Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Günlük 30km yol için 50cc alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Biliyorsunuz şu sıralar korona var, ve oldum olası toplu taşımadan hiç hoşlanmadım. Daha önce A2 almaya çalıştım ama gaz debriyaj ayarını bir türlü oturtamadığım için alamadım, B'yi çok rahat almıştım, neden bende bilmiyorum. Yakın zamanda öğrendim 50cc'ler B ile kullanılabiliyor.

Günlük 15km gidiş ve geliş olmak üzere bir yolcuğum olacak. Sizce 50cc bana büyük pişmanlık olur mu? Öyle hız takıntım yok, otobüsten kurtarsa dahi yeter bana ama işimi görür mü, öğrenmek istedim.

Bu arada almayı düşündüğüm motor Kuba Trendy XC 50cc.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    işini tabi görür niye görmesin

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İstanbul gibi bir şehirdeyseniz, çevre yolu kullanacaksanız o 30 km size azap ve tehlikeli olur. Ancak sakin bir güzergahsa rahat rahat gider, dönersiniz.
    batuhan13 ve maktama bunu beğendiler.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işini tabi görür niye görmesin
    Hayatımda ilk defa bir taşıt alacağım için emin olmak istedim biraz. Saatte 30km yapsa bence yine iyi, otobüsle 45 dakika sürüyor, otobüsün çilesi de cabası ama çoğu kişi çok yavaş vs deyince biraz kararsızlaştım, birilerinin fikrini de almak istedim.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul gibi bir şehirdeyseniz, çevre yolu kullanacaksanız o 30 km size azap ve tehlikeli olur. Ancak sakin bir güzergahsa rahat rahat gider, dönersiniz.
    G. Antep'teyim, buranında trafiği az çok var ama istanbul gibi değil, şehir içi sakin bir güzergah seçeceğim gidiş gelişte.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ne kadar sakin trafiktede kullansanız, öyle bir an geliyorki, hızlıca kaçmanız gerekiyor. İşte o tür zamanlarda 50cc yetmiyor ne yazıkki. Kullanan var mı var.
    30 sene sonra tekrar motosiklete döndüğümde benimde en büyük tereddütüm trafikti. O yüzden bir 50cc aldım tecrübe ettim. Kullandığım güzergah belli ve hep aynı.
    Buna rağmen sıkıştırıyorlardı.
    Sattığım arkadaş karı-koca güvenlik görevlisi. Onların güzergahı 50cc ye tam uygun. Zaten otobüste yok o güzergahta. Her gün sabah karı-koca çıkıyorlar, eşini yol üstünde işe bırakıyor, kendisi 4 km ötedeki siteye işe gidiyor. Akşam dönüş aynı şekilde.

Güzergah çok önemli...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeterlidir 50lik arkadaşımda var kullandım eğer limitlerini ve trafikte konumlamani iyi yaparsan hiçbir sorun olmaz

Motosikleti
    Piaggio Medley 150->Dominar 400-> Tiger 800XC
    Merhaba, 50cc ile bu yolculuk tabi yapılır ama riskli ve keyifsiz olur. Benim sizlere tavsiyem; eğer sadece sorununuz vitesli motor ise yüksek cc scooter kullanabildiğiniz A2 otomatik ehliyeti mevcut. Bunu alarak 125 cc ve üzeri bir scooter ile çok daha rahat eder ve keyif alırsınız.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    sizin ihtiyacınız pxc veya nmax. ehliyet sart ama

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar sakin trafiktede kullansanız, öyle bir an geliyorki, hızlıca kaçmanız gerekiyor. İşte o tür zamanlarda 50cc yetmiyor ne yazıkki. Kullanan var mı var.
    30 sene sonra tekrar motosiklete döndüğümde benimde en büyük tereddütüm trafikti. O yüzden bir 50cc aldım tecrübe ettim. Kullandığım güzergah belli ve hep aynı.
    Buna rağmen sıkıştırıyorlardı.
    Sattığım arkadaş karı-koca güvenlik görevlisi. Onların güzergahı 50cc ye tam uygun. Zaten otobüste yok o güzergahta. Her gün sabah karı-koca çıkıyorlar, eşini yol üstünde işe bırakıyor, kendisi 4 km ötedeki siteye işe gidiyor. Akşam dönüş aynı şekilde.

Güzergah çok önemli...
    Onu tahmin edebiliyorum. Güzergahımı düşündüm, en sakin yolu seçmeye çalışacağım. Yüksek cc almak isterdim ama bu seferde ehliyet almam gerekecek.

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeterlidir 50lik arkadaşımda var kullandım eğer limitlerini ve trafikte konumlamani iyi yaparsan hiçbir sorun olmaz
    Açıkçası kullanırken motordan çok bisiklet gibi davranacağım. Öyle sollama araç aralarına vs girme yapmadan en sakin şekilde.

Alıntı SUgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 50cc ile bu yolculuk tabi yapılır ama riskli ve keyifsiz olur. Benim sizlere tavsiyem; eğer sadece sorununuz vitesli motor ise yüksek cc scooter kullanabildiğiniz A2 otomatik ehliyeti mevcut. Bunu alarak 125 cc ve üzeri bir scooter ile çok daha rahat eder ve keyif alırsınız.
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin ihtiyacınız pxc veya nmax. ehliyet sart ama
    Anlıyorum. Ya keyif bakımından otobüsten kötü olamaz diye düşünüyorum. Belki ileride biraz daha bütçe olduğunda 50cc yi satar yüksek cc'ye geçiş yaparım aslında. En azından şimdilik fikrim bu

trafiğin yoğunluğundan ziyade hangi hızla aktığı önemli, şehiriçi yavaş akan trafikte gitmek farklı, araçların 90-100km hızla gittiği bir yolda gitmek farklı. Trafiğin hızlı aktığı yollarda en sağa mahrum kalacağınız için otobüslerle, dolmuşlarla, kamyonlarla vs muhattap olmak zorunda kalabilirsiniz.

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafiğin yoğunluğundan ziyade hangi hızla aktığı önemli, şehiriçi yavaş akan trafikte gitmek farklı, araçların 90-100km hızla gittiği bir yolda gitmek farklı. Trafiğin hızlı aktığı yollarda en sağa mahrum kalacağınız için otobüslerle, dolmuşlarla, kamyonlarla vs muhattap olmak zorunda kalabilirsiniz.
    Yok ya, buralarda o denli bir trafik yok. 90 100 yapılacak bir fazla bir yol yok daha doğrusu. Ana yoldan değil de ara yollardan gitmeyi düşünüyorum, otobüsün aksine daha direk bir yol olacak şekilde.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Çözüm çok basit 50cc alırsın baktın yeterli gelmiyor 100cc çevirirsin makul fiata ve 100cc çevirebilir şekle göre ayarlanmış motorlar birde hız limitörümü ne varmış o uda iptal edersin.. Yutup da örneği çok izle sıfır sıkıntı senin için

Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çözüm çok basit 50cc alırsın baktın yeterli gelmiyor 100cc çevirirsin makul fiata ve 100cc çevirebilir şekle göre ayarlanmış motorlar birde hız limitörümü ne varmış o uda iptal edersin.. Yutup da örneği çok izle sıfır sıkıntı senin için
    Yasal değil o. Cezası ne bilmiyorum ama çok şanssız biriyim, kesin 2. gün yakalanırım.
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    işe gidiş geliş 70 km.
    pulsar 200 ile bu yolu gitmeye hergün üşeniyorum.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı compnaion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasal değil o. Cezası ne bilmiyorum ama çok şanssız biriyim, kesin 2. gün yakalanırım.
    yasayla felan işin yok sadece piston değişiyor
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işe gidiş geliş 70 km.
    pulsar 200 ile bu yolu gitmeye hergün üşeniyorum.
    Oda biraz kişiye bağlı. Otobüsle gitmek daha kötü bence, un çuvalı gibi özellikle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasayla felan işin yok sadece piston değişiyor
    Eğer öyleyse, onuda yapabilirim aslında.

bircok kişi 50 cc motorları 100-110 cc ye çevirip kullanıyor daha fazla güç için belki böyle bir modifiyeyi düşünebilirsiniz, en azından biraz daha hızlı gitmeniz gerektiğinde biraz daha imkan sağlar

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı compnaion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oda biraz kişiye bağlı. Otobüsle gitmek daha kötü bence, un çuvalı gibi özellikle.
    aslında ben işe gitmeye üşeniyorum

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Kimin ne dediğine bakma, eğer ki tem gibi araçların çok hızlı gittiği yollardan gitmiyorsan, 30 km 50cc için hiçbir şey, ben 25 km yapan elektrikli bisikletle bile 23 km 1.5 sene boyunca yol yaptım, hem de istanbul'da, güzergahı normal sıkıntısı olmayan yollarda yaptıktan sonra 50cc canavar. Gerekirse bazı ara yollar bulursan biraz yolu uzatır ama rahat yolculuk yaparsın.
    computeus bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    alıyorsunuz bir vitesli 50cc, 100cc yaptırıyorsunuz.

sonra tecrube yapiyorsunuz tamammı? devammı?

devam ise ehliyet aliyorsunuz. hayirli olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)