Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

15 Bin tlye motor önerisi ? (NS 200 Alınır mı?)

Motovento
    REKLAM ALANI

herkese tekrardan merhaba uzun zamandır motor konusuyla ilgilenemedim öyle olunca buraya da doğru dürüst bakamadım, baksam da yazamadım yarım yamalak bir hal aldı açıkçası. şimdi döndüm motor ve ekipman konusunu halletmek istiyorum param şu an cebimde bir engel yok anlayacağınız(tek engel şahlanan piyasaya karşın miktarı :D). Motor konusunda ilk seçeneğim NS 200 2017 absden dolayı, ikinci seçenek olarak Benelli BN 251 gözüküyor. Sym Wolf'a hiç ısınamadım onu eledim gibi birşey(zaten piyasasının kötü olduğunu belirtmişsiniz). Benelli'nin de renklerine çok ısınamadım ama bakacağız artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym wolf piyasası ölü.

benelli ise yedek parçadan öpüyor.

Bi Alex değil ama ns200 f/p olarak en iyi seceneklerden
    Hocam benellinin parça fiyatları ns 200e göre cidden çok mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelliyi 2018 model alacak. Pulsarın piyasaya bakmayalı çok oldu ama o fiyata 2016dan yukarısını bulabilceğini sanmam. Yani absli bulursa pulsar alsın ama yoksa benelliye yönelmesi en mantıklısı olur.
    2016 NS 200'ü ele diyosunuz yani hocam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Giyilir hatta içinden çıkartırsınız onun korumasını siz dizlik + kevlar kalça korumalı pantolon kullanırsınız. Çok da güzel olur yani.
    hem tech90 pantolonu hem de 4riders darbe emici dizlik sahibi biri olarak; niçin pantolonun diz korumasını çıkartıp dizlik takıyorsunuz? Rahatlık için mi yoksa bi avantajı mı var?

Pulsarla aralarında birkaç beygir farkı var. Yani ikisi de aynı kulvardalar aslında bir mt 25 ktm duke 250 değil yani sorun yaşamazsın. Prohel colombia 3 mevsim aslında şu an ben de yazın giymeye çabalıyorum maddi durumdan dolayı. Yaz bitti sayılır prohel seni 3mevsim rahat ettirir. Önümüzdeki yaza doğru da yazlık ceket alırsın. Ben şu an five gloves rs5 kullanıyorum ama yani eldiven konusunda bu iyi al diyemem. Sebebi de kış geliyor bu eldiven daha çok yazlık bir eldiven ama five gloves iyi bir marka. Kask bana göre 1000 bandında en iyisi mt revenge 2 ki ben de onu kullanıyorum. Snell dot ve sharptan 5yıldızlı bir model. Koruma açısından iyi fakat konfor konusunda aynısını diyemem ki bu fiyat bandında da konfor olsun iyi de korusun dersen öyle bir model yok. Tech90 için istanbuldaysan vecton mağazasından alabilirsin. Fabrika mağazası gibi bir şey sitelerden daha ucuza alırsın. Benelli bn 251 güzel bir motor ki ben de onu alacaktım fakat 0 bulamayınca almadım. Forumda kullanıcı sayfalarının tamamını okursan senin için iyi olur. Yani 2019unu bulursan 15 16ya temizinden çok iyi olur. Pulsar bana göre o fiyatı zerre hak etmeyen bir motosiklet. Sadece servisi var diye gidip almak bana açıkcası aşırı doğru gelmiyor. Büyük şehirlerden birindeysen zaten benellide pek sorun yaşamazsın servis parça konusunda. Yani diyebilceklerim bunlar gerisi senin kararın. Alırsan ekspertiz yaptırmadan asla alma.
    Hocam yorumunuz ve desteğiniz için teşekkür ederim. Benelli bence de güzel bir motor renklerine aşırı ısınamasamda ama şu an sıralamam NS 200 2017, Benelli BN 251 olarak ilerliyor bakalım hangisi denk gelecek. Bu arada büyükşehirde değilim Eskişehirde ikamet ediyorum. Ekspertiz zaten Allahın emri hocam. Ekipmana gelince dediğiniz gibi 3 mevsim ceket alacağım yaz bitti zaten proheli güzelce bir inceleyeğim. Eldiveni nasıl alayım ben şimdi öyleyse eylül bitti ekim geliyor yazlık mı olmaz mı ? Yada 3 mevsimi oluyor mu onunda ? Kask yorumunuz için de teşekkür ederim mt revenge 2 sanırım en mantıklısı onu da inceleyeceğim. Pantolon işini de erteleyeceğim dizlik alacağım dizlik önerisi yaparsanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Alıntı Tataroglu41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim alacağın motosiklet senin başlangıç motosikletin olacak. Bence cbf ybr veya tvs apache temiz az km yapmış bulabilirsin. Pulsar biraz daha maliyetli olur bakımlarıda tuzlu olur. İlk saydığım üç model karaduzen karbüratörlü bakımlarını kendin yaparsın. Bir sezon kullanırsın tecrübe kazanıp satarsın. Daha sonra üzerine ekleyerek 250 cc bir modele geçebilirsin. Mesela ben tvs apache rtr 180 lik modelle 8 ayda 20000 km yi gectim. Bakımlarını kendim yapıyorum. Hiçbir arıza yolda kalma yaşamadım. 5 günde ege turuna çıktım 2725 km yol yaptım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Benelliye bence hiç bulaşma. Başlangıç modeli olarak sana sıkıntı çıkarmayacak seçenekler konfor olarak cbf ybr, daha sportif görüşü guzel olsun dersen tvs apache neredeyse pulsar kadar güçlüdür. Oturuşu uzun yolda yorar birazda kiprasimlidir. Biraz daha bütçeyi yukseltirsen pulsar alacaksın. Bence bunların dışına çıkma.
    Hocam cbf ybr ve apachenin tipi hoşuma gitmiyor. Ns 200 ya da benelli alacağım gibi ama benelliye neden bulaşmayayım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ns 200 al geç ilk motosiklet üzerine günlerce düşünmeye kafa yormaya gerek yok. kullanmak istediğin ve vücut özelliklerine de uyacağını düşündüğün herhangi bir motosikleti tercih edebilirsin.
    eyvallah hocam

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce ekipmanları topla, sonra motor alırsın. Dizliğe falan girme düştüğün an kırılıyor. Ekipmanın iyisini al, gidip uydur kaydır şeyler alma kardeşim. 3-4 bin lira aralığına çok kaliteli ekipman toplarsın yıllarca kullanırsın. Mont tekstil alırsan 3 mevsim kullanırsın. Hava soğuyunca içine bişeyler giyersin. Sana ekipmana ayırman gereken en çoktan en aza para sıralamasını söylüyorum:

Kask>Mont>Bot>Pantolon>Eldiven

Kask 1000-2000 TL
    Mont 750-1500
    Bot 500-1000
    Pantolon 500-800
    Eldiven 400-800

minimum: 3150
    maksimum: 6100

Ben LS2 tavsiye etmiyorum ama sen bilirsin. Her hafta bunun tartışmasından sıkıldım artık senin tercihin.
    kesinlikle hakli. birsey alayim kask olsun diyorsaniz bosuna marka yazmayin. ns200'den once bu mesajin onemine dikkatinizi verin bence de.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

gokhanergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 ve sonrasında ön abs var. 2016 ve öncesinde yok

Ben 2016 model kullanıyorum, daha önce abs'li motor kullanmadıgımdan farkı bilmiyorum ne yazık ki.

Ancak 15 bin bütçeniz var ise, (ekipman haric) , biraz araştırma ile 2017 abs'li 20-25 bin km bulabilirsiniz bence.

Ama denk gelmesi lazım, bajaj ortalama %50 zam yaptı toplamda bu sene. herkes motorunun fiyatlarını yukarı cekti, fiyatı insaflı olan motorları da hemen kapıyorlar.
    Benim 2016 model ve ön abs mevcut.

Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle hakli. birsey alayim kask olsun diyorsaniz bosuna marka yazmayin. ns200'den once bu mesajin onemine dikkatinizi verin bence de.
    Hocam kask olarak mt revenge 2 düşündüm ama varsa sizinde tavsiyeniz dinlerim ayrıca kask dışında da ekipman tavsiyesine açığım

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:51 ----------

Alıntı gokhanergun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani hocam emin misiniz ??

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Kask bell qualifier veya revenge 2 1000tl
    Mont prohel colombia ikinci el temiz 400tl
    Eldiven ikinci el temiz 500tl
    Bot ikinci el temiz 400-500tl
    Pantolon ikinci el temiz 400tl civarı tutar.

Hocam ekipmanlarını al 2700 civarı tutuyor işte kalanı ile de temiz bi pulsar alırsın. Elinizdeki para nakit ise ekipmanı KASK hariç ikinci el alın. Çok ama çok kârlı.

Hocam kask ve ceket haricinde öneri de bulunmamışsınız öneri de bulunabilir misiniz ?

Motosikleti
    Alıntı Prove adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kask olarak mt revenge 2 düşündüm ama varsa sizinde tavsiyeniz dinlerim ayrıca kask dışında da ekipman tavsiyesine açığım

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:51 ----------

Nasıl yani hocam emin misiniz ??
    nexx superspeed kullaniyorum. ece ve dot sertifikasi olmayan kask bakmayin. 1500 tl alti da cok kaliteli gelmiyor gozume.

@nicknamer hocam o kadar çıkamam maalesef :(

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sizin Eskişehir soğuk olur; alt üst dede içliği ve de montunuz ne olursa olsun içine giymek için neopren yelek almayı da unutmayın. Boyun için neopren maske de iş görecektir. Eldiven soğuk havalarda çok önemli, kask ve eldivende paraya acımayın. Motor seçimi konusunda ise alıp 6 ay sonra satma niyetiniz yoksa Sym Wolf de Pulsar ve Bn251'in olduğu ortamda küçümsenecek bir motor değildir. 2. el sirkülasyonu konusuna gelirsek Wolf grubu içinde gayet alınıp satılmaktadır.

Hocam değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Birde öneri yapma şansınız var mı kask için 1000 tl bütçe ayırıyorum. Eldiven için 300-400 tl, dizliğede sanırım 100-200 lira ayırabilirim. Birde şu an pantolon ve bot alamayacağım ne gibi dezavantajları olur.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Birde öneri yapma şansınız var mı kask için 1000 tl bütçe ayırıyorum. Eldiven için 300-400 tl, dizliğede sanırım 100-200 lira ayırabilirim. Birde şu an pantolon ve bot alamayacağım ne gibi dezavantajları olur.
    Elbet bu işler bütçe işi ama Allah korusun ayak bileğini kırdığında 300-400 TL bütçe ayırmadığın için Nc 750 parası cebinden çıkar. İcabında daha alt segment motora bin ama uzun motor botu ve kevlar korumalı motosiklet pantolonunu eksik etme. Harici takılan dizlikler kaza esnasında tıraş, döndüğünde dizini parçalama riski var. Hadi kırık çıkıktan kurtuldun ama asfalt yanığı daha felaket, iz de bırakır. Motosiklet pantolonu ve botu konusunda 2. elden çekinme, temiz kullanılmışsa sorun olmaz. Kask illa sıfır olmalı, 1000 TL altı kask konusuna çok hakim değilim ama Mt Revenge gibi kaskların koruması Sharp testlerinde olumlu puan toplamış. Dediğim gibi ekipmanın tam, eksiksiz olsun da motorun 250 cc enjeksiyonlu değil de 150 cc karbüratörlü olsun.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696

Bu sabah uyandığım grup mesajı :-D
    tommygun bunu beğendi.

@tommygun hocam yeniden yorumunuz için sağolun eksik olmayın ben öyleyse 2. el pantolon ve ayakkabı bakayım ama ekipman konusunda gerçekten herkes bişeyler söylüyor ama kimse ekipman ismi vermiyor benim bilgim yok tecrübem yok ne yapacağımı şaşırdım git şunu al dese birileri çok rahatlayacağım. Bu arada döndüğünde derken anlayamadım dizlik mi döndüğünde yoksa dizimiz mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

@cıbılduck hocam sağolun ilginiz için yalnız ekipman konusunda birileri çıkıp kardeşim senin bütçene en iyi f/p ürünleri şunlar demiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Ekipman için olmazsa ayrı bir konu açacağım.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    @tommygun hocam yeniden yorumunuz için sağolun eksik olmayın ben öyleyse 2. el pantolon ve ayakkabı bakayım ama ekipman konusunda gerçekten herkes bişeyler söylüyor ama kimse ekipman ismi vermiyor benim bilgim yok tecrübem yok ne yapacağımı şaşırdım git şunu al dese birileri çok rahatlayacağım. Bu arada döndüğünde derken anlayamadım dizlik mi döndüğünde yoksa dizimiz mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

@cıbılduck hocam sağolun ilginiz için yalnız ekipman konusunda birileri çıkıp kardeşim senin bütçene en iyi f/p ürünleri şunlar demiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Ekipman için olmazsa ayrı bir konu açacağım.
    Tech90, Riderdenim gibi pantolon markalarının 2. ellerini uygun fiyatlı bulabilirsin. Ben sıfır Overlap almıştım ki o da Tech90'nın alt markası ya da ihraç markası gibi birşey, epey indirimliydi. Uzun bot için 4Riders'ın ürünleri f/p anlamında tatmin eder. Bende yazlık,kışlık,deri olarak birkaç farklı mont var ama Roleff Riga diye çok ucuza bir mont almıştım vakti zamanında, kesimi güzel ama fermuar sistemi dandikti, fermuarları terzide daha kalitelileriyle değiştirtmiştim. 2 sezondur kullanıyorum soğuk havalarda.

Motosikleti
    @nicknamer hocam o kadar çıkamam maalesef :(
    bildirim gelmiyor sans eseri geldim buraya. o kadar cikmaniz icin takla attiginiz an kaskinizin ikiye yarilmasi ve o kisacik an için "keske ciksaymisim" demeyecekseniz cikmayin.

hayatiniz ne kadar onemli bay prove? buna gore karar verin. akliniz ne kadar onemli? fikirleriniz ne denli onemli? korumali ayakkabiniz olmayabilir yada eldiveni 70 tl ye de alabilirsiniz parmaklariniz degerli olmayabilir. nasil olsa 10 adet parmaginiz var. ama baş bir tane. ve kafa olmadan gerisini 5.000 tl ile dizin. anlamsiz.

daha cok video izlemeniz, tecrubelenmeniz ve kazasiz surusler gecirmeniz dilegiyle. hayirli olsun. allah a emanet.

Motosikleti
    250r
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el sirkülasyonu konusuna gelirsek Wolf grubu içinde gayet alınıp satılmaktadır.
    Bu grup hangi mecra üzerinde Tommygun bey ? Takip etmek isterim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gokhanergun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurtdısından aldıysanız bilemem ancak dediğiniz modifiye edilmemiş ise imkansız cünkü türkiye'ye 2017 de abs geldi. ilk defa böyle birşey duyuyorum

Hocam benellinin parça fiyatları ns 200e göre cidden çok mu[COLOR="Silver"]
    ALmısken 2017 alın abs olsun. 2016 nın ani fren durumu cidden iyi değil.

Söyle söyleyim fiyat için; google a bn 251 koruma demiri yazın bir de bn 251 çanta demiri yazın, anlarsınız.

benelli rks üzerinden calıstıgı için yedek parçalara her firma ayrıca koyuyor.

araştırın, bütçenize uygun ise istediğinizi alın tabi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu grup hangi mecra üzerinde Tommygun bey ? Takip etmek isterim.
    FB üzerinde "SYM WOLF SB250Nİ TÜRKİYE" grubu Wolf üzerine fikir alışverişi, yardımlaşma grubudur. Yine FB üzerinde "Sym Wolf Sb250Ni Türkiye SATIŞ" grubu da tamamen satış ve alım talebi amaçlı kurulmuş gruptur. 2 gruba da bekleriz.
    yec bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)