Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2021 HONDA CBR 600RR (Videolu, Resimli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    2021 HONDA CBR 600RR

Henüz teknik özellik belirtilmemiş. Hatta 2021 olacağı dahi belirtilmemiş. Kişisel tahminim olduğu için 2021 yazdım.
    Kaynak: HONDA JAPONYA
    Duvar kağıdı(Wallpaper)

Gerek görülürse yönetici arkadaşlar bu konu üzerinde düzenleme yapsınlar lütfen.

Güvenli sürüşler.
    Sağlıklı günler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yeni tırt bir motor. Bu Honda’nın tipleri niye böyle kötü oluyor?? Önceki kasası gibi fiyatı diğer 600 lüklerden ciddi ucuz olmazsa satmaz. Bir R6 ya bak birde bu ucubeye :D Kişisel görüşüm.
    mesmeyut bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ali005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni tırt bir motor. Bu Honda’nın tipleri niye böyle kötü oluyor?? Önceki kasası gibi fiyatı diğer 600 lüklerden ciddi ucuz olmazsa satmaz. Bir R6 ya bak birde bu ucubeye :D Kişisel görüşüm.
    Cahil Honda dusmanlarinin en buyuk dayanagi Honda nin ucuz oldugunu iddia etmeleri..

Halbuki Honda sadece turkiye de ucuz ve bunu takdir edeceginiz yerde kucuk gorme pesindesiniz...

Hep derim,deveye diken..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şu SS'ların güzelliği çirkinliği neye göre değerlendiriliyor hiç anlamadım; bana hepsi çirkin geliyor yahu

Youtube'da "Yıl olmuş 2020 halen kuyruk altı egzoz nedir ya?" benzeri yorumlar gelmiş onlar da şaşırtıcı; bir SS'ta egzozu koymak için benim aklıma daha mantıklı bir yer gelmiyor açıkçası...
    pea ve İnwe Elensar bunu beğendiler.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi 2008 kırmızı Değil)

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bu sefer Tcs, Abs, Gidon amortisörü falan da olur ( yani İnşallah ) .. bence gelse bomba olur .. Belki de Cbr 650R'dan daha çok ilgi görebilir ..

Eleştiri olarak da sinyalin yukarıda olması bence kötü duruyor bir de renkler, agresiflik falan hepsi artık birbirine benzer oldu, uzaktan görsen dersin " ulan bu yeni kasa Cbr500R mı ? Cbr 650R mı ? Cbr 1000RR-R mı ? yoksa 600 RR mı ? " ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

600rr gayet güzel bi makina idi. bu şekilde gelirse bence oldukça güzel. 1000rrrr de ki gibi soba borusu gibi egzos olmazsa çok güzel olur. 600 rr daki en çok beğendiğim kısım egzosun arkada oluşu

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cahil Honda dusmanlarinin en buyuk dayanagi Honda nin ucuz oldugunu iddia etmeleri..

Halbuki Honda sadece turkiye de ucuz ve bunu takdir edeceginiz yerde kucuk gorme pesindesiniz...

Hep derim,deveye diken..
    Evet ben de hep şaşırmışımdır, Türkiye'de Honda motosiklet modellerinin, diğer markaların muadil modellerine göre her zaman hatrı sayılır oranda ucuz oluşuna (en azından yarış tipi modellerinde). Yurtdışında durum gerçekten çok farklı. Bu durumun tek istisnası düşük teknolojiye sahip Honda modellerinin yurtdışında haliyle yüksek teknolojili muadillerinden ucuz olması ki, bu şaşırtıcı bir durum değil.

Eğer bu yaşıma kadar düzgün , yıpranmamış yarış tipi motosikletler binebildiysem , Honda sayesindedir ; )

Öte yandan Yamaha modellerinin dış tasarımını ben de daha çekici buluyorum fakat Honda da bir o kadar etkileyici tasarımlar çıkarabiliyor, en azından çöp denmeyecek kadar : )

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Hastayım 600lük racinglere ya. Umarım önümüzdeki 10 sene ülke ekonomisi biraz da olsa düzelir inşallah.

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sefer Tcs, Abs, Gidon amortisörü falan da olur ( yani İnşallah ) .. bence gelse bomba olur .. Belki de Cbr 650R'dan daha çok ilgi görebilir ..

Eleştiri olarak da sinyalin yukarıda olması bence kötü duruyor bir de renkler, agresiflik falan hepsi artık birbirine benzer oldu, uzaktan görsen dersin " ulan bu yeni kasa Cbr500R mı ? Cbr 650R mı ? Cbr 1000RR-R mı ? yoksa 600 RR mı ? " ..
    Bahsettiğiniz teknolojiler muhtemelen gelecektir. Fakat zaten doğasında görece zaptedemeyecek kadar güçlü olmayan motoru için bir 600cc yi bu teknolojilerle doldurup pahalılaştırmak, yüksek bütçesi olmayan memleketim yarışçilarının canını epey sıkabilir. Tabiki sokak kullanımında güvenlik için olmazsa olmaz teknolojiler bunlar ve pist sürücülerinin tur zamanlarını kolaylıkla kısaltmasını da sağlıyorlar fakat fiyatın çok artmasına sebep oluyorlar. Keşke mümkün olsa da baz model ve full model gibi seçenekler olsa.

Mesela son model Yamaha R6 ya bakalım, sürüş dinamikleri muhteşem, elektronik destekler cuk oturmuş fakat fiyat 1000cc ye yaklaşmış.

Markaların, farklı segment ürünlerine , sadece boyutlarda değişiklik yaparak benzer tasarımlar uygulama trendi, sadece motosikletlerde değil, yıllardır otomobillerde de uygulanan bir yöntem. Örneğin, megane/talisman, 320/520, jetta/passat, C200/E200 vs.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu SS'ların güzelliği çirkinliği neye göre değerlendiriliyor hiç anlamadım; bana hepsi çirkin geliyor yahu

Youtube'da "Yıl olmuş 2020 halen kuyruk altı egzoz nedir ya?" benzeri yorumlar gelmiş onlar da şaşırtıcı; bir SS'ta egzozu koymak için benim aklıma daha mantıklı bir yer gelmiyor açıkçası...
    Egzosu kuyruk altına taşımak demek gereksiz ağırlık eklemek demek. Üstelik hem yükseğe, hem de arkaya. Tümden istenmeyen bir durum...

Güzel görünüyor o ayrı...

CBR1000RRRRRR egzosu görüntü olarak rezalet ötesi ancak işlevsel olarak muhtemelen olabilecek en iyi yerde...

Ancak harbiden de iğrenç gözüküyor...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    fuarda görebilir miyiz acaba bu modeli

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzosu kuyruk altına taşımak demek gereksiz ağırlık eklemek demek. Üstelik hem yükseğe, hem de arkaya. Tümden istenmeyen bir durum...

Güzel görünüyor o ayrı...

CBR1000RRRRRR egzosu görüntü olarak rezalet ötesi ancak işlevsel olarak muhtemelen olabilecek en iyi yerde...

Ancak harbiden de iğrenç gözüküyor...
    Onu ben de düşündüm de işte Titanyum yapılır hafifletilir vs. vs. Bu street legal bir model, performans açısından o kadar uçmaya gerek var mı bilemedim? Saf yarış motosikleti olur anlarım da bunda dizayn ve estetik unsurlara daha fazla ağırlık verilebilir - ki verilmiş de, egzozun kuyruğa konmasında bence bir gariplik yok.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı gokhan85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz teknolojiler muhtemelen gelecektir. Fakat zaten doğasında görece zaptedemeyecek kadar güçlü olmayan motoru için bir 600cc yi bu teknolojilerle doldurup pahalılaştırmak, yüksek bütçesi olmayan memleketim yarışçilarının canını epey sıkabilir. Tabiki sokak kullanımında güvenlik için olmazsa olmaz teknolojiler bunlar ve pist sürücülerinin tur zamanlarını kolaylıkla kısaltmasını da sağlıyorlar fakat fiyatın çok artmasına sebep oluyorlar. Keşke mümkün olsa da baz model ve full model gibi seçenekler olsa.

Mesela son model Yamaha R6 ya bakalım, sürüş dinamikleri muhteşem, elektronik destekler cuk oturmuş fakat fiyat 1000cc ye yaklaşmış.

Markaların, farklı segment ürünlerine , sadece boyutlarda değişiklik yaparak benzer tasarımlar uygulama trendi, sadece motosikletlerde değil, yıllardır otomobillerde de uygulanan bir yöntem. Örneğin, megane/talisman, 320/520, jetta/passat, C200/E200 vs.
    Dediklerin üzerine internete baktım 2 çeşit fiyat belirtilmiş. Biri 11.799 $ diğeri 12.799 $ .. belki bahsettiği gibi baz ve full şeklinde bir ayrımdır bu, çok incelemedim.

Güç kısıtlama modları olursa en düşük güç ile şehir içi, uzun yollarda orta güç, pistlerde en yüksek güç mantığı ile kullanılsa .. bence muhteşem olur .. ama şimdi kur mur vergi derken bu gelse zaten 120 000 TRY falan olur heralde .. Cbr 650R bu durumda daha tercih edilesi olabilir, sonuçta piste çıkmadıkça çok da bir önemi yok agresif olmasının, yollarda gidilecek ortalama hızlar belli.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Hep derim,deveye diken..
    Hırbonen yazdıklarına dikkat et sıkıntı çıkmasın. Benim mesajımda kişiye hakaret yok. Ayrıca savunduğun noktanın ne önemi var? Sonuçta diğerlerinden ucuz olmazsa Türkiye’de satmaz. Senelerdir olan gerçek budur. R6 ve 600rr aynı fiyat olacak ve gidip 600rr a para vereceksin?? Cümle içinde bile garip durdu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ali005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbonen yazdıklarına dikkat et sıkıntı çıkmasın. Benim mesajımda kişiye hakaret yok. Ayrıca savunduğun noktanın ne önemi var? Sonuçta diğerlerinden ucuz olmazsa Türkiye’de satmaz. Senelerdir olan gerçek budur. R6 ve 600rr aynı fiyat olacak ve gidip 600rr a para vereceksin?? Cümle içinde bile garip durdu.
    Deveye diken ifadem icin diyosan,hakaret degil bu,deyimdir..

Acima yetime doner koyar.. bu deyimi de severim mesela..

Sikinti,fiyat/performans in kotu olmasidir.
    Eger bariz bir sekilde daha kotu bir modeli daha yuksek bir fiyattan satilmasini(yamaha da bu yoktur pek) onun boyasi cok iyi,yok avrupa kalitesii abiiii diye savunuluyorsa, bunun adi amatorluktur..

Bu arada yeni 600 rr ,r6 dan iyi olur hic kafani yorma.

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediklerin üzerine internete baktım 2 çeşit fiyat belirtilmiş. Biri 11.799 $ diğeri 12.799 $ .. belki bahsettiği gibi baz ve full şeklinde bir ayrımdır bu, çok incelemedim.

Güç kısıtlama modları olursa en düşük güç ile şehir içi, uzun yollarda orta güç, pistlerde en yüksek güç mantığı ile kullanılsa .. bence muhteşem olur .. ama şimdi kur mur vergi derken bu gelse zaten 120 000 TRY falan olur heralde .. Cbr 650R bu durumda daha tercih edilesi olabilir, sonuçta piste çıkmadıkça çok da bir önemi yok agresif olmasının, yollarda gidilecek ortalama hızlar belli.
    fiyatından ziyade şehir içi kullanım açısından 650r çok daha iyi bir seçenecek bence. 600rr sürekli kullanılabilecek bir makina değil heleki istanbul trafiğinde.
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Honda mühendisleri,tasarımcıları alkışı hakediyor. Hakikaten çok güzel bir eser ortaya koymuşlar.
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    Yine de bir Zx-6R değil

Deveye diken ifadem icin diyosan,hakaret degil bu,deyimdir..

Acima yetime doner koyar.. bu deyimi de severim mesela..

Sikinti,fiyat/performans in kotu olmasidir.
    Eger bariz bir sekilde daha kotu bir modeli daha yuksek bir fiyattan satilmasini(yamaha da bu yoktur pek) onun boyasi cok iyi,yok avrupa kalitesii abiiii diye savunuluyorsa, bunun adi amatorluktur..

Bu arada yeni 600 rr ,r6 dan iyi olur hic kafani yorma.
    “Cahil” i kast etmiştim.

Ayrıca yazdıklarının bu konuyla bir alakasını göremedim. Neyse bir daha benle muhatap olma lütfen.

Motosikleti
    Yamaha NMax 155
    Yine aynı tasarım, Honda kurtulamadı şu kafadan. Herzamanki Honda kalitesizliği ve özensizliğini gösterir yine mu modelde de

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)