Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

TEM Otoyolu'nda feci kaza! İki kişi ezilerek can verdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    TEM Otoyolu otogar istikameti Kağıthane mevkisinde motosiklet ve bir otomobilin karıştığı kazada üzerlerinden araç geçen 2 kişi ezilerek hayatını kaybetti.

TEM Otoyolu'nda yabancı plakalı cipe arakadan çarparak savrulan motosikletteki biri kadın iki kişinin üzerinden arkadan gelen araç geçti. İki kişi ezilerek olay yerinde hayatını kaybetti. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Trafik Mahmutbey yönünde durma noktasına geldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah rahmet eylesin, evlilik hazırlığı yapan bir çift. Şahsen tanışıklığım yok ama çalışmakta olduğum sektörden ismen tanıyordum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görüntüler feci. Motor paramparça olmuş.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Allah rahmet eylesin. XJ6 Facebook grubundan muhabbetimiz vardı kendisiyle. Motoru XJ6 Diversion F idi ve ilk vitesli motoruydu. 1.5 ay önce almıştı. PCX 150'den bu motora geçti. Geçenlerde de bir kaza atlatmıştı, onu yazmıştı gruba. Tekerleri 4 yıldan beri üzerinde duran Battlax lastikleriydi. Değiştirmesini tavsiye etmiştik. Mekanları cennet olsun.
    cıbılduck bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin. XJ6 Facebook grubundan muhabbetimiz vardı kendisiyle. Motoru XJ6 Diversion F idi ve ilk vitesli motoruydu. 1.5 ay önce almıştı. PCX 150'den bu motora geçti. Geçenlerde de bir kaza atlatmıştı, onu yazmıştı gruba. Tekerleri 4 yıldan beri üzerinde duran Battlax lastikleriydi. Değiştirmesini tavsiye etmiştik. Mekanları cennet olsun.
    Of bunları okuyunca çok kötü oldum be. Allah rahmet eylesin. Rosso 3 ler hep bi tık pahalı diye düşünüyordum ama yok abi 2 tekerin üstünde gidiyoruz. En önemli unsur bu lastikler. Off offf.

Motosikleti
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Of bunları okuyunca çok kötü oldum be. Allah rahmet eylesin. Rosso 3 ler hep bi tık pahalı diye düşünüyordum ama yok abi 2 tekerin üstünde gidiyoruz. En önemli unsur bu lastikler. Off offf.
    Sadece lastik de önemli değil bu durumda. Acemilik durumu da önemli. Rahmetlinin ilk vitesli motoruydu. Daha önceden NC750 tarzı motorlar sürmüş, anlık olarak kullanmış. Yeni başlayanlar, neden 600'lük-1000'lik olmaz ders çıkarırlar umarım bu üzücü durumdan. Takdiri ilahi ama durum ortada. Belirli bir tecrübeye ulaşmadan, orta segmentteki bu motorlar bile son derece ölümcüller maalesef.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Allah rahmet etsin keşke artçı almasaymış ben hala korkuyorum artçı almaya çünkü başkasının sorumluluğuda var sırtında

Motosikleti
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet etsin keşke artçı almasaymış ben hala korkuyorum artçı almaya çünkü başkasının sorumluluğuda var sırtında
    Artçısı nişanlısıydı. 16 gün sonra düğünleri vardı. Davetiye dağıtmaya gidiyorlarmış. O şekilde duydum ben de.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Sadece lastik de önemli değil bu durumda. Acemilik durumu da önemli. Rahmetlinin ilk vitesli motoruydu. Daha önceden NC750 tarzı motorlar sürmüş, anlık olarak kullanmış. Yeni başlayanlar, neden 600'lük-1000'lik olmaz ders çıkarırlar umarım bu üzücü durumdan. Takdiri ilahi ama durum ortada. Belirli bir tecrübeye ulaşmadan, orta segmentteki bu motorlar bile son derece ölümcüller maalesef.
    Arkadaşlar vefat ettiği için öyle bir şey yazmak istemedim ama sonuna kadar haklısınız. Size önceden de dediğim gibi böyle büyük bir makinaya geçmeden önce ara bir motor almak istiyorum. En büyük sebebi bu durumlardır.

Motosikleti
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar vefat ettiği için öyle bir şey yazmak istemedim ama sonuna kadar haklısınız. Size önceden de dediğim gibi böyle büyük bir makinaya geçmeden önce ara bir motor almak istiyorum. En büyük sebebi bu durumlardır.
    Evet hocam haklısınız. İnsanoğlu doyumsuz bir canlı, hep daha iyisini ister genelde. Aslında şehir içinde 250 cc son derece yeterli gelir. İşin içine uzun yolculuk seyehatleri vs girince insan daha güçlü ve yüksek cc bakıyor ister istemez. Gerçi aşk ve azim olduktan sonra, 50 cc'yle bile dünya turuna çıkanlar mevcut. Sizin için MT-25 son derece ideal olacaktır. Geçen gün sarı sitede gördüm, 3 aylık mt-25 vardı yeni kasa. Kilometresi kaç binde dersiniz? Tam 18.500 km yapmış sahibi 2.5 3 ayda. Binmek istedikten sonra bahane kalmıyor kısacası. Bazen diyorum kendi kendime, 600'lük hiç almayayıp 250'den devam mı etseydim diye. Bu işin sonu yok çünkü.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    bazan motorumu satip yeniden almadigim icin cok guvende hissediyorum kendimi. allah rahmet eylesin mekanlari cennet olsun insallah cok uzuldum.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Acemilik mi aşırı hız mı? Öndeki araca çarpıp düştükleri yazıyor.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Evet hocam haklısınız. İnsanoğlu doyumsuz bir canlı, hep daha iyisini ister genelde. Aslında şehir içinde 250 cc son derece yeterli gelir. İşin içine uzun yolculuk seyehatleri vs girince insan daha güçlü ve yüksek cc bakıyor ister istemez. Gerçi aşk ve azim olduktan sonra, 50 cc'yle bile dünya turuna çıkanlar mevcut. Sizin için MT-25 son derece ideal olacaktır. Geçen gün sarı sitede gördüm, 3 aylık mt-25 vardı yeni kasa. Kilometresi kaç binde dersiniz? Tam 18.500 km yapmış sahibi 2.5 3 ayda. Binmek istedikten sonra bahane kalmıyor kısacası. Bazen diyorum kendi kendime, 600'lük hiç almayayıp 250'den devam mı etseydim diye. Bu işin sonu yok çünkü.
    Hız algısını resetleme diye birşey bunu yapmak içinde 2 motora ihtiyacın var ama bizim ülkede bu ekonomiyle zor 1-2 ay 600lük sürüyosun tam böyle lan gitmiyor demeye başladığında hemen 150-200 cc'lik ötekine geçiyorsun onu 1-2 ay kullanıyorsun o zaten gitmiyor ama zaten gitmediği için hız algını sıfırlıyorsun buna alışıyorsun ve 600'lüğe geçiyorsun böyle devir daim ettiriyorsun

Hatta Barkın Bayoğlu bunla ilgili bi videosunda birşeyler söylüyordu sanırsam.Bulursam atarım burayada
    Ezio41 ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemilik mi aşırı hız mı? Öndeki araca çarpıp düştükleri yazıyor.
    Acemiydi rahmetli, ilk vitesli motoruydu. Motor parçalara ayrıldığına göre büyük ihtimalle hızları en az 170-180 civarı olması lazım. Video kaydı olmadığı için tam olarak nasıl olduğunu bilemiyoruz. Öndeki araca çarpmamak için manevra yapmış ama aracın köşesine vurup düşmüşler, arkadan gelen araç da ikisine çarpıyor. O şekilde vefat ediyorlar. Bariyerlere motor vuruyor sadece sanırım. Bariyer altında sıkışmış parçalanmış vaziyette.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:10 ----------

Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hız algısını resetleme diye birşey bunu yapmak içinde 2 motora ihtiyacın var ama bizim ülkede bu ekonomiyle zor 1-2 ay 600lük sürüyosun tam böyle lan gitmiyor demeye başladığında hemen 150-200 cc'lik ötekine geçiyorsun onu 1-2 ay kullanıyorsun o zaten gitmiyor ama zaten gitmediği için hız algını sıfırlıyorsun buna alışıyorsun ve 600'lüğe geçiyorsun böyle devir daim ettiriyorsun

Hatta Barkın Bayoğlu bunla ilgili bi videosunda birşeyler söylüyordu sanırsam.Bulursam atarım burayada
    Biz maaşımızı dolarla almadığımız için, 1 büyük 1 küçük motora sahip olamıyoruz maalesef. Fiyatlar ortada, gönül isterdi ki hem mevcut bu motorum kalsın hem de kenara günlük işler için ufak bir cc alayım ama zaten bu motorumu zevk için kullanıyorum. Sürekli aktif kullanmıyorum. Arabam var çünkü. Genel işlerimi onunla hallediyorum ama bu sefer de trafik sorunu ortaya çıkıyor. Tek kişiyken, trafiğe takılmadan bir yere ulaşmak büyük rahatlık.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    facebookta gördüm bende, tanıdıkmıs bir arkadaşımın.

Cidden büyük risk altındayız

Allah rahmet eylesin.

Öncelikle ölenlere Allah rahmet eylesin. yorumları okuduğumda kimse kazanın nasıl olduğunu bilmeden nasıl bu kadar çok yorum yapılıyor onu anlamadım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Allah rahmet eylesin.Yeni evlenecek olması ve sevdiği insanında ölümüne sebep olması gerçekten üzücü.

Bende her gün motorla eşim ile işe gidip geliyorum hep içimde bir korku dikkati elden bırakmamaya çalışıyorum.

Grupta bir sohbeti paylaşılmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

250cc konusunda katılıyorum şehir içi fazlasıyla yeterli, bana kalırsa uzun yolda da 100-110km hızlar gayet güzel ve 250cc bunu rahat karşılıyor.

Ben günlük işe git-gelde 150cc kullanıyorum şehir içi zaten 70-80km hızlar gayet yeterli, çevre yolunda 95-105km arası hızlar yetiyor.

İlerde nasip olursa 250cc ye geçerim olmaz ise bunla devam, hem işletim maliyetleri konusunda çok mutlu ediyor.Örnek; Subap ayarı ve yağ değişimi 100TL.

Benzinin litresi 6,62...

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ALLAH rahmet eylesin,

R6 dan kırpılma bir motor nasıl kontrol edilebilecek bir güç oluyor işte cevabı burda.Kontra yapamassan kurtaramassın.Bilgiyide yola aktarmak için zaman ve tecrübe gerekiyor.Keşke ha deyince olsaydıda hepimiz anamızdan motor yarışcısı tecrübesi ile doğsaydık.

Geçengünde benim başıma geldi.İki dangalak tost ediyorlardı.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Mekanları cennet olsun dün gece duydum bu haberi yatamadım.İnsanın morali bozuluyor.

Motosikleti
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin.Yeni evlenecek olması ve sevdiği insanında ölümüne sebep olması gerçekten üzücü.

Bende her gün motorla eşim ile işe gidip geliyorum hep içimde bir korku dikkati elden bırakmamaya çalışıyorum.

Grupta bir sohbeti paylaşılmış.

https://scontent.fist6-2.fna.fbcdn.n...c6&oe=5F5EF8D3

https://scontent.fist6-2.fna.fbcdn.n...16&oe=5F5EA158

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

250cc konusunda katılıyorum şehir içi fazlasıyla yeterli, bana kalırsa uzun yolda da 100-110km hızlar gayet güzel ve 250cc bunu rahat karşılıyor.

Ben günlük işe git-gelde 150cc kullanıyorum şehir içi zaten 70-80km hızlar gayet yeterli, çevre yolunda 95-105km arası hızlar yetiyor.

İlerde nasip olursa 250cc ye geçerim olmaz ise bunla devam, hem işletim maliyetleri konusunda çok mutlu ediyor.Örnek; Subap ayarı ve yağ değişimi 100TL.

Benzinin litresi 6,62...
    Benle rahmetlinin konuşması bunlar, ben paylaştım facebook grubunda görsünler diye. Dün geceden beri üzgünüm hala.

Düşük cc'nin en büyük avantajı düşük maliyetli olması avantajlı. Özellikle artık ekonomik olarak, tam bir ilaç ülkemiz koşulları altında. Haziran ayında motoruma 15 bin bakımı yaptırdım. Fren sıvıları, radyatör sıvısı vs'de değişti. Lastik masrafım hariç 1050 TL tuttu. Lastiklere de 2100 TL verdim. Toplam 3150 TL gitti.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)