Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yola akan sulama suları !! (Çözüm önerisi)

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ben sizinle uğraşmayacağım bazı insanlara özellikle de içinde Türklük olmayan insanlara Türklüğün ne kadar kutsal olduğunu, devletin ne kadar kutsal olduğunu anlatamazsin.

hele ki amerikada yaşayıp Türkiye Cumhuriyetini eleştiren birisi de aralarındaysa, hafif hafif uzuyorum ben

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ooof offf... Herşey birbirine girdi yahu... Türkiyeyi mi eleştiriyorum, cumhuriyeti mi eleştiriyorum, kafatasçıları mı eleştiriyorum, yoksa yazdığı kelimelerin anlamından bihaber olanları mı?

Bir de "içinde Türklük olmak"tan kasıt nedir? Türklük, Türk anne ve babadan doğunca olmuyor mu? Sonradan Türk olunuyor mu? Ya da Türkken genetik mutasyon geçirip Senegalli falan olunabiliyor mu?

Senegal demişken, zenci olmak genel olarak bir dezavantaj olabilir ama avantajları da vardır herhalde değil mi? Ne kadar kutsaldır bilemiyorum tabi. Gerçi ona da tapanlar var galiba... Hatta islam öncesi Türk medeniyetlerinin sanat eserleri Afrikalılarınkinden çok farklı değil. Onlar ağaçtan oymuş, biz camdan üflemişiz. Lakin ortaya çıkan obje aynı...

Bir de Amerika'da yaşıyorum diye eziklemeyin yahu. Satmışım atom fiziğini, mühendisliğini, profesörlüğünü de deyip döneceğim sonunda bu gidişle...
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dini anlamdaki kutsalı kastediyorsanız, hiçbir milletin kutsallığı yoktur, Yahudi iseniz başka.
    Dini olmayan kutsallığı kastediyorsanız o da subjektif birşey.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dini anlamdaki kutsalı kastediyorsanız, hiçbir milletin kutsallığı yoktur, Yahudi iseniz başka.
    Dini olmayan kutsallığı kastediyorsanız o da subjektif birşey.
    hayır abi dini olarak kastetmiyorum Zaten dindarda değilim. Milliyetçi bir insanım, dediğiniz gibi ben olaya subjektif bakan birisiyim, haliyle bu konuda burada benimle tartışan 4-5 humanist arkadaş ile uzlaşamıyoruz. çünkü onlarda kendince humanist, her neyse konu çok fazla başka yerlere gitti artık uzatmanın anlamı yok.

konu zaten hükümet ve devletin farklılığından buraya nasıl geldi anlayamadım.
    Hükümet ve Devletin arasında ki farkı bu yaşına kadar öğrenememiş insanlara neden burada bir şeyler anlatmaya çalışıp kendimi zorluyorum onuda anlamadım. her yazdığım cümlenin adeta bana savaş açarcasına yazılmasınıda hiç anlayamadım.
    orta okulda derslerimizde " Devlet ev sahibidir, Hükümet kiracı" cümlesini de öğrenmeyen veya unutan insanlara neden bir şeyleri hatırlatmaya çalıştığımı da anlayamadım. Bu forumda artık belli bir kitle var ve bu kitle ne yazık ki artık tamamen değişmiş ve kendince kendi kurallarını oluşturmuş. Bu kurallarını diğer insanlara sanki gerçek hayatta varmışcasına yaşamaya çalışıyorlar.
    Öyle bir dünya yok... Yazık diyorum sadece, Ama kabul de ediyorum, Sorun bende.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu forumun düşünce özgürlüğü git gide daha kötü oluyor.
    işin kötü yanı yöneticiler benim yorumumu siliyor.
    Devlet ve hükümet arasında ki yasama ve yürütmeyi bilmeyen cahil insanlar bugun burada devleti eleştiriyor.
    Bu devlet, Nene hatundan, alparslandan, Kaanlardan, Teomandan, kürşaddan, Attila Hanlardan, Atatürkün liderliğini yaptığı Türk ırkına hitap ettiği kutsal bir şeydir.
    Hüseyin nihal atsız bir söz söylemiştir, tüm ırklar eşittir ancak Türkler Asildir.
    aranızda malum partiden en çok nefret eden benimdir, ancak bu devlet düşmanlığına dönmemelidir.
    Devlet varlıktır, hükümet ise temsilci bugün A-B-C hükümet değişecek yerine D-E-F hükümeti gelecek.
    ancak Devlet gene bakii kalacaktır.

Bugün Devleti eleştiren birisi varsa,
    Yallah, arabistana,yunanistana,avrupaya veya amerikaya istediğiniz yere iltica başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu insanlarda bir garip, 30 Ağustos da kısıtlama geldi diye isyan eder, Ama gelir ağzı dili olamayan devleti eleştirir.
    Azıcık kitap okuyun.

Buradan da başlayabilirsiniz.
    https://eksisozluk.com/devlet-ile-hu...-fark--3055062

Sayın @Alper_tim umarım bu yorumumda silinmez!
    Atatürk, Türk ırkına değil, Türk milletine liderlik yapmıştır.

Not: Platon'un devleti milat olsa, bizimkisi milat öncesi olur. Devlet kurumuna karşı olmak da anarşizmdir. Burada devleti eleştirenlerden hiçbirinin devlet kurumunu yıkmayı amaçladığını veya istediğini düşünmüyorum. Düşünürse de eyleme dökmediği sürece suç değildir, adı üstünde düşünce özgürlüğü.

Olayın teknik kısmına girersek, mesela Aydınlık ve Kalkınma Partisi'ni iktidardan indirmek isteyenler var. Oysa teknik olarak bu parti iktidar değil, hükümet de değil. Bu parti yasama görevi ile yükümlüdür (yapmıyor, o ayrı konu). İktidar=Hükümet, cumhurbaşkanıdır. Bakanlar bile değildir, çünkü seçilmiyorlar artık. Her eylemin sorumluluğu ve takdiri bir kişiye aittir mevcut sistemde.

Onun için, dediğiniz gibi, devlet hükümet farklı şey olmakla beraber pratikte aynı anlamda kullananlar olabilir.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    [QUOTE=watercolours;4582790]Atatürk, Türk ırkına değil, Türk milletine liderlik yapmıştır.

Not: Platon'un devleti milat olsa, bizimkisi milat öncesi olur. Devlet kurumuna karşı olmak da anarşizmdir. Burada devleti eleştirenlerden hiçbirinin devlet kurumunu yıkmayı amaçladığını veya istediğini düşünmüyorum. Düşünürse de eyleme dökmediği sürece suç değildir, adı üstünde düşünce özgürlüğü.[/Q

tamam abi ağzımda dilimde tüğ bitti beni bir salın artık, ben hiç bir şey bilmiyorum, Cahilim ben yeterli mi ?

*Kanını taşıyandan başkasına inanma
    *Ülkeniz sizindir, Türklerindir. Bu ülke, tarihte Türk’tü bugün de Türk’tür ve sonsuza dek Türk olarak yaşayacaktır
    *Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır
    *Taş kırılır, Tunç erir, ama Türklük ebedidir
    *Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medeni özelliği ve büyük medeni kabiliyeti bundan sonraki gelişmesi ile geleceğin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır.
    *Yurttaşlarım! Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti’dir
    *Türk, Türk olduğu için asildir. çoğumuz, büyük babamızın babasını hatırlamayız. Bütün soy gururumuzu, Türk olmanın içinde buluruz

bu sözler Atatürkün sözleri.

