Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ebay Hakkinda.

Motovento
    REKLAM ALANI
    salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar Ebayda bi ürün gördüm almak istiyorum fakat Gümrük vs.. n kadar tutar bileniniz varmı,ahanda link aşağıda.
    http://cgi.ebay.com/Alloy-Footplates...QQcmdZViewItem
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gönderen 'hediyedir' notu düşerse ve küçük bir şeyse gümrükten geçebilme ihtimali doğuyormuş. Daha önce alışverişi düşünmüş ve bu konuda araştırma yapmış biri olarak söylüyorum. Yanlız irice paketi açıp motosiklet parçası olduğunu görünce kesin kitlerler hiç tavsiye etmem, birisi gelirken alıp getirirse sonuç değişebilir.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    bizim komsu wala ebaydan dolu sey alıo hiç bi sorunda olmuo gümrükte bi sorun yasanmıo

Valla sorun diilde kargo vs.. nasıl ve n kadara mal oluyor.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    motosiklet için şu ana kadar hiç malzeme getirtmedim, ama ebay den gerek satış amaçlı olarak gerekse de kendi kullanimim için çeşitli satıcılardan 30 dan fazla kez alim yaptim.(ve 5 kere de satış)

ilk dikkat edilecek nokta satıcının türkiye ye gönderim yapip yapmadigi ve kargonun ne kadar tuttugu, eger açıklamada belirtilmemişse satıcıyla iletişime geçip sorabilirsiniz. eğer akliniza yattiysa, satıcının feedback ini ayrintili şekilde inceleyin, çok fazla satiş yapmis(1500 üzeri diyelim) ve %99 üzeri olumlu yorum almış bir satici büyük ihtimal sorunsuzdur.

bundan sonra dikkat edilecek şey gümrük, normalde kişisel kullanim amacıyla getirdiginiz(tabi bu gümrükçünün yorumuna bağlı) eşyalar 100 euro ya kadar değerli mallar muaftır(bu değeri belirlemede üzerinde yazan tutar, içindeki fatura veya açılıp bakildigi takdirde gümrükte belirlenen değer esastır ve kargo/posta ücreti bu limite dahildir), bayram ve yılbaşlarından önce ve sonra 1 er ayı kapsamak üzere de 300 euro ya çıkar bu limit. ama satıcıya rica edip malın üzerindeki kağıda(declaration en'douanne veya customs decleration onun adı) gönderiliş nedenini hediye olarak yazmali. ve her zaman normal ptt postasini tercih edin, DHL ile vb gönderilen malzemelerin gümrüge takilma riski cok daha fazla.

durum budur, biraz riskli mi evet riskli ama feedback olayina, getirdiğiniz eşyanın toplam tutarına ve niteliğine(ticari olmadigi açık olmalı) dikkat ederseniz, amerika dan 1 hafta içinde normal hava postasiyla mal elinizde oluyor. uzakdoğu dan da 2-3 hafta sürüyor. yani kısa ve özce, elde edeceğiniz fayda ile riskinizi karşılaştırın eğer elde edeceğiniz fayda riskten çok daha büyükse(burda 10 a satilani 3 e 5 e getirtebiliyor veya burda bulamadiginiz ve cok ihtiyac duydugunuz seyleri getirtebilirsiniz)

ben bir kere sorun yaşadım o da arjantinden bi saticidan orjinal oldugunu iddia ettigi adidas eşofman takimi almistim, geldi ve bariz sahte idi. sonra adama yazdim eger parami iade etmezsen negative feedback alirsin ve ebay e rapor ederim dedi o da butun parami(kargo dahil) iade etti ve ben de bi esofman takimi adi de olsa karli ciktim bu işten. tabi benim hatam adamin feedbackini incelememek olmus çünkü daha sonra ayrintili bakinca gördüm ki daha önce bazi alicilar zaten esofmanlarin sahte oldugun belirtmişler.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    ama bide su durum war bazıları türkiyeye yollamıo yanlıs hatırlamıosam kargo parası pahalı deil ama bu sitenin bi dezavantajı war kredi kartı nosunu yazıosun o durum biraz sakat

Saolun arkadaşlar sanırım alışverişi yapıcam ben.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    kredi karti numarasi ebay e veya saticiya asla verilmez!! sakin vermeyin de zaten.

ebay de alisverislerin %90 i Paypal sistemi uzerinden gerçekleşir, paypal son dönemde ebay tarafindan satin alinmis milyonlarca kullanicisi olan çok güvenilir bir şirkettir. kredi karti bilginiz sadece paypal üzerinde kalir ve bütün para transferleri paypal hesabiniz üzerinden olur.

aman diyim paypal dışı ödeme metodu kullanmayin kredi karti numaranizi saticilara vermeyin.

