Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Versys 650 "lastikler yenilendi" Metzeler roadtec 01 SE

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Roadtec 01'i 3 sene önce almıştım. Gerçekten çok güzel lastikti. Ne bir kayma, ne bir yanlama.
    Ama yumuşacık lastik yapmışlar, yolda ne varsa topluyor. Her ay lastikten vida, çivi çıkarıyordum. 6000 km'de çöp oldu güzelim lastik.
    1500 km içerisinde 4 yama yaptırmak zorunda kaldım. 4. yamadan sonra Anlas Capra RD'ye geçtim.

Asfalttan çok çıkmamamızı öneririm. Banketler, yan yollar, özellikle sanayi bölgesinde lastiğin canına okuyor.
    mavzer-i bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Roadtec 01'i 3 sene önce almıştım. Gerçekten çok güzel lastikti. Ne bir kayma, ne bir yanlama.
    Ama yumuşacık lastik yapmışlar, yolda ne varsa topluyor. Her ay lastikten vida, çivi çıkarıyordum. 6000 km'de çöp oldu güzelim lastik.
    1500 km içerisinde 4 yama yaptırmak zorunda kaldım. 4. yamadan sonra Anlas Capra RD'ye geçtim.

Asfalttan çok çıkmamamızı öneririm. Banketler, yan yollar, özellikle sanayi bölgesinde lastiğin canına okuyor.
    lastiğin yumoş olması çok iyi değilmiş yani.
    kullandığım yollara daha çok dikkat etmem gerekicek demekki
    since 1987

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiğin yumoş olması çok iyi değilmiş yani.
    kullandığım yollara daha çok dikkat etmem gerekicek demekki
    MCN incelemesinde en yumuşak lastik R5 diye yazmışlar hatta özellikle belirtmişlerdi. Ben R5 ile 19.000km'de (çok şükür) herhangi bir delinme, yırtılma falan yaşamadım. Sanırım kullandığınız yollarla çok ilgisi var, biraz da kısmet meselesi...
    mavzer-i bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletimde (F800ST) Pirelli Angel GT ve GT2'yi severek bayıla bayıla kullanıyorum.

Ancak özellikle arka lastik... Osursam deliniyordu. En son 4 mantar yama sonrası vedalaştım. Şuan Pirelli Angel GT 2 var ve 14.000km. oldu. Elveda vakti geldi ve 2 fitil

Arabama (Opel Corsa 1.4 2008 Otm. 3K) Michelin Crossclimate+ aldım, haftasına saç vidası girmişti. Özetle gerçekten yumuşak lastik yolu değil bizim ülkemiz ama işte asfalt boktan.
    mavzer-i ve Justforfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    şu lastikleri ilk fırsatta sınırlarına kadar kullanmayı denicem ama orta ayaklık yüzünden çok ta deneyemem sanırım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ulem 1 ayda R5'ler 3100TL'ye dayandı neredeyse, Roadtec 01 SE'ler hala 2600 küsür. Şu sıralar alırsam ben de Metzeler'e döneceğim galiba. Kötü lastik değil sonuçta ve 4-500TL anlamlı bir fark...

Alttaki abiler çok beğenmiş, testi Sicilya'da yapmışlar ve "burada yollarımız sabun gibi" diyorlar:

(İngilizce altyazı var...)

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulem 1 ayda R5'ler 3100TL'ye dayandı neredeyse, Roadtec 01 SE'ler hala 2600 küsür. Şu sıralar alırsam ben de Metzeler'e döneceğim galiba. Kötü lastik değil sonuçta ve 4-500TL anlamlı bir fark...

Alttaki abiler çok beğenmiş, testi Sicilya'da yapmışlar ve "burada yollarımız sabun gibi" diyorlar:

http://www.youtube.com/watch?v=Pnz9HlwX1Zw

(İngilizce altyazı var...)
    Ben de Roadtec 01 SE aldım dün; 2,5 yıllık 22.000km'deki Road 5'lerimi emekli etmenin zamanı gelmişti (hafif düzleşme, arkada erken ABS devreye girmesi, bazı durumlarda hafif kaymalar falan...), tekrar Road 5 alma niyetim vardı ancak son kurlar / zamlar ile birlikte neredeyse 3100TL'ye geldi + 100TL taktırma/balans parası falan desek yuvarlak hesap 3200TL yapıyor. Halbuki Roadtec 01 SE'leri takma/balans ücreti dahil 2800TL'ye aldım. Hem aradaki fiyat farkı anlamlıydı hem de yeni bir şeyler deneyeyim dedim.

İlk izlenim olumlu. Soğuk ve yağışlı havalar başlasın asıl o zaman anlayacağım durumu. Road 5'lerden iyi olacaklarını hiç zannetmiyorum ama benim ayırdına varacağım kadar da kötü olacaklarını da düşünmüyorum, hayırlısı...
    mavzer-i bunu beğendi.

Motosikleti
    hayırlı olsun. ben ufaktan bi yağmurda sürdüm. yolda yakalandım yağmura. ilk yağmurda zaten tüm lastikler kayıyor. yağmurda sürerken yollar artık iyice ıslandıktan sonra frenleri denedim başarılı geldi bana.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    hayırlı olsun. ben ufaktan bi yağmurda sürdüm. yolda yakalandım yağmura. ilk yağmurda zaten tüm lastikler kayıyor. yağmurda sürerken yollar artık iyice ıslandıktan sonra frenleri denedim başarılı geldi bana.
    İnşallah bakalım...

Motosikleti
    deneyimlerde bu gün...

son 1 aydır motoru sürmüyordum. bu gün versys ile çıktım geldim.

yağmur çiseliyordu
    yollar ne kuru nede ıslaktı

virajlara temkinli girdim ve çıktım

fren performansı iyiydi. sert duruşlarda abs devreye girmedi

kompresorde yokuş aşağı bile arka lastik asfaltı hep tuttu.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    deneyimlerde bu gün...

son 1 aydır motoru sürmüyordum. bu gün versys ile çıktım geldim.

yağmur çiseliyordu
    yollar ne kuru nede ıslaktı

virajlara temkinli girdim ve çıktım

fren performansı iyiydi. sert duruşlarda abs devreye girmedi

kompresorde yokuş aşağı bile arka lastik asfaltı hep tuttu.
    Ben %100 evden çalışmaya geçtim, o yüzden 10-15 günde bir şarj için akü sökmek takmak dışında motosikletin yanına bile gitmiyorum. Kötü havada deneyemedim Roadtec01 SE'leri.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Versys 650 Roadtec 01 02.2021'de 30.000km+ 4.üncü yılı dolmuş oluyor.Vaad ettikleri gibi 4 yıl geçti güzel bir sport touring lastiği.

SE'lerde gelen geri bildirimlerle üzerine geliştirildi, yatış açısı ve yanaklar geliştirilmiş.

Seneye kışa SE'lerle devam ederim.

Tekrar yazalılım Metzeler Pirelli grup altında.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)