Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hgs bakiyeniz azalmıyor mu? Tebrikler artık sizde bizdensiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Merhaba herkese, son zamanlarda kiminle konuşsam (köprü veya otoyol kullanan)hgs geçişlerinin düzgün düşmediği bazılarının hiç gözükmediği acaba sorun mu olduğunu konuşuyorduk bugün birisi dedi ki sistemi bilerek veya bilmeyerek (!) değiştirmişler kaçak geçişe düşüyor kimsenin haberi olmadığı için 4 kat cezalı ödenmesi gerekiyor diye. Az önce bir baktım gerçekten benim 2 geçişim kaçak geçişe düşmüş toplam 6 tl lik geçiş ücreti 24 tl ye çıkarılmış ve ptesi muayene var bunu ödemeden onu yaptıramıyorum. Şimdi kimi kime şikayet edicez O yüzden herkes önlemini alsın arada bir kgm sitesini kontrol edin sizde bizim durumumuza düşmeyin. Malum bu ara cebimizdeki parayı kuruşuna kadar almaya çalışıyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hgs sistemine güvenmeyip https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/Web...alar/Sorgulama linkinden sürekli sorgulama yapmak daha sağlıklı
    okaplan bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hgs sistemine güvenmeyip https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/Web...alar/Sorgulama linkinden sürekli sorgulama yapmak daha sağlıklı
    Sistem olması gerektiği gibi çalışsa böyle bir şey için vaktimizi harcamamıza gerek olmayacak ama maalesef geldiği günden beri dertleri bitmeyen kgs-ogs-hgs sisteminin hatalarını vatandaşa yüklemeye devam etmek onlar için daha kârlı. Yapay zekalarla hastalıkların teşhis edilebildiği, otonom araçların kullanılabildiği bir devirde çok basit olan plaka okuyup bunu plaka bakiyesinden düşme sistemini nasıl düzgün çalıştıramıyorlar benim aklım almıyor
    volkan190 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sistem olması gerektiği gibi çalışsa böyle bir şey için vaktimizi harcamamıza gerek olmayacak ama maalesef geldiği günden beri dertleri bitmeyen kgs-ogs-hgs sisteminin hatalarını vatandaşa yüklemeye devam etmek onlar için daha kârlı. Yapay zekalarla hastalıkların teşhis edilebildiği, otonom araçların kullanılabildiği bir devirde çok basit olan plaka okuyup bunu plaka bakiyesinden düşme sistemini nasıl düzgün çalıştıramıyorlar benim aklım almıyor
    Teknolojik anlamda bir zaafın olduğu aşikar, kıvıramadılar hgs sistemini. Ogs nispeten daha sorunsuz.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    2023'te düzelecek.
    birbilent, yamtareroglu ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2023'te düzelecek.
    Lozan'ın gizli maddeleri arasında benim dayımın oğlu okumuş, hgs ibaresi varmış.
    birbilent, MR.BERK ve Shrieker bunu beğendiler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Merhaba herkese, son zamanlarda kiminle konuşsam (köprü veya otoyol kullanan)hgs geçişlerinin düzgün düşmediği bazılarının hiç gözükmediği acaba sorun mu olduğunu konuşuyorduk bugün birisi dedi ki sistemi bilerek veya bilmeyerek (!) değiştirmişler kaçak geçişe düşüyor kimsenin haberi olmadığı için 4 kat cezalı ödenmesi gerekiyor diye. Az önce bir baktım gerçekten benim 2 geçişim kaçak geçişe düşmüş toplam 6 tl lik geçiş ücreti 24 tl ye çıkarılmış ve ptesi muayene var bunu ödemeden onu yaptıramıyorum. Şimdi kimi kime şikayet edicez O yüzden herkes önlemini alsın arada bir kgm sitesini kontrol edin sizde bizim durumumuza düşmeyin. Malum bu ara cebimizdeki parayı kuruşuna kadar almaya çalışıyorlar
    yaklaşık 1.5 aydır bu durum böyle, 15-20 geçmişim sisteme eklenmedi. kaçak olarak sadece 1 tanesi düştü bende anlayamadım olayı.

Hocam malesef ki burada da doğru bir sonuç yok, sürekli burayı kontrol etsem bile sistemde hata veriyor yada ceza gözükmüyor

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 1.5 aydır bu durum böyle, 15-20 geçmişim sisteme eklenmedi. kaçak olarak sadece 1 tanesi düştü bende anlayamadım olayı.

Hocam malesef ki burada da doğru bir sonuç yok, sürekli burayı kontrol etsem bile sistemde hata veriyor yada ceza gözükmüyor
    Hocam geçmişte bende Sym Wolf varken hgs.de hiç sıkıntı gözükmüyorken link verdiğim sitede 300 TL üzerinde kaçak geçiş gördüm ve tam satış esnasında farkettiğim için düzelttiremedim, mecburen ödeyip, noterde motorun devrini öyle vermiştim. Şu an belki aksak olan sistem daha da aksamış olabilir.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Ben düzenli olarak kontrol ediyorum 1 gün sonra düşüyor. En son 28 temmuzda tekirdağa gidip 29 temmuzda dönmüştüm. Tutarda geçildiğinin bilgisini de e devletten ptt nin kendi sitesinde detaylı olarak görüyorum sorun yok. Hgs ler hep kaçak geçiş gösteriyor normal algılayana rastlamadım.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Ben Hgs çıktığı günden beri etiketini hiç yapıştırmadım. Hali ile her geçişim kaçak gibi ama plakaya Hgs tanımlı olduğu için oradan düşüyor.

Sizde Hgs varsa ve buna rağmen ceza geliyorsa.. Bence sistem sizi Hgs ya da Ogs sahibi değil gibi algılıyor falan olmalı.

Yazdıklarım Otomobil için de geçerli..

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Hgs çıktığı günden beri etiketini hiç yapıştırmadım. Hali ile her geçişim kaçak gibi ama plakaya Hgs tanımlı olduğu için oradan düşüyor.

Sizde Hgs varsa ve buna rağmen ceza geliyorsa.. Bence sistem sizi Hgs ya da Ogs sahibi değil gibi algılıyor falan olmalı.

Yazdıklarım Otomobil için de geçerli..
    Benim etikette herhangi bir yerde yapışık değil bundan önce geçişler gecikmelide olsa hgs hesabımından düşüyordu ama temmuzdan itibaren düşmemeye başladı ve temmuz ayından 2 geçiş kgm sitesine ogs kaçak geçiş diye geçmiş. Hgs/ogs birleşik olan gişelerden geçiyorum köprüde zaten karışık, 2 senedir görece düzgün çalışan sistem şuan mı bozuldu pek ihtimal vermiyorum

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Giriş İstasyonu: -
    Çıkış İstasyonu: 15 Temmuz Ş. K. İstasyonu
    Ödenecek Ücret: 1041 TL

Şaşırmalı mıyım, hayır. Artık şaşırmıyorum. Fakat anlam veremiyorum. 260.25x4 olarak kesmişler cezamızı. 260 lira neyin parasıdır?

Asıl enteresan olan bu sorgulama sitesinin varlığından şuan haberim oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Yukarıda yazdığım ihlal, kamyonetime aitti.

Bir de motosiklete bakayım dedim. Onda da 2016 yılında kalma 2 adet ihlal (toplam 35TL) görünüyor. Ben motosikleti 2019 da aldım. Nasıl oldu da, bu borç varken motosikletin satışını gerçekleştirebildi.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı gokhan85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giriş İstasyonu: -
    Çıkış İstasyonu: 15 Temmuz Ş. K. İstasyonu
    Ödenecek Ücret: 1041 TL

Şaşırmalı mıyım, hayır. Artık şaşırmıyorum. Fakat anlam veremiyorum. 260.25x4 olarak kesmişler cezamızı. 260 lira neyin parasıdır?

Asıl enteresan olan bu sorgulama sitesinin varlığından şuan haberim oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Yukarıda yazdığım ihlal, kamyonetime aitti.

Bir de motosiklete bakayım dedim. Onda da 2016 yılında kalma 2 adet ihlal (toplam 35TL) görünüyor. Ben motosikleti 2019 da aldım. Nasıl oldu da, bu borç varken motosikletin satışını gerçekleştirebildi.
    Bazen düşmüyor tee 1 ay sonra bile düştüğü oluyormuş hatta bazen bakiye düşmüyor 1-2 gün sonra araba evin önünde olduğu vakit kaçak geçiş olarak düştüğü bile oluyormuş

Sistemler çoh eyi

Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    15 Temmuz dan, 260 tl lik geçiş ücreti nasıl oluyor ki, ihlaline x4 kat para yazmışlar.

Amarok pikap ile geçtiğim için mi? Ama öğrendiğim kadarıyla artık pikaplar 15 Temmuz Köprüsünü kullanabiliyor. Yanlış mı biliyorum yoksa?

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Benim etikette herhangi bir yerde yapışık değil bundan önce geçişler gecikmelide olsa hgs hesabımından düşüyordu ama temmuzdan itibaren düşmemeye başladı ve temmuz ayından 2 geçiş kgm sitesine ogs kaçak geçiş diye geçmiş. Hgs/ogs birleşik olan gişelerden geçiyorum köprüde zaten karışık, 2 senedir görece düzgün çalışan sistem şuan mı bozuldu pek ihtimal vermiyorum
    Mail ile çözebileceğini düşünüyorum, Örnek : ben 6.sınıf Hgs sahibiyim bazen araba ücreti kesiliyor, onu bile mail ile 6.sınıf tarifesi şeklinde güncelletiyorum.

Ayrıca Hgs uygulamasını indirin, diğer sitelere bakmanıza gerek kalmaz.
    espresso bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    geç kesiliyordu ama şuan bi sıkıntı var sanırım

Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mail ile çözebileceğini düşünüyorum, Örnek : ben 6.sınıf Hgs sahibiyim bazen araba ücreti kesiliyor, onu bile mail ile 6.sınıf tarifesi şeklinde güncelletiyorum.

Ayrıca Hgs uygulamasını indirin, diğer sitelere bakmanıza gerek kalmaz.
    HGS uygulaması bende uzun zamandır yüklü olmasına rağmen yukarıda bahsettiğim ihlal cezasına maruz kaldım. Kaldı ki HGS uygulamasındaki "ihlallerim" bölümüne girildiğinde, "geçici olarak hizmet dışıdır" diyor. Daha önceleri ihlallerim kısmına ne zaman girmeye çalışmışsam, sonuç alamamışımdır.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tanrıya şükür ki yaşadığım yerde hgs kgs ogs işte ne karın ağrısıysa hiçbirisi yok. Bu zamana kadar hiç ihtiyacım olmadı. Bizi öpen bir tek göcek tüneli var burada, ona da para vermemek için dağın tepesinden dolaşıyoruz gari.

İnanılır gibi değil, devletin tünelinden para vermeden geçirmiyorlar.

Köyümüzün eşsiz güzellikteki denizini bir şahısa kiraladılar. Para vermezsen adam denize sokmuyor. Yani bildiğin denize geçirmiyor seni. Ne günlere kaldık yahu!

Vahşi kapitalizmin bile bir raconu, kuralı, kaidesi vardır. Biz onun bile ırzına geçtik maalesef, manyak bir kapitalizm sistemine adım attık. PARAN YOKSA FAYDALANAMAZSIN.

Sizlere sabırlar diliyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu site doğru çalışıyorsa hiçbir kayıt yok diyor
    en son mart ayında otoyol kullandım plakam açık fakat etiket kart vs yok 6.sınıf hgs var ruhsatın içinde duruyor bakiyeden düşüldü sanırım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu site doğru çalışıyorsa hiçbir kayıt yok diyor
    en son mart ayında otoyol kullandım plakam açık fakat etiket kart vs yok 6.sınıf hgs var ruhsatın içinde duruyor bakiyeden düşüldü sanırım
    Bu sitenin muhtemelen geçerliliği yok, öyle olsa araç satamazsın zaten, muayene için de ayrı bir sorun olur..

Bir de Hgs raporuna bakıyorum mesela 23.06 da benden düşmüş 24.06 için kaçak yazmış 25.06 da yine benden düşmüş falan, benden önceki sahibinin 2017 yılında cezası gözüküyor ama ondan sonra muayene de yapıldı, araç da satıldı.

Hgs/Ogs sahibiysen takma yani alacak olan buradan da alır.

Boş beleş bir sorgulama sitesi yapmışlar ayrıca Hgs etiketin camda olup okumayabilir de gişe, bu da yine senin sorunun değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)