Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Aldım Yanakları Çok Sıkıyor Yardım (Givi 50.5)

Motovento
    REKLAM ALANI
    78alihan78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF 250NK
    Merhabalar Givi 50.5 M bedeni satın aldım kask geldi. Araştırmalarıma göre yanakları başta sıkması normal deniyor fakat bayağı sıkıyor yani çenemi kapatırken yanaklarımı ısıracak gibi oluyorum. Kafa ölçüm 57 cm. Kask M beden 57-58 olarak geçiyor böyle olması normal mi yoksa geri verip L mi almalıyım fotoğrafını aşağıya bırakıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanakları sıkan kask cok komik duruyor, ben sırf bu yüzden vizörü kaldıracaksam mutlaka güneşliği indiriyorum

Her kaskın ölçü modeli aynı değildir, kimi kask yuvarlak kafaya uygundur kimisi sivri.

Kilolu isen yapacagın birşey yok, ya zayıflıcan ya kaskın açmasını bekleyeceksi idare edecek kadar.

Zayıf isen ve ciddi anlamda kask sıkıyor ise öyle ahım şahım bir açılma olmadı benim kasklarda, bi beden büyüğünü denemelisin.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Baş kısmını sıkmıyor ise yani tepeden ve başın iki yanından rahatsızlık vermiyor ise, sıkıntı yapma zamanla biraz rahatlar.
    Bende shark spartan karbon aldım, ilk zamanlar aynı şekilde yanaklarımı ısırır derecedinde sıkıyordu. Şimdi nispeten rahatladı 👍

Motosikleti
    CF 250NK
    Üst kısımda sıkıntı yok sadece yanaklarda baskı var. Ne kadar genişleme yapıyor yanakları ısırma mevzusu düzeliyor mu?
    fearlesboyy bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    sıkıyor diye belirttiğiniz alanlar sünger. Yani çok kısa bir zaman içerisinde sizin kafa yapınıza göre açma yapacaktır. İyi kasklarda o açma daha uzun sürüyor. Çünkü açma yaptıktan sonra kask sağa sola çok rahat hareket edebileceğinden olası bir kaza anında kafada dönme yapabilir. Kaza olduğu anda kafanız kaskın içinde çok hızlı hareket ederse kask sizi koruyamaz. Ben resminize baktığımda kaskın size tam olduğunu görüyorum. Ancak bakış açısı için kaskın üst alın çizgisini birazdaha kaşlarınıza yaklaştırmanız gerekmekte yanı kaskı kafanıza takın bir ayna karşısına geçin kaskı biraz öne doğru iterken kafanızı hafif yukarı kaldırın . Bu sayede kask gereksiz ve yanlış şekilde esnememiş olur hemde size daha iyi bir görüş açısı sağlar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Ben de kaskımı ilk aldığımda aynı hissetmiştim. Tıpkı sizin gibiydi görünüm. Yanakları ısırabiliyor olmanız gerekiyor diye biliyorum. O zamanlar araştırmıştım o şekilde yorumlar okumuştum. Yani bence normal.

2 yıllık kullanımdan sonra tabi biraz gevşedi artık. Hatta padleri değiştirsem mi diye düşünüyorum.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 veya 3 ay içinde rahatlayacaksın, şimdilik biraz zor gelecek ama idare et.

Motosikleti
    CF 250NK
    Hepinize teşekkürler değiştirmeyeceğim

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı 78alihan78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üst kısımda sıkıntı yok sadece yanaklarda baskı var. Ne kadar genişleme yapıyor yanakları ısırma mevzusu düzeliyor mu?
    sadece yanak ise acılır hatta ılk gunlerde agız iç kısmını ısırırsın : )) kafa kısmından sıkmıyorsa sorun yok L alsan yanak acıldıgında bu seerde kafanda tepsı gıbı döner aşırı ruzgarda cok fazla sallama yapar

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Merhabalar Givi 50.5 M bedeni satın aldım kask geldi. Araştırmalarıma göre yanakları başta sıkması normal deniyor fakat bayağı sıkıyor yani çenemi kapatırken yanaklarımı ısıracak gibi oluyorum. Kafa ölçüm 57 cm. Kask M beden 57-58 olarak geçiyor böyle olması normal mi yoksa geri verip L mi almalıyım fotoğrafını aşağıya bırakıyorum.
    Padleri makinada yıkayıp takıp dene çok farkediyor.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    geniş olmasından iyidir

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben de ilk kaskımı aldığımda bu şekilde yanakları rahatsız etmişti. 2-3 ay sonra alıştım, hatta çok rahat ettim, kaskımı çok sevdim.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlk kaskımı aldığımda cehaletten bir iki beden büyük almıştım kafam rahat etsin diye. Kafam kask içinde fırıl fırıl dönüyordu.
    espresso ve gezginkral bunu beğendiler.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Givi 50.4 kullanıyorum. Başlarda aynen bu şekilde sıkıyor ama bir kaç aya kalmaz rahatliyor.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle doğru beden kask almışsınız, aşağı yukarı bir aya iyice yüzünüze uyum sağlar.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhabalar Givi 50.5 M bedeni satın aldım kask geldi. Araştırmalarıma göre yanakları başta sıkması normal deniyor fakat bayağı sıkıyor yani çenemi kapatırken yanaklarımı ısıracak gibi oluyorum. Kafa ölçüm 57 cm. Kask M beden 57-58 olarak geçiyor böyle olması normal mi yoksa geri verip L mi almalıyım fotoğrafını aşağıya bırakıyorum. https://i.hizliresim.com/tnMUMi.jpg
    Oldukça yeterli.Zaten sıkı olucak kafanın kaskın içinde dönmesine izin vermeyecek bu şekilde koruyor yoksa bol olsa hiç bir anlamı kalmaz.Baş kısmından sıkma ve baş ağrısı yapmıyorsa sıkıntı yok.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yanaklar kısa bir kullanımdan sonra hafiften açma yapar. Biraz ter değsin, yüz şeklini almaya başlarlar zamanla.

Kask üst kısımdan sıkmıyorsa sorun olmaz, bu şekilde kullanmaya devam et derim.

çok normal, birazda yağ oranınız var gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)