirsin en iyi secenek.

Falcon zaten dandik, sl200 yedek parça sorunu başladı üretimi durdugu için. gerçi sl200 için her türlü parça bulunur karadüzen makina ancak performansı düşük yeterli gelmeyebilir.

Bütcen sebebi ile Cruiser yerine baska motorlara yönlenmeni tavsiye ederim.
    Kime sorsam cruiser dan vazgeç diyor. Anlayamadım bu olayı. Ben yavaş yavaş yol gideceğim, rahat bir motor arıyorum ve sanırım bunun için en iyi seçenek chopper. Ha iyisini bulabilir miyim muamma. Ama direk olarak cruiser dan vazgeç demenin arkasında yatan sebebi merak ettim açıkçası.

Daelim daystar 250 gayet güzel motor sanırım. Ancak marka Türkiyeden çekildiği için yedek parça ve servis sorunu varmış sanırım. Ben de cruiser motor almak istiyorum. Daystar 250 yi beğenmiştim ama markanın ülkeden çekilmesi beni biraz tedirgin etti.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Chopper hiç kullanmadım, elbet benim tatmadığım ayrı bir keyfi vardır. Ben 2008 model bir motor kullanıyorum ve alırken 5-6000 TL kenara para attım ne olur ne olmaz diye. Sizin alacağınız 97 model motorda da benzer riskler olacaktır. 15'e aldığınız 20-25 senelik bir motordan anlayan ustayı geçtim, bulunmayan parçaları bulduğunuzu ya da araştırıp muadil kullandığınızı farz edelim yine de bir motor parası dökme tehlikeniz var. Yapılan,toplanan motorlar kuvvetle muhtemel yine sorun çıkarma potansiyeli taşıyor.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Gv250, rks cruiser 250 olabilir. Kuzenim de rks vardı kullandım. Baya yüksek gidonlu. Fena makina değil ama benim tarzım değil. Ülkemiz de maalesef chopper a binilmez.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cagrikanmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:08 ----------

Kime sorsam cruiser dan vazgeç diyor. Anlayamadım bu olayı. Ben yavaş yavaş yol gideceğim, rahat bir motor arıyorum ve sanırım bunun için en iyi seçenek chopper. Ha iyisini bulabilir miyim muamma. Ama direk olarak cruiser dan vazgeç demenin arkasında yatan sebebi merak ettim açıkçası.

ülkemizde cruiser kültürü ya cok pahalı , ya cruiser görünümlü güçsüz motorlar ya da 20 30 yıllık motorlar.

20 yıllık motorun her türlü üzeceğini zaten belirtmiştim. sl200 tatmin etmeyecektir. pahalı motora bütçen yetmiyor.
    Risk alıp bence sadece rks cruiser 2015 model ve üstüne bakabilirsin.

Ben önce mr150 şimdi ns200 sürüyorum. Hala yanımdan cruiser geçtiğinde iç geçiririm.
    Ancak işe yarar bir cruiser alamayacaksan almaya gerek yok, o nedenle vazgeç diyorum.

Motosiklet dediğin benim gözümde 3'e ayrılır. Cross - SS - Cruiser.

Naket, commuter vs. bunların ara geçiş formları bence.

bir iron 883 üm olsun isterdim bende.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Öncelikle amacınız hem artçılı hem de eşya taşıyarak uzun yollar yapmak olduğu için bütçeniz çerçevesinde alabileceğiniz hiçbir cruiser sizi mutlu etmeyecektir. Buna cruiser sevdalısı birisi olarak kalıbımı basarım. Bahsettiğiniz eski japonlar başınıza sorun çıkartacak, daha kaliteli japon isterseniz de artık 40 bin üzeri banda çıkmanız lazım o da bana eski makineler için çok mantıklı gelmiyor açıkçası. Diğer saydığınız çin malı olanlardan bir tanesini de ben kullanıyorum ve yapmak istediğiniz şeyleri kendim de yapıyorum ama tarafsız bir kıyaslama yapacak olursak 250cc bandında bir scooterla bu yapılan şeyleri çok ama çok daha rahat yapabilirdim. Titreşim, artçı konforsuzluğu. Artçılı olunca performans düşmesi gibi bir çok durum var ve bu düşük ccli tercih edeceğiniz tüm cruiserlarda bunlar olacaktır. Bunun dışında makine olarak kronik sorun yaşamıyorum fakat size tavsiyem cruiser tercihiniz görünüşü için değilse farklı bir klasmana yönelmeniz ihtiyaçlarınız doğrultusunda çok daha mantıklı olacaktır.

20-30 yıllık cruiser üzmez bakımsız motor üzer.konu cruiser ise eskidir , bozulur algısını bir kenara atmalı.Çinlileri saymazsak fazla bir seçeneğin yok.Şu anda pandemi dolayısıyla olsa gerek yedek parça sıkıntısı yaşanmayan firma yok.kawasaki'den 2 aydır parça bekliyorum,honda da benzer durum yaşadım.Parça uyumu olan,parçaları ucuz olan modelleri tercih etmelisin.İlk aklıma gelen;honda rebel 250,450.virago 250 gibi.Bütçeyi biraz arttırırsan yamaha'da tek silindir sv650 vardı,xv525 kawasaki en500 tercih edilebilir.

Çin malı konusu biraz enteresan kimisini yolda bırakıyor,kimisi yola çıkamıyor,kimisi mutlu mesut hayatını devam ettiriyor garip yani 2005 yılında aldığım çinli halen canlı.Eşek muamelesi görmesine rağmen hala ayakta

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Rks k-light 202 var bayagi hoş duruyor ona da bak istersen

mavrelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB600F Hornet 2007
    yap bi tane custom ybr den :D

Alıntı ChuckBerry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle amacınız hem artçılı hem de eşya taşıyarak uzun yollar yapmak olduğu için bütçeniz çerçevesinde alabileceğiniz hiçbir cruiser sizi mutlu etmeyecektir. Buna cruiser sevdalısı birisi olarak kalıbımı basarım. Bahsettiğiniz eski japonlar başınıza sorun çıkartacak, daha kaliteli japon isterseniz de artık 40 bin üzeri banda çıkmanız lazım o da bana eski makineler için çok mantıklı gelmiyor açıkçası. Diğer saydığınız çin malı olanlardan bir tanesini de ben kullanıyorum ve yapmak istediğiniz şeyleri kendim de yapıyorum ama tarafsız bir kıyaslama yapacak olursak 250cc bandında bir scooterla bu yapılan şeyleri çok ama çok daha rahat yapabilirdim. Titreşim, artçı konforsuzluğu. Artçılı olunca performans düşmesi gibi bir çok durum var ve bu düşük ccli tercih edeceğiniz tüm cruiserlarda bunlar olacaktır. Bunun dışında makine olarak kronik sorun yaşamıyorum fakat size tavsiyem cruiser tercihiniz görünüşü için değilse farklı bir klasmana yönelmeniz ihtiyaçlarınız doğrultusunda çok daha mantıklı olacaktır.
    Eski ama iyi motor mantığından vazgeçtim, zaten 15.000 TL ye mümkün değil gibi. 2 gündür superlight 200 incelemeleri izliyorum. Galiba benim için freedom, superlight gibi 15.000 TL altında bir başlangıç motoru daha doğru seçenek olacaktır. İlginç olan bu motorları ya çok kötülüyorlar, ya da bu paraya çok iyi ya diyorlar. Haliyle kafa karıştırıcı oluyor. Sizin için nasıl?

Motosikleti
    Daelim daystar 250
    Bütçe 20bine çekebilirseniz temiz 2015 model üzeri gv250 veya daystar 250 kovalayın.
    15bine alabileceğiniz motor dediğiniz gibi az kmli freedom veya sl200 olur. Ama alırsanız muhtemelen 1 sezon kullanıp satarsınız.

PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    Güzel kardeşim o paralara bulabilirmisin bilmiyorum ama 250cc scooter al satarkende zorlanmazsın artcıda rahat eder kafanda

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı cagrikanmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski ama iyi motor mantığından vazgeçtim, zaten 15.000 TL ye mümkün değil gibi. 2 gündür superlight 200 incelemeleri izliyorum. Galiba benim için freedom, superlight gibi 15.000 TL altında bir başlangıç motoru daha doğru seçenek olacaktır. İlginç olan bu motorları ya çok kötülüyorlar, ya da bu paraya çok iyi ya diyorlar. Haliyle kafa karıştırıcı oluyor. Sizin için nasıl?
    Verdiğiniz cevaba göre anladığım kadarıyla cruiser konusunda kararlısınız. İkisi arasında bahsedecek olursam cevabım çok net olarak superlight’tan yana olur. Uzatmadan superlight konusunda da detaya girecek olursam ben kasım ayında neredeyse sıfır tertemiz olanını 8 bine almıştım şuan aynı temizlikte olanlar 14ten aşağı yok, değer mi değmez mi konusu 20 bantlarında japon motorlar olsa tabiki değmez derim ama piyasaya baktığımızda elle tutulur motosikletler artık en az 35ten başlıyor.O yüzden az yaksın,parçası ucuz olsun,bakımı kolay olsun, efendi efendi gidişi problem değil yardırmasına gerek yok hem parkettiğimde motordan anlamayanlar hayran hayran izlesin diyorsanız, 10-15 günde bir sadece 3-5 belli yerinin vidasini kontrol ettiğiniz sürece bir sıkıntı çıkartacak motosiklet değil vereceğiniz paraya değebilir bu sebeple.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    illaki içinizdeki chopper ateşini söndürecek birşey arıyorsanız mondial mct250, monero qm250, kanuni seyhan 250, kanuni caracal 200 hatta keeway superlight 150 gibi modellere yönelebilirsiniz, ucuzdurlar parçası da boldur ama sürekli masraf çıkarır 3000-5000tl arasına bulabilirsiniz

hyosung gv250 ve daelim daystar 250 parça sorunu yaşatır hem de bütçeyi aşarsınız

kuba superlight 200, rks klight 202, falcon freedom 250 de 10bin tl üstünde hepsi bence değmez o paralara

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler