Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Formula 1 İstanbul Park’a geri dönüyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    2005 ve 2011 yıllarında İstanbul’da düzenlenen Formula 1 yarışların tekrarını hem Türk hem de yabancı F1 severleri tarafından bekleniyor. Özellikle birçok pilotun, İstanbul Park’ta yarışmayı sevdiğini belirtmesi bu konudaki heyecanı artırmıştı. Bu yıl da birçok pistin takvimden çıkması, FIA’yı yeni pist arayışına itmişti.

Gelen haberlere göre Formula 1 İstanbul Park Grand Prix, 15 – 16 – 17 Kasım tarihlerinde düzenlenecek. Sezon başındaki yarışların aksine seyircisi olması planlanan yarış için başka alternatifler de olduğu belirtildi. Ancak İstanbul’daki pistin bu pistlerden önde olduğu ve tercihin İstanbul’dan olacağı yönünde bilgiler var.

Daha önceden birçok pilot ve takım patronu pisti övmüştü. Özellikle 8. virajda yüksek hız ve G kuvvetinin bulunması birçok kişiyi memnun etmişti. Mercedes takım patronu Toto Wolff önceki bir konuşmasında 8. virajdan bahsetmiş ve Boğaz’da tur atabileceklerini söylemişti.

İstanbul ile birlikte takvime eklenen diğer Formula 1 pistleri de belli oldu. Türkiye’de 15 Kasım’da gerçekleşecek yarıştan sonra 29 Kasım ve 6 Aralık’ta iki yarış Bahreyn’de düzenlenecek. Sezonun son yarışı da 13 Aralık tarihinde Abu Dabi’de olacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kadar yılın üzerine bu araçların bu kadar hızlanmasına karşın, poh gibi hale gelmiş bir pistte bakalım neler olacak. Hayırlısı, inşallah kalıcı olur...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Çok uzun yıllar önce F1 Türkiye'ye geliyor diye bayram etmiştik, ben şahsen Beşiktaş Beer Port'ta kör kütük sarhoş olduğumu hatırlıyorum. O dönem daha yerli ve milliydik; Şebnem Paker'in Eurovision 3.lüğü, Sertap Erener'in 1.liği, Milli takımın dünya 3.lüğü vs değişik yıllardı. Sonra arkasını getiremedik, şimdi de ayazda kalmış bekçi ç.kü gibi takılıyoruz ülke olarak.
    oialdemir, Italian, Shrieker ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Resmileşen birşey yok. Birkaç yıl önce de F1 geri gelecek denmişti, sonra kamyonlar yarışmıştı.
    İnşallah bu kez gerçekten gelir.
    Green Arrow ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok uzun yıllar önce F1 Türkiye'ye geliyor diye bayram etmiştik, ben şahsen Beşiktaş Beer Port'ta kör kütük sarhoş olduğumu hatırlıyorum. O dönem daha yerli ve milliydik; Şebnem Paker'in Eurovision 3.lüğü, Sertap Erener'in 1.liği, Milli takımın dünya 3.lüğü vs değişik yıllardı. Sonra arkasını getiremedik, şimdi de ayazda kalmış bekçi ç.kü gibi takılıyoruz ülke olarak.
    İnce :D Her yıla özgü önemli olayların ilmek ilmek güzel bir benzetmeye bağlanması Tam bir şair.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Ülkemizde motorsporları kültürü olmadığı için geldikleri gibi giderler.
    skucukyazici bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    "Seyircili" !! Rezalet , dolar için yapmayacağımız rezillik kalmadı artık, tüm ülkeler salgın nedeniyle bu etkinlikleri iptal ediyorlar yahu !!!

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Seyircili" !! Rezalet , dolar için yapmayacağımız rezillik kalmadı artık, tüm ülkeler salgın nedeniyle bu etkinlikleri iptal ediyorlar yahu !!!
    Biletlet dolara endeksi oldugu icin, zaten seryirci istese de katilamiyacak, bos kalacak. O yuzden pandemi etkilemiyecek bizi

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biletlet dolara endeksi oldugu icin, zaten seryirci istese de katilamiyacak, bos kalacak. O yuzden pandemi etkilemiyecek bizi
    Reis orayı güzel bir şovla doldurur badem bıyıklılarla. Zaten sosyal mesafe olacağı için 2 yada 3'de 1 dolulukla seyirci alırlar. Onun yarısı da yabancı olur. Pist işletmesi artık İntercity'de ve güzel organizasyon yapıyorlar dolar bir şekilde.

Motosikleti
    speederbike
    Bana çok asparagas geliyor bu haber. Hiçbir ciddi F1 sitesinde böyle birşey yok. FIA'nın gündeminde seyircili yarış da yok.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahreyn ver Rusya seyircili olacak.

Motosikleti
    speederbike
    Baktım. Mevcut resmi takvimde Bahreyn yok. Rusya'ya seyirci izni vermiş yönetim. İstanbul Park'la ilgili tek İngilizce kaynak racefans.net bulabildim. Bir de Fatih Altaylı doğrudan FIA'dan bilgi almış.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Rusya hastalıktan kırılıyor , ne saçmalık bu anlamadım ?

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Resmi tarih açıklandı. Türkiye ayağı, Kasım 13-15 de yapılacak. Seyirci konusu sanırım hala netlik kazanmadı.

mavrelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB600F Hornet 2007
    Bende katılıyorum çim biçme makinesi ile. Gücüm ona yetti tipide benziyo zaten

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bu sene F1 seyircisiz olacak. Bizde zaten seyirci olmadığı için bir değişiklik olmaz. 10 sene önce bedava bilete rağmen kimse gitmemişti. Zaten bu yüzden F1 bu yıl istanbul'a geliyor. Bir sonraki salgına kadar da bir daha gelmez.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    İlk ve son dahil, 4 kere gitmiştim. Beceriksizlik yüzünden takvimden çıktı.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk ve son dahil, 4 kere gitmiştim. Beceriksizlik yüzünden takvimden çıktı.
    Ellerinden gelen herşeyi yaptılar ama kimse izlemeye gelmedi. Bizde sadece futbol izlemeye gidilir. Bernie Ecclestone amca boş tribünleri ve boş kasayı görünce federasyondan daha fazla para istedi. Bizimkiler vermeyince/ veremeyince de takvimden çıkartıldık. F1 bu sene pist sıkıntısı çektiği için İstanbul'a "razı oldu". Yoksa adam bir daha İstanbul'a gelmemeye tövbeliydi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Hazır koronadan dolayı seyircide yok nasıl olsa seyircili olsaydı gelmezdi bence f1.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mavrelo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende katılıyorum çim biçme makinesi ile. Gücüm ona yetti tipide benziyo zaten
    E super iste...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)