Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

R25 Saçmalığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taşa tutulmanızın sebebi gitmeyen motora 44.000 TL vermek istemeniz. Topspeedi boşver, tork, ara hızlanmalar, alt devirlerde güç inan daha keyifli.
    +1

Geçenlerde çevre yoluna çıktığımızda bir tane R25 yanımızdan geçti. Yol boş o anki hızımız 140-150 civarı.

Şuna bir yanaşayım dedim yanına yaklaşmaya başladıkça arkadaş bir garip oldu.

Önce gazı sonuna kadar dayadı, ama motordan nasıl çığlık atarcasına ses geliyor görmelisiniz.

Usulca yaklaştık iyice garipleşti olay arkadaş iyice büzüldü motorun üzerine bize de gülme geldi iyice.

Sonra da usulca yanından geçip yolumuza devam ettik.

O motorun dili olsa da bir şeyler söylese dedik içimizden ağlattı motoru resmen.

Genç Arkadaşlar şu son hızı Amaç-Hedef yapmayın kendinize Motorunuzdan zevk almaya bakın.
    tommygun, birbilent, Ezio41 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1

Geçenlerde çevre yoluna çıktığımızda bir tane R25 yanımızdan geçti. Yol boş o anki hızımız 140-150 civarı.

Önce gazı sonuna kadar dayadı, ama motordan nasıl çığlık atarcasına ses geliyor görmelisiniz.

Usulca yaklaştık iyice garipleşti olay arkadaş iyice büzüldü motorun üzerine bize de gülme geldi iyice.

O motorun dili olsa da bir şeyler söylese dedik içimizden ağlattı motoru resmen.

Genç Arkadaşlar şu son hızı Amaç-Hedef yapmayın kendinize Motorunuzdan zevk almaya bakın.
    Hocam siz de R1 ile adamı parçalamış,ayıp etmişsiniz.

Motosikleti
    R1
    Hocam siz de R1 ile adamı parçalamış,ayıp etmişsiniz.
    Yok Hocam amacım kesinlikle o değildi bir selam verelim dedik arkadaş borçlu çıktı.

ama o arkadaşın halini görseydiniz inanın gülmekten yerlere yatardınız.

tommygun bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Taşa tutulmanızın sebebi gitmeyen motora 44.000 TL vermek istemeniz. Topspeedi boşver, tork, ara hızlanmalar, alt devirlerde güç inan daha keyifli.
    Ben sıfır alıcam demedim ki :D Sıfırını almak tabi akıl işi değil.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    bir de bu yarışçı kılıklı motorların gürültülü egzoz sevicileri yok mu..
    espresso bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    +1

Ee hani R25 deliyordu? Hani dünyanın en hızlı motoruydu? Hepsi yalan mı şimdi?
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Bn125
    [/COLOR]
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee hani R25 deliyordu? Hani dünyanın en hızlı motoruydu? Hepsi yalan mı şimdi?
    Hocam şimdi şeridinde sakin veya biraz hızlı giden lüks bir araba veya motosikleti gözünüze kestiriyorsunuz, devamında onun solundan 500m öteden motoru redlineda deli gibi sürüp yanından geçerken dönüp bir bakıyosunuz. R25 süren veya seven herkese saygım sonsuz fakat 2013 üstü 30k 40k km civarlarında temizinden 40 50k tl arası ciddi güzel motorlar varken bu motor mantıksız. Ben şahsen 4 silindir de sevmem o da ayrı... Her şeyden önce ivme önemli yani. 180 basıyon ama nasıl basıyon biraz bunu düşünmek lazım...

İnwe Elensar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    Selamlar, açıkçası binen kişilerin yaş grupları belli. Heyecan ve macera arayan, gösterişi seven tayfanın motoru. Benim motorum da şu an R25; fakat aylar sonra beni yansıtmadığını anladım ve Touring motora geçmeye karar verdim. Ss motorlara her zaman ilgim var; ama yıllarca çok hızlı arabalar kullanmış biri olarak R25 beni gerçekten tatmin etmedi ve yetmedi. Şekil şemal güzel, ona lafım yok. En performanslı 250'lik motor olduğu da aşikâr. Yüksek performansa alışık birine R25 yetmeyebilir, katılıyorum. Ama özgünlük konusunda şunu söyleyebilirim; paraya kıyıp aklımdaki R25'i hayata geçirebilseydim, camia beni konuşuyor olacaktı ve R25 dış modifikasyona çok yatkın bir motor. Modifikasyona harcayacağım parayla Touring motor almaya karar verdim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Biz bunları zamanında Dominar 400 ve R25 tartışmaları altında bolca söylemiştik. Neden R25 mi ?

1 - Şekil

Bugün hiç motoru olmamış, motosikletten anlamayanların en sevdiği motorlar SS motorlardır. Almaya niyetlenince de ilk onlara giderler ve onların giriş seviyesi olanların içerisinde en dikkat çekici ve popüler motor budur.

2 - Teknik veriler

Burada güç ve son hız bizde her şeydir. Halbuki tork olmadan o gücün yeterince keyif vermeyeceğini ancak daha torklu bir motor süren bilir. Biz genel olarak hala 175 yapan bir motoru 170 yapandan çok üstün veya 36 BG olan motoru da 32 BG olandan çok üstün zannederiz. Nereden mi biliyorum ? 30 sene önce araba merakım varken 150 BG Vectra'yı 135 BG olan Vectra'dan çok üstün görürdüm, 3 - 5 BG için diğer aracı aşağıda görürdüm, teknik özellik tablosundaki tork için de "tork ne ki acaba ?" deyip hiç bakmazdım. Halbuki o beygirlerin ne işe yaradığını öğrenince o farkların bir öneminin olmadığını anladım. O zamanlar lisedeydim tabi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:05 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o hacimde o gücü verip fiyatı zamanında uygun olan başka yoktu
    mt07 gibi
    haliyle herkes o motora yöneldi
    artık fiyatı uçtuğu için kolay alınmıyor ama bilinç altında öyle kaldı
    ama 250 ler arasında hala en güçlüsü sanırım
    o yüzden tercih ediliyor hala
    İşte bu da bizim kafasız distribütörlerimize doğru fiyatlandırmanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Açgözlülüğüne dizgin vurabilenler başarılı olup tutunuyorlar, Royal Royal Enfield, Z-Moto gibi kazıkçılar ise avuçlarını yalıyorlar.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    r25 parası olan apaçilerin motorudur.
    parası olmayan cg alıyor zaten.

(istisnalar vardır elbet)
    Ros1n2 ve birbilent bunu beğendiler.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    390'nın yeni kasası hariç alınacak motosiklet değil bence.Eski kasa alıp 3-4000 binip serviste kendini öptürmeye gerek yok.
    Eski kasa 390 çok sağlam bir motor bende kullanıyorum ve bir problem yaşayacağımı sanmıyorum. 60 binde blog açılmamış 390 lar var ilanda. Kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyiniz.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    R25 deler ama sadece cebimizi��

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    R25 beğenmemek tabii ki kişinin tamamen kendi insiyatifi ama beğenene, kullanana da apaçi,motordan anlamayan,gerçek motor nedir bilmeyen falandı fişmandı gibilerinden sözler bence biraz fazla oluyor.