Bankalarda sanal kart diye bir olay var. Sanal olarak bir kredi kartı oluşturuyor ve onu kredi kartı gibi kullanabiliyorsun. Limiti senin kresdi kartına bağlı.Kendin belirliyorsun.

100 Dolara kadar gümrük yok diye biliyorum.

maliyet sitede yazan fiyatın ta kendisi tutuyor.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

ebay güzel işliyor

Merhabalar,

mithrelios kardeş ebay alış-verişini gerçekten de güzel anlatmış ve özetlemiş.
    Bende ebayden birçok problemsiz alış-veriş yaptım ( Amatör Telsim malzemeleri )
    şu anda da 2 ad sipariş ettiğim Motosiklet Kaskını bekliyorum.
    nakil yolu olarakta DPD ( Deutsche Pakete Dienst ) i seçtim!! Alman Koli Hizmetleri. Bu yolla gelen tün koliler PTT'ye geliyor ve oarada ancak bazı işlemlerin masrafı olan 2-3 YTL ödeniyor. Fakat yine de malzemenin çok pahalı olmamasına dikkat etmeli.

değerli malzemeler asla Kurye ( UPS - DHL ) gibi taşıyıcılara getirtilmemelidir! Bunlar mutlaka gümrükten geçiyor ve kontrol çok daha sıkı! Yani takılır ve sorunlar başlar. bu durumda da, Kuryenin türkiye temsilçiliğine yetki vererek tüm gümrük işlemlerinin onlar tarafınca yapılmasını isteyebilir ve daha sonrada masrafları karşılarsınız.

ebay den sorunsuz alış veriş yapmak istiyorsanız mutlaka paypal yolunu seçmelisiniz!! asla yanlış ve üçkağıt olmaz.

Selamlar,
    Özer

[QUOTE=mithrelios;402484]motosiklet için şu ana kadar hiç malzeme getirtmedim, ama ebay den gerek satış amaçlı olarak gerekse de kendi kullanimim için çeşitli satıcılardan 30 dan fazla kez alim yaptim.(ve 5 kere de satış)

MASTER OF THE ROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mete_han la irtibata geç o gümrükçü daha iyi bilir

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    eBay abd sitesinden değilde Avrupa ülkelerindeki sitelerden getiririsen gümrük olmaması lazım diye biliyorum sonuçta AB ile gümrük birliği var.

Merhaba arkadaşlar,
    konuyu hortlatığımın farkındayım ama yeni başlık açmayım dedim.

Ebayden jant şeridi siparişi verdim. Bu benim ilk siparişimdi ve uygun fiyatlı ürünlerden deneme maksatlı bir sipariş oluşturdum.

Hepsiburada'dan 2 liraya aldığım ucuz şerit rezaletinden sonra, eğimli şeritlerden almaya karar verdim.
    Burada bu eğimli şeritlerden bulamadım. Bende ebayden sipariş verdim. Ve bugün elime ulaştı.

Taa kıtalar ötesinden (HongKong) "bedava kargo" ile gelmesi ise hayret verici. Yani kargo ücretini ben ödemedim, satıcı ödedi.

Aşağıdaki resimlerdende göreceğiniz gibi gönderici ürün fiyatından daha fazla kargo parası ödemiş, satan adam nasıl kazanıyor anlamadım valla

Gelen kargonun üzerindeki pul fiyatlarını hesaplayınıca "6 $ 10cent" görünüyor (9,5TL)

Ürünün ebay satış fiyatı "kargo ücretsiz olmak üzere" 5,99$ yani 9,3 TL gibi bir fiyat yapıyor. Düz mantığa göre adam zarar etmiş

Aklıma gelen tek ihtimal pulları ücretsiz temin etme olasılığı yoksa bu işi çözmek zor

Birde gelen ürünün ortasına (şeritler katlanıp, kırılmasın diye) köpük top koymuş eleman, eğer onu koymamış olsaydı muhtemelen katlanmış şekilde gelecekti, gönderideki hassasiyetide memnuniyet verici.

Ben bu eBay'i çok sevdim valla

eBay'den ürün almama vesile olan "dagulapeyi" Murat abi'ye teşekkürler.
    Onun tankpad gelince ve memnun kalınca gaza gelmiştim

Buyrun bugün gelen kargodan resimler

@AydoğanX
    hayırlı olsun
    pul olayında hongkong doları amerikan dolarından farklı
    10 hongkong doları 1 amerikan doları

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @AydoğanX
    hayırlı olsun
    pul olayında hongkong doları amerikan dolarından farklı
    10 hongkong doları 1 amerikan doları
    Teşekkürler,
    ben $ ibaresini görünce amerikan doları zannetmiştim.
    hong kongun dolarıdamı varmış yahu ?

bu bizim kargo firmaları adam olmaz . fırsatını bulunca fazla yazıyorlar hele karşı taraf ödeyecek deyipte fiyat sormazsan karşı taraf yandı. ufacık dosyaya 10 lriadan fazla alıyorlar bazen. gittigidiyor.com u bırakmak üzereyim. adam dünyanın öteki ucundan zarfa koyup gönderiyor. ben 200 km öteye gönderiyorum 2 side aynı para. işin garibi amerikadan gelen paketlerde çok ucuza geliyor.

bizde de ptt kargo başladı kargo işine 1kgds ye kadar 3 lira demişler ama herhalde herkes mektup zarfıyla gönderi yapıyorlar 1 haftada gelir diye yanaşmıyor

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bizim kargo firmaları adam olmaz . fırsatını bulunca fazla yazıyorlar hele karşı taraf ödeyecek deyipte fiyat sormazsan karşı taraf yandı. ufacık dosyaya 10 lriadan fazla alıyorlar bazen. gittigidiyor.com u bırakmak üzereyim. adam dünyanın öteki ucundan zarfa koyup gönderiyor. ben 200 km öteye gönderiyorum 2 side aynı para. işin garibi amerikadan gelen paketlerde çok ucuza geliyor.

bizde de ptt kargo başladı kargo işine 1kgds ye kadar 3 lira demişler ama herhalde herkes mektup zarfıyla gönderi yapıyorlar 1 haftada gelir diye yanaşmıyor
    Aynen bizim kargo şirketleri kadar beter değil yurt dışı şirketleri
    1 ay kadar önce ingiltereden piston siparişi vermiştim 6 sterlin kargo parası tutuyordu
    Adam pistonları kargoya verdikten sonra 4. günün sabahı elime ulaştı..
    Ben buradan izmire aynı boyutlarda parça yolluyorum 10 lira alıyorlar vede gitmesi 3 gün sürüyor..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Ben de bundan 3 ay kadar önce ebay'den 600RR için sinyalli stop lambası ve grenaja gömülen yan sinyallerden satın aldım. Burada sadece stop lambasına 150 USD fiyat söylediler, ben hepsini shipping dahil 100 USD gibi bir fiyata aldım. Üstelik taa Amerika'dan kapıma 6 gün içerisinde geldi. 200 USD ye kadar gümrükte sorun çıkmaz. 200 USD nin üstü için ürünü alacağınız firma ile önceden yazışın ve ürünün üzerine hediye veya çok daha ucuz bir fiyat yazdırın, bunu yapıyorlar. Ebay kullanabilen kullansın, burada kazıklanmayın!
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Arkadaşlar ebaydan yan çanta ya da deri mont getirtsek gümrükte paket büyüklüğünden problem çıkarmı? Lakin ülkemizdeki fiyatlar ile arada uçurumlar var...USA'dan gelirken 50 dolar kargo masrafı eklesekte ülkemizdeki ürünlerden daha ucuza geliyor...Benzer deneyimi olanlar varmı?

Örnek ürün linki; http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SD479...Q5fAccessories

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    150 euro karşılığı eşya gümrükten vergisiz geçer
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler