Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kask Konusunda Kafa Karışıklığı Yaşıyorum. Marka Model Tavsiyelerinizi Bekliyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sharp'a giren tüm kasklar 1 yıldız dahi alsa Avrupa standartlarını karşılıyor demektir. Sharp o standardın ötesinde ne kadar dayanıklı olduğunu gösterir. Arkadaşın verdiği Tesla ve Honda örneği ise Sharp'tan 5 yıldız alan kasklarda geçerlidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NERO2810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    ''Marka olsun, Shoei, AGV, Arai olsun'' diye ikinci ellere hiç girme. Benim görüşüm, ikinci el kask alınmaz. Kask en önemli aksesuardır. Beyin cerrahı olarak söylüyorum. Kaç tane hastaya müdahale etmek zorunda aldım. Altlarında ''şekil motosiklet'' ama yamalı ikinci el Arai kaskı olanların çoğu yoğun bakıma gitti. Bu nedenle iyice internette araştır. Test puanlarına bak. Herkes Arai ya da Schuberth kask sahibi olmak ister. Onların ikinci elini alacağına daha uygun fakat testlerde hemen hemen aynı puanları alan Bell, Scorpion ya da LS2 kasklarını al sıfır

Motosikleti
    T7
    Kaskın sağladığı konfor, aerodinamik özelliklerin de bir fiyatı var, bunlara marka algısı eklendiğinde biz fakir ülkelerin sıradan vatandaşları için bayağı kazık oluyor fiyat. Uzun seyahatler yapmak gibi bir planın yoksa, motorun ustunde bir iki saatten fazla geçirmiyorsan, marka takintin da yoksa 3 yıldız ve üzeri MT, LS2 gibi kasklara yönelebilirsin. Ancak, deneyerek kafa yapına en uygun olan ve cuk diye oturanı bulmak şartıyla. Lakin uzun seyahatlerde ve sürüşlerde konfor ve aerodinami sandığından daha önemlidir.

Alıntı RuzgarAşkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın sağladığı konfor, aerodinamik özelliklerin de bir fiyatı var, bunlara marka algısı eklendiğinde biz fakir ülkelerin sıradan vatandaşları için bayağı kazık oluyor fiyat. Uzun seyahatler yapmak gibi bir planın yoksa, motorun ustunde bir iki saatten fazla geçirmiyorsan, marka takintin da yoksa 3 yıldız ve üzeri MT, LS2 gibi kasklara yönelebilirsin. Ancak, deneyerek kafa yapına en uygun olan ve cuk diye oturanı bulmak şartıyla. Lakin uzun seyahatlerde ve sürüşlerde konfor ve aerodinami sandığından daha önemlidir.

+1500. Uzun sürüşler ya da yüksek süratli sürüşlerde çok farkediyor. Kaskın parasıyla da %100 bağlantılı değil bu amacıyla alakalı. Gidip çok pahalı bir yarış kaskı alıp naked motorda gürültüden kafayı yiyebilirsiniz mesela o yüzden kaskı doğru seçmek önemli, konfor olmayınca güvenlik falanda kalmıyor konsantre olamıyorsunuz. Bu şehiriçi kullanımda ya da düşük süratlerde pek farkedilecek bir şey değil ama dediğiniz gibi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)