Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Önemli !! Yardımcı olur musunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    78alihan78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF 250NK
    Merhabalar forumdaşlar 22 yaşında üniversite öğrencisi bir kardeşinizim, forumu sürekli takip ederim uzun süredir de üyeyim lakin motosiklet almak şimdiye nasip oldu. Önümüzdeki günlerde 20 bin tl bandında bir motosiklet almayı planlıyorum. Öncelikle şuanki durumumu özetleyerek başlıyorum: Son sınıf üniversite öğrencisiyim okulum 2021 yaz döneminde veya 2022 güz döneminde son bulacak. Öğrenim kredisi alıyorum, okul bitiminde yaklaşık 28 bin tl geri ödemesi olacak(2022 yılında). Benim düşüncem ise şu şekilde; yıllardır zaten motosiklet alma hevesim var. Hem zevkini alabileceğim hem de değer kazanacak bir motosiklet arıyorum. Yani amacım şu an aldığım aleti 2 yıl sonra satarak kredi borcumu kapatmak olacak. Hem de motosiklet kullanmış olacağım. Önerebileceğiniz motosikletleri ve değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    R25 al dicem ama onun da fiyatları uçtu. Senin dediğin gibi değeri arttı, millet kar etme peşinde. Sen en iyisi altın al

78alihan78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF 250NK
    Dediğim gibi motosiklet istiyorum hem de krediyi kapatırım diye düşündüm belki bütçenin 2-3 üstüne çıkabilirim

Motosikleti
    honda cb500f
    Motoru da krediyle alacsksan ödeyemezsen yarı fiyatına banka elinden alır.
    Yok nakit alacaksan bunun sigortası bakımı ekipmanı var
    Yatırım yapacaksan altın al.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bence daha çok gençsin, hayata borçlanarak başlama. Kötü senaryoları da hesapla; motorunun çalınması ya da kaza sonrası pert olması gibi. O zaman elinde satıp kredi kapatacak mal da kalmaz. Ha illa öğrenim kredisi çekeceksen de o parayı eğitimine, kişisel gelişimine harca.
    ozan1991 ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence daha çok gençsin, hayata borçlanarak başlama. Kötü senaryoları da hesapla; motorunun çalınması ya da kaza sonrası pert olması gibi. O zaman elinde satıp kredi kapatacak mal da kalmaz. Ha illa öğrenim kredisi çekeceksen de o parayı eğitimine, kişisel gelişimine harca.
    altına imzamı atarım. motosiklet hevesi için şu durumda risk almana değmez.
    tommygun bunu beğendi.

arkadaşların da dediği gibi, risk almana değmez herhangi bir kazaya karışsan/çaldırsan daha genç yaşta saçlar dökülür :/

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Motoru almakla bitmeyecek, motor yağı var, zincir spray'i var, balatası var, hidroliği var süspansiyonu var. Motosiklet kaskı, ceketi, botu var. Bunları giymezsen ciddi şekilde artacak bir sakatlık riski var.
    Çalınmasın diye zinciri var, alarmlı disk kilidi var, tekno takibi var. 500tl bandında trafik sigortası var. Serviste yaptırırsan bakımları var. Yaptırmazsan motor kitlerse yine 3-5.000tl sana kaçar.
    En iyisi ikinci el ucuz bir şey al 4000-5000tl gibi kapatmaya çalış. 1000-2000 tl de (minimum) diğer her türlü masraf için ayır.
    Kalan parayı da, sen bilirsin. Altın olur, hisse senedir olur, dolar olur. Faize bile yatırsan kyk kredisi faiz oranı indirimli olduğu için karda oluyorsun.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    şu salgın dönemi geçsin ya da ne bileyim bir aşı/ilaç bulunsun, ki bu da en fazla iki yıl içerisinde olacak gibi, o zaman ev-araba-motosiklet zamazingoların ikinci el piyasası düşecek demek.

hadi bunu geçtik, iş bulup da kredi ödeyecek kadar para kazanma ihtimalin ne kadar kuvvetli? ben işe başladım, maaşımı da alırken insanlık hali unuttum öğrenim kredisinin taksidini ödemeyi, çat diye hesaba bloke koydular. böyle saçma durumlardan ötürü bankaların kara listesine bi girersen, ilerde ne araba alırsın, ne motor, ne de ev...

madem öğrenim kredisi borcun var, madem elinde sıcak para var, tut parayı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)