Ben şuan ybr kullanıyorum, önümüzdeki yaza doğru bir r25 alıcam, ben mesela motosiklette devir çevirmeyi seviyorum, düşük devirde tork sevmiyorum, ayrıca eski motor almakta istemiyorum.Yıllardır kullandığımız 2006 model ybr de bize on numara hizmet etti bu yüzden yamaha markasına da sempatim var ve r25 alıcam.
    Bana göre r25 güzel ve tercih edilebilir bir motosiklet sesi güzel, gidiş iş yapar, bakım aralıkları 5000km o da fena değil, ben Çanakkale'de yaşıyorum ve burda yamaha yetkili servisi var, görünüş olarakta hoşuma gidiyor yani benim için her şeyiyle güzel bir motor.Diğer markaların modelleri r25 den daha az hoşuma gidiyor veyahut bana göre eksileri var neden r25 saçma olsun ve almayayım fiyat olarakta sanki r25 44 bin lira da diğerleri bedava mı, veyahut cbr500r lara anlık bakın zaten sıfır yok bilmem kaç bin kmde ikinci eline onun da dünyanın parasını istiyorlar o zaman o paraya cbr500r mı alınır az daha koy cb650 al xj6 al cbr500r da motor mu diyelim.
    Thesinner83 bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    +1

benzer olayı bende yaşadım ama benim ki daha farklıydı

edirneye giderken uzun ve sıkıcı yol çabuk bitsin diye hızlı giderken
    ilerde motosiklet gördüm.
    170-180 ile yanından geçerken iki büklüm birini gördüm
    tabi ben o an dik oturuş posisyonu ile efendi efendi giderken arkadaş iki büklümdü.
    sonra vicdan yaptım. çocuk iki büklüm bu hızı korumak için giderken ben nasıl böyle rahat gidebilirim dedim.
    sonra hızımı düşürüp benden uzaklaşmasını izledim.
    since 1987

Motosikleti
    R1
    Alıntı BarışN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 beğenmemek tabii ki kişinin tamamen kendi insiyatifi ama beğenene, kullanana da apaçi,motordan anlamayan,gerçek motor nedir bilmeyen falandı fişmandı gibilerinden sözler bence biraz fazla oluyor.

Ben şuan ybr kullanıyorum, önümüzdeki yaza doğru bir r25 alıcam, ben mesela motosiklette devir çevirmeyi seviyorum, düşük devirde tork sevmiyorum, ayrıca eski motor almakta istemiyorum.Yıllardır kullandığımız 2006 model ybr de bize on numara hizmet etti bu yüzden yamaha markasına da sempatim var ve r25 alıcam.
    Bana göre r25 güzel ve tercih edilebilir bir motosiklet sesi güzel, gidiş iş yapar, bakım aralıkları 5000km o da fena değil, ben Çanakkale'de yaşıyorum ve burda yamaha yetkili servisi var, görünüş olarakta hoşuma gidiyor yani benim için her şeyiyle güzel bir motor.Diğer markaların modelleri r25 den daha az hoşuma gidiyor veyahut bana göre eksileri var neden r25 saçma olsun ve almayayım fiyat olarakta sanki r25 44 bin lira da diğerleri bedava mı, veyahut cbr500r lara anlık bakın zaten sıfır yok bilmem kaç bin kmde ikinci eline onun da dünyanın parasını istiyorlar o zaman o paraya cbr500r mı alınır az daha koy cb650 al xj6 al cbr500r da motor mu diyelim.
    Hocam kendinizi çok güzel ifade etmişsiniz elinize sağlık.

Yukarıda eleştrilen hadiseler sadece R25 e özel durumlar değil. Sorun kullanım tarzı ve amacı.

Mesela sizi ele alalım Ybr125 kullanıyorsunuz. Muhtemelen pek fazla güzlü motor da kullanmadınız o yüzden beğendiğiniz " devir çevirmeyi seviyorum, düşük devirde tork sevmiyorum" cümlesini kendiniz için kullanıyorsunuz. Bunlara "Neden" sorusunu ekleyip sorun ve ciddi ciddi düşünün.
    Bundan 5 yıl sonra aynı soruyu kendinize sorduğunuzda inanın cevaplar çok farklı olacak.
    Motorun sesini sevmek
    Motorun görünüşünü sevmek
    Bunlar SS bir motor için + gibi görünüyor ama o SS deki oturuş pozisyonu insanı hayattan soğutacak bir şekilde insanı rahatsız ediyor.

