Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

30 Ağustos Zafer Bayramı Kısıtlamaları

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Mevlid Kandili varken Kutlu doğum haftası anca "Yalova kaymakamı" hikayesindeki Yalova kaymakamıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplu kutlama gizli olmaz. Açıktan olur. Kutlu Doğum haftasındaki aktiviteler, konuşmalar, anmalar kimin hakkında? Konu ne? Peygamber mi, yoksa değil mi? Fethullah Gülenin doğum gününü kutlama iddiasında olan tek şahıs var mı? Gördüğüm sadece yafta var. Bir sürü somut net eleştirilecek şey varken böyle komik iddialar peşinde koşmak niye anlamıyorum. Lisedeyken sanki çok büyük ve gizli bir komploymuş gibi "zaman gazetesini tersten okuyunca namaz oluyor" diyen arkadaşlar vardı...
    Bir göstererek yapılan birde arka plandaki diye bir şey var.

İstediğine inanabilirsin elbette. Ama tarih son derece manidar.

Belkide ben bu adamların ciğerini bildiğim için (izmirdeki kaleleri evime 400-500 metre mesafedeydi) bu şekilde düşünüyor olabilirim.

Herneyse, bu başlığı şu herifleri konuşarak kirletmek istemiyorum...

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Toplu kutlama gizli olmaz. Açıktan olur. Kutlu Doğum haftasındaki aktiviteler, konuşmalar, anmalar kimin hakkında? Konu ne? Peygamber mi, yoksa değil mi? Fethullah Gülenin doğum gününü kutlama iddiasında olan tek şahıs var mı? Gördüğüm sadece yafta var. Bir sürü somut net eleştirilecek şey varken böyle komik iddialar peşinde koşmak niye anlamıyorum. Lisedeyken sanki çok büyük ve gizli bir komploymuş gibi "zaman gazetesini tersten okuyunca namaz oluyor" diyen arkadaşlar vardı...[COLOR="Silver"]
    Takiyye nedir, nasıl yapılır.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir göstererek yapılan birde arka plandaki diye bir şey var.

İstediğine inanabilirsin elbette. Ama tarih son derece manidar.
    Hepimiz istediğimize inanabiliriz tabii ki. Gerçek tam net değilse deneyimlerimiz ışığında bir sonuca kanaat getirebiliriz. Ama bir gazeteci neyin doğru, neyin şahsi kanaati olduğunu belirtir. Kendi inancını gerçekmiş gibi yazan gazeteci olmaz... Önce işini disiplinine uygun, doğru düzgün yapmayı öğrenmeli. Gerçi bu noktada bayağı kötü durumdayız ülke olarak. Bırakın disiplini, utanmadan göz göre göre çocuk kandırır gibi yalan yazıyorlar.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Hepimiz istediğimize inanabiliriz tabii ki. Gerçek tam net değilse deneyimlerimiz ışığında bir sonuca kanaat getirebiliriz. Ama bir gazeteci neyin doğru, neyin şahsi kanaati olduğunu belirtir. Kendi inancını gerçekmiş gibi yazan gazeteci olmaz... Önce işini disiplinine uygun, doğru düzgün yapmayı öğrenmeli. Gerçi bu noktada bayağı kötü durumdayız ülke olarak. Bırakın disiplini, utanmadan göz göre göre çocuk kandırır gibi yalan yazıyorlar.
    O köşe yazarının ne demek istediğini herkes anladı bir sen farklı anladın !

Eh sendende bir tane olsun artık ne yapalım

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen hiç korteje katılmadın galiba ki boş konusmandan çok belli oluyor bu. Ben çok katıldım Suadiye otelinin önünden yolculuk başlar zaman zaman insanların güler yüzlü kutlamaları devam eder şehitlikte de anma gerçekleştiririz Kur'an okunur şehit aileleri konuşma yapar vs.

Sen korteji çok yanlış anlamışsın bilgilendirmek istedim.

Şimdi gelelim lağım ağzınla yazdıklarına cevap vermeye.
    Yazdıklarımı zihniyetin bozuk olduğu için farklı bir yerden anlamışsın ben sadece bayrak asmanin şehitlerimize saygı gösterme konusunda yeterli görmediğim için öyle dedim genciz sonuçta daha güzel şeyler yapabilecek güce ve sağlığa sahibiz çok şükür.

Hayatın boyunca Çanakkale ye gittin mi bilmiyorum ama ben vatani görevini Çanakkale de yapmış biri olarak söylüyorum orada ki tüm şehitlikleri gezdim gördüm. Emin ol senden iyi bilirim orada ki durumu maalesef Bizim bazı şehitliklerimiz Anzak larin bulunduğu mezarlardan daha pisti.

Mümkün olduğunca senin yerlerde olan seviyene inmeye çalıştım umarım başarabilmişimdir çünkü bir taraftan Fatiha dan bahsedip diğer taraftan içten pazarlıklı olan insanlarla her zaman karşılaşmıyorum. Sen yine de oku inşallah Allah kabul eder.
    Yazdıklarımdan bunu mu çıkardın ah canım beniiiim.

BurakBaba27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cami açarken virüs yoktu galiba
    Bayramı camide kutlayacağız deyip kandırsak ?

Motosikleti
    Bn125
    Toplu kutlama gizli olmaz. Açıktan olur. Kutlu Doğum haftasındaki aktiviteler, konuşmalar, anmalar kimin hakkında? Konu ne? Peygamber mi, yoksa değil mi? Fethullah Gülenin doğum gününü kutlama iddiasında olan tek şahıs var mı? Gördüğüm sadece yafta var. Bir sürü somut net eleştirilecek şey varken böyle komik iddialar peşinde koşmak niye anlamıyorum. Lisedeyken sanki çok büyük ve gizli bir komploymuş gibi "zaman gazetesini tersten okuyunca namaz oluyor" diyen arkadaşlar vardı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Etkilenmemek ne mümkün? Süper vizyon, süper öngörü, neredeyse bir yüzyıl ötesinden....

Nerede Atatürk'ün öz toprağında can veren düşmana bu yaklaşımı, nerede günümüzde yaşayan kendi vatandaşına düşman gibi davranan yığınlar...

Bugün muhalif biri bunu söylese ve "düşmana kahraman diyor" denilip vatan haini ilan edilse şaşırmam...

Nereden nereye...
    Hocam ben lisedeyken kutlu doğum haftalarında bir kuran okuyorlardı(anadolu lisesi ve puanı ciddi yüksek bir lise) ve devamında 15 temmuzdan falan bahsediliyordu. 2 kere girmek zorunfa kaldım(kaçamadım) ve ikisinde de kutlu doğumdan çok 15 temmuz gibi şeylerden bahsediliyordu. Yani siz Amerikadanız belki net olarak bilemeyebilirsiniz. Fakat gerçekten @ufoz dediği gibi olaylar dönüyordu. Tamamiyle siyasi bir kutlamaydı. Ha Fettulah Gülen vesaire geçmezdi ama alttan alttan cumhurbaşkanına övgü olurdu ve yüceltilirdi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gibi zeki birinin bunu söylemesi tuhaf. Yıllardır ortada olmayan bir kutlu doğum haftası çıkıverdi ortaya. Üstelik tarihi bilinmezken üstelik kutlanmazken.

Bir iki farklı tarih denemesinden sonra, Pensilvanyacının doğum gününe denk getiriliverdi.

Hepimiz hangi kisvede, ne yapıldığını biliyoruz. Hiç merak etme accık okuyan vatandaşta biliyor.

6-7 sene önceydi bunlar. Kutlu doğum haftası falan kalmadı artık.

Adam çok zeki (yazar)...

Ha cahil dersen... Kandırılmış kitlelerin çılgınlığı içinde aramamız gerek...
    Hasmete zeki demene sesli guldum

Yav sen kime ne anlatiyosun..turkce olimpiyatlari gibi kutlu dogumunda bir anda unutulmasi neden ?

Fetoslerin isi cunku bu herkes de bilir..senin zeki sandigin herif de biliyor da isine gelmez.

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasmete zeki demene sesli guldum

Yav sen kime ne anlatiyosun..turkce olimpiyatlari gibi kutlu dogumunda bir anda unutulmasi neden ?

Fetoslerin isi cunku bu herkes de bilir..senin zeki sandigin herif de biliyor da isine gelmez.
    Adamı bir fetöcü yapmamıştın onu da yaptın. Altı üstü hondaya laf etti sakin...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamı bir fetöcü yapmamıştın onu da yaptın. Altı üstü hondaya laf etti sakin...
    Bu nasil bir mantik ? Ciddi ciddi honda ya laf etti diye mi bunu dedim saniyosun ?

Bisey bildigin yok ama normal yeni uyesin..biraz eskiler tanirlar hasmeti.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Zaferi kazananlar kutlar, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti !

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hakkını yemeyelim. İktidar, bayramları stadyumlardan alıp halka yayma konusunda çok başarılı oldu. Teşekkür ediyorum onlara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Hocam ben lisedeyken kutlu doğum haftalarında bir kuran okuyorlardı(anadolu lisesi ve puanı ciddi yüksek bir lise) ve devamında 15 temmuzdan falan bahsediliyordu. 2 kere girmek zorunfa kaldım(kaçamadım) ve ikisinde de kutlu doğumdan çok 15 temmuz gibi şeylerden bahsediliyordu. Yani siz Amerikadanız belki net olarak bilemeyebilirsiniz. Fakat gerçekten @ufoz dediği gibi olaylar dönüyordu. Tamamiyle siyasi bir kutlamaydı. Ha Fettulah Gülen vesaire geçmezdi ama alttan alttan cumhurbaşkanına övgü olurdu ve yüceltilirdi.
    15 temmuzdan sonra kaç yıl kutlu doğum haftası oldu ki?
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Toplu kutlama gizli olmaz. Açıktan olur. Kutlu Doğum haftasındaki aktiviteler, konuşmalar, anmalar kimin hakkında? Konu ne? Peygamber mi, yoksa değil mi? Fethullah Gülenin doğum gününü kutlama iddiasında olan tek şahıs var mı? Gördüğüm sadece yafta var. Bir sürü somut net eleştirilecek şey varken böyle komik iddialar peşinde koşmak niye anlamıyorum.
    Peygamberimizin doğum tarihi belli ve Hicri takvime göre zaten hep kutlanmıştır , mevlüt okunmuştur. Bu işin siyasi bir art niyet taşıdığı ve milli bayramlarımızı sabote etmek için uydurulan bir tiyatro olduğunu gayet iyi biliyoruz ve her ne kadar uluslararası adalet kurallarını çiğnemiş olsak da bu şerefsiz fetöcülere yapılanlara üzülemiyorum ! Yok çok doğru idiyse ne oldu da şimdi yok artık ? Kendi camiası da it gibi biliyordu neyin ne olduğunu. Gece gece gene asabım bozuldu !

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her ne kadar uluslararası adalet kurallarını çiğnemiş olsak da
    Problem de işte tam burada.

Tahminim bir çok vatandaşımız deliller yeterli olmasa da kendi zannı doğrultusunda adaletin rafa kalkmasını makul bulur.

Nereden bakarsanız bakın bu düpedüz adaletsizliği savunmaktır. Çünkü adalet sana bana göre olmaz, kanunlara göre olur.

Ülke olarak içinde bulunduğumuz ekonomik zorluğun faturasını habire başkalarına kesiyoruz ama bence bir çoğumuz o faturada pay sahibiyiz...

Ben hiç birine katılmadım. İzlemedim de. Desteklemiyorum da. Nasıl siyasi bir oyuncak haline gelebileceğini de görebiliyorum.

Ancak kutlu doğum haftası diye Fethullah gülenin doğum gününün kutlandığı iddiası külliyen yalan gördüğüm kadarıyla. Bunu yazıp söyleyince gerçek olmuyor ki. Bakın iki kez bizzat katılmanıza rağmen siz de rast gelmemişsiniz. Peki bu kadar bariz bir yalanı, göz göre göre, üstelik de bir "gazete yazarı" niye yazar? Ve nasıl bu kadar insan inanır?

Bana öyle geliyor ki hoşumuza giden yalanları kabul etmeye aşırı hevesliyiz. Gel gelelim, hoşumuza gitmeyen yalanları kabul edenleri de "haklı olarak" acımasızca eleştiriyoruz bir yandan ama... Peki ya biz? Bir noktada "Yahu bu da mantıklı değil ama" diyebiliyor muyuz?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Problem de işte tam burada.

Tahminim bir çok vatandaşımız deliller yeterli olmasa da kendi zannı doğrultusunda adaletin rafa kalkmasını makul bulur.

Nereden bakarsanız bakın bu düpedüz adaletsizliği savunmaktır. Çünkü adalet sana bana göre olmaz, kanunlara göre olur.

Ülke olarak içinde bulunduğumuz ekonomik zorluğun faturasını habire başkalarına kesiyoruz ama bence bir çoğumuz o faturada pay sahibiyiz...

Ben hiç birine katılmadım. İzlemedim de. Desteklemiyorum da. Nasıl siyasi bir oyuncak haline gelebileceğini de görebiliyorum.

Ancak kutlu doğum haftası diye Fethullah gülenin doğum gününün kutlandığı iddiası külliyen yalan gördüğüm kadarıyla. Bunu yazıp söyleyince gerçek olmuyor ki. Bakın iki kez bizzat katılmanıza rağmen siz de rast gelmemişsiniz. Peki bu kadar bariz bir yalanı, göz göre göre, üstelik de bir "gazete yazarı" niye yazar? Ve nasıl bu kadar insan inanır?

Bana öyle geliyor ki hoşumuza giden yalanları kabul etmeye aşırı hevesliyiz. Gel gelelim, hoşumuza gitmeyen yalanları kabul edenleri de "haklı olarak" acımasızca eleştiriyoruz bir yandan ama... Peki ya biz? Bir noktada "Yahu bu da mantıklı değil ama" diyebiliyor muyuz?
    Hala ayni konulari yaziyorsunuz, yalanlari kabul etmeye hevesliymismisiz. Yalana inanlar da kendi mallari bu arada. Yalan ise bile nasil ispat edecegiz? Bildigin siyasi bir orgutlenme olmasina ragmen, kagit uzerinde dernek/vakif vs gorunen seyleri ispat edebiliyor musunuz ?

Ornegin; MUSIAD var, acilimi "Mustakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi", ben simdi o "Mustakil" degil "Musluman" aslinda diye hipotez/sav yayinlasam nasil ispat edecegim ki? Kendi aralarinda, kendi dergahlarinda, kendi inlerinde yazmadan cizmeden konustuklari bir seyler bunlar.

Dunyanin duz oldugunu savunan gerizekalilara ne anlaticam, neyi ispat edicem?

Motosikleti
    Xpulse 200t
    @hasmet, yavaş yavaş senin provakatör olduğunu düşünmeye başladım.

Adam 2 sayfa yazı yazmış, cımbızla içinden bir şeyi çekip almışsın onun üzerinden konuyu döndürüyorsun.
    Konunun özü önemli. Yazının bütününe bakınca, fetonun doğum günü kutlansa nolur, kutlanmasa nolur.

Provakatörlük tamda böyle bir şey işte.
    Yazı bütününde cımbızla birşei çek, sonra konuyu aslından saptırıp, asıl mevzuyu unutturmaya çalış.

Biraz ağır oldu ama, senin hakkındaki görüşüm iyice bu yöne kaymaya başladı.

Motosikleti
    SD 1290R
    Açıkçası niyet hariç yaptığım tarifinize uyuyor. Sonuçta onca yazıdan bir cümleyi çıkarıp, geri kalanı yokmuş varsayıp, sadece oraya odaklanmışım değil mi?

Yazının geri kalanıyla ve ana mesajıyla bir alıp veremediğim yok. Ancak büyüttüğüm o kısım da, kendine gazeteci diyen bir insanın mesleğinin prensiplerini hiçe sayması ve artniyeti ortaya çıkıyor.

Bu tür keyfilikleri, her ne kadar mesaj hoşumuza gitse, görüşümüzle örtüşse bile, desteklemek yanlış bence. Yandaş gazeteci yalan yanlış yazsın, okuyan da alkışlasın. Ama bizim gazetecimiz öyle yapmasın. Kendi okuyucu kitlesinden tepki alsın. Kendine çeki düzen verip işini doğru düzgün yapsın.

Bunu bizim yapmamız lazım. Kimse kendi tarafındakilere tepki vermiyor ki. Özelleştiri yerlerde. Ortalık doğru ve dürüst insanlara değil, çevresinin satın almaya yatkın olduğu yalanları söyleyen lafazanlarla dolu. İktidar ve çevresi buna en güzel örnek.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Al birini vur ötekine yok birbirinden farkları; bizim memleket insanı ekseriyetle böyle, o yüzden siz istisnalar kırmayın birbirinizi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al birini vur ötekine yok birbirinden farkları; bizim memleket insanı ekseriyetle böyle, o yüzden siz istisnalar kırmayın birbirinizi.
    @hasmet ve benim birbirimizi kırmamızdan bahsediyorsanız,
    Hasmette bende kırılmayız.
    Tanıdığım kadarıyla hasmette benim gibi kindar değil.
    Kızarım o başka. Zaten kızgınlığımda iki saat sonra geçer.
    Çoğu fikrine katıldığım bir arkadaş hasmet.

Eh, ara sıra fikirlerimiz örtüşmeyiversin. O kadarda olacak...

Akşam eve gelirken kendi kendime "ulan adama fazlamı yüklendin ne" diye düşünürken,
    Birden aklıma birisinin geçenlerde "ama bize hiç kimse darbe yapacaklarını söylemediki" deyip, ülkeyi 15 temmuza sürükleyen güruhtan sıyrılmaya çalışması geldi...

Sadece bu sözüne bakarsak adam haklı.
    Birde dönüp icraatlarının tamamına bakarsak, o söylediğinin nasıl bir takiyye olduğu ortaya çıkıyor...

Neden anlattıysam bunuda artıkın...
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)