Motosikleti
    speederbike
    Yetişkinsiniz. İstediğiniz gibi sohbete dahil olmak veya çıkmak sizin elinizde. Sizi salmak gibi birşey benim haddime düşmez, eşit iki bireyiz ama siz daha asilsiniz (Son kısmı şaka olsun diye yazdım. Laf çarpmak için değil.)

Not: Atatürk'ün tarif ettiği basbayağı Türk milleti.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Yetişkinsiniz. İstediğiniz gibi sohbete dahil olmak veya çıkmak sizin elinizde. Sizi salmak gibi birşey benim haddime düşmez, eşit iki bireyiz ama siz daha asilsiniz
    Ben yetişkin bir insanımda 7-8 kişi gelmişsiniz hepiniz bir olmuşsunuz bana saldırıyorsunuz.
    yahu önce Devlet ve Hükümeti ayırmayı öğrenin de ondan sonra bana bir şeyler öğretmeye çalışın.
    canınız sıkılıyor geliyor birilerine çatışıyorsunuz ayıp denen bir şey var.
    yaşınıza saygılıyım, forumda da eskilerdensiniz ondan da saygılıyım ama Ayıp denen bir şey var.
    Hükümet ve Devlet ayırmaktan konuyu nerelere çektiniz.

Motosikleti
    speederbike
    Sataşmıyoruz. Irk dediniz, millet dedik. Irka girersek memleketin dört ucundaki insan tipi birbirinden farklı, hepsi birden Azeri'den farklı. Hangisine Türk ırkı diyeceğiz?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Sataşmıyoruz. Irk dediniz, millet dedik.
    Ne alakası var? Benim gözümde Türk olduğunu izah eden, lazda, çerkezde, arapta, kürt de Türk Irkına mensuptur.
    bugün ben Türk ırkından olduğumu savunuyorum da, Türk sadece Türk doğar mı dedim? yada ben %100 Türk kanını mı taşıyorum?
    Siz konuyu çok başka anlayıp, fırsattan kriz yaratmışsınız. Sizinde söylediğiniz gibi Yahudilik dinine sonradan girilmez, anadan ve babadan doğulur hatta yahudi birisinin başka dine mensup birisiyle evlenemediğini ve yasak olduğunu da biliyorum.

Benim gözümde Türkiye Cumhuriyetini savunan, Ülke topraklarında yaşayan, Devleti değil hükümeti eleştiren, Atalarını bilen ve onlara Sahip çıkan Kim olursa olsun Türk Irkına mensuptur, sen ona bakarsan benim babaannem %100 rus anneannem ise %100 Alman. O zaman ben kendime mi ırkçı oluyorum?
    İnsanları ırkçı olarak varsaymadan önce Türk ırkına derken Türk milletini kastettiğini biliniz.

Motosikleti
    speederbike
    Sorun çözüldü. Sizin terminolojideki ırk ile benim terminolojideki millet aynı şeymiş.

Motosikleti
    SD 1290R
    Irk kelimesinin senini benimi yoktur. Tanimi bellidir.

Irk genetik olarak aktarilir. Dusunceyle davranisla irk tanimlanmaz, degismez.

Arap, arap irkindandir. Turk vatandasi olabilir. Ama Turk irkina mensup olamaz. Din degistirirsiniz, ama irk degistiremezsiniz. Komik olmayalim yahu.

Kelimelere kafaniza gore anlam yukleyip Turklugu savunuyorsunuz. Once oturup adamakilli Turkceyi ogrenin ki diger Turklerle dogru duzgun iletisim kurmaniz mumkun olsun...
    espresso ve Buraki bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    resmen google savaşlarına dönüş burası.

google ı acıp birkaç bilgi bulup burada dellenmeyin ule

sulama konusu burası. nasıl ırka getirdiniz yav

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Irk kelimesinin senini benimi yoktur. Tanimi bellidir.

Irk genetik olarak aktarilir. Dusunceyle davranisla irk tanimlanmaz, degismez.

Arap, arap irkindandir. Turk vatandasi olabilir. Ama Turk irkina mensup olamaz. Din degistirirsiniz, ama irk degistiremezsiniz. Komik olmayalim yahu.

Kelimelere kafaniza gore anlam yukleyip Turklugu savunuyorsunuz. Once oturup adamakilli Turkceyi ogrenin ki diger Turklerle dogru duzgun iletisim kurmaniz mumkun olsun...
    haşmet çok konuşuyorsun eh birde boş konuşuyorsun. şu forumda özellikle senin yazdığın mesajlar tamamen insanlar tarafından hoş karşılanmıyor, hadi diyelim benim görüşüm de hoş karşılanmıyor, amcak senin mesaj yazdığın her konuda bir sorun çıkıyor. Forumda sana saygı duyan kimse yok, hatta bir kaç kişi senin sahte amerikan olduğunu da düşünüyor. yani hocam uzatma...

bence, konuyu buradan tartışmaya devam ettirmeye gerek yok? istersen seninle telefondan iletişime geçelim, daha iyi uzlaşırız. belki ikimizde birbirimizi anlamak istemiyoruzdur? birde forumu da rahatsız edip meşgül etmemizin anlamı yok.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    haşmet çok konuşuyorsun eh birde boş konuşuyorsun. şu forumda özellikle senin yazdığın mesajlar tamamen insanlar tarafından hoş karşılanmıyor, hadi diyelim benim görüşüm de hoş karşılanmıyor, amcak senin mesaj yazdığın her konuda bir sorun çıkıyor. Forumda sana saygı duyan kimse yok, hatta bir kaç kişi senin sahte amerikan olduğunu da düşünüyor. yani hocam uzatma...

bence, konuyu buradan tartışmaya devam ettirmeye gerek yok? istersen seninle telefondan iletişime geçelim, daha iyi uzlaşırız. belki ikimizde birbirimizi anlamak istemiyoruzdur? birde forumu da rahatsız edip meşgül etmemizin anlamı yok.
    hasmet'in cevapladığınız mesajında pek de boş şeyler yok aslında...

Sırf dünyaya gelmiş olduğunuz toplum, anne babanızın ırkı, refah seviyesi, konumu vb. her tür ekonomik, demografik, sosyal-toplumsal özellikleriniz yüzünden asil / öncelikli ve özellikli / nitelikli / üstün vs. vs. olunabileceği gibi bir düşünceniz varsa bu kökten yanlış bir düşüncedir. Bundan, yanda yazılanın tam tersini size karşı başkaları da düşünebilir ve size buna göre muamele edebilir ve "bunu yapmakta da sonuna kadar haklıdır" sonucu çıkar. Yıl olmuş 2020 halen neleri tartışıyoruz!?

Tabi ki milletini, ülkesini sevmekte, iyiliğini istemekte ve bunun için mücadele etmekte bir yanlış yoktur, burada kimse aksini savunmuyor. Bence bu milleti ülkeyi sevmek bütün unsurları ile birlikte sevmektir: Yok efendim Ermeniler şöyle, Yahudiler öyle, Rumlar şöyle, Kürtler böyle, Lazlar şöyle, Araplar böyle, Batısı, Doğusu, Kuzeyi, Güneyi öyle, Türkler eşitler içinde birinci (siz başka kelimelerle aynen bunu dediniz ima ettiniz...) vs. vs. gibi muhabbetlere girersek bu milletini ve memleketini sevmek falan değildir; millet ve memleket bölümlenerek sevilmez...

Millet Devlet değildir, Millet Irk değildir. Millet Din değildir. Millet Ulustur; ortak tarih, kültür, coğrafya ve dili paylaşan, birlikte ve uyum içinde yaşamak iradesinde olan insanlar bütünüdür.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    ben sizinle uğraşmayacağım bazı insanlara özellikle de içinde Türklük olmayan insanlara Türklüğün ne kadar kutsal olduğunu, devletin ne kadar kutsal olduğunu anlatamazsin.

hele ki amerikada yaşayıp Türkiye Cumhuriyetini eleştiren birisi de aralarındaysa, hafif hafif uzuyorum ben
    Devlet Bahçeli ve tayfası da sözde Türklüğün , milliyetçiliğin en büyük savunucuları ama icraatta vatana her türlü ihanet, dansöz gibi kıvırmak serbest. Bazı şeyler ırktan ırka aktarılmıyor, insanın içinde olacak.

Bu Türklük hayranlığının altında yatan birinci neden ilkokul çağlarında sürekli dinlediğimiz, Türkler şöyle savaşırdı, böyle savaşırlardı, bilmem ne taktiği uygulardı gibi şeylerdir. Bu bilgilerin içerisinden savaşmakla ilgili olanları çıkarınca geriye ne kalıyor ona bakmak lazım. Aynı şeyi Osmanlı için de söylerim. Başka ülkeleri sırf ordun güçlü diye ele geçirmek benim için değersizse ben geri kalanlara bakıyorum. Bakınca da ortada bir şey göremiyorum. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Cumhuriyetlerinin dünyaya ne katkısı varmış acaba ? Artık kimse at üstünde savaşmıyor ve cesaret, dürüstlük, onur gibi kavramlar yakınımızdan bile geçmediğine göre biz Türk olmanın nesiyle övüneceğiz ? Hadi diyelim ki gerçekten asil ırktan geliyoruz. O zaman neden bir Alman, bir Fransız, bir İngiliz, insanlara karşı bizden daha saygılı ve kurallara uyup, kimseyi dolandırmadan medeni bir hayat yaşayabiliyor.

Şunu çok iyi biliyorum ki Türklük hayranlığı ve yabancıları aşağılama durumu genellikle yabancı dil bilmeyip yabancılarla temas halinde olamayan, onların kültürlerini anlamayan insanlarda olan bir şey. Böyle bir arkadaşım çok yakın bir zaman önce çocukların İngilizce eğitim almaları ve İngilizce öğrenmeleri ile ilgili bir sohbette bana "Biz neden İngilizce öğrenelim ki, onlar Türkçe öğrensinler" demişti. Bu kafanın özetidir bu cümle...

Bu arada ben yabancı hayranı falan da değilim. Tek istediğim şey ülkemin medeni bir seviyeye gelmesi ve cehaletin bitmesidir. Bunu da geçmişte (Atatürk'ten önceki dönemlerde) kazanılan savaşların hikayeleriyle yapamazsınız. Atatürk'ün çizdiği yoldan yürümek gerekirdi ama o yol bizim insanımıza iki beden bol geldi. Onu anlayabilecek kapasitedeki adamların sayısı da günden güne azalıyor. İçi boş milliyetçiliğin de kimseye faydası yok. Artık dünyada kimse bu anlamsız şeylerle uğraşmıyor, uğraşanlar da bizim gibi geri kalıyorlar.

Ayrıca, adam hükümet dememiş, devlet demiş ne farkeder ? Ne demek istediğini hepimiz anlıyoruz değil mi ?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Arabasının arkasına tuğra veya Atatürk imzası yapıştırır, ama övündüğü atalarının medeniyet seviyesinin kıyısından geçmez, tüm trafik kurallarını ihlal eder.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasmet'in cevapladığınız mesajında pek de boş şeyler yok aslında...

Sırf dünyaya gelmiş olduğunuz toplum, anne babanızın ırkı, refah seviyesi, konumu vb. her tür ekonomik, demografik, sosyal-toplumsal özellikleriniz yüzünden asil / öncelikli ve özellikli / nitelikli / üstün vs. vs. olunabileceği gibi bir düşünceniz varsa bu kökten yanlış bir düşüncedir. Bundan, yanda yazılanın tam tersini size karşı başkaları da düşünebilir ve size buna göre muamele edebilir ve "bunu yapmakta da sonuna kadar haklıdır" sonucu çıkar. Yıl olmuş 2020 halen neleri tartışıyoruz!?

