Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150cc ve E5

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Arkadaşlar merhaba uzunca bir süre yoktum kaza sebebiyle motora ara vermiştim :( motoru sürekli sahil yolunda kullanıyordum ki sürekli dikkatsiz sürücüler makas atanlar vs derken artık orda da kukkanmiyorum. Motorum bajajboxer ve ön frenine güvenmiyorum E5 ve kullanacağım fakat hem arkadan çok sıkıştıran oluyor hem de motor anı hizlanmalarda gitmiyor
    E5 ile ilgili önerileriniz nelerdir?
    Motoru 1 .5 yıldır kullanmadım toplam 6k motor tecrübem var ,lastikler yaklaşık 3 yıllık fakat maksimum 1k km de bakımları tam yorumlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bende 100 cc cub var maksimum sürati 60 km/h E 5 dahil her yolda kullanıyorum. Bir sıkıntı yok rahat ol. Videolarım da görebilirsiniz

Kerykeion, Jeansque ve espresso bunu beğendiler.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Emniyet şeridine yakın giderseniz problem olmayacağını düşünüyorum. Frenler içinde yeni ve temiz bir balata, beraberinde yenilenmiş fren telleri ile çözüm bulunabilir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kurye arkadaşlar E5'te Ybr,Cbf 150, Apache gibi motorları vızır vızır kullanıyorlar. Boxer da bence büyük sıkıntı yaratmaz. Ancak burada sorunun kaynağının farklı olduğunu düşünüyorum. Kaza yapmışsanız ve içinize korku yerleşmişse bu korkuyu aşmanın bir yolunu bulmalısınız. Lastikleri de yenileseniz fena olmaz.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    E5 gibi geniş emniyet şeridine sahip çevre yollarında trafiğin yoğun saatlerinde sıkıntı yaşamazsın , tenha saatlerde ise otoyol veya çevre yollarında küçük cc kullanmak tecrübe ister , özellikle yol ayrımlarında en sağdan orta şeride geçerken aynaya güvenmeyin mutlaka biraz yavaşlayıp kafanızı çevirip arkanızı kontrol edin ve hızlanıp devam edin , fark edemezseniz arkadan makas atarak çok hızlı gelen dengesizin teki ile burun buruna gelebilirsiniz , gece geç saatlerde yarışanlar oluyor , siz emniyet şeridinden gitseniz bile büyük vasıtaların arkasından oraya hızla dalabiliyorlar , gece aydınlatmanın zayıf olduğu yollarda dörtlü yakılı ilerleyin , Beylikdüzü tarafında tapagaz giden birçok araba olur , adamlar polisden kaçarmışcasına deli gibi slalom yapıyorlar , mutlaka extra bir görünürlük sağlayın , en basitinden reflektif sarı yelek giyin , uzaktan polis gibi durduğunuz için bu yeleklerin bahsettiğimiz insan görünümlü hayvanlar üzerinde sakinleştirici etkisi oluyor :D
    espresso bunu beğendi.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    sen boxer gitmezmi dedin anlamadim pek senin motorun pert olmus o zaman ben o motorla 140 gordum bi bakim yaptir o motora 4 vitesli motor fazla masraf cikarmaz e80 D100 bas git korkma
    ön frene asla guvenme o motosiklette cok tehlikeli ön fren kampanamı olur yaw cok sacma

Motosikleti
    Sağolun arkadaşlar 😊 benim tek çekincem on fren ve ani bir durumda motorun kacamamasi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

Hocam benim motor 120 görüyor yavaş demiyorum diyorum ki o hızlarda ani bir durumda o on fren durdurmaz , bir de 80 le goderken anı bişey olsa kaçamazsın boxerla , ki ben arka disliyi 38 yaptım on balatayi degisitircem ustama da sordum yumuşak balatayla kendine gelir dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Valla hocam helal olsun , o motorla o kadar yol kolay değil

Ön frenin kampana olması, hızlı trafikte dezavantaj çok dikkatli olmalısın.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    e5 te orta şeritte yavaş gidiliyor sahil yoluda öyle 80km hızla rahat seyredersin

E5’te genellikle trafik oluyor ve çok yavaş akıyordu trafik ben oradayken. Hızla ilgili bir sorun olmaması lazım ama E5’in en kötü yanı emniyet şeridi olmaması ve çok fazla yanyol bağlantısı olması.

Motosikleti
    Zaten korkum o , araba kullanıyorum sıkıntı yok ama su motorun frenlerine bir givenemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

Hızdan kastım şu makas atanı var taksicisi var sıkıstiranj var ani bisey olsa kaçacak kadar gidemiyot ondan kastediyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)