Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Supermoto nun mantığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Pek çok motosiklet tipi ve tarzı var farklı farklı amaçlar için ama supermoto motosikletlerin mantığını bir türlü anlayamıyorum, enduro motosikletler arazide de rahat gidebilmeleri için tasarlanıyor, bunlara normal asfalt lastiği takıp asfaltta kullanmanın mantığı nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Ülkemizde her şarta uygun motosiklet alıp garajda tutmak mümkün olmadığı için insanlar sevdiği tarzda/tipte motosiklet alıp olabildiğince ihtiyacına göre yerlerde kullanmaya çalışıyor. Spor motosikleti şehir içinde, Enduroyu uzun yolda vs gibi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Virajlarda iyi diyola

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    bir dönem trafikte iyice kafayı sıyırıp almayı düşünmüştüm. incecik motor mis gibi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    işin mantığı zamanında bir grup crosscu sıkılıp ulan bu pistin birazına asfaltta ekliyek tekerleride 17 lik düz spor lastikle değişek diye manyakca bir fikri ortaya atması yeni bir yarış klasmanı çıkmasıyla başlıyor aslında daha sonrasında da aksiyon seven ağır motordan haz almayacan ama güçlü makine isteyen motorcuların işi trafiktede devam ettirmesiyle buraya kadar geliyor :D

gerçek bir supermoto sürmüş birisi emin ol bir daha o motordan kopamaz ne mt07 ne başka motora bakar.

öyle çin malı motoru alıp 17 lastik taktım ya da crf 250 ye cbr 250 lastiği taktım supermoto oldu diyenlere bakma onlar supermoto görünümlü bir nevi

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    sebeplerinden biri.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400

muhammetcon bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    125-250 cc supermotolar çakmadır. asıl süper motolar wr450, crf450x gibi motorlardır. incecik ve 110-120 kilo ağırlığındaki motorlar 60-70 beygir oluyor nerdeyse. yapabileceğin hızlanmaları, teker ve bilimum stunt hareketlerini bi düşünün. tabiri caizse tam anlamıyla şaka makinesi oluyorlar. neticede yüksek güç - kolay kullanım gibi enteresan bir bileşim ortaya çıkıyor.

çoğunluk 250cclik supermoto olmaz demiş.bahsettiğiniz crf250r veya yz250f benzerleri değil heralde?çünkü spesiyal tabir her motorla pek ala supermoto olur.çokta keyifli oluyor.bahsi geçen motorlar 100kg 40hp civarında.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Süper hafiflik, süper tork, süper kıvraklık.

Son hız, konfor ve görüntü önemli değil ise alınabilecek bir eğlence makinası.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    hypermotard 796 hem ilk motorum hemde supermotor
    her türlü viraj girişi ve çıkışı muhteşem his
    her türlü yanlamada muhteşem denge

supermotor sürmeyen bilemes

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçen hafta Şile Teke taraflarında supermoto kullanan bir gruba denk geldim. Adamlar ayaklarını yere koya koya deli gibi viraj alıyorlardı. Adamlara engel olmayayım, hızlarını kaybetmesinler diye yol verdim, ben o tarz bir motorun öyle viraj alabileceğini daha önce hiç düşünmemiştim.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    anca hiç supermoto kullanmamış biri açabilirdi bu başlığı, supermoto kullanması en keyifli tarzlardan biridir, oturuş pozisyonu, sürüşü çok rahattır, virajlarda yatması özellikle pistte kullanması harikadır, ünlü SS pilotlarının çoğu supermoto ile antrenman yaparlar, vazgeçilmez bir tutkudur motosikletçiler için
    muhammetcon bunu beğendi.

şahsi düşüncem supermoto alınmaz.supermoto yapılır.uygun bir donör motor alınır(dirtbike)kit ve modlarla pistte uygun hale getirilir. Markaların motorlarını cafe racer,bobber isimleriyle pazarladıkları gibi supermoto'da bu tarz pazarlama yönteminden nasibini alıyor

Motosikleti
    D400
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şahsi düşüncem supermoto alınmaz.supermoto yapılır.uygun bir donör motor alınır(dirtbike)kit ve modlarla pistte uygun hale getirilir. Markaların motorlarını cafe racer,bobber isimleriyle pazarladıkları gibi supermoto'da bu tarz pazarlama yönteminden nasibini alıyor
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

[QUOTE=gerivites
    önceki eklediğin videolar gibi bu video'da güzel.Bunun küçük kardeşi var fs450.Onu örnek versen daha yerinde olurdu.çünkü kendisi fazlalıklardan arındırılmış saf süpermoto.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen bence bi araştır supermoto nedir nasıl neden çıkmıştır. Hala anlamıyosan sonra başlık aç

Motosikleti
    D400
    [QUOTE=greyhorse;4575666][QUOTE=gerivites
    önceki eklediğin videolar gibi bu video'da güzel.Bunun küçük kardeşi var fs450.Onu örnek versen daha yerinde olurdu.çünkü kendisi fazlalıklardan arındırılmış saf süpermoto.[/QUOTE]

701 supermoto benim hayalim olduğu için onu attım. Kullanmışlığım da yok fs450 de baya hafifmiş.

neyse hayal kurmayalım

https://www.instagram.com/tv/BprbP1WHCZ0/
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

LoseControL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 250 Duke - Husqvarna 701 Sm
    fs450 pek de küçük kardeş sayılmaz aslında. Kilo başına düşen beygir 701'e oranla daha fazla, gücüne göre ciddi hafif bir motosiklet Deneyimlemek isterdim.

HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı LoseControL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fs450 pek de küçük kardeş sayılmaz aslında. Kilo başına düşen beygir 701'e oranla daha fazla, gücüne göre ciddi hafif bir motosiklet Deneyimlemek isterdim.
    700lük çok 450 yeter ;)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)