Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ebay Hakkinda.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    [QUOTE=turkmath;1826854]Arkadaşlar ebaydan yan çanta ya da deri mont getirtsek gümrükte paket büyüklüğünden problem çıkarmı? Lakin ülkemizdeki fiyatlar ile arada uçurumlar var...USA'dan gelirken 50 dolar kargo masrafı eklesekte ülkemizdeki ürünlerden daha ucuza geliyor...Benzer deneyimi olanlar varmı?

Kask aldım kapıya kadar getirdiler.Sınır 100 Euro veya karşılığı başka para.
    100 € geçerse ticari değilse %10 vergisi var.Burada görünen kutu büyüklüğünden dolayı Cevizlibağ'daki merkeze gidip alacak olman.Posta gümrüğü yol parasını malın değerine eklemiyor.Normal Gümrük konşimento bedeli üzerinden işlem yapıyor.Burada yol parasıda dahil oluyor.
    Prensip şöyle: 2 kg.yi ve kask kutusu hacminde küp veya dikdörtgen prizma şeklindeki kutuları kapıya getiriyorlar.Bazen içeriği merak konusu oluyor.El kadar kutuyu gidip almak gerekiyor.Senin önünde açıp bakıyorlar.
    Bu yazdıklarım ticari olmayan(1-2 adetten fazla),ithali yasak olmayan ürünler için.İstanbul dışında,posta gümrüğü olamayan yerlerdeki uygulamayı bilmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    [QUOTE=_OLD_;1826975]
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ebaydan yan çanta ya da deri mont getirtsek gümrükte paket büyüklüğünden problem çıkarmı? Lakin ülkemizdeki fiyatlar ile arada uçurumlar var...USA'dan gelirken 50 dolar kargo masrafı eklesekte ülkemizdeki ürünlerden daha ucuza geliyor...Benzer deneyimi olanlar varmı?

Kask aldım kapıya kadar getirdiler.Sınır 100 Euro veya karşılığı başka para.
    100 € geçerse ticari değilse %10 vergisi var.Burada görünen kutu büyüklüğünden dolayı Cevizlibağ'daki merkeze gidip alacak olman.Posta gümrüğü yol parasını malın değerine eklemiyor.Normal Gümrük konşimento bedeli üzerinden işlem yapıyor.Burada yol parasıda dahil oluyor.
    Prensip şöyle: 2 kg.yi ve kask kutusu hacminde küp veya dikdörtgen prizma şeklindeki kutuları kapıya getiriyorlar.Bazen içeriği merak konusu oluyor.El kadar kutuyu gidip almak gerekiyor.Senin önünde açıp bakıyorlar.
    Bu yazdıklarım ticari olmayan(1-2 adetten fazla),ithali yasak olmayan ürünler için.İstanbul dışında,posta gümrüğü olamayan yerlerdeki uygulamayı bilmiyorum.
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Anlaşılan 100 Euro'yu geçmeyen paketlerde problem çıkma ihtimali düşük.Şimdi power seller bir satıcı bulup bir yan çanta sipariş vereceğim, inşallah sorun çıkmaz.

Motosikleti
    Vespa LX 125
    Avrupa'dan 100 euro ve altı , Amerika'dan ise 100 dolar ve altı satın alınan malların gümrüğe takılma ihtimali düşük.( elektronik mallar hariç ) Eğer güvenilir gelsin , stresle beklemeyeyim her an nerde olduğunu görebileyim diyorsanız DHL'in Easyshop diye bir hizmeti var.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 euro karşılığı eşya gümrükten vergisiz geçer
    sözde öyle ama.ben zamanında yurtdışından baya alet edevat getirmiştim. 1000-2000$lık şeylerin geçtiğide olurdu, 100$lık alete 200tl vergi verdiğimde olurdu tamamen gümrük memuru arkadaşın ruhsal durumuyla alakalı
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler