Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask ağırlıgı ve önemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    suanda COX TRİP kask kullanıyorum ve agırlıgı 1550 gram.bıraz hızlanınca rüzgar kafamı geriye cekiyor bana pek güven vermiyor elimden düşürsem kırılacak gibi geliyor. kafama pet şişe takmıs gibi oluyorum. daha güvün verici bir kask bakıyorum ve uzun yolda ve hızda boynumu agrıtmayacak olması gerekir

SCORPION EXO-1000AIR RPM SPEED KIRMIZI SİYAH KAPALI KASK

bu kaskı almayı dusunuyorum acaba agırlıgı nedir?? boynumu ağrıtırmı??
    hafif yada agır olması ne değiştirir?
    cevaplarınız için şimdiden sağolun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Tek söyleyeceğim buğu yapmaması olayında şok olacaksın...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    ağırlığı ve içeriye aldığı sesi duyuncada şok olacaksın

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Bende bu kaskın EXO-750 Lord olanını alıcaktım çeşitli sitelerde rüzgar sorunu olduğunu okuyunca vazgeçtim ama güsel kask gibi gibi...

Alırsanda şansa kadere artık...

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    ben de araştırmadan xr 1000 shoei aldım daha deneme şansım olmadı inş iyidir

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de araştırmadan xr 1000 shoei aldım daha deneme şansım olmadı inş iyidir
    İyi iyi 4aydır kullanıyorum memnunum hafif arai rx-7 gibi ağırda değil fiyatta Kenan'ın replikası olan modeli en uygunu
    Yanlız buğ sorunu var içinden çıkan buğ önleyici takıyosun ama arada bi aşağa kayıyo ordan hava alıyo elinle yukarı itmek zorunda kalıyosun çözüm bulcam ama...

.

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    cox trip genellikle suzuki V-Strom, Honda Varadero, Bmw r, F serisi gibi enduro tarzda ve trip rüzgarlıkla kullanılan bir kask. yüksek hava akımına olanak vermiyor. içine aldığı ses inanılmaz. geçtiğimiz yaz motorumla 300-400 km gibi bir gezi yaptım. gün sonunda bağrılmadan söylenen kelimeleri duymuyordum. yüksek süratlerde (ki max 200 km/sa kadar diyebilirim) en uygun kask shoei, nolan ama fullface kasklar. 200 km/sa geçtikten sonra ise schubert tavsiyemdir. test edilmiş onaylanmıştır.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Kaskin agir olmasi basina daha iyi oturacagini belirtmez. Tam tersi hafiflik iyidir. Fakat icten cok iyi sarmasi lazim. Basinin geriye gitme sebebi bence buyuk beden hatasi gibi geliyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Başka yorumu olan ?

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    ayrıca kaskın ağırlığı kalitesi ile ters orantılıdır da diyebiliriz ...

Dış görünüş ve marka bazen yanıltıcı olabilir ...

( kaliteli malzemeden imal bir kask hafiftir ) .. son zamanlarda karbon kasklar salınıyor piyasada ... Lazer karbon düşünüyorum bende !!! Fiyatta makul aralıkta

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskin agir olmasi basina daha iyi oturacagini belirtmez. Tam tersi hafiflik iyidir. Fakat icten cok iyi sarmasi lazim. Basinin geriye gitme sebebi bence buyuk beden hatasi gibi geliyor.
    beden problemi değil. ruzgarlı havada bıraz hız yapınca kafama bir ters kuvvet ulguluyor. bu da benim boynumu agrıtıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:58 ----------

Alıntı Omicron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cox trip genellikle suzuki V-Strom, Honda Varadero, Bmw r, F serisi gibi enduro tarzda ve trip rüzgarlıkla kullanılan bir kask. yüksek hava akımına olanak vermiyor. içine aldığı ses inanılmaz. geçtiğimiz yaz motorumla 300-400 km gibi bir gezi yaptım. gün sonunda bağrılmadan söylenen kelimeleri duymuyordum. yüksek süratlerde (ki max 200 km/sa kadar diyebilirim) en uygun kask shoei, nolan ama fullface kasklar. 200 km/sa geçtikten sonra ise schubert tavsiyemdir. test edilmiş onaylanmıştır.
    tşk ederim

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yeni konu açmayayım madem
    1.70 kg, kask için ağır bir ağırlık mıdır?
    Genelde 1.50-1.55 kg kaskların çoğu, 10-15 gr fark edilebilir bir ağırlık mıdır?
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Kafanın boyutuna göre değişir o iş . M beden 1450 g kaskım var, gayet memnunum.

Motosikleti
    motolux
    arkadaşlar scooter için bu kaskı aldım, güzel görünüşlü ancak ne zaman motorla dolaşıp gelsem ertesi günü boyun ve omuz ağrısı oluyor, motosiklet montu yok,normal mont giyiyorum acaba boyun kısmından giren rüzgar mı.etkiliyor!
    https://hizliresim.com/tVL3bb

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler