Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

TEM Otoyolu'nda feci kaza! İki kişi ezilerek can verdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ALLAH rahmet eylesin ne kadar tecrübeli olursanız olun bir yerden sonra en tecrübelisi bile göçüyor bu dünyadan.

Keşke Hollanda da ki gibi her yer de hız kameraları olsa millet şeridinde hız kurallarına riayet ederek kullansa . Daha az insan kazalara karışsa vs vs.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Arkadaşın dediği gibi bu ara kazalar arttı. Her trafiğe çıktığımda görüyorum (istanbul). Bugün kapı açma kazasına şahit oldum. 20 metre önümde ilerleyen scooter yapıştı yere. Birşey olmadı Allah'tan. Belki de sezon içi olduğu için gözümüze çok batıyor ama fazla kaza oluyor gibi geliyor. Herkes dikkat etsin canlar gitmesin. Önemli olan motor sürmek bu zevki yaşamak. Artistliğin hızın yanlamanın tekerin bir önemi yok.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Sürekli kaza haberi görüyorum canım sıkılıyor. Arkadaşlarım, ailem de rahatsızlık duyuyor. Bu memlekette her şey tatsız.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Vitesli motora geçeli 1 sene oldu 80km hızı 2 kere falan geçtim toplamda. Vaktim bol, dikkatli olmak lazım. 10 km, 90km/s hızla 11 dakika'da gidiliyor. 50km/s hızla 20 dakikada gidiliyor. Arada kırmızı ışık, trafik vs. gibi sebeplerle bu fark kapanıyor zaten. Hız yapmanın hiç gereği yok.
    Kazaya çok üzüldüm

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli motora geçeli 1 sene oldu 80km hızı 2 kere falan geçtim toplamda. Vaktim bol, dikkatli olmak lazım. 10 km, 90km/s hızla 11 dakika'da gidiliyor. 50km/s hızla 20 dakikada gidiliyor. Arada kırmızı ışık, trafik vs. gibi sebeplerle bu fark kapanıyor zaten. Hız yapmanın hiç gereği yok.
    Kazaya çok üzüldüm
    Mutlak hız değerleri bir noktaya kadar önemli; daha önemli olan trafiğe uyumlu bir hızla seyretmek, İstanbul TEM'de 50-60 ile gitmek 100-110'la gitmekten daha tehlikeli olabilir. (Kaza TEM'de olmuş...)

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    geçen hafta babam çok tehlikeli bir kaza atlatmış,

kazayı şöyle anlattı: D-100 yolunda 130 km hız ile giderken ileride tali yol bağlantısında bir araba görmüş ama arabanın birden önüne atlayacağını bilememiş... 130 km hız ile anlık bir karar verip kaçış manevrası yapmış, bariyerlere sürtme payı ile arabanın yarısı çimende yarısı yolda olarak kurtulmuş o kazadan...

insanlar mallaşmış, trafikte gereksiz yere öndeki aracın dibinden seyir ediyorlar, sapağı kaçırınca ani manevralar yapıyorlar, başka bir yola bağlanırken hiç etrafına bakmadan dalanlar oluyor... muz cumhuriyetinde her şey olabilir, ben korna kullanımını arttırdım, farkındalık için ve milleti uyandırmak için bunu gerekli görüyorum..

sürücü uzun süredir direksiyon başındadır ve artık dikkati dağılmaya başlamıştır, ben bir aracı sollamadan önce yada bana tehlikeli yaklaşan araçlarda 2 kısa korna yada bazen duruma göre 5 tane falan dıt dıt dıt dıt dıt şeklinde korna çalıyorum...

tek ve uzun korna basmak insanları kızdırır ama çok kısa ve tekrarlı kornalar uyarma anlamına gelir ve milleti boşu boşuna germemiş oluruz.. ve ola ki ileride araba almak ister isem etrafına koruma demirleri yapacağım ve geniş lastikler olacak, tank gibi rahat rahat süreceğim, isteyen taksi yada motosiklet çarpabilir...

mesela bakın bu ön koruma demiri güzel görünüyor. aracımın etrafına mat siyah koruma demiri yaptıracağım... fakirlik yüzünden olmuyor ama ileri de belki olursa "Pickup truck" seviyorum ben, öyle bir şey alırsam extra yakışıklı olur.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Son dönemde banamı öyle geliyor bilmiyorum ama gerçekten trafik bir başka şekil aldı.Pandeminin psikolojik etkilerimi ekonomik sorunlarmı bilmiyorum.
    Fıkradaki Temel gibi.Otobanda ters yöne giden bir araç var diye anons edilince ne biri hepsi ters gidiyor durumunada düşmekte istemiyorum

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)