Tabi ki milletini, ülkesini sevmekte, iyiliğini istemekte ve bunun için mücadele etmekte bir yanlış yoktur, burada kimse aksini savunmuyor. Bence bu milleti ülkeyi sevmek bütün unsurları ile birlikte sevmektir: Yok efendim Ermeniler şöyle, Yahudiler öyle, Rumlar şöyle, Kürtler böyle, Lazlar şöyle, Araplar böyle, Batısı, Doğusu, Kuzeyi, Güneyi öyle, Türkler eşitler içinde birinci (siz başka kelimelerle aynen bunu dediniz ima ettiniz...) vs. vs. gibi muhabbetlere girersek bu milletini ve memleketini sevmek falan değildir; millet ve memleket bölümlenerek sevilmez...

Millet Devlet değildir, Millet Irk değildir. Millet Din değildir. Millet Ulustur; ortak tarih, kültür, coğrafya ve dili paylaşan, birlikte ve uyum içinde yaşamak iradesinde olan insanlar bütünüdür.
    Bugünün saçmalayanlar şampiyonu seçildiniz.
    %100 Türk kanı taşımayan ben Türk milliyetçiliğini savundum diye bir anda beni ırkçı ilan etmişsin.
    Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan ve Türk olduğunu gören kim olursa olsun benim gözüm de Asildir.
    Diğerleri m? diğerleri diye de bir şey yok benim gözümde.

Fransa sizlere göre AB ülkesi, Medeni acayip hemde, ovvvv fransa yavvvv dersiniz siz.
    Bugün gidin en pahalı markalarında, marketlerinde, iş yerlerinde ingilizce bile konuşmazlar.
    Niye ? Çünkü kendi ırklarına sahip çıkıyorlar, Milletlerini seviyorlar.

Ama bir Türk milliyetçilik yapınca Tüm Türk düşmanları, Türk milliyetçiliğine bölücülük adı veriyorlar.
    ben lise çağımdan beri içerisinde Milliyetçilik kanıyla büyüdüm, Gittiğim kurumlarda, Okulun başkanlığını yaptım, Adam değil, Parti değil bir davam üzerine kendimi adadım,
    Hiç bir zaman da ırkçılık yapmadım. bizim evimizde herkes vardı, birbirimizden de farkı yoktu. Sizin için ülkücülük devlet bahçeli veya MHP olabilir ancak bizler için ülkücülük Çok farklı bir şey.
    bizler Atalarının hepsini sever, hepsini kollarız. Sizler Atatürk öncesi düşmanlığınızı bir kenera bırakın, Osmanlı bir çok yanlış kararlar almış olabilir ancak ondan önce islam ile alakası olmayan bir çok şanlı lider vardı.
    Ayrıca, Bizim ülkümüz Türk islam Milliyetçiliği değil, Türk Milliyetçiliğidir.
    Sizlerin ruhunda olmayan şey, hiç bir zaman olmaz.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet Bahçeli ve tayfası da sözde Türklüğün , milliyetçiliğin en büyük savunucuları ama icraatta vatana her türlü ihanet, dansöz gibi kıvırmak serbest. Bazı şeyler ırktan ırka aktarılmıyor, insanın içinde olacak.

Bu Türklük hayranlığının altında yatan birinci neden ilkokul çağlarında sürekli dinlediğimiz, Türkler şöyle savaşırdı, böyle savaşırlardı, bilmem ne taktiği uygulardı gibi şeylerdir. Bu bilgilerin içerisinden savaşmakla ilgili olanları çıkarınca geriye ne kalıyor ona bakmak lazım. Aynı şeyi Osmanlı için de söylerim. Başka ülkeleri sırf ordun güçlü diye ele geçirmek benim için değersizse ben geri kalanlara bakıyorum. Bakınca da ortada bir şey göremiyorum. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Cumhuriyetlerinin dünyaya ne katkısı varmış acaba ? Artık kimse at üstünde savaşmıyor ve cesaret, dürüstlük, onur gibi kavramlar yakınımızdan bile geçmediğine göre biz Türk olmanın nesiyle övüneceğiz ? Hadi diyelim ki gerçekten asil ırktan geliyoruz. O zaman neden bir Alman, bir Fransız, bir İngiliz, insanlara karşı bizden daha saygılı ve kurallara uyup, kimseyi dolandırmadan medeni bir hayat yaşayabiliyor.

Şunu çok iyi biliyorum ki Türklük hayranlığı ve yabancıları aşağılama durumu genellikle yabancı dil bilmeyip yabancılarla temas halinde olamayan, onların kültürlerini anlamayan insanlarda olan bir şey. Böyle bir arkadaşım çok yakın bir zaman önce çocukların İngilizce eğitim almaları ve İngilizce öğrenmeleri ile ilgili bir sohbette bana "Biz neden İngilizce öğrenelim ki, onlar Türkçe öğrensinler" demişti. Bu kafanın özetidir bu cümle...

Bu arada ben yabancı hayranı falan da değilim. Tek istediğim şey ülkemin medeni bir seviyeye gelmesi ve cehaletin bitmesidir. Bunu da geçmişte (Atatürk'ten önceki dönemlerde) kazanılan savaşların hikayeleriyle yapamazsınız. Atatürk'ün çizdiği yoldan yürümek gerekirdi ama o yol bizim insanımıza iki beden bol geldi. Onu anlayabilecek kapasitedeki adamların sayısı da günden güne azalıyor. İçi boş milliyetçiliğin de kimseye faydası yok. Artık dünyada kimse bu anlamsız şeylerle uğraşmıyor, uğraşanlar da bizim gibi geri kalıyorlar.

Ayrıca, adam hükümet dememiş, devlet demiş ne farkeder ? Ne demek istediğini hepimiz anlıyoruz değil mi ?
    size cevap vermeyeceğim. çünkü Konuyu devlet bahçeliye kadar getirip, Atalarının yapmış olduğu savaşlar ile övünmeyen bir insansın. O yüzden aynı fikirlere sahip birisi değiliz ve hiç bir zaman ortak nokta da buluşmayacağız.

Arabasının arkasına tuğra veya Atatürk imzası yapıştırır, ama övündüğü atalarının medeniyet seviyesinin kıyısından geçmez, tüm trafik kurallarını ihlal eder.
    sen dün gitmiştin abi, yeniden mi geldin? arada canınız sıkılıyor tabi sizde haklısınız.

Bu forumda içersinde Türk milliyetçiliği hariç, diğer her türlü şeyleri savunanları gördük.
    bu saatten sonra küfür bile etseniz cevap vermeyeceğim. istediğinizi söyleyebilirsiniz artık, umurumda değilsiniz.

Motosikleti
    speederbike
    Şu uğruna yedi düveli yakıp kül edeceğiniz kültürün dilini de kullanıp yazmayı öğrenseniz?

Irk kelimesini millet anlamında kullandığınızı ben anladım da siz anlamamışsınız.

Seko kullanıcısına da "Tarihimizde sadece savaş başarıları yok. Şunları şunları da yaptık." demenizi beklerdim ama diyememişsiniz, onun yerine ben sizle tartışmam demişsiniz. Bilmiyorsunuz demek ki.
    Tarihimizdeki savaş dışı başarıları da öğrenin bence.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Eyyy forum ahalisi!

Yahu benden bu kadar rahatsız oluyorsanız niye bana yazmıyorsunuz, ya da admin'lere şikayet etmiyorsunuz, da gidip bu arkadaşa rapor veriyorsunuz? Ayıp yahu. Gücendim bak.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)