Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yamaha ağustos zammı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    rx3
    Fiyatlardaki artişi 1 yil onceki dolar fiyatlariyla kiyasladiğımizda. %10 luk ek gümrük vergisini düşünce güncel dolar kurunu japonların 8 liranın hemen üstünde hesapladıkları anlaşılıyor. Arkadaşlar bir cisim yaklaşmakta.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    umarım daha kötü olur millet yiyecek ekmek bulamaz asfalt kemirir belki o zaman din kitabın karın doyurmadığını anlarlar
    tommygun, Metela, XGAMER ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Din karın doyurur, kuralına uyulursa. Kul hakkı yemeyin, zulme sessiz kalmayın, işi ehline verin, adil olun der kitap.
    Meraklı Genç bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ekonomi kötüleşir, iyileşir.

Beni en çok endişelendiren, insanların kendi insanına küsmesi, ülkesini yaşanacak bir yer olarak görmemesi... Eskiden böyle değildi. Bu trend devam ederse sürekli beyin göçü veren İran gibi bir ülke olmamız içten bile değil. Ülkesine değer katacak insanların ülkesini terk etmesi, bir ülkenin yaşayabileceği en kötü kuraklık bence. Bir an evvel bu kan kaybına engel olunması gerekirken, hâlâ yalan dolanla günü kurtarmanın peşinde koşturan rezilleri izlemekteyiz...
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Artık bu ülkeden kolay kolay birşey olmaz. Birlik kalmadı, herkes herkesten nefret ediyor. Ben mesela Ak Partili olduğuna emin olduğum esnaftan alışveriş yapmıyorum. Benden para kazanmasın tipine s.çtığım. Ak Parti'nin stepnesi gözüyle baktığım Mhp.lilerin selamını dahi almıyorum. Pkk ilişkisinden ötürü Hdp'den de nefret ediyorum. Chp'de ise geçmişteki Deniz Baykal, günümüzdeki Kılıçdaroğlu'nu korumasız elime verseler dayak arsızı ederim. Cemaat dediğin tiplerin ne b.k olduğunu 22 sene önce 1998'de dershane zamanları anlamış ve milleti uyaran biriydim. Anca deprem olur,salgın olur,savaş olur nüfusun yarısı kırılır ve daha az nüfusla yeniden,sıfırdan başlarız, o zaman birşeyler şu ankinden farklı olur.
    pinkcrow7 ve İnwe Elensar bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ne oluyor böle. zırt pırt zam geliyo.
    kawasaki yapmıyo böyle şeyler. diye yazdıktan sonra hemen sitesine girip baktım ki yapmış aslında

ama aradaki fiyat farkı git gide kapanıyo. kawasakiyi yakalamaya başladılar

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yunanistan'da mt 25 5200 euro. Türkiye'de 5134 euro. on numara kıyak geçiyorlar bize işte. pahalı diyen kendini yakabilir taksim'de. Xmax, r25, mt25 olmasa yamaha bu kadar iyi fiyattan satmazdı bence.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yunanistan'da mt 25 5200 euro. Türkiye'de 5134 euro. on numara kıyak geçiyorlar bize işte. pahalı diyen kendini yakabilir taksim'de. Xmax, r25, mt25 olmasa yamaha bu kadar iyi fiyattan satmazdı bence.
    Yunanistan'da en tırt adam 758 Euro asgari ücret alıyor. Bizim asgari ücretin 3 katı. Ne güzel, gündüz motor akşam sirtaki.
    skucukyazici, pinkcrow7 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Onların açlıktan nefesi kokuyor. Elmayı taneyle alıyorlar. Bizim ahali taneyle bile alamıyor ama olsun.

Motosikleti
    ---
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asgari ücretlere de bi oran yapsan bizim ekonomimizin ne kadar iyi(!) olduğunu görsek

900€ bandında Yunanda asgari ücret maaşın yarısını bağlayarak 12 ayda mt 25 sahibi olunuyor.
    2324tl bizde maaşın yarısını koysan 36 ay yapıyor, bu da faizsiz :D faizleri vs koy 45-50 ay arası yapar...

edit: kredi hesaplamadan baktım 48 ayda anca asgari ücret yarısı ile 0 mt 25 parası çıkıyor :D o da 56bin tl ediyor...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunanistan'da en tırt adam 758 Euro asgari ücret alıyor. Bizim asgari ücretin 3 katı. Ne güzel, gündüz motor akşam sirtaki.
    Atina İstanbul'dan sadece %75 daha pahalı. O durumda Atina'daki asgari ücret nisbi olarak İstanbul'dakinin 1,71 katı oluyor. Yani yaklaşık İstanbul'daki 4.000TL.
    odo bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar bi dk bi dk..

Biz simdi fakirlestik diye agliyoruz falan ama isin diger boyutu ne olacak ?

https://youtu.be/O_bend8ael8

https://www.kuranvehadis.com/node/1345

ins hepiniz daha da fakirlesirsiniz,iyiliginiz icin soyluyirummm tabikide

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atina İstanbul'dan sadece %75 daha pahalı. O durumda Atina'daki asgari ücret nisbi olarak İstanbul'dakinin 1,71 katı oluyor. Yani yaklaşık İstanbul'daki 4.000TL.
    Yarım katı olsun hatta, benim İstanbul'un nispeten iyi bir semtinde satın aldığım domates bile domates gibi kokmuyor. Topraklarımız var ve bereketli ama tarım ürünlerimiz bile kolpa.
    pinkcrow7 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bi dk bi dk..

Biz simdi fakirlestik diye agliyoruz falan ama isin diger boyutu ne olacak ?

https://youtu.be/O_bend8ael8

https://www.kuranvehadis.com/node/1345

ins hepiniz daha da fakirlesirsiniz,iyiliginiz icin soyluyirummm tabikide
    Hepsi hadis, aslı astarı olmayabilir. Millet fakir kalınca ses etmesin, avunsun diye uydurulmuş sanki.
    odo bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bugün yaşanan durum geçtiğimiz 5 sene içinde hazırlandı zaten. Şu anda yapılanlar ile de önümüzdeki 10 senesi kapatılıyor. Ondan sonrasını kurtarmak isteyen olursa, bugünden başlayabilir.

Bu forumda yazanların tamamı önümüzdeki 10 sene ciddi problemlerle uğraşacak maalesef. Motosiklet fiyatları uğraşılan sorunlar arasında bile olmayacak.

Euro'nun her sene ne kadar arttığına bir bakın, 10TL. olmasına ne kadar kaldı, kendiniz hesaplayın. Oradan da motor fiyatlarını hesaplarsınız artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:34 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi hadis, aslı astarı olmayabilir. Millet fakir kalınca ses etmesin, avunsun diye uydurulmuş sanki.
    Din, sistemi yönetenler için, kendi hayatından umudu kesenleri köleleştirmeye yarar. Kimse yöneticlere kızmaz, "bana layık gördüğün hayat buysa, sen de o koltukta oturamazsın" diye. Başına gelenlerin Allah'tan geldiğine inanır, yine Allah'tan gelen beynini kullanmak yerine?!?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:46 ----------

Bu forumdan başlık 10 Ocak 2017
    "Gerçekçi olalım euro 4 TL dolar 3,77. 0 Km motosiklet almak hayal mi?"

Motosikleti
    speederbike
    Kitleler dinin öyle söylediğine inandırılmışlardır. Yukarıdaki mesaja bakın. Hepsi hadis. Tek bir ayet yok. Millete kitap okusun, anlasın diye indirildi. Not: Burada din derken İslâm'ı kastediyorum.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Boşa zırlamayın abiler hiç gerek yok. Benim tavsiyem bir kova su doldurun kafanızı içine sokun serinlersiniz malum havalar sıcak, siz şimdi fakir olduğunuzdan tatile de gidemezsiniz.
    Şahsi düşüncem refahı her millet hak etmiyor, bu dönemde hak etmeyenlerde biz varız, tembel ve cahiliz. Bizi yönetenlerde zerre kadar kabahat bulmuyorum.
    Biz ders alana kadar hep başımıza bunlar gelecek, kurunun yanında yaşta yanacak.
    Ne zaman rasyonelliğin aklın mantığın "ahlakın" peşinden gideriz o zaman düze çıkarız.

En sancılı, en acılı tecrübe en iyi tecrübedir bakmayın siz bir yandan da iyi oluyor bunları yaşamamız, iyi ki de yaşıyoruz fakat yeterli değil asla değil, çok daha ağırını yaşamamız gerekiyor, dua edin de malum tarihe kadar durumlar daha da kötüye gitsin.
    pinkcrow7 bunu beğendi.
    Weak are prey

Motosikleti
    speederbike
    Katılıyorum. Millet yaşayacak ki anlayacak.

eray123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    bence güzel bi usta bulun 2. el hasarlı motor alın yaptırıp binin

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı eray123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence güzel bi usta bulun 2. el hasarlı motor alın yaptırıp binin
    Başka şansımız kalmayacak yakın zamanda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)