Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hgs bakiyeniz azalmıyor mu? Tebrikler artık sizde bizdensiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sitenin muhtemelen geçerliliği yok, öyle olsa araç satamazsın zaten, muayene için de ayrı bir sorun olur..

Bir de Hgs raporuna bakıyorum mesela 23.06 da benden düşmüş 24.06 için kaçak yazmış 25.06 da yine benden düşmüş falan, benden önceki sahibinin 2017 yılında cezası gözüküyor ama ondan sonra muayene de yapıldı, araç da satıldı.

Hgs/Ogs sahibiysen takma yani alacak olan buradan da alır.

Boş beleş bir sorgulama sitesi yapmışlar ayrıca Hgs etiketin camda olup okumayabilir de gişe, bu da yine senin sorunun değil.
    İnanmak istiyorum ama vergilerini cezalarını aksatmadan ödeyen bir vatandaş olarak biraz sürecek bu durum...

İnandım ödemiyorum : )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Bu şekilde birkaç kez 100 küsür TL ceza ödedim, Hiçbir zaman da kaçak geçiş yapmadım, gişe noktalarında 30km sürat altına düşerim ve HGSm okunabikecek bir yerde. Ceza 1-1.5 yıl sonra geliyor ve siz üzerinden çok süre geçtiği ve elinizde delil de olmadığından ispat edemiyor paşa paşa ödüyorsunuz. Bu konuda kesinlikle kötü niyet sözkonusu, katılıyorum.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Motorlar için HGS etiketi mi var? Ben aldığımda kart vermişlerdi, ruhsatın arasında duruyor. İşe gidip gelirken TEM otobanına girip çıkıyordum, her geçişte kaçak geçiş diye alarm çalıyor ama geçişlerim hep bir iki gün içinde düşüyordu.
    Arabada OGS var, 10 yıl oldu, bekliyorum ne zaman bataryası bitecek diye ama 10 yıldır bitmedi, ne güzel sistem yapmışlar. keşke hepsi ondan olsa, hiç okumama sıkıntısı olmamıştı onunla.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlar için HGS etiketi mi var? Ben aldığımda kart vermişlerdi, ruhsatın arasında duruyor. İşe gidip gelirken TEM otobanına girip çıkıyordum, her geçişte kaçak geçiş diye alarm çalıyor ama geçişlerim hep bir iki gün içinde düşüyordu.
    Arabada OGS var, 10 yıl oldu, bekliyorum ne zaman bataryası bitecek diye ama 10 yıldır bitmedi, ne güzel sistem yapmışlar. keşke hepsi ondan olsa, hiç okumama sıkıntısı olmamıştı onunla.
    Etiket yok kart var, otomobil ve motosiklet karışık konuştuğumuz için arada kaynamış.

Yıllar sonra gelirse de benim kanıtım var, 3 gün arka arkaya geçmişim, 2.gün için 1.75 try x 4 ceza yazıyor, diğer günler 1.75 düşmüş mesela şimdi burada kim hatalı Plakamı okuyor ve düşüyorsun işte ne kaçağı WTF 👊

Kafasına göre kaçak yazmış sistem, ceza gelse bence karşı dava bile açılabilir araştırmak lazım..

Ama dediğim gibi paylaşılan linkin çok da geçerli olduğunu sanmıyorum, bir önceki motosikletim için de dünya kadar ceza vardı, aldım da sattım da.. Baksak yine bir sürü ceza gösterir verilen linkte ne olacak şimdi?

Motosikletin son sahibi geçmiş 2 sahibin cezalarını mı ödeyecek?

Trişka kısacası, Hgs kartım var gerisini bir zahmet sistem halletsin.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Trişka kısacası, Hgs kartım var gerisini bir zahmet sistem halletsin.
    Evet, herhangi bir tarihte bakiyeniz kaçak geçiş tutarı altına düşmedi ise cezalı ödeme söz konusu olamaz; böyle bir durumu ispat yükümlülüğü de HGS sisteminde olmalı.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Bende de şöyle bir saçmalık gözüküyor:

Aynı anda Sapanca'dan girip Adapazarı'ndan çıkmışım. Hem de motorun şirket otoparkında durduğu saatte.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Ben de aynı problemi farkettim. Yalnız daha önce arabama "ogs" cezaları yazılmıştı. Arabamda hgs var. Bir müddet sonra onlar hgsden düşüldü cezasız. Motordakiler de öyle olur diye ümit ediyorum.

Bu arada hgs ogs cezaları satışa engel degil bilginiz olsun. Benim aldığım 2. El iki motorda da ceza vardı.
    xawa bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı problemi farkettim. Yalnız daha önce arabama "ogs" cezaları yazılmıştı. Arabamda hgs var. Bir müddet sonra onlar hgsden düşüldü cezasız. Motordakiler de öyle olur diye ümit ediyorum.

Bu arada hgs ogs cezaları satışa engel degil bilginiz olsun. Benim aldığım 2. El iki motorda da ceza vardı.
    Mevcut sistemde güncel, ödenmesi gereken cezalar zaten turkiye.gov.tr yani e-devlet uygulamasına düşüyor, onun dışında ceza falan ödemeyin.

Sonra cezalı (sözde) ödersiniz, bir de bu sefer kaçak geçişler düzeltilir normal düşer hgs/ogs bakiyenizden, bir de öyle ödersiniz 🤣

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtiraz ediniz arkadaşlar.

Ağlamayana meme yok.

Ben o kadar çok itiraz ettim ki unuttum sayısını.

1-2 bilgi isteniyor ve e-posta ile itiraz edip düzelttirebiliyorsunuz. Elbette bakiyeniz var ve onlar okuyamadı ise!

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Aynen dediğin gibi, hgs uygulamasında 26,5 bakiyem var geçiş ücreti 4,25 17 TL borclu gözüküyorum 20.07.2020 Son ödeme tarihli.
    Şimdi Konu için 0850 460 60 60 numarayı aradım OGS cezalı gözüküyor daha sonra hgs den düşüyorlarmış.
    Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğin gibi, hgs uygulamasında 26,5 bakiyem var geçiş ücreti 4,25 17 TL borclu gözüküyorum 20.07.2020 Son ödeme tarihli.
    Şimdi Konu için 0850 460 60 60 numarayı aradım OGS cezalı gözüküyor daha sonra hgs den düşüyorlarmış.
    Bizde yalan olmaz geeençç...

Şaka bir yana cidden hakkınızı arayın lütfen. Zaten yıllardır kendini fazla fazla ödemiş köprüye para "ödüyoruz" bir de keriz yerine koydurtmayın kendinizi. En azından 20 TL civarı bir bakiye dursun.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Tüvtürk sitesinde ogs/hgs borcu varsa muayene kaydı açılmaz yazdığı için ilk kez muayeneye sokucağım için ödedim 24 tl yi bundan sonra kuruş ödemem hatalarını kendileri düzeltsin. yine itiraz edicem belki fazladan ödediğim kısmı geri alabilirim

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüvtürk sitesinde ogs/hgs borcu varsa muayene kaydı açılmaz yazdığı için ilk kez muayeneye sokucağım için ödedim 24 tl yi bundan sonra kuruş ödemem hatalarını kendileri düzeltsin. yine itiraz edicem belki fazladan ödediğim kısmı geri alabilirim
    Benim motorda bir sürü ceza var. Muayenede sorun çıkmadı. Cezalar eski sahibinden olduğu için mi acaba?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)