Peki Neden MT-25 değil de R25 örneğin.
    MT-25 in çok agresif bir görüntüsü var bir mekana girecek olsanız herkes ayağa kalksın izlenimi veriyor.

Genel olarak yazıyorum lütfen üzerinize almayın.

Buradaki asıl amaç Motorumuzdan zevk almak. Motorla gösteriş yapmak değil. Gösteriş yapmak isterseniz zaten bunun sonu yok.

Olacak olanlar şunlar: R25 alacaksınız sonra diğer R25 kullanıcıları gibi daha 3. ayda sıkılmaya başlayacaksınız Neden sıkılacaksınız işte bu gösteriş merakı yüzünden. Sonra R6 lara bakmaya başlayacaksınız, daha sonra 2005 model R6 veya R1 alınır mı diye araştırmaya başlayacaksınız ve böyle gidecek. ve Motordan tad alamayacaksınız.
    Sonra da malum sarı sitede şuanda 1000 e yakın ilan içinde ve diğer malum Letg sitesinde de bir o kadar daha satılık ilanının içinde motorunuz yer alacak .

Peki insan niye 2 tekere biner. Neden 2 teker kullanır. Aslında cevabı herkese göre değişir ama merkezinde "Özgürlük hissi" olduğunu düşünüyorum.

İşte bu sebeplerden dolayı Kendinize uygun motosikleti bulun ve uzun süreler kullanın.

Burada ki tavsiyemiz de zaten bu.

Ve son olarak şunu yazayım. Sizi kesinlikle Eleştirmiyorum. Bu tip motorların alım sebeplerinden dolayı çoğu 250 lik SS arızalıdır bakımsızdır. 2. sahiplerine eziyet olur. Bizler de bu konuya üzülüyoruz.

İnsan atına eziyet eder mi!!!

Sağlıcakla . İyi sürüşler.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzer olayı bende yaşadım ama benim ki daha farklıydı

edirneye giderken uzun ve sıkıcı yol çabuk bitsin diye hızlı giderken
    ilerde motosiklet gördüm.
    170-180 ile yanından geçerken iki büklüm birini gördüm
    tabi ben o an dik oturuş posisyonu ile efendi efendi giderken arkadaş iki büklümdü.
    sonra vicdan yaptım. çocuk iki büklüm bu hızı korumak için giderken ben nasıl böyle rahat gidebilirim dedim.
    sonra hızımı düşürüp benden uzaklaşmasını izledim.
    Belki hızını korumak için değil rüzgardan rahatsız olmamak için eğiliyordur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Mesela ben 120 üstü hızlarda rahatsız oluyorum. 140 bile gitsem yatıyorum motorun üstüne orjinal cam yetmiyor çünkü. Sizde versys in tur camını çıkarın ya da küçük boy takın 170-180 ile eğilip büzülmeden ne kadar süre gidersiniz? İnsan gitmesine gider de tur camsız yada deflektör gibi uzatma olmadan sürekli yüksek hız bir süre sonra insanın boyun sağlığı problemlerine neden olur.

eray123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    ben apaçi olsam r25 almam yamaha rx115 alıyırım

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki hızını korumak için değil rüzgardan rahatsız olmamak için eğiliyordur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Mesela ben 120 üstü hızlarda rahatsız oluyorum. 140 bile gitsem yatıyorum motorun üstüne orjinal cam yetmiyor çünkü. Sizde versys in tur camını çıkarın ya da küçük boy takın 170-180 ile eğilip büzülmeden ne kadar süre gidersiniz? İnsan gitmesine gider de tur camsız yada deflektör gibi uzatma olmadan sürekli yüksek hız bir süre sonra insanın boyun sağlığı problemlerine neden olur.
    hypermotard kullandım. o rüzgarın ağa babasını yiyodum ben :D
    170 le bi zahmet yatsın zaten
    since 1987

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beceriksiz yamaha mühendisleri...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)