Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BOYUM 190 MT 25 OLURMU

Motovento
    REKLAM ALANI

boyu 190 olup mt 25 kullanan arkadaşlar varmı acaba eski kasa olur yeni kasa olur farketmez şuan çalışıyorum ve mt 25 almayı düşünüyorum ama boyuma olmaz diye korkuyorum bulunduğum şehirde mt 25 kullanan kişiler var ama Sormaktan çekiniyorum yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    o boyda zaten olucak motorlar enduro motorlar bunun dışında ne alırsanız sırıtabilir.ama 190 boyda mt25 bence olur öyle görüntü takıntınız yok ise.motor sürmenizde bir sıkıntı yaratmıyorsa dizleriniz veya belinizi ağrıtmıyorsa sıkıntı yok

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bayide gidip motorun üstüne oturun ayaklarınızı yere basın üstüne birde sağdan soldan karşıdan bi resim çekilin bakın kendiniz karar verin bence sırıtmaz

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayide gidip motorun üstüne oturun ayaklarınızı yere basın üstüne birde sağdan soldan karşıdan bi resim çekilin bakın kendiniz karar verin bence sırıtmaz
    öyle bişi olsa koşa koşa gidicem bulunduğum şehirin köylden farkı olmadından yamaha bayisi yok :(

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Senin motorun crf 250 rally

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Motor sırıtır mı diyenleri anlamıyorum cocuk bisikleti mi bu sanki. Bu kadar kırılgan olmayın ya bin sür gitsin başkası ne düşünür diye düşünmek komik. Şekil için mi sürüyorsunuz motosiklet. O zaman benim de uzun botum var ucube gibi tipi var, viyak viyak ses çıkarıyor yürürken ben cıkarayım onları sırıtıyor.

Hocam motoru "kendiniz" test edin önce, Bakalım siz rahat edebilecek misiniz? Çevredekilerden uyum almak doğru gelmiyor. Sonuçta podyuma çıkmıyoruz. Diğer cevabım ise 1.90 kullanan arkadaşlarım MT25 olanlar vardı ve gayet rahat kullanıyorlardı.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Olur olur. Yolda önce siz görünürsünüz , bir süre sonra motor da görünür. Açık denizden gelen gemi gibi , dünyanın yuvarlak olduğunun ispatı

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim boy da aynı, birkaç sene önce alma niyetiyle bayiye gittim üzerine oturdum, evet dışarıdan biraz sakil duruyor ama bundan daha önemlisi bacaklar için pek rahat sayılmaz, çok kıvrılıyor, kısa süreli sürüşlerde çok sorun olmaz ama uzun sürüşler yapacaksanız sıkıntı çıkarabilir...

Motosikleti
    Suzuki V-Strrom 650
    Boyum 1.93, kilom 125 kg. Motora 40 yaşımda Cbf-150 ile başladım. 2. motorum 2015 model MT-25 ‘di. 2017 Kasım’da Yamaha Riding Academy’de eğitim motoru olarak kullanınca bayıldım bu makineye, Cbf’den soğudum ve hemen temiz bir 2. el buldum, 6 ay sonra Tenere’ye geçerken sattım.

Müthiş motor. Ben kesinlikle çok rahatattım. Dışarıdan biraz ufak duruyor olabilir altımda ama umurumda değildi. Gittiğim eğitimlerde şunu dediler hep : “Kendi rahatınıza bakın, eğer rahatsanız dışarıdan görünüşün hiçbir önemi yok.”
    NERO2810 bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motorun crf 250 rally
    Bence değil. Rally orta boyda ve hafif insanların motoru. Üzerine çıkınca çok çöküyor. Amortisör mesefesi yok oluyor, konfor kayboluyor, hatta amortisöre değişiklik yapılmazsa sürüş tehlikeli bile olabilir. 1,75'lik arkadaşlarım var, üzerine çıkınca ayakları yere düz basıyor. Sürülmez mi? Tabi ki sürülür. Ama yüksek/büyük motor arayışındaki 190cm boyundaki bir sürücünün ihtiyacını karşılamayabilir.

Motosikleti
    Bn125
    Ya beni yanlış anlamayın ama neden böyle bir başlık açarsınız ki? Hangi şehirde oturduğunuzu bilniyorum ama yamaha neredeyse tüm şehirlerde var. Gidin üstüne oturun bir fotoğrafınızı çektirin ve bakın. Beğenirseniz duruşunu alırsınız. Bu motosikletler 170 sen bunu, 180 sen bunu, 190 sen bunu diye üretilmiyor. Tamamiyle kişinin rahat edip edememesine dayalı. 190 r25 kullanan da gördüm, 165 1200gs kullanan da gördüm. Çok kasmamak lazım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya beni yanlış anlamayın ama neden böyle bir başlık açarsınız ki? Hangi şehirde oturduğunuzu bilniyorum ama yamaha neredeyse tüm şehirlerde var. Gidin üstüne oturun bir fotoğrafınızı çektirin ve bakın. Beğenirseniz duruşunu alırsınız. Bu motosikletler 170 sen bunu, 180 sen bunu, 190 sen bunu diye üretilmiyor. Tamamiyle kişinin rahat edip edememesine dayalı. 190 r25 kullanan da gördüm, 165 1200gs kullanan da gördüm. Çok kasmamak lazım.
    Daha önce yazdığım gibi, bayide üzerine oturursunuz ve rahat hissedersiniz ancak daha sonra uzun (1 saati aşan) sürüşlerde sıkıntı verebilir. Bacak-gövde, diz ve bilek açıları mühim; açılar ne kadar dar o kadar çabuk yorulur ve rahatsızlık duyarsınız... (Parantez içerisinde bence 190 adama - ergonomi olarak - çok uygun bir motosiklet değil MT-25...)

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Kilo?
    Olmasına olur, istersen 50cc ye bin. Ama uygun olur mu dersen, çoğunluk yakıştırmaz. Sen de foto çektirip bakarsan, oyuncak gibi kaldığını göreceksin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)