Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza kaydı sonradan işlermii acil

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Merhaba abilerim merak ettiğim bir soru var şimdi şöyle direk konuya geçeyim bir motor satın alacağım anlaştık konuştuk herşey tamam yarım gidip alıcam motorun sahibi bugün kaza yapıyor grenaj masrafı çıkıyor tutanak tutuldumu hasar kaydı işlicekmi diyorum hayır diyor. Ben yarın bu motoru aldıktan sonra hasar kaydı işlenirmi eğer yalan söylüyorsa bunu nasıl öğrenirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Evet sigorta işlemleri bitip servisten çıkış yapılınca plakaya hasar kaydı işleniyor.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    İşlensin sana ne? Kazalı olduğu için fiyattan düşmesini iste. Kaza kaydı işletmeyince daha sonra kazasız diye başkasına mı ittireceksin?

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    tutanak tutuysa, sigorta işlemleri bitirdikten sonra kayıt işler. Eğer satıcıya güvenmiyorsan yanında acentesini arattır kaza kaydı var mı öğrenebilirsin acenteden

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza kaydı işletmeyince daha sonra kazasız diye başkasına mı ittireceksin?
    Aynen öyle. Ben bu konudan bu sonucu çıkardım.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşlensin sana ne? Kazalı olduğu için fiyattan düşmesini iste. Kaza kaydı işletmeyince daha sonra kazasız diye başkasına mı ittireceksin?
    Yargılamaya gerek yok. Memlekette insanlar araç almadan satmayı düşündükleri için böyle bir durum var. Kazalı grenaj değişti sigortadan yaptırdık başka, kazalı grenaj değişti cepten yaptırdık başka

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    arkadaş motoru aldıktan sonra kaza kaydı işlenip işlenmeyeceğini sormuş, siz adama motoru başkasını iteleyecek diye ithamlarda bulunmuşsunuz.
    kaza sonrası sigorta işlemleri tamamlanınca kaza kaydı işlenebilir, bu da yaklaşık 1 ay kadar sürebilir.
    o yüzden motoru aldıktan sonra kaza kaydınız çıkabilir. tabi ki tutanak tutulup sigortaya bildirilmemişse herhangi bir kayıt çıkmaz.

Motosikleti
    Her ay Değişir
    Kardeşim öncelikle yaklaşımın yanlış birine bişey ittirmek değil amacım ben motoru aldıktan sonra adam sigortadan para alcak kâr edicek yada farzetki ben aldıktan sonra ağır hasar kayıtlı oldu motor napcam ozaman

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Konuyu saçma sapan noktalar çekmeye gerek yok.

1 lira hasar kayıtlı motor ile hasar kaydı olmayan motor arasında fiyat farkı olabilir. Dolayısıyla adam almadan önce motorda kayıt çıkıp çıkmayacağını bilmek istiyor.
    Tutanak işleme konursa her türlü hasar kaydı çıkar. Servise gitmese bile kazaya karışma durumundan bedelsiz çıkar.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı lazki123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim öncelikle yaklaşımın yanlış birine bişey ittirmek değil amacım ben motoru aldıktan sonra adam sigortadan para alcak kâr edicek yada farzetki ben aldıktan sonra ağır hasar kayıtlı oldu motor napcam ozaman
    Benim bildiğim kadarıyla, kazadan sonraki 5 gün içerisinde sigorta şirketine bildirilmesi gerekiyor. 4 gün daha bekleyip hasar kaydı sorgulaması yapabilirsin belki?
    Sigorta şirketi hasar kaydını aynı gün geçirir mi bilmiyorum ama.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir benzeri 2012'de başımıza geldi, aracı alırken tramer sorgusu yaptık 3bin fln 1 tane vardı, aracı 1 sene sonra satarken tramer sorgusu yapan başka bir alıcı ''bunun 24 bin hasarı varmış' dedi, sorguladık aynen var. Aracı aldığımız kişiyi sorguladık, 'önemli bişi değil ya serviste far değişti far pahalı ama tramerde siz gördünüz sandım' dedi.

Yani kısaca özet: evet işler - satarken zararın olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)