Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim Egzozdan Kara Duman/Siyah Duman Atıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Herkese Selamlar Mondial Z-One 150 motosikletim egzozundan ilk çalıştırmadan 1 2 dakika sonra ufak gaz verdiğimde egzozdan siyah partiküller atıyor ve elimi hemen simsiyah yapıyor ısındıktan sonra partikül atmayı kesiyor 4 5 bin devire çıkardığımda fakat 6 bin devir yukarısında ve redline da tekrar atmaya başlıyor arkamdan gelen başka bir motosikletli arkadaş ben yüksek devir giderken farketmiş bu sırada egzozumun bağlantı kısmında hafif boşluk var yeri de hep partikül şeklinde siyah yapıyor

1. bujiyi kontrol ettim kararma yapıyor
    2. subap ayarları hatırladığıma göre 1500 2000km önce yapıldı
    3. hava ayarını da aynı zamanda yaptırmıştım
    4. jikleyi kontrol ettim karbüratörün üstünde jikle kolu yatay bir şekilde duruyor
    5. elden çekilen jikle kolunun konumu ise itili şekilde jikle açık mı kapalı mı bilmiyorum zaten gidondaki kolu kendime doğru çektiğimde motor hiç çalışmıyor
    6. yağını değiştireli 700km oldu baya kararmış eksiltme var mı tam anlayamadım bariz bir şekilde sanırım çok az var ya da yok emin değilim
    7. sıcakken gaz vermeden çok zor çalışıyor 2 3 saniye falan basmak gerekiyor gaz vermeden çalıştırmak için
    8. benzini herkesin kaliteli olduğunu söylediği yerden alıyorum
    9. karbüratörümün temizliği yapıldı mı bilmiyorum fakat motorum 14k km de ve orjinal karbüratörüyle kullanıyorum hala hava ayarı rolanti ayarı dışında dokunulmadı diye biliyorum
    10. bulunduğum yerdeki ustaya götürdüm yağ yakması var dedi fakat güvenmediğim için motora dokundurtmadım size de sorayım dedim

sizce problemi nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xv535Dx
    Yag yaksa mavi duman atar sizin sorununuza yakit hava karisimi dogru gozukmuyor. Karburator ayarinin dpgru yapilmasi lazim. Diyaframda yirtik var mi karbirator bogazinda catlak var mi motor fazladan hava aliyor mu once onlar kontrol edilip hava benzin ayarinin yapilmasi gerekiyor. Su an motorunuz zengin karisimla calisiyor. Iyi bir usta bulup kontrol ettormeniz gerekir.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Peki yağın 700 kilometrede bozulması normal mi? baya kararmış ve vites geçişleri ilk koyduğuma göre baya kötü gibi bazen geçmiyor sanki

vaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xv535Dx
    Dogru yagin koyulduguna emin misiniz? Kitapciginda yazan kalinlikta mi yag konuldu?

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    benzin ne durumda? yenimi? atesleme sagliklimi?

subap ayarlari sente ne durumda? karburator temizlenecek gerekirse memesi temizlenecek gerekirse degisecek. buji gerekirse kablosuyla beraber degisecek.

yagdan bahsetmiyorum bile uygun yag degilse ilk şüpheli odur.

hava ayarlari bastan yapılacak.

yagi suzup olcebilirseniz yag yakmasi netlesir.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Kitapçığında yazılan yağı koymuyorum motul 3000 veya motul 5100 yağlarını kullanıyorum

Benzin yeni ateşleme de bildiğim kadar sıkıntı yok normal çalışıyor

Subap ayarları dediğim gibi yapılalı çok olmadı motorun çalışması oldukça normal ve sessiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)