Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Husqvarna Svartpilen 401 A2 ehliyet uyumlu mu değil mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

A2 ehliyet kursuna gidiyorum uygulama sınavını geçince öğrenmek için aldığım Cf 150NKmı satıp Svartpilen 401 almayı düşünüyorum. Motor krankta 32 kw güç üretiyor bu da A2 ehliyetin sınırı olan 35KWın altında. Ama motor çok hafif kuru ağırlığı 150kg. Yakıt tankı 9.5 litre yani 7 8 kilo daha eklet ful depo. Yine de güç ağırlık oranı 0.2kw/kgın altında olması şartını karşılamıyor. Kuru ağırlık baz alınıyorsa hesaplamada güç ağırlık oranı 0.209 gibi bi şey oluyor. Bayileri aradım ama açmadılar bilmseler de satmak için yanlış bilgi verirler diye düşünüyorum. Fikriniz nedir bu konuda. Polis ruhsata bakıp görse 0.21i motoru bağlar mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    A2'ye uyumlu sıkıntı olmaz
    Avrupada A2'ye uyumlu diye satılıyorsa bizim ülkedede sıkıntı olmayacaktır.Çünkü ehliyet limit kuralları aynı normlar üzerinden yürüyor.

Husqvarnanın resmi sitesinde bile A2 uyumlu diye yazıyor ama polis ruhsata bakıp 0.21i görse cezayı yapıştırsa kime nasıl anlatıcaz abi derdimizi. Dinlemez adam. KTM 390 Dukeda da aynı sorun vardı 2017 modeli 10kg ağırlaştırdılar gerisi hala 150kilonun altında 390 Duke kullanıcısı varsa bilgilendirebilir mi? Kendim 110 kiloyum zaten motorun 10 kilo hafif olması bi şey farkettirmez de.. Devlete para lazım acımaz polis abiler diye tırsıyorum

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ruhsatta ne yazdığına bakar... Bir notere gidin ve sorun, onların listesinde vardır, ruhsata ne yazılacağını bilirler. Güç 32 kW ise ağırlığın 32 ÷ 0,2 = 160 kg veya üstü olması gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Resmi sitede A2 lafı görmedim ben.

https://www.husqvarna-motorcycles.co...-401-2020.html

Boş tank ile 152 kg diyor. Tank 9,5 l, dolu haliyle 7,11 kg yapar. 152 + 7,11 = 159,11 yapıyor ve 160 kg altında kalıyor.

Dolayısıyla sitedeki bilgilere göre A2 olamaz. Ancak resmi belgeler ve ruhsatta başka yazıyorsa geçer, önemli olan resmi veriler. Bu sebeple mutlaka noterden öğrenin...

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    KTM bayisi arkadaşıma sordum; cevap gelince buraya yazacağım.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM bayisi arkadaşıma sordum; cevap gelince buraya yazacağım.
    Bugün aradım Spormotoyu açmadılar hocam bekliyorum sizden haber

Alıntı painkiller35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün aradım Spormotoyu açmadılar hocam bekliyorum sizden haber
    Açmaz onlar telefonu para basıyorlar çünkü, meşgullar.
    painkiller35 bunu beğendi.

A2 ehliyetle kullanılabiliyor. Ruhsatta 0.2 diye geçiyor. Motorun ağırlığı 157 kilogram olarak hesaplanıyor. Biraz geç oldu ama başka merak eden arkadaşlar için yardımcı olur umarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)